Постанова № 20692751, 02.11.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
02.11.2011
Номер справи
2а-3175/11/2770
Номер документу
20692751
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.11.11Справа №2а-3175/11/2770

12 год. 30 хв.

м. Севастополь

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Бойко М.С.,

за участю: представника позивача - Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя - ОСОБА_1, довіреність № 1533/9/10-0 від 12.07.2011 р.;

представника відповідача - малого приватного підприємства "Сервисстрой" - Запєвалова Сергія Євгеновича, НОМЕР_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя домалого приватного підприємства "Сервисстрой"про стягнення заборгованості у розмірі 20139,79 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до малого приватного підприємства "Сервисстрой" про стягнення заборгованості у розмірі 20139,79 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем строків сплати орендної плати за землю.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 10.10.2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 10.10.2011 р. закінчено підготовче провадження по справі, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення в обґрунтування вимог, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Частиною 2 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково.

Згідно з частиною 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву

Суд, встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, знаходить позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до статті 2 закону України "Про державну податкову службу України" від 04.12.1990 р. № 509-XII (далі - Закон № 509-XII) завдання органів державного податкового законодавства, правильністю і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фонді податкових зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.

Згідно зі статтею 4 Закону № 509-XII податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах міста підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.

Відповідно до п. п. 1, 2 статті 10 Закону № 509-XII одним із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильністю обчислення та своєчасність надходження податків.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону № 509-XII органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без встановлених законом підставі, а також стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно зі статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України, тому справа підлягає розгляду в порядку, який передбачений Кодексом адміністративного судочинства України.

Таким чином, Державна податкова інспекція у Нахімовському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень, що може бути позивачем у адміністративній справі, та має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій.

Встановлено, що мале приватне підприємство "Сервисстрой" (далі - МПП "Сервисстрой") зареєстровано в Нахімовській районній державній адміністрації м. Севастополя 12.08.1994 р. як юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Севастополя як платник податків і зборів (обовязкових платежів) з 31.08.1994 р. (а.с. 6, 7).

03.10.2008 р. між Севастопольською міською радою та МПП "Сервисстрой" укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого відповідачу надано у тимчасове володіння та користування земельну ділянку загальною площею 0,0647 га, яка розташована за адресою: м. Севастополь, вул. Р. Люксембург, 14.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 р. № 1251-XII, який діяв під час виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 р. № 2535-XII (далі - Закон № 2535-XII), який діяв під час виникнення спірних правовідносин, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Відповідно до статті 5 Закону № 2535-XII, який діяв під час виникнення спірних правовідносин, об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.

Статтею 14 Закону № 2535-XII, який діяв під час виникнення спірних правовідносин, встановлено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-III (далі - Закон № 2181-III), який діяв під час виникнення спірних правовідносин, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

30.04.2010 р. відповідачем до позивача була подана уточнююча податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 12849 за 2010 рік, відповідно до якої зобовязання з орендної плати за землю за 2010 рік склало 45282,16 грн., де щомісячний платіж за період з січня по листопад - 3773,51 грн., за грудень - 3773,55 грн. (а.с. 12).

Відповідно до статті 17 Закону № 2535-XII, який діяв під час виникнення спірних правовідносин, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з обліковою карткою платника податків, відповідачем податкове зобов`язання з орендної плати за землю за грудень 2010 р. було сплачено лише частково в сумі 161,16 грн., що призвело до утворення податкового боргу в сумі 1224,64 грн.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 5 Закону № 2181-III, який діяв під час виникнення спірних правовідносин, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Як вбачається з матеріалів, Державною податковою інспекцією у Нахімовському районі м. Севастополя на адресу "Сервисстрой" було направлено податкову вимогу від 22.12.2010 р. № 1/264, яка було отримана відповідачем 14.04.2011 р. (а.с. 14, 15).

Статтею 269 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.

Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового Кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно з підпунктом 54.1, 54.2 статті 54 Податкового Кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою. Грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

31.01.2011 р. відповідачем була подана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 1618 за 2011 рік, відповідно до якої зобовязання з орендної плати за землю за 2011 рік склало 45282,12 грн., де щомісячний платіж за період з січня по грудень - 3773,51 грн. (а.с. 9).

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового Кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Полкового Кодексу України, пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно з обліковою карткою платника податків відповідачем не було сплачено податкове зобов`язання з орендної плати за землю за січень - травень 2011 р. в сумі 18867,55 грн.

Крім того, за несвоєчасну сплату податкового зобов`язання, відповідачу була нарахована пеня в сумі 47,61 грн.

Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом з орендної плати за землю в сумі 20139,79 грн., що підтверджується матеріалами справи.

Відповідачем доказів погашення заборгованості не наведено.

Відповідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення

З огляду на вищезазначене, з урахуванням визнання відповідачем позовних вимог, аналізуючи законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя обґрунтовані, засновані на законі та підлягають задоволенню, а сума заборгованості - стягненню з відповідача.

Відповідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 07.11.2011 р.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя, задовольнити.

Стягнути кошти малого приватного підприємства "Сервисстрой" (юридична адреса: вул. Істоміна, 14-А, кв. 21, м. Севастополь, 99012, ЄДРПОУ 22242577) на користь Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя (юридична адреса: вул. Гер. Севастополя, 74, м. Севастополь, 99001) у розмірі податкового боргу з орендної плати за землю в сумі 20139 (двадцять тисяч сто тридцять дев`ять) грн. 79 коп. до місцевого бюджету Нахімовського району м. Севастополя (р/р 33218812700008, банк УДК у м. Севастополі, МФО 824509, ОКПО 24035606, код платежу 13050200) з рахунків у банках малого приватного підприємства "Сервисстрой" (р/р 26003000092669 у ПАТ "Укрсоцбанк", МФО 300023, р/р 2600634412201 у "Банк Петрокоммерц-Україна", МФО 300120).

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

СуддяО.В. Мінько