Ухвала суду № 20857737, 10.01.2012, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
10.01.2012
Номер справи
б8/001-11
Номер документу
20857737
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26

УХВАЛА

"10" січня 2012 р. Справа № Б8/001-11

Господарський суд Київської області в особі судді Скутельника П.Ф., при секретарі Каплі А.В., розглянувши матеріали

за заявою державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області, ідентифікаційний код юридичної особи: 13717811, місцезнаходження: 07300, м. Вишгород, пр-т Шевченка, буд. 1а,

до боржника, - товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс», ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_2, місцезнаходження: 07300, Київська обл., м. Вишгород, вул. Шолуденка, буд. 1,

про банкрутство,

за участю представників учасників судового провадження:

від Кредитора: старший державний податковий інспектор юридичного відділу державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області ОСОБА_1, який діє на підставі довіреності №4464/9/10-036 від 29 грудня 2011 року;

від Банкрута: не зявився;

від ліквідатора: арбітражний керуючий Дорошенко Я.В., який діє на підставі ліцензії Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_1, виданої 13 квітня 2007 року,

ВСТАНОВИВ:

04 січня 2011 року до господарського суду Київської області звернулась державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області (надалі за текстом: «Заявник»/«Кредитор») із заявою №1526/9/10-036 від 22 жовтня 2010 року (вх. №6 від 04 січня 2011 року) про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс»(ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_2, місцезнаходження: 07300, Київська обл., м. Вишгород, вул. Шолуденка, буд. 1) (надалі за текстом: «Боржник»/«Банкрут»), з підстав, що керівні органи боржника (боржник) відсутні за його місцезнаходженням, ненадання Боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, у звязку із наявністю у Боржника податкового боргу у розмірі 1167,89 грн., на підставі ст. ст. 7, 11, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою господарського суду Київської області від 06 січня 2011 року порушено провадження у справі №Б8/001-11 та призначено розгляд справи у підготовчому засіданні на 18 січня 2011 року; залучено до участі у справі учасників Боржника; зобовязано учасників провадження надати документарні докази у справі; зобовязано Боржника провести аудит за останні 12 календарних місяці його господарської діяльності та надати аудиторський висновок суду; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, у звязку з чим заборонено органам стягнення та органам виконавчої служби стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюються стягнення відповідно до законодавства.

18 січня 2011 року у судове засідання не з'явилися Заявник, Боржник, учасники Боржника, вимоги ухвали господарського суду Київської області від 06 січня 2011 року не виконали. Ухвалою господарського суду Київської області від 18 січня 2011 року відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України в звязку із незявленням учасників провадження та неподанням витребуваних доказів, розгляд справи відкладено на 01 лютого 2011 року; зобовязано учасників провадження виконати вимоги ухвали господарського суду Київської області від 06 січня 2011 року.

01 лютого 2011 року у судове засідання не з'явилися Заявник, Боржник, учасники Боржника, вимоги ухвал господарського суду Київської області від 06 січня 2011 року та 18 січня 2011 року не виконали. Постановою господарського суду Київської області від 01 лютого 2011 року визнано грошові вимоги ініціюючого Кредитора державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області у сумі 1 167,89 грн. (одна тисяча сто шістдесят сім гривень 89 коп.), з яких податковий борг по сплаті податку на додану вартість у сумі 1 167,89 грн. (одна тисяча сто шістдесят сім гривень 89 коп.) грн.; визнано банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс»; відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором Банкрута Дорошенка Ярослава Валерійовича (ліцензія Державного департаменту з питань банкротства серії АВ № 307403, ідентифікаційний номер: 2893203931); зобовязано ліквідатора Банкрута у десятиденний строк за свій рахунок подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України «Голос України»чи Кабінету Міністрів України «Урядовий курєр» оголошення про порушення судом справи про визнання відсутнього боржника банкрутом, про що надати суду відповідні докази; зобовязано ліквідатора прийняти бухгалтерську та іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності від колишніх керівника Банкрута, головного бухгалтера та власника (учасників); зобовязано ліквідатора Банкрута до завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених ст. ст. 25-32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей передбачених ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи, письмово повідомити усіх кредиторів Боржника про уведення ліквідаційної процедури з зазначенням кінцевого строку направлення ліквідатору заяв з вимогами до Банкрута; зобовязано власників майна Боржника (учасників Боржника) забезпечити виконання ліквідатором вимог законодавства, передати ліквідаторові матеріали, відомості і документи щодо фінансово-господарської діяльності банкрута; припинено повноваження власника майна (учасників) Боржника та органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном; звільнено з податкової застави активи платника податків - товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс»; призначено наступне засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 02 серпня 2011 року; зобовязано ліквідатора Банкрута надати суду до 26 липня 2011 року звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Банкрута.

09 червня 2011 року через загальний відділ (канцелярію) господарського суду Київської області від ліквідатора Банкрута надійшло клопотання б/№ від 09 червня 2011 року (вх. №7906 від 09 червня 2011 року) про долучення до матеріалів справи із доданим примірником газети «Голос України»№104 (5104) від 09 червня 2011 року.

18 липня 2011 року через загальний відділ (канцелярію) господарського суду Київської області від Кредитора надійшла заява №1036/14/10-036 від 11 липня 2011 року (вх. №9790 від 18 липня 2011 року) про включення кредиторських вимог із додатками.

01 серпня 2011 року через загальний відділ (канцелярію) господарського суду Київської області від ліквідатора Банкрута надійшло клопотання №547 від 01 серпня 2011 року (вх. №10507 від 01 серпня 2011 року) про продовження термінів процедури ліквідації у справі №Б8/001-11 про банкрутство Боржника.

В судове засідання 02 серпня 2011 року з'явилися Кредитор та ліквідатор Банкрута та надали пояснення у справі. Ліквідатор Банкрута підтримав своє клопотання про продовження терміну процедури ліквідації; представник Кредитора проти відкладення засідання для розгляду звіту ліквідатора Банкрута та ліквідаційного балансу Банкрута не заперечував. Ухвалою господарського суду Київської області від 02 серпня 2011 року задоволено клопотання ліквідатора Банкрута про продовження терміну процедури ліквідації; відкладено засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Банкрута на 18 жовтня 2011 року; зобовязано ліквідатора Банкрута надати суду до 15 жовтня 2011 року звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Банкрута.

18 жовтня 2011 року через загальний відділ (канцелярію) господарського суду Київської області від ліквідатора Банкрута надійшов звіт ліквідатора Банкрута №836 від 17 жовтня 2011 року (вх. №14192 від 18 жовтня 2011 року) до якого додано копії: листа №257 від 03 червня 2011 року, адресованого головному редактору газети «Голос України»; рахунку-фактури №1116 від 03 червня 2011 року; квитанції до прибуткового касового ордеру №305 від 03 червня 2011 року про оплату рахунку-фактури №1116 від 03 червня 2011 року; акту №ГУ-9246 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 09 червня 2011 року; форми №1 «Повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство»на Банкрута, форми №2 «Повідомлення про оголошення у пресі», форми №6 «Повідомлення про визнання банкрутом та ліквідацію», форми №8 «Повідомлення про призначення арбітражного керуючого», форми №9 «Повідомлення про боржника»на Банкрута, що заповнені ліквідатором Банкрута 09 червня 2011 року із відміткою про отримання 10 червня 2011 року Управлінням з питань банкрутства у м. Києві та Київській області Державного департаменту з питань банкрутства 10 червня 2011 року; вимоги №309 від 11 червня 2011 року, адресованої засновнику Банкрута, повідомлення №310 від 11 червня 2011 року про наслідки відкриття ліквідаційної процедури, адресованої засновнику Банкрута з доказами направлення: копіями повідомлень про вручення поштових відправлень (форма 119) Р 01033 0982992 5, адресованого Богачу Олегу Валерійовичу з відміткою про отримання 16 червня 2011 року та Р 01033 0982991 7, адресованого Довбиш С.І. та Довбиш О.І. з відміткою про вручення 16 червня 2011 року; листа №311 від 11 червня 2011 року, адресованого БТІ у Вишгородському районі із доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982993 3, адресованого БТІ у Вишгородському районі з відміткою про вручення уповноваженій особі 16 червня 2011 року; запиту №312 від 11 червня 2011 року, адресованого Вишгородському РЕВ ДАІ, повідомлення №325 від 11 червня 2011 року про відкриття ліквідаційної процедури, адресованого Вишгородському РЕВ ДАІ із доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982990 9, адресованого начальнику Вишгородського РЕВ ДАІ з відміткою про вручення уповноваженій особі 18 червня 2011 року; запиту №313 від 11 червня 2011 року, адресованого Головному управлінню статистики у Київській області з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982995 0, адресованого Головному управлінню статистики у Київській області з відміткою про вручення уповноваженій особі 17 червня 2011 року; запиту №314 від 11 червня 2011 року, адресованого Інспекції державного технічного нагляду, повідомлення №326 від 11 червня 2011 року про відкриття ліквідаційної процедури, адресованого Інспекції державного технічного нагляду з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982996 8, адресованого начальнику Інспекції державного технічного нагляду з відміткою про вручення уповноваженій особі 16 червня 2011 року; запиту №315 від 11 червня 2011 року, адресованого Головному управлінню Держкомзему у Київській області з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982997 6, адресованого Головному управлінню Держкомзему у Київській області з відміткою про вручення уповноваженій особі 16 червня 2011 року; запиту №316 від 11 червня 2011 року, адресованого Головному міжрегіональному управлінню статистики у м. Києві з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982998 4, адресованого Головному міжрегіональному управлінню статистики у м. Києві з відміткою про вручення уповноваженій особі 16 червня 2011 року; запиту №317 від 11 червня 2011 року, адресованого Заступнику міністра транспорту та звязку України Голові державної авіаційної адміністрації з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982994 1, адресованого Голові державної авіаційної адміністрації з відміткою про вручення уповноваженій особі 15 червня 2011 року; запиту №318 від 11 червня 2011 року, адресованого Державній податковій інспекції у Вишгородському районі Київської області, повідомлення №327 від 11 червня 2011 року про відкриття ліквідаційної процедури, адресованого Державній податковій інспекції у Вишгородському районі Київської області з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982989 5, адресованого начальнику Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області з відміткою про вручення уповноваженій особі 20 червня 2011 року; запиту №319 від 11 червня 2011 року, адресованого Управлінню Пенсійного Фонду України у Вишгородському районі Київської області, повідомлення №328 від 11 червня 2011 року про відкриття ліквідаційної процедури, адресованого Управлінню Пенсійного Фонду України у Вишгородському районі Київської області з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982988 7, адресованого начальнику Управління Пенсійного Фонду України у Вишгородському районі Київської області з відміткою про вручення уповноваженій особі 16 червня 2011 року; запиту №320 від 11 червня 2011 року, адресованого Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Вишгородського району з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982985 2, адресованого начальнику Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Вишгородського району з відміткою про вручення уповноваженій особі 16 червня 2011 року; запиту №321 від 11 червня 2011 року, адресованого Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України Вишгородського району, повідомлення №329 від 11 червня 2011 року про відкриття ліквідаційної процедури, адресованого Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України Вишгородського району з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982987 9, адресованого начальнику Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України Вишгородського району з відміткою про вручення уповноваженій особі 16 червня 2011 року; запиту №322 від 11 червня 2011 року, адресованого Вишгородському районному центру зайнятості з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0982986 0 з відміткою про вручення 16 червня 2011 року; запиту №323 від 11 червня 2011 року, адресованого Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0935250 9, адресованого голові Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з відміткою про вручення уповноваженій особі 15 червня 2011 року; запиту №324 від 11 червня 2011 року, адресованого Інспекції головного державного реєстратору флоту з доказом направлення: копією повідомлення про вручення поштового відправлення (форма 119) Р 01033 0935249 5, адресованого Головному державному реєстратору флоту з відміткою про вручення уповноваженій особі 17 червня 2011 року; списку №16 Рекомендованих відправлень Рекомендованих листів (форма 103), фіскального чеку №6487 від 14 червня 2011 року УДППЗ «Укрпошта», КМД, Київ-33; списку №17 Рекомендованих відправлень Рекомендованих листів (форма 103); довідки №180 від 17 червня 2011 року Вишгородського МРЕВ ДАІ, адресованої ліквідатору Банкрута; довідки №599/01-13 від 20 червня 2011 року Вишгородської міжрайонної виконавчої дирекції Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, адресованої ліквідатору Банкрута; листа 313/01/11447 від 23 червня 2011 року Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, адресованого ліквідатору Банкрута; довідки №21-10/2930 від 25 червня 2011 року Головного міжрегіонального управління статистики у м. Києві до якої додано Витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України станом на 01 червня 2011 року на Банкрута; квитанції; довідки №363/02 від 30 червня 2011 року Вишгородського районного центру зайнятості, адресованої ліквідатору Банкрута; довідки №14/1-07/3391 від 23 червня 2011 року Головного управління статистики у Київській області, адресованої ліквідатору Банкрута; довідки №1.19-06316 від 14 липня 2011 року Державної авіаційної адміністрації (Державіаадміністрації), адресованої ліквідатору Банкрута; довідки №4/9.1-1989/3043 від 28 липня 2011 року Інспекції головного державного реєстратору флоту, адресованої ліквідатору Банкруту; довідки №754 від 01 серпня 2011 року Інспекції державного технічного нагляду Київської обласної державної адміністрації, адресованої ліквідатору Банкрута; довідки №1096 від 10 серпня 2011 року комунального підприємства Київської обласної ради «Вишгородське бюро технічної інвентаризації», адресованої ліквідатору Банкрута. Також до звіту ліквідатора Банкрута додано реєстр вимог кредиторів Банкрута станом на 17 жовтня 2011 року та ліквідаційний баланс Банкрута станом на 17 жовтня 2011 року.

В судове засідання 18 жовтня 2011 року не з'явилися Кредитор та Банкрут; ліквідатор Банкрута з'явився у судове засідання та заявив усне клопотання про відкладення засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Банкрута. Ухвалою господарського суду Київської області від 18 жовтня 2011 року клопотання ліквідатора Банкрута про відкладення засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Банкрута задоволено; відкладено засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Банкрута на 10 січня 2012 року.

10 січня 2012 року у судове засідання з'явилися Кредитор та ліквідатор Банкрута та надали свої пояснення у справі; Банкрут у судове засідання не з'явився. У судовому засіданні ліквідатором Банкрута надано копії: Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна на запит органу державної влади №32822280 від 05 вересня 2011 року на Банкрута; Витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна №34011118 від 30 листопада 2011 року на Банкрута; Витягу з Державного реєстру правочинів №10721709 від 30 листопада 2011 року на Банкрута. В свою чергу ліквідатор Банкрута просить затвердити поданий ним звіт та ліквідаційний баланс Банкрута.

Провадження у справі №Б8/001-11 знаходиться в процедурі ліквідації на стадії затвердження звіту ліквідатора Банкрута та ліквідаційного балансу Банкрута.

Заслухавши представника Кредитора, ліквідатора Банкрута, розглянувши звіт ліквідатора Банкрута, ліквідаційний баланс Банкрута та детально дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що звіт ліквідатора Банкрута та ліквідаційний баланс Банкрута підлягають затвердженню на підставі наступного.

Відповідно до частин 1, 2, 5 ст. 32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Ліквідатор повідомляє державний орган з питань банкрутства про завершення ліквідаційної процедури.

Якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали направляється органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також власнику (органу, уповноваженому управляти майном), органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Відповідно до норми ч. 6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними. В свою чергу, затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є підставою для припинення провадження у справі згідно п. 6 ч. 1 ст. 40 цього Закону.

Так, вивчивши матеріали справи, судом встановлено, що публікація оголошення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс», ідентифікаційний код: НОМЕР_2, місцезнаходження: 07300, Київська область, м. Вишгород, вул. Шолуденка, буд. 1, Банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснена в газеті «Голос України»№104 (5104) від 09 червня 2011 року, що підтверджено примірником газети «Голос України», який доданий ліквідатором Банкрута до клопотання ліквідатора Банкрута б/н від 09 червня 2011 року (вх. №7906 від 09 червня 2011 року) про долучення доказів.

Відповідно до звіту ліквідатора Банкрута та наданих останнім в судовому засіданні 10 січня 2012 року пояснень ліквідатором Банкрута з метою формування ліквідаційної маси вчинено наступні дії.

11 червня 2011 року ліквідатором Банкрута направлено вимогу №309 засновнику Банкрута, з проханням передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута, а саме: 1) оригінали установчих документів товариства: статут Банкрута; Свідоцтво про державну реєстрацію; документи щодо реєстрації Банкрута в державних фондах, органах статистики та податкових органах тощо; 2) оригінали внутрішніх документів Банкрута, що підтверджують повноваження керівних органів; 3) оригінали протоколів зборів керівних органів банкрута; 4) відомості про видані довіреності; 5) відомості про: списання необоротних активів (акти списання, перелік списаного майна); укладені й діючі угоди (копії договорів); відомості про операції (перерахування грошових коштів, відчуження або передання активів товариства); про нерухоме майно відносно до якого Банкрут є орендодавцем або орендарем із зазначенням обєкта оренди; його первісної та остаточної вартості, розміру орендної плати; відомості щодо активів підприємства, переданих у заставу; перелік підприємств із зазначенням поштових адрес та кодів ЄДРПОУ в яких Банкрут має частку у статутному фонді; перелік філій, підприємств та дочірніх підприємств Банкрута (із зазначенням адрес та кодів ЄДРПОУ); 6) документацію по Банкруту, а саме: баланс підприємства (ф-1); звіт про фінансові результати (ф-2); звіт про рух грошових коштів (ф-3); звіт про власний капітал (ф-4); примітки до річної фінансової звітності (ф-5); звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (ф-11-ОС); звіт про фінансові результати й дебіторську та кредиторську заборгованість (ф-1-Б); звіт праці (ф-1-ПВ); звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (ф-1-ПВ (умови праці)); 7) печатку Банкрута.

Ліквідатором Банкрута 11 червня 2011 року до БТІ у Вишгородському районі направлено лист №311 з проханням надати відомості щодо того, чи володіє Банкрут нерухомими майном із зазначенням детальної інформації щодо цього майна; якими були останні дії по розпорядженню даним майном до яких вдавалося керівництво Банкрута (за останні 4 роки).

Вишгородському РЕВ ДАІ ліквідатором Банкрута направлено запит №312 від 11 червня 2011 року з проханням надати інформацію щодо зареєстрованих Банкрутом транспортних засобів протягом останніх 4 років та причин зняття їх з обліку (за останні 4 роки).

Запит №313 від 11 червня 2011 року ліквідатором Банкрута направлено Головному управлінню статистики у Київській області з проханням надати довідку про перебування у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України структурних підрозділів або підприємств, засновником яких є Банкрут за останні 3 роки, надати копію останнього балансу, що здавався Банкрутом. Також ліквідатор Банкрута просить надати копії наступних документів за останні 3 роки: баланс підприємства (форма №1, для субєктів малого підприємства форма №1-м); звіт про фінансові результати (форма №2, для субєктів малого підприємства форма №2-м); звіт про рух грошових коштів (форма №3); звіт про власний капітал (форма №4); примітки до річної фінансової звітності (форма №5); звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма №11-ОЗ); обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма №1-інновація); звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма №1-Б); звіт з праці (форма №1-ПВ); звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма №1-ПВ (умови праці)); звіт про використання робочого часу (форма №3-ПВ); звіт про виробництво промислової продукції (форма №1П-НПП).

11 червня 2011 року ліквідатором Банкрута Інспекції державного технічного нагляду направлено запит №314 з проханням надати відомості про реєстрацію і перереєстрацію підприємством тракторної, сільськогосподарської, дорожньо-будівельної та меліоративної техніки (за останні 4 роки).

Ліквідатором Банкрута направлено запит №315 від 11 червня 2011 року Головному управлінню Держкомзему у Київській області з проханням надати відомості про наявність у Банкрута земельних ділянок у власності, користуванні, в тому числі в оренді із зазначенням детальної інформації щодо цього майна; якими були останні дії по розпорядженню даним майном до яких вдавалось керівництво Банкрута (за останні 4 роки).

Головному міжрегіональному управлінню статистики у м. Києві ліквідатором Банкрута направлено запит №316 від 11 червня 2011 року з проханням надати дані про засновників та керівників Банкрута та надати інформацію стосовно того, чи є дане товариство засновником інших підприємств, установ, організацій.

Запит №317 від 11 червня 2011 року ліквідатором Банкрута направлено Заступнику міністра транспорту та звязку України Голові державної авіаційної з проханням надати відомості про реєстрацію і перереєстрацію Банкрутом авіаційної техніки (за останні 4 роки).

11 червня 2011 року ліквідатором Банкрута направлено запит №318 Державній податковій інспекції у Вишгородському районі Київської області з проханням надати: 1) копії останньої податкової звітності Банкрута; 2) відомості про наявність кредиторів, суму кредиторської заборгованості та дані про кредиторів (по можливості за останні 3 роки); 3) відомості про наявність у Банкрута рахунків та вкладів у банках чи інших кредитних установах; 4) у разі проведення документальних перевірок надати копії актів цих перевірок.

Ліквідатором Банкрута направлено запит №319 від 11 червня 2011 року Управлінню Пенсійного Фонду України у Вишгородському районі Київської області з проханням надати наступну інформацію: 1) копії документів останньої звітності Банкрута; 2) відомості про наявність у Банкрута рахунків та вкладів у банках чи інших кредитних установах; 3) відомості про заборгованість перед УПФ.

Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Вишгородського району запиту №320 від 11 червня 2011 року з проханням надати інформацію щодо наявності або відсутності у підприємства заборгованості перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

11 червня 2011 року ліквідатором Банкрута направлено Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України Вишгородського району запит №321 з проханням надати інформацію щодо заборгованості підприємства перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України.

Запит №322 11 червня 2011 року ліквідатором Банкрута направлено Вишгородському районному центру зайнятості з проханням надати наступну інформацію: 1) копії останньої звітності Банкрута; 2) чи має Банкрут заборгованість перед Фондом соціального страхування.

Ліквідатором Банкрута 11 червня 2011 року направлено запит №323 Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку з проханням надати інформацію щодо володіння Банкрутом цінними паперами інших підприємств (за останні 3 роки).

Інспекції головного державного реєстратору флоту ліквідатором Банкрута 11 червня 2011 року направлено запит №324 з проханням надати відомості про наявність у власності підприємства водних транспортних засобів (за останні 3 роки).

За наслідками вчинення ліквідатором Банкрута для формування ліквідаційної маси дій, останнім встановлено наступне, а саме: в довідці №180 від 17 червня 2011 року Вишгородського МРЕВ ДАІ повідомлено, що згідно бази даних Вишгородського МРЕВ ДАІ за Банкрутом транспортних засобів не зареєстровано.

Вишгородською міжрайонною виконавчою дирекцією Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в довідці №599/01-13 від 20 червня 2011 року повідомлено, що Банкрут зареєстрований в дирекції за № 320090002121, заборгованість за страхувальником відсутня.

В листі 313/01/11447 від 23 червня 2011 року Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку повідомлено, що станом на 31 березня 2011 року Банкрут серед власників, які володіють 10% і більше пакетів акцій емітентів відсутнє.

Головним міжрегіональним управлінням статистики у м. Києві в довідці №21-10/2930 від 25 червня 2011 року повідомлено, що Банкрут не значиться засновником субєктів господарської діяльності.

В довідці №363/02 від 30 червня 2011 року Вишгородським районним центром зайнятості повідомлено, що Банкрут станом на 11 червня 2011 року заборгованості перед Вишгородським РЦЗ не має.

Головним управлінням статистики у Київській області в довідці №14/1-07/3391 від 23 червня 2011 року повідомлено, що Банкрут серед засновників інших субєктів в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України по Київській області станом на 23 червня 2011 року не значиться; також повідомлено, що Банкрут по формах статистичної звітності, зокрема, по формах фінансової звітності за останні 3 роки в Головне управління статистики у Київській області не звітував жодного разу.

В довідці №1.19-06316 від 14 липня 2011 року Державною авіаційною адміністрацією (Державіаадміністрацією) повідомлено, що в державному реєстрі цивільних повітряних суден України на Банкруті повітряних суден не зареєстровано.

Інспекцією головного державного реєстратору флоту в довідці №4/9.1-1989/3043 від 28 липня 2011 року повідомлено, що записи щодо суден, власником або судновласником яких є Банкрут в Державному судновому реєстрі України та в Судновій книзі України, що ведеться по м. Києву, відсутні.

В довідці №754 від 01 серпня 2011 року Інспекцією державного технічного нагляду Київської обласної державної адміністрації повідомлено, що відповідно до компютерної бази даних Банкрут техніку не реєстрував.

Комунальним підприємством Київської обласної ради «Вишгородське бюро технічної інвентаризації»в довідці №1096 від 10 серпня 2011 року повідомлено, що за Банкрутом право власності на обєкти нерухомого майна у Вишгородському БТІ не зареєстровано.

Відсутність майна у Банкрута підтверджено також Витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна на запит органу державної влади №32822280 від 05 вересня 2011 року на Банкрута та Витягом з Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна №340011118 від 30 листопада 2011 року на Банкрута відповідно до яких відсутня інформація стосовно майна Банкрута, що внесено до Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна яке є предметом застави; Витягом з Державного реєстру правочинів №10721709 на Банкрута відповідно до якого щодо правочинів, стороною якого є Банкрут в Державному реєстрі правочинів інформація відсутня.

Розглянувши звіт ліквідатора Банкрута, реєстр вимог кредиторів Банкрута, судом встановлено наступне.

Згідно звіту ліквідатора, у місячний термін від дня опублікування оголошення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс»Банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури до нього не надходило жодної заяви про грошові вимоги до Банкрута.

До поданого ліквідатором Банкрута реєстру вимог кредиторів Банкрута включено: 1) вимоги Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області у сумі 1744,65 грн. штрафних санкцій та пені, що віднесені ліквідатором Банкрута до 6 черги задоволення; 2) витрати ліквідатора Банкрута на проведення ліквідаційної процедури у сумі 18154,60 грн., що віднесені ліквідатором Банкрута до 1 черги задоволення.

Розглянувши заяви державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області, судом встановлене наступне.

Згідно ч. 6 ст. 14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. Відповідно до ч. 1 п. 49 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 «Про судову практику в справах про банкрутство», згідно з частиною шостою статті 14 Закону вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. За змістом цієї норми до реєстру мають включатися визнані вимоги всіх конкурсних кредиторів, у тому числі безспірні вимоги кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) порушено справу про банкрутство.

Згідно абз. 1 п. 87 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 «Про судову практику в справах про банкрутство», відповідно до частини другої статті 23 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

Частиною 4 п. 45 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року №15 «Про судову практику в справах про банкрутство»передбачено, що кредитор (кредитори), за заявою якого (яких) порушено справу про банкрутство, не подає (подають) заяв після опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення цієї справи. Вимоги ініціюючих кредиторів вважаються визнаними і після їх перевірки у підготовчому засіданні підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру.

01 лютого 2011 року постановою господарського суду Київської області у справі №Б8/001-11 визнано безспірні грошові вимоги Кредитора державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області у сумі 1167,89 (одна тисяча сто шістдесят сім гривень 89 коп.) грн. податкового боргу по сплаті податку на додану вартість.

Згідно ч. 2 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України, факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори), за винятком встановлених рішенням третейського суду, під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Розглядаючи інші вимоги ініціюючого Кредитора суд бере до уваги те, що з моменту призначення ліквідатора Банкрута до нього перейшли права керівника (органів управління юридичної особи) Банкрута, до якого, в свою чергу надійшли додаткові вимоги Кредитора і ліквідатором було визнано його вимоги до Банкрута в повному обсязі, як наслідок включено вказані вимоги до реєстру вимог кредиторів; таким чином спір між ліквідатором та Кредитором щодо заявлених вимог відсутній. Вимоги Кредитора визнані ліквідатором визнаються судом.

Враховуючи вищевикладене, керуючись вищенаведеним, в тому числі абз. 8 ст. 1, ч. 2 ст. 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, вказані вимоги ініціюючого Кредитора в загальній сумі 1744,65 грн., з яких 1337,89 (одна тисяча триста тридцять сім гривень 89 коп.) грн. штрафні санкції по податку на додану вартість та 406,76 (чотириста шість гривень 76 коп.) грн. пені по податку на додану вартість, визнаються судом. Вище перелічені вимоги підлягають задоволенню у шосту чергу відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, де встановлено, що у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Розглянувши витрати ліквідатора Банкрута, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство, судом встановлено наступне.

Згідно абз. 1 ч. 10 ст. 3? Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Враховуючи вище викладене, витрати ліквідатора Банкрута, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство у сумі 18154,60 (вісімнадцять тисяч сто п'ятдесят чотири гривні 60 коп.) грн. підлягають задоволенню, відповідно до підпункту ?г? пункту 1 ч. 1 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, де зазначено, що витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату державного мита; витрати заявника на публікацію оголошення про порушення справи про банкрутство; витрати на публікацію в офіційних друкованих органах інформації про порядок продажу майна банкрута; витрати на публікацію в засобах масової інформації про поновлення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною; витрати арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), пов'язані з утриманням і збереженням майнових активів банкрута; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їх коштів; витрати на оплату праці арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в порядку, передбаченому статтею 27 цього Закону, в І чергу з тих підстав, що вони належать до витрат, що пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді. Перелічені витрати було відшкодовано після реалізації ліквідаційної маси.

Відповідно до частин 5, 6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, не розглядаються і вважаються погашеними. Вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Ліквідатором Банкрута подано суду ліквідаційний баланс станом на 17 жовтня 2011 року, в якому засвідчено відсутність майна Банкрута.

В судовому засіданні ліквідатор Банкрута підтвердив, що ним не виявлено майна Банкрута, яке є предметом застави, що також підтверджено Витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна на запит органу державної влади №32822280 від 05 вересня 2011 року та Витягом з Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна №34011118 від 30 листопада 2011 року; майно Банкрута, яке б знаходилось у третіх осіб на зберіганні або передавалось іншим особам, та за яке не отримані кошти, не виявлено; звільнення працівників, яким має бути виплачена вихідна допомога, не проводилось, вихідна допомога не виплачувалась; у Банкрута відсутня заборгованість з виплати заробітної плати; у звязку з відсутністю документів бухгалтерського обліку аудиторська перевірка господарської діяльності, в тому числі фінансової звітності Банкрута не проводилась; на час проведення ліквідаційної процедури всі рахунки Банкрута закриті.

Таким чином судом встановлено, що грошові вимоги кредитора Банкрута державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області та витрати ліквідатора Банкрута пов'язані з провадженням у справі про банкрутство не можуть бути погашенні в звязку з відсутністю майна Банкрута.

Отже, у звязку з відсутністю майна та будь-яких інших активів у Банкрута за рахунок реалізації яких можна погасити вимоги Кредитора державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області у сумі 1744,65 (одна тисяча сімсот сорок чотири гривні 65 коп.) грн. та витрати ліквідатора Банкрута пов'язані з провадженням у справі про банкрутство у сумі 18154,60 (вісімнадцять тисяч сто п'ятдесят чотири гривні 60 коп.) грн., їх грошові вимоги,вважаються погашеними.

Представник Кредитора (ініціюючого) висловив думку про повне виконання ліквідатором Банкрута своїх обов'язків у ліквідаційній процедурі, вважає, що звіт ліквідатора Банкрута і ліквідаційний баланс Банкрута підлягають затвердженню.

За таких обставин, розглянувши матеріали справи, звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, а також додані до звіту документи та заслухавши ліквідатора Банкрута, представника Кредитора судом встановлено, що ліквідатором Банкрута вжито всіх необхідних дій для виявлення документації, встановлення активів Банкрута, для задоволення вимог кредиторів та виконання покладених на ліквідатора Банкрута Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” обовязків, в звязку з чим, звіт ліквідатора Банкрута та ліквідаційний баланс Банкрута підлягають затвердженню, а товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс»ліквідації та виключенню з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо: затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 цього Закону. У звязку із затвердженням судом звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, суд дійшов висновку припинити провадження у справі №Б8/001-11.

Відповідно до ч. 5 ст. 39 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», у разі, якщо після завершення ліквідаційної процедури в процесі банкрутства, яка встановлена законом, судом постановлене рішення про ліквідацію юридичної особи - банкрута, суд, що виніс відповідне рішення, в день набрання ним законної сили направляє його державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи - банкрута для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Керуючись ст.ст. 3?, 31, 32, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ч. 5 ст. 39 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців», Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»від 18 грудня 2009 року №15, суд

УХВАЛИВ:

1.Затвердити звіт ліквідатора Банкрута арбітражного керуючого Дорошенка Ярослава Валерійовича та ліквідаційний баланс товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс», ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_2, місцезнаходження: АДРЕСА_1

2.Ліквідувати юридичну особу Банкрута товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс», ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_2, місцезнаходження: АДРЕСА_1

3.Вимоги усіх кредиторів визнати погашеними.

4.Провадження у справі №Б8/001-11 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс», ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_2, місцезнаходження: 07300, Київська обл., м. Вишгород, вул. Шолуденка, буд. 1, припинити.

5.Зобовязати ліквідатора Банкрута арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. подати державному реєстратору Вишгородської районної державної адміністрації Київської області копію даної ухвали для проведення реєстрації припинення юридичної особи Банкрута.

6.Зобовязати ліквідатора Банкрута арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. повідомити Управління з питань банкрутства Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 5/2, каб. 2) про завершення ліквідаційної процедури.

7.Ухвалу надіслати: державному реєстратору Вишгородської районної державної адміністрації Київської області (07300, Київська область, м. Вишгород, пл. Шевченка, 1); Головному Управлінню статистики в Київській області (04050, м. Київ-50, вул. Тургенівська, 71);

Копію ухвали надіслати: державній податковій інспекції у Вишгородському районі Київської області (07300, м. Вишгород, пр-т Шевченка, буд. 1а); товариству з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Олендс» (07300, Київська обл., м. Вишгород, вул. Шолуденка, буд. 1); Управлінню з питань банкрутства Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 5/2, каб. 2); ОСОБА_2 (АДРЕСА_2); ОСОБА_3 (АДРЕСА_2); ОСОБА_4. (АДРЕСА_3); арбітражному керуючому Дорошенку Я.В. (на дві адреси: АДРЕСА_4, 01033, м.Київ-33, а/с 113).

СуддяСкутельник П.Ф.