Постанова № 20692764, 10.11.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
10.11.2011
Номер справи
2а-3115/11/2770
Номер документу
20692764
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

10.11.11Справа №2а-3115/11/2770

10 год. 38 хв.

м. Севастополь

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Бойко М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомУправління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополядофізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення заборгованості в сумі 1288,80 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 1288,80 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у порушення положень Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" не здійснив доплату страхових внесків за III-IV квартал 2010 р. в сумі 1288,80 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 29.09.2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 29.09.2011 р. закінчено підготовче провадження по справі, справу призначено до судового розгляду.

В судове засідання представник позивача - Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя (далі - УПФУ Нахімовському районі м. Севастополя) не зявився, надав письмове клопотання з проханням розглянути справу за його відсутністю, на задоволенні позовних вимог наполягає.

Відповідач в судове засідання не з`явився, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.

Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб- учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового звязку з позначками "за закінченням терміну зберігання", "адресат не значиться" і таке інше, можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обовязку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Відповідно до частини 2 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин, враховуючи те, що сторони викликались у судове засідання, але в судове засідання не зявилися, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю сторін за наявними в ній матеріалами.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до юрисдикції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець в Нахімовській районній державній адміністрації м. Севастополя 21.03.2008 р. та є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (а.с. 7).

Відповідно до пункту 3 стастті 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі - Закон № 1058) в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають: фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Згідно з пунктом 2 статті 17 Закону № 1058 в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, страхувальники зобов'язані надавати звітність територіальним органам Пенсійного Фонду України в терміни, в порядку і формою, що встановлені Пенсійним фондом, а також нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені терміни і в повному обсягу страхові внески.

Пунктом 1 частини 8 Прикінцевих положень Закону № 1058 в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, встановлено, що до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків у накопичувальний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом і в розмірах, передбачених законом "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97 від 26.06.1997 р. (далі - Закон № 400) для відповідних платників збору.

Відповідно пункту 4 частини 8 Прикінцевих положень Закону № 1058 в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Статтею 4 Закону України № 400 в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, розділом 4 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. під № 64/8663 для роботодавців - підприємств, установ, організацій встановлено розмір страхових внесків - 33,2% суми фактичних витрат на оплату праці працівників.

Статтею 20 Закону № 1058 в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, розділом 5 Інструкції № 21-1 встановлено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Відповідно до пункту 2.2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органами Пенсійного фонду України від 05.11.2009 № 26-1 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2009 за № 1136/17152, фізичні особи - субєкти підприємницької діяльності, у тому числі які обрали особливий спосіб оподаткування, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік.

Сплата страхових внесків здійснюється у строки визначені частиною 6 статті 20 Закону № 1058 в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме: за III квартал 2010 р. - до 20 жовтня 2010 р., за IV квартал 2010 р. - до 20 січня 2011 р.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у липні - вересні - 294,82 грн., у жовтні - листопаді - 301,12 грн., у грудні - 306,10 грн.

Таким чином, з урахуванням розміру мінімального страхового внеску у III та IV кварталах 2010 р., враховуючи частину сплачених сум єдиного (фіксованого) податку, розмір донарахованої суми внесків фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування складає 1288,80 грн. Дана сума не була сплачена відповідачем.

Згідно зі статтею 106 Закону № 1058 в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, суми страхових внесків своєчасно не сплачених страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків. Органи Пенсійного фонду України направляють страхувальниками, що мають недоїмку, вимоги про її сплату.

Судом встановлено, що на виконання вимог статті 106 Закону України № 1058 в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, управлінням Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя за юридичною адресою відповідача направлена вимога про сплату боргу № Ф 1845 від 11.05.2011 р. на загальну суму боргу 1288,80 грн. Вимога про сплату недоїмки платником не узгоджена, повернена з позначкою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 7, зворотній бік).

В рахунок сплати заборгованості за вимогою від боржника грошових коштів не надходило.

Відповідно до абзацу 7 пункту 3 статті 106 Закону № 1058 в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідношень, у випадку якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду України про сплату недоїмки і протягом 10 робочих днів після його отримання не сплатив вказану у вимозі суму недоїмки разом із застосованою до нього фінансовою санкцією, включеною у вимогу, або не погоджував вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у випадку, якщо страхувальник погодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10 робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду України звертається у встановленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки у відповідний підрозділ державної виконавчої служби.

Крім надсилання рішення про сплату недоїмки, відповідно до статті 106 Закону № 1058 органи Пенсійного фонду України мають право на звернення до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 1288,80 грн., що підтверджується матеріалами справи.

На день розгляду справи відповідачем доказів погашення заборгованості до суду не наведено.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення

З врахуванням зазначеного, аналізуючи законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ в Нахімовському районі м. Севастополя обґрунтовані, засновані на законі та підлягають задоволенню, а сума заборгованості - стягненню з відповідача.

Відповідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 15.11.2011 р.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя, задовольнити.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя (юридична адреса: вул. Дзигунського, 19, м. Севастополь, 99001; ОКПО 22274979, р/р 256035, код платежу 50020900 в СМВ № 4548 ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 384027) зі сплати внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за III - IV квартали 2010 р. в сумі 1288 (одна тисяча двісті вісімдесят вісім) грн. 80 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

СуддяО.В. Мінько