Постанова № 20860790, 18.10.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.10.2011
Номер справи
2а-0770/915/11
Номер документу
20860790
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-0770/915/11

рядок статзвіту – 6.2.1

код - 01

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2011 року                                         м. Ужгород

          Закарпатський окружний адміністративний суд в особі судді Андрійцьо В.Д., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області до Директор НВК "Ужгородського економічного ліцею" ЗОШ І-ІІ ступенів ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - суб'єкт владних повноважень - Контрольно-ревізійне управління в Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Директора НВК "Ужгородського економічного ліцею" ЗОШ І-ІІ ступенів ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії, а саме - зобов'язати виконати вимогу № 01-13/1004 від 28 грудня 2011 року в частині перерахування до бюджету зайво використані та списані на видатки установи бюджетні кошти в сумі 19315,20 грн. внаслідок оплати завищених підрядником обсягів виконаних робіт по реконструкції фасаду будівлі економічного ліцею.

18 жовтня 2011 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, за наявними матеріалами. Із змісту поданого клопотання вбачається, що позивач позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач 18 жовтня 2011 року подала до суду заяву, якою повністю визнала адміністративний позов та просила суд розглянути справу без її участі.

У відповідності до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої,апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Оскільки, всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Матеріалами справи встановлено, що на виконання плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в м. Ужгороді на ІV квартал 2010 року працівниками КРУ в м. Ужгороді проведено ревізію фінансово-господарської діяльності НВК "Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І-ІІ ступенів" за період з 01 січня 2009 року по 01 жовтня 2010 року.

В ході проведеної ревізії виявлені порушення: в ході ревізії використання коштів на виконання будівельних (ремонтних) робіт, проведеної шляхом перевірки правильності застосування ресурсних елементних кошторисних норм, усереднених показників розміру кошторисного прибутку, адміністративних витрат, включених в акт форми № КБ-2в за березень 2009 року та за результатами проведеного контрольного обміру встановлено завищення вартості робіт на загальну суму 19315,20 грн., чим порушено вимоги п. 3.3.10.1 ДБН Д, 1,1+1-2000 "Правила визначення вартості будівництва", затверджені наказом державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 27 серпня 2000 № 174 (із змінами та доповненнями) та п. 8 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Враховуючи, що по даних бухгалтерського обліку Економічного ліцею оплата підряднику за виконані роботи проведена в повному обсязі, внаслідок встановленого завищення вартості робіт з реконструкції зайво сплачено бюджетні кошти по КФК 150110 "Проведення невідкладних відновлювальних робіт, будівництво та реконструкція загальноосвітніх шкіл" по КЕКВ 2143 "Реконструкція інших об'єктів" на суму 19315,20 грн., чим завдано матеріальної шкоди (збитків) на дану суму. Операції з прийняття завищення вартості виконаних робіт з реконструкції фасаду будівлі Економічного ліцею в бухгалтерському обліку відображено в м/о № 6 "Накопичувальна відомість за розрахунками з іншими кредиторами" за березень 2009 року за дебетом рахунка 812, кредитом 675, що призвело до завищення касових та фактичних видатків по КЕКВ 2143 "Реконструкція інших об'єктів" у формі № 4-3м "Звіт про надходження та використання інших надходжень спеціального фонду" за 2009 року на загальну суму 19315,20 грн., що є порушенням Порядку складання річних фінансових звітів за 2009 рік установами та організаціями, які отримують кошти державного та місцевого бюджетів, затвердженого наказом Держказначейства від 15 січня 2010 року № 8 та п. 1 ст. 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", про що складено акт ревізії від 24 грудня 2010 року № 07-110/36 (а.с. 9-30).

Вищевказане правопорушення призвело до матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 19315,20 грн.

Так, у відповідності до п. 7 ст. 10 та ст. 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" службовою особою державної контрольно-ревізійної служби - керівником контрольно-ревізійного відділу у м. Ужгороді пред'явлено Вимогу, щодо усунення виявлених порушень законодавства, зареєстровану за № 01-13/1004 від 28 грудня 2010 року "Про усунення порушень та недоліків в НВК "Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І-ІІ ст.".

Як вбачається із матеріалів справи Вимога направлена директору НВК "Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І-ІІ ст." - ОСОБА_1 та полягала в зобов'язанні забезпечити усунення виявлених фінансових порушень на загальну суму 31568,00 грн.

Відповідно до статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

З урахуванням приписів статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до статей 11, 86, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що, відповідач визнав у судовому засіданні позовні вимоги в повному обсязі, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статями 70, 79, 86, 94, 112, 136, 158, 162, 163, 167, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області - задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Директора НВК "Ужгородського економічного ліцею", ЗОШ І-ІІ ст. - ОСОБА_1 виконати вимогу від 28 грудня 2011 року № 01-13/1004 в частині перерахування до бюджету зайво використаних та списаних на видатки установи бюджетні кошти в сумі 19315,20 грн. внаслідок оплати завищених підрядником обсягів виконаних робіт по реконструкції фасаду будівлі Економічного ліцею за наступними реквізитами: отримувач - Державний бюджет, м. Ужгород, код - 22108040, р/р - 31116102700002, банк одержувача - ГУДКУ в Закарпатській області, МФО - 812016, код платежу - 21080600, призначення платежу - сума, стягнена з винних осіб, за шкоду заподіяну установі.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Андрійцьо В.Д.