Постанова № 20691736, 12.10.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2011
Номер справи
2а/2370/7146/2011
Номер документу
20691736
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2011 року Справа № 2а/2370/7146/2011

12.10.11

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Гаращенка В. В.,

при секретарі Бондар Т. П.,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю,

представника відповідача ОСОБА_2 за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Ватутінського комунального виробничого підприємства «Водоканал»до державної податкової інспекції у м. Ватутіне Черкаської області про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Ватутінське комунальне виробниче підприємство «Водоканал»звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до державної податкової інспекції у м. Ватутіне Черкаської області, в якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення від 08.08.2011 року за № 0000461501, № 0000471501, № 0000481501, № 0000491501, про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 2259 грн. 45 коп.

Позивач зазначив, що відповідачем проведено камеральні перевірки податкової звітності відповідача, якими встановлено порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, результати перевірок оформлені актами від 05.08.2011 року №221/15-131, №222/15-131 та №223/15-131. На підставі пункту 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 08.08.2011 року № 0000461501 про нарахування штрафу в розмірі 20% у сумі 1473 грн. 08 коп., №0000471501 про нарахування штрафу в розмірі 20% у сумі 533 грн. 37 коп., №0000481501 про нарахування штрафу в розмірі 10% у сумі 203 грн. 07 коп. та №0000491501 про нарахування штрафу в розмірі 20% у сумі 49 грн. 30 коп. за затримку на 881 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання у сумі 246 грн. 50 коп. за платежем комунальний податок.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що при сплаті узгоджених сум податкових зобовязань із зазначенням при цьому у платіжних дорученнях періоду сплати та призначення платежу, відповідач безпідставно нарахував позивачу штрафні (фінансові) санкції за порушення граничних строків сплати податкового зобовязання, оскільки відповідач самостійно сплачені позивачем кошти зарахував в рахунок погашення податкового боргу, який виник раніше, проте чинне законодавство що діяло до 01.01.2011 року не наділяє відповідача правом змінювати призначення платежу, а тому останній неправомірно вчинив такі дії.

Позивач також звертає увагу і на те, що в розрахунках штрафних санкцій відсутні підписи посадових осіб, які здійснили перевірку, не визначений базовий податковий (звітний) період за який поданий розрахунок. В розрахунках посилання на розрахунки з одним і тим самим номером та різними сумами зобовязань. В розрахунках штрафних санкцій не визначена сума зобовязань, яка підлягає сплаті до бюджету згідно розрахунку. Кількість днів затримки не обґрунтована відповідними датами нарахування штрафних санкцій. Таким чином вищевикладені порушення податкового законодавства ставлять під сумнів правильності нарахування штрафних санкцій та винесення повідомлень-рішень.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просив скасувати спірні податкові повідомлення-рішення податкового органу.

Представник відповідача проти позову заперечував з підстав викладених у запереченні, зокрема, зазначивши, що при прийнятті спірних податкових повідомлень-рішень відповідач керувався нормами Податкового кодексу України відповідно до яких державні податкові служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд дійшов до наступного.

Ватутінське комунальне виробниче підприємство «Водоканал»зареєстровано виконавчим комітетом Ватутінської міської ради Черкаської області як юридична особа 12.08.1996 року за №1021120 0000 000120, (ідентифікаційний код 24359125).

Відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно статті 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби у межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом. Камеральною вважається перевірка, що проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Статтею 76 Податкового кодексу України встановлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу. За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. (п. 86.2 стаття 86 Податкового кодексу України).

Посадовою особою відповідача проведені камеральні перевірки позивача з питань сплати узгоджених сум податкових зобовязань протягом граничних строків сплати за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ, сплати податкових зобовязань по комунальному податку та по збору за спеціальне використання води за періоди з 19.08.2010 року по 18.01.2010 року, з 19.08.2008 року по 17.01.2011 року, з 20.02.2010 року по 13.07.2011 року.

За результатами перевірки та на підставі пп. 75.11 п. 75.1 ст.ст. 75, 76, 86 розділу ІІ Податкового кодексу України складено акти від 05.08.2011 року за №222/15-131, за №223/15-131, за №221/15-131 згідно з висновками яких встановлені порушення позивачем граничних строків сплати узгоджених податкових зобовязань за вищевказаними податками та зборами.

За приписами статті 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі норм Податкового кодексу України та зазначених актів перевірки ДПІ у м. Ватутіне Черкаської області прийнятті:

-податкове повідомлення-рішення від 08.08.2011 року №0000461501 про нарахування штрафу в розмірі 20% у сумі 1473 грн. 08 коп. за затримку на 419 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 7365 грн. 50 коп. за платежем збір за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води водних обєктів міс);

-податкове повідомлення-рішення від 08.08.2011 року №0000471501 про нарахування штрафу в розмірі 20% у сумі 533 грн. 37 коп. за затримку на 85 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 2666 грн. 87 коп. за платежем збір за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ;

-податкове повідомлення-рішення від 08.08.2011 року №0000481501 про нарахування штрафу в розмірі 10% у сумі 203 грн. 07 коп. за затримку на 19 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 2030 грн. 70 коп. за платежем збір за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ;

-податкове повідомлення-рішення від 08.08.2011 року №0000491501 про нарахування штрафу в розмірі 20% у сумі 49 грн. 30 коп. за затримку на 881 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 246 грн. 50 коп. за платежем комунальний податок.

Відповідно до п. 6.1 та п. 7 наказу Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 01.10.1999 року № 231/539/118/219 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту»водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики щоквартально наростаючим підсумком з початку року; платники складають та подають до органів державної податкової служби податкові розрахунки зборів за спеціальне водокористування в частині використання води за формами, встановленими Державною податковою адміністрацією України, відповідно до підпункту "ї" підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181.

Згідно пп. 14, 14-1 постанови Кабінету Міністрів України № 1494 від 16.08.1999 року «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту»збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту обчислюється платником самостійно.

Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації.

Збір сплачується водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.

Пунктом 2 підрозділ 10 Інші перехідні положення Податкового кодексу України закріплено, що збори (плата, внески), не встановлені цим Кодексом як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов'язкові платежі до набрання чинності цим Кодексом, справляються за правилами, встановленими цими законодавчими актами України, до набрання чинності законом про адміністративні послуги та іншими законами, що регулюватимуть справляння відповідних зборів (плати, внесків).

Відповідно до ст. 10 Податкового кодексу України комунальний податок до місцевих податків та зборів не відноситься.

Статтею 1 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори»№56-93 від 20.05.1993 року до переліку місцевих податків і зборів віднесено комунальний податок, механізм справляння та порядок сплати якого встановлюються сільськими, селищними, міськими радами згідно із переліком і у межах граничних розмірів ставок, установлених законами України. При цьому комунальний податок є обов'язковим для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цього податку.

Згідно ст. 18 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори»№56-93 від 20.05.1993 року органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Враховуючи норми Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори»№ 56-93 від 20.05.1993 року Ватутінською міською радою рішеннями «Про місцеві податки і збори в м. Ватутіне»на 2010 рік № 61-51/V від 30.12.2009 року, на 2009 рік № 40-3/V від 20.01.2009 року, на 2008 рік № 25-3/V від 21.01.2008 року встановлено комунальний податок, затверджено положення про місцеві податки і збори та розмір ставки, де в п.2.2. визначено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб.

Розмір комунального податку становить 10% річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян та середньооблікової чисельності штатних працівників.

Розрахунок комунального податку повинен подаватися протягом 40 календарних дні, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Кошти комунального податку оплачуються до міського бюджету щомісяця до 15 числа, що настає за звітним. Сума комунального податку у повному обсязі (з урахуванням фактично оплачених авансових внесків за місяці цього кварталу), повинна бути внесена платником протягом 10 календарних дні, наступних за останнім днем відповідного граничного терміну для подання розрахунку.

З матеріалів справи вбачається, що розрахунок штрафних санкцій за порушення строків сплати збору по комунальному податку та за спеціальне використання води із зазначенням дати нарахування податкового зобовязання, дати сплати податкового боргу та нарахування штрафних (фінансових) санкцій вказані в актах перевірки. Згідно з вказаним розрахункам позивач порушив строки сплати самостійно узгоджених податкових зобовязань граничний термін сплати яких настав: 19.08.2008 року, 20.02.2010 року, 21.05.2010 року, 19.08.2010 року, 20.08.2010 року, 19.11.2010 року.

В свою чергу, позивач проводив розрахунок по комунальному податку та збору за спеціальне використання води, нараховував та звітував до податкового органу до 2011 року включно керуючись вищенаведеними правовими нормами, про що не заперечує і відповідач.

Судом встановлено, що підставою нарахування штрафних санкцій та визначення кількості днів пропуску строків сплати самостійно узгоджених податкових зобовязань по комунальному податку та збору за спеціальне водокористування виникли в звязку зі сплатою позивачем у 2011 році грошових зобов'язань, що виникли починаючи з 2008 року та у 2010 році, при цьому сплачуючи кошти підприємством в платіжних дорученнях вказувалось призначення платежу, проте відповідач на підставі норм Податкового кодексу України сплачені позивачем кошти зараховував на погашення платежів за інші періоди, тобто погашення податкового боргу здійснено згідно з черговістю його виникнення незалежно від напрямку сплати, визначеного платником податків.

Пунктом п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», чинного до 01.01.2011 року, визначалась рівність бюджетних інтересів. З цією метою закріплено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобовязань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обовязковими платежами) у рівних пропорціях. Проте, у разі недотримання платником податків порядку погашення податкового боргу податковий орган не наділявся правом і тим більше обовязком змінювати призначення платежу, визначене платником податків.

В спростування наведеного відповідач посилається на п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України в силу якого у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Аналізуючи дії ДПІ у м. Ватутіне Черкаської області про прийняття спірних податкових-рішень, суд дійшов висновку, що вони прийняті необґрунтовано тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, та є такими, що порушують права та інтереси позивача.

Статтею 58 Конституції України закріплено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, повноваження і обов'язки посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

В силу п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Розділ XVI Податкового кодексу України регулює правовідносини щодо збору за спеціальне використання води.

Відповідно до ст. 236 Податкового кодексу України водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.

Базовий податковий (звітний) період для збору відповідно до п. 238.1 ст. 238 Податкового кодексу України дорівнює календарному кварталу.

Відповідно до пункту 14.1.39 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

В свою чергу, відповідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема щодо збору за спеціальне використання води, починаючи з 2011 року, порядок їх адміністрування, а також повноваження і обов'язки посадових осіб під час здійснення податкового контролю здійснюються на підставі норм Податкового кодексу України.

Також суд зазначає, згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»податки і збори (обовязкові платежі), які справлялися до 1 січня 2011 року та не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні і місцеві податки та збори, включаючи розстрочені і відстрочені суми грошових зобовязань, суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувались станом на 31 грудня 2010 року і суми донараховані за актами перевірок, за цими податками і зборами (обовязковими платежами), сплачуються платниками податку за правилами, встановленими відповідними законодавчими актами України, або стягуються у порядку, встановленому Податковим кодексом України та зараховуються до загального фонду державного бюджету в частині податків і зборів (обовязкові платежів), які зараховувались до державного бюджету, загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів у частині податків і зборів (обовязкових платежів, які зараховувалися відповідно до загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів.

Виходячи з аналізу наведеного та враховуючи, що граничні терміни сплати грошового зобовязання у позивача настали у 2008 і у 2010 роках, суд приходить до висновку, що податки і збори які справлялися до 1 січня 2011 року включаючи суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувались станом на 31 грудня 2010 року в т.ч. суми донараховані за актами перевірок, сплачуються платниками податку за правилами, встановленими відповідними законодавчими актами України, тоді як стягнення здійснюється вже в порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Отже, враховуючи, що предметом даного спору не є стягнення, та виходячи з того, що позивач зазначає про порушення порядку сплати його грошового зобовязання яке виникло до 2011 року, беручи до уваги, що податковий борг є сума грошового зобов'язання самостійно узгоджене платником податків та вчасно не плачена за нормами Податкового кодексу України то на думку суду і норми п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України слід застосовувати до правовідносин, які виникають у сфері справляння податків і зборів починаючи з 2011 року.

В свою чергу, що позивач сплатив суми податкових зобовязань відповідно до поданих розрахунків по комунальному податку та по збору за спецводокористування, а застосування штрафних (фінансових) санкцій знаходиться в прямій залежності від дати сплати платником податків конкретного податкового зобовязання, то накладення на позивача згідно оспорених податкових повідомлень-рішень штрафів розрахунок та порядок зарахування якого проведений на нормами Податкового кодексу України є безпідставним.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією законами України.

В силу ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Вирішуючи спір, суд також зважає, що з огляду на запроваджений статтею 8 Конституції України принцип верховенства права та в кореспонденції з приписами частини 1 статті 71 КАС України означає абсолютний і безумовний обовязок кожної особи, яка бере участь в адміністративній справі довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 17, 86, 159, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Скасувати податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Ватутіне Черкаської області від 08.08.2011 року №0000461501 про застосування до Ватутінського комунального виробничого підприємства «Водоканал»штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1473 (одна тисяча чотириста сімдесят три) грн. 08 коп. за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання за збір за спеціальне використання води.

Скасувати податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Ватутіне Черкаської області від 08.08.2011 року № 0000471501 про застосування до Ватутінського комунального виробничого підприємства «Водоканал»штрафних (фінансових) санкцій у сумі 533 (пятсот тридцять три) грн. 37 коп. за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання за платежем збір за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ.

Скасувати податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Ватутіне Черкаської області від 08.08.2011 року № 0000481501 про застосування до Ватутінського комунального виробничого підприємства «Водоканал»штрафних (фінансових) санкцій у сумі 203 (двісті три) грн. 70 коп. за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання за платежем збір за спеціальне використання води від підприємств ЖКГ.

Скасувати податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Ватутіне Черкаської області від 08.08.2011 року № 0000491501 про застосування до Ватутінського комунального виробничого підприємства «Водоканал»штрафних (фінансових) санкцій у сумі 49 (сорок девять) грн. 30 коп. за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання за платежем комунальний податок.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Ватутінського комунального виробничого підприємства «Водоканал»3 (три) грн. 40 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 02.11.2011 року.

Суддя В.В. Гаращенко