Постанова № 20604592, 26.12.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.12.2011
Номер справи
2а-17906/11/2670
Номер документу
20604592
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 грудня 2011 року                     № 2а-17906/11/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:

Судді Добрянської Я.І,

відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження справу

За позовом Першого заступника прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Катметал Україна»

про стягнення суми фінансових санкцій та нарахованої пені в розмірі 267441,44 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Першого заступника прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Катметал Україна»про стягнення суми фінансових санкцій та нарахованої пені в розмірі 267441,44 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.12.2011 р., відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, було відкрито скорочене провадження у справі № 2a-17906/11/2670 та запропоновано відповідачу у строк до 20.12.2011 р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі № 2a-17906/11/2670 була отримана відповідачем 14.12.2011 р., згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, що наявне в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Однак, ні станом на 20.12.2011 р., ні станом на час розгляду даної справи по суті 26.12.2011 р., жодних заперечень на позовну заяву та/або заяв чи клопотань від відповідача до суду не надходило.

Згідно вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Катметал Україна»є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР та ст. 14, ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Катметал Україна»зареєстроване та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду Україні в Печерському районі м. Києва.

Порядок визначення суб’єктів підприємницької діяльності, які зобов'язані сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, нарахування, обчислення та сплати таких внесків до органів Пенсійного фонду України, регулюється Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV, а також прийнятою відповідно до вищезазначених Законів Інструкцією про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 (надалі Інструкція), яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663.

Згідно п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий, період (базовим звітним періодом для роботодавців підприємств установ і організацій створеним відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання є календарний місяць) не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно п. 7 ст. 64 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-ІV, виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.

Відповідно до п. 8 Інструкції, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійною фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосування фінансових санкцій.

Пунктом 9.1 Інструкції зазначено, що до страхувальників за порушення норм законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яке контролюється органами Пенсійного фонду, застосовуються фінансові санкції відповідно до Закону № 1058-ІV.

Підпунктом 9.3.2 Інструкції передбачено накладення штрафу у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду.

Ті ж положення містяться у Законі № 1058, де п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 вказано, що виконавчі органи Пенсійної о фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф з розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

При цьому при накладенні фінансових санкцій та нарахування пені складається рішення за формою згідно з додатком 14 до цієї Інструкції. Розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.

Як видно з наявних матеріалів справи, до ТОВ «Катметал Україна» за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків були застосовані фінансові санкції (рішення № 1669 від 11.07.2011 р.) у розмірі –251939, 59 грн. та нарахована пеня у розмірі -

15501,85 грн. Загальна сума, що підлягає сплаті згідно рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 1669 від 11.07.2011 р., складає: 251939,59 грн. + 15501,85 грн. = 267441,44 грн.

Крім того, згідно п. 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах від 30.04.2002 р. № 8-2, Управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду. А тому органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, є Управління Пенсійного фонду України в Печерському. районі міста Києва.

Невідшкодування відповідачем суми страхових внесків призводить до ненадходження коштів до Державного бюджету України, ускладнюється виконання Пенсійним фондом України одного із основних завдань - забезпечення, збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення повного і своєчасного фінансування витрат та виплату пенсій та інших соціальних виплат, чим порушуються інтереси Держави.

Конституційний Суд України 08 квітня 1999 року рішенням у справі № 1-1/99 за конституційним поданням Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України (справа про представництво прокуратурою України інтересів держави в арбітражному суді) під поняттям «орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції спірних правовідносинах»визнав орган, який державою покладено обов'язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних правовідносинах, спрямованої на захист інтересів держави.

Згідно ст.ст. 57, 60 КАС України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», а також п. 4 вищезазначеною рішення Конституційного суду України, визначено, що прокурор та його заступник має право подавати позови до суду в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах. При цьому, у кожному конкретному випадку прокурор самостійно визначає з посиланням на чинне законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, в чому визначається порушення інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту та визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах.

Повноваження по здійсненню захисту інтересів Держави, в тому числі шляхом представництва її інтересів у суді, покладено на органи прокуратури України відповідно до ст. 121 Конституції України.

Згідно вимог п.4 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Катметал Україна»суми фінансових санкцій та нарахованої пені в розмірі 267441,44 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Катметал Україна»(код ЄДРПОУ 24594607, адреса: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 18-А) суму фінансових санкцій та нарахованої пені в розмірі 267441,44 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва.

Стягувач - Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва (01004, м. Київ, Крутий Узвіз, 4, р/р 256053012609 в ГУ Ощадбанку по м. Києва та Київській обл., МФО 322669, код за ЄДРПОУ 22870173).

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя           Я.І.Добрянська