Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 серпня 2011 р. справа № 2а/0570/11847/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 13.16
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.
при секретаріАврамченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області
до Красногорівського міського комбінату комунальних підприємств «Віта»
про зобовязання виконати не вчинені дії
за участі представників позивача Жукова В.В., Філатова В.В.
представника відповідача Донченко Ю.А.
ВСТАНОВИВ:
Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області звернулося до суду з позовом до Красногорівського міського комбінату комунальних підприємств «Віта» про зобовязання відповідача в особі директора Морозова П.М. виконати не вчинені дії, зазначені в п.п. 2,3,4,5,6 листа вимоги КРУ в Донецькій області від 11.04.2011р. №05-06-10-14/4006.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області була проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Красногорівського міського комбінату комунальних підприємств «Віта» за період з 01.12.2008р. по 31.12.2010р. За результатами ревізії був складений акт 06-15-11/026 від 28.03.2011 р., який підписаний директором Красногорівського міського комбінату комунальних підприємств «Віта» та його головним бухгалтером. На підставі акту відповідачу направлено вимогу від 11.04.2011 р. № 05-06-10-14/4006 про усунення порушень, виявлених ревізією.
В ході ревізії були виявлені порушення діючого законодавства України з фінансових питань, які станом на теперішній час залишаються не відшкодованими.
До теперішнього часу порушення не усунуті, що свідчить про невиконання та порушення вимог ч.2 ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», згідно з якою законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються.
Просить зобовязати відповідача в особі директора Морозова П.М. виконати не вчинені дії, зазначені в п.п. 2,3,4,5,6 листа вимоги КРУ в Донецькій області від 11.04.2011р. №05-06-10-14/4006.
Представники позивача в судове засідання зявилися, позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити з підстав, які викладені у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання зявився, адміністративний позов визнав в повному обсязі.
Заслухавши представника позивача, представника відповідача та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів. розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування.
Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні», плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.
Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.
Судом встановлено, що згідно з п.1.2.4.5 плану роботи контрольно-ревізійного управління в Донецькій області на 1-й квартал 2011 року проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Красногорівського міського комбінату комунальних підприємств «Віта» за період з 01.12.2008р. по 31.12.2010р.
За результатами перевірки був складений акт №06-15-11/026 від 28.03.2011 року, яким встановлені фінансові порушення, які не відшкодовані на загальну суму 323,23 тис. грн.., у тому числі:
1. в порушення п. 18 Методики, затвердженої Рішенням Красногорівської міської ради Мар»їнського району Донецької області від 15.08.2008, п. 2 ст. 2, ст. 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» через не нарахування і неперерахування МККП «Віта» до місцевого бюджету фактично одержаної орендної плати від оренди нерухомого майна (передбачено перерахування 100%), яке знаходиться в комунальній власності Красногорівської міської територіальної громади за період з 01.12.2008 по 31.12.2010 місцевим бюджетом недоотримане 101,58 тис. грн.. Відповідальні за встановлене порушення колишні директори МККП «Віта» ОСОБА_6 (до 21.12.2008), ОСОБА_7 (з 22.12.2008 по 30.10.2009), ОСОБА_8 (з 31.10.2009 по 03.11.2009), директор Морозов П.М. (з 04.11.2009 по теперішній час);
2. в порушення п. 1 ст. 269 Господарського кодексу України від 16.01.2003, п. 12 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого в Міністерстві фінансів України 31.12.1999 № 318 та зареєстрованого в міністерстві юстиції України 19.01.2000 за № 27/4248 внаслідок віднесення вартості наданих комунальних послуг (тепло- та водопостачання, водовідведення, електроенергія) Мар»їнському районному військовому комісаріату на витрати МККП «Віта» (рах. 949 «Інші операційні витрати») за період з 01.12.2008 по 31.12.2010 без укладання договорів встановлено покриття за рахунок власних коштів витрат сторонніх юридичних осіб при відсутності дебіторської заборгованості в обліку на суму 115,28 тис. грн.. Відповідальні за встановлене порушення колишні директори МККП «Віта» ОСОБА_6 (до 21.12.2008), ОСОБА_7 (з 22.12.2008 по 30.10.2009), ОСОБА_8 (з31.10.2009 по 03.11.2009), директор Морозов П.М. (з 04.11.2009 по теперішній час);
3. в порушення п. 1,2,3,5, п.п. а) п. 15 постанови Ради Міністрів СРСР від 04.12.1981 №1145 «Про порядок та умови суміщення професій (посад), абз. 9 п. 1 Інструкції по застосуванню постанови ради Міністрів СРСР від 04.12.1981 № 1145 від 14.05.1982 № 53-ВЛ, п. 3.9 Регіональної галузевої угоди між: Головним управлінням містобудування, архітектору та житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації та Донецьким обласним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства на 2007-2009 роки ( із змінами) від 18.09.2007 № 11/П-18, абз. 2 п. «Додаткова заробітна плата», додатка 5 до Колективного договору МККП «Віта» на 2009-2011 роки через нарахування та виплату чотирьом працівникам, що обіймали керівні посади (заступник директора, головний енергетик, начальник житлової дільниці, начальник газової дільниці) доплати за суміщення професій та за розширення зони обслуговування за період з 01.01.2009 по 31.12.2010 (54,35 тис. грн..), оплату начальнику відділу кадрів доплати за суміщення професії медсестри без наявності медичної освіти (9,38 тис. грн..), оплату слюсарю по ремонту автомобілів доплати за розширення зони обслуговування при відсутності вакансії (3,69 тис. грн..) проведено завищені витрати на оплату праці на загальну суму 67,42 тис. грн.. та відповідно зайво перераховано внесків до державних цільових фондів в сумі 24,99 тис. грн.. Відповідальні особи за порушення колишній бухгалтер МККП «Віта» з нарахування заробітної плати ОСОБА_9 та головний бухгалтер ОСОБА_10;
4. В порушення п.п. 1.1, 2.7 «Інструкції про порядок застосування подорожнього листа службового легкового автомобіля та обліку транспортної роботи», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 17.02.1998 №74, п.п. 2.4, 2.14-2.16 «Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку» від 24.05.1995 №88 через списання бензину відповідно шляхом листів за поїздки в інші міста України, при відсутності наказів на відрядження встановлено покриття за рахунок коштів підприємства витрат фізичних осіб при відсутності дебіторської заборгованості в обліку в сумі 4,79 тис. грн. Відповідальні за встановлене порушення начальник автотранспортної дільниці МККП «Віта» Гордієнко М.М. та колишній директор ОСОБА_7;
5. в порушення п.п. 1.1, 2.7 «Інструкції про порядок застосування подорожнього листа службового легкового автомобіля та обліку транспортної роботи», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 17.02.1998 №74, п.п. 2.4, 2.14-2.16 «Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку» від 24.05.1995 №88 в наслідок списання ПММ на автомобіль М-21412 держ. №951-66 ЕВ в той період, коли він знаходився на ремонті на Станції технічного обслуговування (5,85 тис. грн.) та списання ПММ на автомобіль, а також оформлення подорожніх листів на водіїв, які знаходились у відпустці або на лікарняному за період з 01.07.2009 по 31.05.2010 (3,32 тис. грн..) встановлено понаднормативне списання по обліку матеріальних цінностей (бензину), які відсутні в наявності та які обєкт контролю відмовляється поновлювати в обліку на загальну суму 9,17 тис. грн.. Відповідальні за встановлене порушення начальник автотранспортної дільниці МККП «Віта» Гордієнко М.М. та колишній директор ОСОБА_7
Згідно зі статтею 7 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі виконують такі функції, зокрема, проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності; здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю.
Для виконання функцій, визначених у статті 7, згідно зі статтею 10 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право:
-перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);
-пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства;
-у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.
Пунктом 10 статті 7 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Керуючись п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області була направлена вимога на ім'я директора Красногорівського міського комбінату комунальних підприємств «Віта» Морозову П.М. від 11.04.2011 р. № 05-06-10-14/4006 щодо усунення виявлених ревізією порушень, зокрема: виконати не вчинені дії, зазначені в п.п. 2,3,4,5,6 листа вимоги КРУ в Донецькій області від 11.04.2011р. №05-06-10-14/4006, а саме:
·відобразити в обліку заборгованість перед бюджетом та перерахувати 101,58 тис.грн. отриманої орендної плати до місцевого бюджету;
·відобразити дебіторську заборгованість за Марґїнським районним військовим комісаріатом щодо якого здійснено безпідставні витрати. Провести перетнзійно-позовну роботу з контрагентом щодо відшкодування коштів. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у безпідставному покритті за рахунок власних коштів витрат Марґїнського РВК на суму 115,28 тис. грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України;
·стягнути суму зайво виплачених доплат, з осіб, які отримали їх безпідставно, в порядку встановленому ст.ст. 127, 136 КЗпП України. У разі пропуску встановленого строку - відшкодувати порушення за рахунок керівника, що допустив зайві грошові виплати (ст. 133 КЗпП) на загальну суму 67,42 тис.грн.;
· провести перерахунок та відповідні взаємо звірки щодо сум внесків до Фонду та повернути зайво сплачені кошти (або зарахувати в рахунок майбутніх платежів) в сум 24,99 тис. грн..;
·стягнути з осіб, винних у необґрунтованому списанні палива на суму 13951,91 грн. у порядку встановленому ст.ст. 130,133,136 Кодексу законів про працю України -13,96 тис. грн.
Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні», законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами, що ревізуються.
Відповідачем вказана вимога оскаржена не була.
В судовому засіданні представник відповідача адміністративний позов визнав в повному обсягу. Пояснив, що її виконання на теперішній час триває.
Відповідно до ч.3 ст. 136 КАС України, судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примирення сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112,113 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України при повному визнанні відповідачем адміністративного позову і прийнятті його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
З огляду на викладене, суд позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Красногорівського міського комбінату комунальних підприємств «Віта» про зобовязання відповідача в особі директора Морозова П.М. виконати не вчинені дії, зазначені в п.п. 2,3,4,5,6 листа вимоги КРУ в Донецькій області від 11.04.2011р. №05-06-10-14/4006 задовольняє.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати стягненню не підлягають.
На підставі викладеного та керуючись, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 104-107, 110, 112, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Красногорівського міського комбінату комунальних підприємств «Віта» про зобовязання виконати не вчинені дії задовольнити.
Зобовязати Красногорівський міський комбінат комунальних підприємств «Віта» (85630, Донецька область, м. Красногорівка, вул. Ахтирського, 5, код ЄДРПОУ 31120186) в особі директора Морозова П.М. виконати не вчинені дії, зазначені в п.п. 2,3,4,5,6 листа вимоги КРУ в Донецькій області від 11.04.2011р. №05-06-10-14/4006, а саме:
·відобразити в обліку заборгованість перед бюджетом та перерахувати 101,58тис.грн. отриманої орендної плати до місцевого бюджету;
·відобразити дебіторську заборгованість за Марґїнським районним військовим комісаріатом щодо якого здійснено безпідставні витрати. Провести перетнзійно-позовну роботу з контрагентом щодо відшкодування коштів. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у безпідставному покритті за рахунок власних коштів витрат Марґїнського РВК на суму 115,28 тис. грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України;
·стягнути суму зайво виплачених доплат, з осіб, які отримали їх безпідставно, в порядку встановленому ст.ст. 127, 136 КЗпП України. У разі пропуску встановленого строку - відшкодувати порушення за рахунок керівника, що допустив зайві грошові виплати (ст. 133 КЗпП) на загальну суму 67,42 тис.грн.;
· провести перерахунок та відповідні взаємо звірки щодо сум внесків до Фонду та повернути зайво сплачені кошти (або зарахувати в рахунок майбутніх платежів) в сум 24,99 тис. грн..;
·стягнути з осіб, винних у необґрунтованому списанні палива на суму 13951,91 грн. у порядку встановленому ст.ст. 130,133,136 Кодексу законів про працю України -13,96 тис. грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 04 серпня 2011р. Постанова виготовлена в повному обсязі 09 серпня 2011р.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.