Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/5327/2011
04 січня 2012 року 17год. 47хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. за участю секретаря судового засідання Чередняка В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: <Текст >
позивача: представник не з'явився,
відповідача: представник не з'явився, третьої особи позивача: представник <Текст >третьої особи відповідача: представник <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Костопільського районного центру зайнятості <Список ><Позивач в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >
доПриватного підприємства "Укрпромбудбазальт" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач - Костопільський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості недоїмки по страхових внесках з відповідача - Приватного підприємства "Укрпромбудбазальт" у сумі 4065,94 грн.
В судове засідання представник позивача не зявився. Подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить суд задовольнити позовні вимоги.
Відповідач в судове засідання не зявилась, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги визнає, не заперечує проти задоволення позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання завили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за навними у справі матеріалами.
Враховуючи те, що представник позивача та представник відповідача подали до суду клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд здійснює розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Крім того, враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Розглянувши доводи, викладені в позовній заяві, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю.
Відповідно до ст.. 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», в редакції чинній до 01.01.2011 року, Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття створений для управління страхуванням на випадок безробіття в Україні, провадженням збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно з цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних послуг Фондом.
Згідно ст.. 12 Закону виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішення правління. Функції виконавчої дирекції покладаються на органи Державної служби зайнятості . директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідально керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на міські та районні центри зайнятості. Одним із джерел формування коштів Фонду відповідно до ст.. 16 Закону є страхові внески страхувальників роботодавців, застрахованих осіб, що сплачують на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами
Судом встановлено, що згідно розрахункової відомості за рік в цілому 2010 року направленої відповідачем і прийнятої Костопільським РЦЗ у електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису відповідно до законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.03 №851-4, «Про електронний цифровий підпис», від 22.05.03 №852-4, заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків до Фонду станом на 01.01.11 становить 4605,54 грн. (а.с.5)В січні-вересні 2011 року відповідачем добровільно сплачено 539,60 грн. Станом на 01.12.11 недоїмка по страхових внесках на випадок безробіття в сумі 4065,94 грн. не сплачена.(а.с.9).
Вказані кошти спрямовані на забезпечення своєчасної виплати допомоги по безробіттю верствам населення, які потребують правового захисту держави, здійснення діяльності по створенню нових робочих місць, професійного навчання громадян, що втратили роботу, а також інші заходи на виконання функцій Державної служби зайнятості, покладених на неї Законом. Держава повинна дотримуватися Конституції України і забезпечувати гарантію соціального захисту громадянам України. Це право гарантується загальнообовязковим державним соціальним страхуванням громадян. В той же час, порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття перешкоджає виконанню Державною службою зайнятості покладених на неї завдань, призводить до зростання безробіття та соціальної напруженості в регіоні, прямо порушують інтереси держави.
Згідно із ст.. 35 Закону, в редакції чинній до 01 січня 2011 року, роботодавець зобовязаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати страхові внески Фонду, надавати відомості про прийняття на роботу працівників, заробітну плату працівників, використання робочого часу, сплату страхових внесків.
Відповідно до п. 7 Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» суми внесків, нарахованих на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, строк сплати яких не настав на 01 січня 2011 року, не сплачені станом на 01 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, який діяв до 01 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та\або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообовязкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок єдиного внеску забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та\або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Крім того слід зазначити, що відповідно до ч. 4 ст. 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення» адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовуються.
Суд приходить до переконання, що відповідач, станом на дату прийняття рішення, по справі не сплатив недоїмки по страхових внесках у сумі 4065,94 грн.
Оскільки судом встановлено, а матеріалами справи доведено, що за ПП «Укрпромбудбазальт» рахується заборгованість недоїмки по страхових внесках у сумі 4065,94 грн., яка складається зокрема з заборгованості недоїмки по страхових внесках, проте станом на дату постановлення рішення у справі відповідачем не виконано свої зобовязання в повному обсязі, а тому підлягає стягненню на користь позивача уся сума належної до сплати заборгованості недоїмки по страхових внесках.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони субєкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано. Позивач від сплати судових витрат звільнений у встановленому законом порядку.
Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства "Укрпромбазальт" (код ЄДРПОУ 3407060, м. Костопіль, вул. Дружби,1, ідентифікаційний код 35000) на користь Костопільського районного центру зайнятості, який є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхувнаня на випадок безробіття" у сумі 4065 (чотири тисячі шістдесят п'ять) грн. 94 коп., яку перерахувати на рахунки за наступними реквізитами:
Отримувач: ВДК в Костопільському районі, код 22586578 ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017 на рахунок №37172971900221.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя <Підпис >Борискін С.А.