Постанова № 20717469, 10.01.2012, Заводський районний суд міста Луганська (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Луганська)

Дата ухвалення
10.01.2012
Номер справи
2а-1485/11
Номер документу
20717469
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №2а-1485/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2012 року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:

головуючого судді Кравченко Н.О.,

при секретарі Гусєвій К.І.,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Луганська справу за адміністративним позовом Луганської міської ради, Фінансового управління Луганської міської ради до Ювілейної селищної ради, третя особа - Державне Казначейство України в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність суб’єкта власних повноважень та стягнення суми недоодержаних коштів,-

ВСТАНОВИВ:

17.11.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача в подальшому уточнений, яким просить стягнути суму недоодержаних коштів, що передаються до районних та міських ( міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських ( міст районного значення), селищних, сільських та районних у містах бюджетів згідно з Помісячним розписом бюджету м. Луганська на 2010 о у розмірі 1 110 547,70 грн. на користь Міської ради та Міського фіноргану.

В обґрунтування позову зазначив:

При здійсненні повноважень, пов’язаних з виконанням селищного бюджету селища Ювілейне, відповідач порушив ч 1 ст. 78 Бюджетного кодексу України та пп.1 п.а ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інші норми, чим порушили права та інтереси Міської ради та Міського фіноргану. 14 травня 2010 року рішенням міської ради №66/1 затверджено міський бюджет на 2010 рік. 18 травня 2010 року рішенням Ювілейної селищної ради №35/579 затверджено селищний бюджет на 2010 рік

13.04.2011 року справу прийнято до провадження суддею Кравченко Н.О.

Як вбачається з матеріалів справи, Позивачі звернувся до суду з позовом до відповідача, який в подальшому було уточнено та доповнено позовними вимогами та просили суд визнати протиправною бездіяльність суб’єкта владних повноважень –Ювілейної селищної ради, яка полягає у неперерахуванні з селищного бюджету с. Ювілейне у порядку, визначеному діючим законодавством України, повної суми недоодержаних коштів, що передаються до районних та міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районного значення), селищних, сільських та районних у містах бюджетів згідно з помісячним розписом бюджету м. Луганська на 2010 року. Стягнути з Ради суму недоодержаних коштів, що передається до районних та міських (міст Києва і Севастополя), міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районного значення), селищних, сільських та районних у містах бюджетів згідно з помісячним розписом бюджету м. Луганська на 2010 р. у розмірі 1 110 547,70 гривень на користь Міської ради та Міського фіноргану на відповідний рахунок міського бюджету м. Луганська, а саме, на р/р 31416553700002 ід.код 24046582 МФО 804013 ГУДКУ у Луганській області, код платежу 41010600 «Кошти, що надходять до районних та міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районного значення), селищних, сільських та районних у містах бюджетів»

В обґрунтування позову представник позивача зазначив наступне.

Рада, згідно Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»є органом місцевого самоврядування та є юридичною особою.

При здійсненні своїх функцій, пов’язаних з виконанням селищного бюджету селища Ювілейне, затвердженого рішенням Ювілейної селищної ради від 18.05.2010 №66/1, Рада діє як суб’єкт владних повноважень, які визначені чинним законодавством України, а саме «Конституцією України, ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують бюджетні правовідносини.

При здійсненні вказаних повноважень Рада порушила ч.1 ст. 78 Бюджетного кодексу країни, а також інші норми чинного законодавства, чим порушили права та інтереси Міської ради та Міського фіноргану.

27 квітня 2010 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про державний бюджет України на 2010 рік».

14 травня 2010 року рішенням Луганської міської ради №66/1 «Про міський бюджет на 2010 рік»затверджено міський бюджет на 2010 рік.

Згідно додатків 1 та 5 до вказаного рішення у доходах міського бюджету на 2010 рік за кодом класифікації доходів 41010600 «кошти, що надходять до районних і міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районного значення), селищних, сільських та районних у містах бюджетів»визначено суму коштів у розмірі 5377, 410 тис. грн., що повинні надходити до міського бюджету з селищного бюджету відповідно до щоденного нормативу відрахувань у розмірі - 58,524 %.

18 травня 2010 року рішенням Ювілейної селищної ради №35/579 «Про селищний бюджет на 2010 рік»затверджено селищний бюджет на 2010 рік.

Згідно додатків 2 та 4 до вказаного рішення у видатках селищного бюджету на 2010 рік за кодом тимчасово класифікації видатків 250302 «кошти, що передаються до районних та міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районного значення), селищних, сільських та районних у містах бюджетів»визначено суми коштів у розмірі 5377,410 тис. грн., що повинні надходити до міського бюджету з селищного бюджету відповідно до щоденного нормативу відрахувань у розмірі - 58,524%.

З вказаних рішень Луганської міської ради та Ювілейної селищної ради вбачається наступне:

По-перше, вказані ради відповідно у міському та селищному бюджетах на 2010 рік

Передбачили однакову суму коштів, які передаються з селищного бюджету селища Ювілейне до Луганського міського бюджету та однаковий розмір щоденного нормативу відрахувань.

По друге, обидва рішення рад прийнятті значно пізніше 1 січня 2010 року, що спричинено несвоєчасним прийняттям Закону про Державний бюджет.

Відповідно до п.35 ст.2 Бюджетного кодексу України, рішення про місцевий бюджет - нормативно-правовий акт Верховної Ради Автономної республіки Крим чи відповідної ради, виданий в установленому законодавством України порядку, містить затверджені повноваження відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевий державній адміністрації або виконавчому органу місцевого самоврядування здійснювати виконання місцевого бюджету протягом бюджетного періоду.

Бюджетний період, згідно ч.1 ст.3 Бюджетного кодексу України, для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. При цьому неприйняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України до 1 січня не є підставою для встановлення іншого бюджетного періоду.

З вказаної норми слід, що не належно від того коли прийнято Закон про державний бюджет на відповідний рік, а отже й рішення про місцевий бюджет, до, чи, як у нашому випадку, після 1 січня відповідного бюджетного періоду, бюджетний період у вказаному рішенні починається з 1 січня відповідного бюджетного року, тобто, рішення про місцевий бюджет, яке прийняте після 1 січня відповідного бюджетного року розповсюджує свою дію на період, що вже минув, тобто починаючи з 1 січня.

Відповідно до ч.3 ст. 78 Бюджетного кодексу України, місцевий бюджет виконується за розписом, який затверджується керівником місцевого фінансового органу. Зазначений розпис включає в себе помісячний розпис, тобто розбивку річних планів, затверджених у рішенні про місцевий бюджет по місцях бюджетного періоду.

Враховуючи те, що відповідно до ст.. 3 Бюджетного кодексу України, бюджетний період, у будь-якому випадку, починається з 2 січня відповідного бюджетного року, зазначений розпис, навіть якщо він, у зв’язку з несвоєчасним прийняттям Закону про Державний бюджет, був затверджений значно пізніше вказаної дати, повинен містити доходи та видатки бюджету починаючи з січня місяця.

01 червня 2010 року Міським фінорганом було затверджено розпис міського бюджету на 2010 рік, який був складений відповідно до наказу Міністерства Фінансів України від 28.01.02 №57 «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету»та наказу Міського фіноргану від 30.12.2009 №14 «Про затвердження Інструкції про складання і виконання розпису міського бюджету та форм до неї».

У вказаному розписі, передбачені щомісячні надходження починаючи з січня 2010 року коштів з селищного бюджету у розмірах: протягом січня –листопада 2010 року - у сумі 448 117,0 грн. на кожен із зазначених календарних місяців; у грудні 2010 року –у сумі 448 123,0 грн., що у загальній сумі на рік складає 5 377 410,0 грн., яка (загальна сума) дорівнює сумі передбаченій як у рішенні про міський бюджет, так і рішення про селищний бюджет.

Аналогічні щомісячні видатки коштів з селищного бюджету у відповідній сумі на кожен місяць 2010 бюджетного року передбачені й у бюджетному розписі селищного бюджету на 2010 рік.

Порядок перерахування зазначених коштів, а саме: коштів з селищного бюджету, врегульовано порядком перерахування дотації вирівнювання, додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, коштів, що передаються до держаного бюджету з місцевих бюджетів, а також міжбюджетних трансфертів між місцевими бюджетами, затвердженим Постановою КМУ від 11.04.2002 №490.

Пунктом 13 Порядку передбачено, що Головіні управління Державного казначейства в областях перераховують кошти, що передаються з бюджетів районів у містах, сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань, за рахунок фактичних надходжень доходів, які враховуються під час визначення обсягів міжбюджетних трансфертів відповідних бюджетів, згідно з нормативами щоденних відрахувань і обсягів, установлених рішеннями міських міст обласного значення та районних рад про бюджет.

Пунктом 15 Порядку передбачено, що суми недоодержаних коштів, що передаються з бюджетів районів у містах, сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань згідно з розписом міських міст обласного значення та районних бюджетів на відповідний рік шляхом застосування нормативів щоденних підрахувань, перераховуються органами Державного казначейства на підставі платіжних доручень відповідних фінансових органів за рахунок фактичних доходів загального фонду відповідного місцевого бюджету, з якого здійснюються такі платежі, Термін здійснення таких платежів установлюється рішеннями міських (міст Києва та Севастополя), міст республіканського АРК і обласного значення), районних рад про бюджет на відповідний рік.

Із вказаної норми з урахуванням інших норм чинного законодавства, які регулюють правовідносини у цій сфері, слід наступне.

Існує помісячний розпис міського бюджету м. Луганська, в якому на кожен місяць передбачено певну суму кошів з селищного бюджету.

Крім, того, рішенням про міський бюджет визначено норматив щоденних відрахувань вказаних коштів.

Держказначейство, щоденно протягом місяця, відповідно до вказаного нормативу перераховує кошти з селищного бюджету до міського бюджету .

У разі, якщо Держказначейство при щоденному перерахуванні, шляхом застосування щоденного нормативу відрахувань, коштів з селищного бюджету протягом відповідного місяця, виконує у повному обсязі планову суму коштів з селищного бюджету, яка визначена у розмірі міського бюджету на вказаний місяць з урахуванням плану з початку бюджетного періоду, то воно у відповідному місяці припинення. Перерахування вказаних коштів у зв’язку з виконанням вказаної місячної планової суми, що врегульовано ст. 42 Закону про Державний бюджет.

У разі, якщо протягом відповідного місяця Державне казначейство України, перераховуючи щоденно відповідно до нормативу щоденних відрахувань коштів з селищного бюджету, по закінченні місяця не виконує планів суму вказаних коштів, яка передбачена у розписі міського бюджету на відповідний місяць з урахуванням плану з початку бюджетного періоду, то вступає в дію норма, передбачена п.15 Порядку.

У цьому випадку, відповідно до п.15 Порядку, Рада повинна покласти платіжне доручення на суму недоодержаних коштів у термін, визначений у рішенні міської ради м. Луганська.

Такий термін визначено у п.п. 2.2 п.2 рішення про міський бюджет, в якому передбачено, що платежі суми недоодержаних коштів, що передаються з бюджету селища Ювілейне згідно з розписом міського бюджету на 210 рік шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань. Які перераховуються органами Державного казначейства на підставі платіжних доручень відповідного виконавчого органу Ювілейної селищної ради за рахунок фактичних доходів загального фонду бюджету селища Ювілейне на 2010 рік повинні здійснюватися до 10 числа місяця, що настає за звітним.

Статтею 7 Бюджетного кодексу України, яка визначає принципи бюджетної системи України значено принцип єдності бюджетної системи України, відповідно до якого єдність бюджетної системи України забезпечується єдиною правовою базою, єдиною грошовою системою, єдиним регулюванням бюджетних відносин, єдиною бюджетною класифікацією, єдністю порядку виконання бюджетів та ведення бухгалтерського обліку і звітності.

Пунктом 5.1 Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 року №57 «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету», передбачено, що виконання розпису здійснюється наростаючим підсумком з початку року.

Враховуючи принцип єдності бюджетної системи, відповідно до якого в Україні діє єдиний порядок виконання усіх бюджетів, виконання розпису міського бюджету здійснюється також наростаючим підсумком з початку року.

Отже, не зважаючи на те, коли було затверджено розпис міського бюджету на 2010 рік, на першу звітну дату після його затвердження він повинен бути виконаний наростаючим підсумком з початку року.

Відповідно до бюджетного законодавства , після затвердження міського бюджету на 2010 рік першою звітною датою є -1 червня 2010 року.

Таким чином Рада, після затвердження розпису міського бюджету на 2010 рік, повинна була до 10 червня 2010 року, відповідно до п.15 Порядку та пп.2.2 п.2 Рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 №66/1 «Про міський бюджет на 2010 рік»покласти платіжне доручення на перерахування суми недоодержаних коштів з селищного бюджету у розмірі 2 240 585, 0 грн., який розраховується наступним чином.

Відповідно до розпису міського бюджету на 2010 рік, протягом січня –травня 2010 року (п’ять місяців) Державним казначейством України повинно бути перераховано та не перераховано у зв’язку з несвоєчасним прийняттям державного бюджету коштів з селищного бюджету на суму:

448 117,0 грн. х 5 місяців = 2 240 585,0 гривень

У зв’язку з тим, що розпис міського бюджету на 2010 рік було передано Державному казначейству України на виконання тільки 01.06.2010 року, казначейство було не в змозі у травні перераховувати до міського бюджету кошти з селищного бюджету за п’ять попередніх місяців шляхом застосування нормативу щоденних відрахувань, що підтверджується довідкою Головного управління Державного казначейства України у Луганській області від 07.07.2010 №06.2-11/6623.

Але ж Рада повинна була виконати вимогу п.15 Порядку та пп.2.2 п.2 рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 №66/1 «Про міський бюджет на 2010 рік»та до 10 червня 2010 року покласти платіжне доручення на перерахування суми недоодержаних коштів з селищного бюджету у розмірі 2 240 585, 0 грн. яка утворилася станом на 01.06.2010 року.

Замість цього, Рада поклала платіжне доручення лише на суму 50 000,0 гривень та не до 10.06.2010, а тільки 17.06.2010.

Таким чином за станом на 18.06.2010 недоперерахування коштів з селищного бюджету до міського бюджету м. Луганська склало: 2 190 585,0 гривень ( 2 240 585,0 грн. –50 000,0 грн.).

Як слід з довідки Головного управління Державного казначейства України у Луганській області від 15.11.2010 №06.2-11/9739, станом на 01.11.2010 фактично перерахована сума коштів з селищного бюджету складає 3348919,03 грн. ( у тому числі 980 000,0 грн., які перераховані Радою платіжними дорученнями від 17.06.2010, від 05.07.2010, від 05.07.2010, від 15.07.2010 та від 20.07.2010 та 2 368 919,03 грн., які перераховані Держказначейством шляхом застосування щоденного нормативу відрахувань).

Таким чином, станом на час подання позовної заяви із зазначеної суми боргу зафіксованої на 01.11.2010 року, уточненої зменшенням вимог 18.08.2011 року (а.с.138-139) недоперерахування коштів з селищного бюджету, станом на 01.01.2011 року, до міського бюджету м. Луганська складає 1 110 547,70 грн.

(5 377 410,0 грн. (планова сума на 2010 рік згідно розпису міського бюджету на 2010 рік) –4 266 862, 30 (фактично перераховані з бюджету селища Ювілейне) = 1 110 547, 70 грн.

Враховуюче викладене вважаємо, що Рада в порушення вимог ч.1 ст. 78 Бюджетного кодексу України, ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.. 42 ЗУ «Про державний бюджет України на 2010 рік», п.15 Порядку, рішення Ювілейної селищної ради від 18.05.2010 №35/579 «Про селищний бюджет га 2010 рік»та рішення про міський бюджет не здійснила передбачені законодавством дії щодо перерахування до міського бюджету коштів з селищного бюджету у сумі 1 110 547,70 грн., чим завдала Міській раді матеріальної шкоди та порушили інтереси Міського фіноргану в частин виконання ним функцій по управлінню виконанням міського бюджету.

В судовому засіданні представник позивача Луганської міської ради уточненні позовні вимоги від 01.06.2011 року підтримав та надав відповідні пояснення.

В судовому засіданні представник позивача Фінансове управління Луганської міської ради уточненні позовні вимоги від 01.06.2011 року підтримав та надав відповідні пояснення.

В судовому засіданні представник відповідача проти задоволення уточненого позову заперечував, та зазначив про те, що між позивачем та відповідачем не укладено договір та не приймалося сумісне рішення, також зазначив, що недоотримані кошти не підлягають стягненню з відповідного бюджету у вигляді збитків та не підлягають стягненню в новому бюджетному періоді. Також представником позивача зазначено, що Ювілейною селищною радою недоотримані кошти у повній сумі, тому за їх відсутністю відповідачем не перераховано належну суму, доказу на підтвердження відповідно до ст.. 60 ЦПК України не надано, прохав відмовити в задоволенні позову.

В судове засідання представник третьої особи не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність (а.с.147).

Вислухавши представників позивачів, представника відповідач, дослідивши матеріали справи суд дійшов до наступного висновку.

Судом встановлено, що рішенням Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 затверджено міський бюджет на 2010 рік. (а.с. 12-17)

Відповідно додатка №1 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказані доходи міського бюджету на 2010 рік за бюджетною класифікацією. (а.с.17-18).

Відповідно додатка №2 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказані видатки міського бюджету на 2010 рік за тимчасовою класифікацію видатків та кредитування місцевих бюджетів. (а.с.18-20)

Відповідно додатка №3 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказані бюджетні призначення головним розпорядникам коштів міського бюджету на 2010 рік за відомчою класифікацією видатків міського бюджету. (а.с. 20-22)

Відповідно додатка №4 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказано повернення кредитів до міського бюджету та надання кредитів з міського бюджету на 2010 рік. (а.с.23)

Відповідно додатка №5 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказані показники міжбюджетних трансфертів між міським бюджетом м. Луганська та іншими бюджетами на 2010 рік. (а.с.23-27)

Відповідно додатка №6 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказано склад доходів районних у місті Луганську бюджетів у 2010 році. (а.с.27)

Відповідно додатка №7 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказано склад видатків районних у м. Луганську бюджетів в 2010 році. (а.с. 28)

Відповідно додатка №8 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказано перелік об’єктів та заходів, видатки на які у 2010 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку. (а.с. 28, 29)

Відповідно додатка №9 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказані напрямки використання коштів цільового фонду розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Луганська у 2010 році. (а.с.29)

Відповідно додатка №10 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказані видатки міського бюджету на 2010-2012 роки за бюджетними програмами.(а.с.30-57)

Відповідно додатка №12 до рішення Луганської міської ради від 14.05.2010 року №66/1 вказано склад комісії з припинення управління контролю Луганської міської ради в результаті його ліквідації. (а.с.58).

Рішенням Ювілейної селищної ради від 18 травня 2010 року №35/579 затверджено селищний бюджет на 2010 рік (а.с. 59, 60)

Відповідно додатка №1 до Ювілейної селищної ради від 18 травня 2010 року №35/579 вказані доходи селищного бюджету на 2010 рік за бюджетною класифікацією. (а.с. 61)

Відповідно додатка №2 до Ювілейної селищної ради від 18 травня 2010 року №35/579 вказані видатки селищного бюджету на 2010 рік за функціонально структурою. (а.с.61,62)

Відповідно додатка вказано помісячний розпис місцевого бюджету с. Ювілейного на 2010 рік. (а.с. 63).

Відповідно додатка №2 до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів затверджено Начальником фінансового управління Луганської міської ради Стєна О. помісячний розпис бюджету м. Луганська на 2010 рік. (а.с.65-70).

Судом встановлено, що у довідки Головного управління Державного казначейства України в Луганській області від 08.07.2010 року №062-11/6623 вказано, що станом на 01.06.2010 р. сума коштів фактично вилучених з бюджету сел. Ювілейне відсутня. (а.с.72).

Згідно виписку по рахунку відповідача від 17.06.2010 року вилучено до міського бюджету м. Луганська 50 000,00 грн. та 9347, 56 грн. та вихідний залишок на кінець 17.06.2010 року складає 0.00 грн. (а.с.73).

Згідно виписки по рахунку відповідача від 05.07.2010 року вилучено до міського бюджету м. Луганська всього 103958,96 грн. та вихідний залишок на кінець 05.07.2010 року складає 0,00 грн. (а.с. 74).

Згідно виписки по рахунку відповідача від 20.07.2010 року вилучено до міського бюджету м. Луганська всього 660962,83 грн. та вихідний залишок на кінець 20.07.2010 року складає 0,00 грн. (а.с. 75).

Згідно виписку по рахунку відповідача від 15.07.2010 року вилучено до міського бюджету м. Луганська всього 206975,02 грн.. (а.с.76).

Рішення про місцевий бюджет відповідно до ч.1 п.45 ст. 2 Бюджетного кодексу України - це нормативно-правовий акт Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної місцевої ради, виданий в установленому порядку, що затверджує місцевий бюджет та визначає повноваження відповідно Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації або виконавчого органу місцевого самоврядування здійснювати виконання місцевого бюджету протягом бюджетного періоду.

Відповідно до ч.1,3 ст. 3 Бюджетного кодексу України, бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Неприйняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України до 1 січня відповідного року не є підставою для встановлення іншого бюджетного періоду.

У разі затвердження Державного бюджету України на інший, ніж передбачено частиною першою цієї статті, бюджетний період місцеві бюджети мають бути затверджені на такий самий період.

Відповідно до ч.1 ст. 78 Бюджетного кодексу України Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад або сільські голови (якщо відповідні виконавчі органи не створені згідно із законом) забезпечують виконання відповідних місцевих бюджетів. Місцеві фінансові органи здійснюють загальну організацію та управління виконанням відповідного місцевого бюджету, координують діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.

Згідно ч.3 ст. 78 Бюджетного кодексу України, місцевий бюджет виконується за розписом, який затверджується керівником місцевого фінансового органу. До

затвердження розпису місцевого бюджету керівником місцевого фінансового органу затверджується тимчасовий розпис місцевого бюджету на відповідний період. Керівник місцевого фінансового органу протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису місцевого бюджету встановленим бюджетним призначенням.

Відповідно до ч.1 ст. 61 ЗУ «Про місцева самоврядування в Україні»органи місцевого самоврядування в селах, селищах, містах, районах у містах (у разі їх створення) самостійно розробляють, затверджують і виконують відповідні місцеві бюджети згідно з Бюджетним кодексом України.

14 травня 2010 року рішенням Луганської міської ради №66/1 «Про міський бюджет на 2010 рік»затверджено міський бюджет на 2010 рік.

18 травня 2010 року рішенням Ювілейної селищної ради №35/579 «Про селищний бюджет на 2010 рік»затверджено селищний бюджет на 2010 рік.

Керуючись Законом України “ Про державний бюджет України на 2010 рік ”, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 9, 11, 70, 71, 79, 86, 99, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Уточнені позовні вимоги Луганської міської ради, Фінансового управління Луганської міської ради –задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність суб’єкта владних повноважень –Ювілейної селищної ради, яка полягає у неперерахуванні з селищного бюджету с. Ювілейне у порядку, визначеному діючим законодавством України, повної суми недоодержаних коштів, що передаються до районних та міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районного значення), селищних, сільських та районних у містах бюджетів згідно з помісячним розписом бюджету м. Луганська на 2010 року.

Стягнути з Ради суму недоодержаних коштів, що передається до районних та міських (міст Києва і Севастополя), міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районного значення), селищних, сільських та районних у містах бюджетів згідно з помісячним розписом бюджету м. Луганська на 2010 р. у розмірі 1 110 547,70 гривень на користь Міської ради та Міського фіноргану на відповідний рахунок міського бюджету м. Луганська, а саме, на р/р 31416553700002 ід. код 24046582 МФО 804013 ГУДКУ у Луганській області, код платежу 41010600 «Кошти, що надходять до районних та міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районного значення), селищних, сільських та районних у містах бюджетів».

Вступна та резолютивна частини постанови ухвалено в нарадчій кімнаті та проголошено 10 січня 2012 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Луганська. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та у порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції набирає чинності після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя: Н.О. Кравченко