Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.3.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 січня 2012 року Справа № 2а-11359/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Горпенюк О.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до приватного підприємства «НВК» Донбасінвест-Луг» про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
06 грудня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до приватного підприємства «НВК» Донбасінвест-Луг» про припинення юридичної особи.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що приватного підприємства «НВК» Донбасінвест-Луг» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності Лутугинською районною державною адміністрацією Луганської області 03.03.2011.
З 04.03.2011 року перебуває на обліку в державній податковій інспекції Лутугинського району, як платник податків і зборів.
Податкова звітності до державної податкової інспекції Лутугинського району останній раз надавались 04.03.2011 року.
Відповідно ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону та наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
За таких, обставин позивач просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі - припинити юридичну особу приватного підприємства «НВК» Донбасінвест Луг».
Відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження, заперечення на адміністративний позов або письмову заяву про визнання позову до суду не надав.
Суд дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини та перевіривши їх письмовими доказами, вважає за можливе винести рішення у порядку скороченого провадження.
На підставі наявних в справі доказів суддя вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Відповідач - приватне підприємство «НВК» Донбасінвест Луг» (ідент. номер 37205165) зареєстроване 03 березня 2011 року виконавчим комітетом Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області як субєкт підприємницької діяльності, № 13671020000000654 (а.с. 5)
Відповідач з 04 березня 2011 року перебуває на обліку в державній податковій інспекції в Лутугинському районі, як платник податків і зборів за № 20394, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 85/20394/29/031 від 04.03.2011 року (а.с. 6).
Податкові декларації та документи фінансової звітності до державної податкової інспекції в Лутугинському районі не подаються відповідачем з моменту реєстраціїверджується висновком від 23.05.2011 року № б/н (а.с. 5).
09 листопада 2011 року державним реєстратором Виконавчого комітету Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області щодо відповідача внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаним місцезнаходженням за номером 13671430001000654, що підтверджується довідкою з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 04051543 (а.с. 5).
Згідно ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”від 25.06.1991р №1251-XII (чинний на момент виникнення правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно п.16.1.3 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010, N 2755-VI, який набрав чинності з 01.01.2011 платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів
Статтею 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010, N 2755-VI встановлено, порядок та строки подання податкової звітності, а саме податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 Податкового кодексу України - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним;
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року №436-ІV (зі змінами та доповненнями) за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції.
Статтею 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції:
- скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.
Відповідно до ст. 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання.
Відповідно ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону та наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Згідно п. 20.1.12. ст. 20 Податкового кодексу України від 02.12.2010, N 2755-VI органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, відповідач не подає до Алчевської обєднаної державної податкової інспекції податкові декларації, документи фінансової звітності більше одного року та щодо відповідача внесено до Єдиного державного реєстру запис про відсутність за вказаним місцезнаходженням, що є підставами для припинення юридичної особи.
Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується оскільки, згідно з п.15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”N 7-93, 21.01.1993року (зі змінами та доповненнями) фінансові органи та державні податкові інспекції - позивачі й відповідачі - за позовами до суду та господарського суду звільнені від сплати державного мита, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках
На підставі викладеного, ст. ст.16, 20, 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010, N 2755-VI, ст.ст. 238, 239, 247 Господарського Кодексу України, ст..38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст.ст. 6, 17, 18, 87, 94, 98, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до приватного підприємства «НВК» Донбасінвест-Луг» про припинення юридичної особи задовольнити.
Припинити юридичну особу приватного підприємства «НВК» Донбасінвест-Луг» (код ЄДРПОУ 37205165, зареєстрованої за адресою: 92000, Луганська область, м. Лутугино, пров. Спортивна, буд. 2-а)
Після набрання постановою законної сили, направити її копію до Виконавчого комітету Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області за адресою: 92000, Луганська область, Лутугинський р-н, м. Лутугино, вул. Леніна, 83 для внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
<Текст >
< Текст >
<Текст >
СуддяО.А. Горпенюк