Постанова № 20860730, 16.09.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.09.2011
Номер справи
2а-0770/1417/11
Номер документу
20860730
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-0770/1417/11

рядок статзвіту 8.1.5

код - 01

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в особі судді Андрійцьо В.Д., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Чібо" про стягнення заборгованості в сумі 326 285, 83 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - суб'єкт владних повноважень - Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Чібо" про стягнення заборгованості у сумі 326 285, 83 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.

14 червня 2011 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від позивача надійшло клопотання, із змісту якого вбачається, що такий позов підтримує в повному обсязі та просить справу розглядати за його відсутності, за наявними матеріалами.

Будучи належним чином повідомленим про день, час та місце судового розгляду справи відповідач у судове засідання не з'явився, не повідомив суд про причини неявки та не надав заперечення проти позову.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд розглядає справу у письмовому провадженні.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку про можливість розгляду даної справи в порядку письмового провадження, на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" зареєстроване виконавчим комітетом Мукачівської міської ради як юридична особа, про що видано Свідоцтво (а.с. 7) та перебуває на обліку в Мукачівській об'єднаній державній податковій інспекції Закарпатської області, що підтверджується Довідкою № 4627 від 19 липня 2005 року (а.с. 8).

Матеріалами справи встановлено, що відповідач не сплатив у встановлені законом строки податок на прибуток у сумі 470,28 грн., податок на додану вартість у сумі 325 815,35 грн., комунальний податок у сумі 0,20 грн.

Як вбачається із матеріалів справи заборгованість по податку на прибуток виникла на підставі: податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 0005401540 від 18 травня 2010 року, прийнятого на підставі акту перевірки від 13 квітня 2010 року № 544/1540/30600938, яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 340,00 грн. В ході перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкові декларації з податку на прибуток за 9-ть місяців 2009 року та за 2009 рік. Сума, визначена у даному податковому повідомленні - рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 6205871540/0 від 14 жовтня 2010 року, прийнятого на підставі акту перевірки від 08 вересня 2010 року № 2045/1540/30600938, яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 340, 00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкові декларації з податку на прибуток приватних підприємств за 1-й квартал 2010 року і за І-ше півріччя 2010 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена.

Відповідно до п. з ч. 1 ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" до загальнодержавних податків належить податок на прибуток підприємств. Згідно абз. 2 п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком. У відповідності до пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім платників податку на доходи фізичних осіб, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Як встановлено судом, відповідач у порушення вищевказаних вимог Закону не звітувало по податку на прибуток починаючи з декларації за 9 місяців 2009 року по І півріччя 2010 року.

Що стосується заборгованості по податку на додану вартість, то така виникла на підставі: податкової декларації з податку на додану вартість № 60502 від 20 серпня 2009 року, якою визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за серпень 2009 року у розмірі 1 105,00 грн. У зв'язку з наявною переплатою сума заборгованості по поданій податковій декларації складає 1 104,10 грн.; податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 0004321640/0 від 25 травня 2009року, прийнятого на підставі акта перевірки від 26 березня 2009 року № 617/1640/30600938, яким визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 170,00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2009 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні - рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 0006241640/0 від 18 вересня 2009р., прийнятого на підставі акта перевірки від 29 липня 2009р. № 001501/1640/30600938, яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 170,00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2009 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 0006251640/0 від 18 вересня 2009 року, прийнятого на підставі акта перевірки від 11 червня 2009р. № 001199/1640/30600938, яким визначено податкове ; зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 340,00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкові декларації з податку на додану вартість за березень та квітень 2009 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" №0009971640/0 від 04 грудня 2009 року, прийнятого на підставі акта перевірки від 27 жовтня 2009 року № 002066/1640/30600938, яким визначено податкове зобов'яязання з податку па додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 170,00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2009 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" №0000901640/0 від 15 січня 2010 року, прийнятого на підставі акта перевірки від 03 грудня 2009 року № 00002285/1640/30600938, яким визначено податкове зобов'язання з податку па додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 170.00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2009 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 0012981640/0 від 15 березня 2010 року, прийнятого на підставі акта перевірки від 25 січня 2010 року № 000101/1640/30600938, яким визначено податкове :зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 340,00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкові декларації з податку на додану вартість за листопад, грудень 2009 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 0016541640/0 від 26 серпня 2010 року, прийнятого на підставі акта перевірки від 15 липня 2010 року № 001167/1640/30600938, яким визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 850,00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкові декларації з податку на додану вартість за січень, лютий, березень, квітень, травень 2010 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 0017411640/0 від 06 жовтня 2010 року, прийнятого на підставі акта перевірки від 21 серпня 2010р. № 001782/1640/30600938, яким визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 340,00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою "Чібо" не подало податкові декларації з податку на додану вартість за червень, липень 2010 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 0018791640/0 від 31 грудня 2010 року, прийнятого на підставі акта перевірки від 22 жовтня 2010 року №00002622/1640/30600938, яким визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 340,00 грн. В ході проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Чібо" не подало податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень, вересень 2010 року. Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена; податкового повідомлення - рішення форми "Р" № 0000531640/0 від 16 березня 2011 року, прийнятого на підставі акта перевірки від 08 лютого 2011 року № 000148/1640/30600938, яким визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 321 821,25 грн. у тому числі 257 457,00 грн. за основним платежем та 64 364,25 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями. В ході проведення документальної невиїзної (камеральної) перевірки дотримання вимог податкового законодавства встановлено порушення абз.12 пп. 9. 8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", відповідно до якого платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться/ товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів, за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання. Сума визначена у даному податковому повідомленні - рішенні відповідачем не сплачена.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" до загальнодержавних податків належить податок на додану вартість. Відповідно до пп. 7.2.8 п.7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню цим податком. Зведені результати такого обліку відображаються у податкових деклараціях, форма і порядок заповнення яких визначаються відповідно до закону. Підпунктом 7.8.1 пункту 7.8 ст. 7 цього Закону встановлено, що податковим періодом є один календарний місяць. Відповідно до пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами'' платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Абзац 3 пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього ж Закону встановлює, що податкові декларації подаються за базовий податковий звітний періоді що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

В порушення зазначеної законодавчої норми підприємство не звітувалося з податку на додану вартість за лютий, березень, квітень, травень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2009 року, а також за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень 2010 року.

Заборгованість по комунальному податку виникла у зв'язку з нарахуванням 0, 20 грн. пені. Відповідно до п.п. 16.1.1 п.16.1 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Згідно і.п.16.1.2 п.16.1 ст.16 вказаного Закону нарахування пені розпочинається: при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно із нормами цього Закону. Пеня нараховується на суму податкового боргу включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. З врахуванням наведеного у підприємства наявна пеня у розмірі 0,20 грн. по комунальному податку.

Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до пунктів 1.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважаються узгодженими у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2 п. 5.2 ст.5 цього закону. Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового Кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Вищевказані податкові повідомлення - рішення відповідачем не оскаржувалося ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже такі є узгодженими.

Згідно з вимогами пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Мукачівською об'єднаною державною податковою інспекцією Закарпатської області у відповідності до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача було направлено податкові вимоги, а саме - № 1/220 від 04 березня 2009 року та № 2/351 від 18 травня 2009 року. У зв'язку із неможливістю вручення вищевказані податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень, однак, такі відповідачем виконані не були.

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

У відповідності до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку, та розмірі, встановлених Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державною (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку визначеному цим Кодексом.

П. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області - задовольнити повністю.

2. Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Чібо" (89600, Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Крилова, буд. 97) на користь державного бюджету заборгованість в сумі 326 285 (триста двадцять шість тисяч двісті вісімдесят п'ять) грн. 83 коп., у тому числі по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 470 (чотириста сімдесят) грн. 28 грн., по податку на додану вартість у сумі 325 815 (триста двадцять п'ять гривень вісімсот п'ятнадцять) грн. 35 коп., по комунальному податку у розмірі 0,20 грн.

3. Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Андрійцьо В.Д.