Постанова № 20603694, 23.11.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.11.2011
Номер справи
2а-8841/11/2670
Номер документу
20603694
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 листопада 2011 року 12:42 справа№ 2а-8841/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., при секретарі Крушеніцький В.М., розглянувши адміністративну справу

за позовомтовариства з обмеженою відповідальністю «Айбокс»

доДержавної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва

провизнання протиправним та скасування рішень

за участю представників сторін:

від позивача: Коваль О.А.,

від відповідача: Горбань І.І.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

ТОВ «Айбокс»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Держаної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування рішень.

Представником позивача зазначено, що Регіональними структурними підрозділами Державної податкової служби України здійснено перевірки ТОВ «Айбокс»за місцезнаходженням програмно-технічних комплексів самообслуговування (надалі по тексту ПТКС). За наслідками перевірки складено акти перевірки №000094 від 16.03.2011р., №024600, 024601, 024603 від 31.03.2011р., №024599 від 28.03.2011р., №024609 від 29.04.2011р., №001095 від 04.05.2011р. якими встановлено порушення пп.1,2,3 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та п.1 ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

На підставі зазначених актів державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва прийнято податкові повідомлення-рішення від 14.04.2011р. №03062308, від 21.04.2011р. №03542308, від 21.04.2011р. №03532308, від 21.04.2011р. №03562308, від 21.04.2011р. №0352308, від 21.04.2011р. №03482308, від 21.04.2011р. №03472308, від 21.04.2011р. №03512308, від 21.04.2011р. №03522308, від 02.06.2011р. №05322308, від 02.06.2011р. №05332308, від 09.06.2011р. №06122308.

Зазначеними рішеннями визначено санкції, що передбачені п.1, 2 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Представник відповідача проти позову заперечував з огляду на те, що ТОВ «Айбокс»здійснює реалізацію послуг мобільного звязку, наданих мобільними операторами через мережу платіжних терміналів. Підприємство не є оператором мобільного звязку, тобто здійснює реалізацію продукції, не власного виробництва, а тому, згідно п.1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»зобов'язане проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. Враховуючи, що товариство не виконувало зазначених вимог, до нього було застосовано штрафні санкції.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

В С Т А Н О В И В:

ТОВ «Айбокс»зареєстроване Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією.

Державною податковою інспекцією у Яворівському районі проведено перевірку платіжного терміналу ТОВ «Айбокс», що розташований за адресою: смт. Краковець, вул. Вербицького, 68. За результатами проведеної перевірки складено Акт №024599/0475/26/55/23/34046074 від 28.03.2011р. перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки встановлено проведення торгових операцій, а саме продаж передплаченої послуги (мобільних ваучерів) через програмно-технічний комплекс самообслуговування, який не зареєстрований і не переведений у фіскальний режим роботи. Встановлено проведення розрахункової операції із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування без придбання відповідного торгового патенту. В результаті чого податковий орган дійшов висновку про порушення ТОВ «Айбокс»п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №03482308 від 21.04.2011р., яким визначено 1001,00грн. штрафних санкцій та податкове повідомлення-рішення №03472308 від 21.04.2011р., яким визначено 7,00грн. штрафних санкцій.

Державною податковою інспекцією у Яворівському районі проведено перевірку платіжного терміналу ТОВ «Айбокс», що розташований за адресою: м. Новояворівськ, вул. С.Бендери, 12-А. За результатами проведеної перевірки складено Акт №024601/0482/26/55/23/34046074 від 31.03.2011р. перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки встановлено проведення торгових операцій, а саме продаж передплаченої послуги (мобільних ваучерів) через програмно-технічний комплекс самообслуговування, який не зареєстрований і не переведений у фіскальний режим роботи. Встановлено проведення розрахункової операції із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування без придбання відповідного торгового патенту. В результаті чого податковий орган дійшов висновку про порушення ТОВ «Айбокс»п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №03552308 від 21.04.2011р., яким визначено 4481,00грн. штрафних санкцій та податкове повідомлення-рішення №03552308 від 21.04.2011р., яким визначено 25,00грн. штрафних санкцій.

Державною податковою адміністрацією у Яворівському районі проведено перевірку платіжного терміналу ТОВ «Айбокс», що розташований за адресою: м. Новояворівськ, вул. Львівська, 25. За результатами проведеної перевірки складено Акт №024603/0480/26/55/23/34046074 від 31.03.2011р. перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки встановлено проведення торгових операцій, а саме продаж передплаченої послуги (мобільних ваучерів) через програмно-технічний комплекс самообслуговування, який не зареєстрований і не переведений у фіскальний режим роботи. Встановлено проведення розрахункової операції із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування без придбання відповідного торгового патенту. В результаті чого податковий орган дійшов висновку про порушення ТОВ «Айбокс»п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №03522308 від 21.04.2011р., яким визначено 2641,00грн. штрафних санкцій та податкове повідомлення-рішення №03512308 від 21.04.2011р., яким визначено 25,00грн. штрафних санкцій.

Державною податковою інспекцією у Яворівському районі проведено перевірку платіжного терміналу ТОВ «Айбокс», що розташований за адресою: м. Новояворівськ, вул. Вербицького, 1-Б. За результатами проведеної перевірки складено Акт №024600/0481/26/55/23/34046074 від 31.03.2011р. перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки встановлено проведення торгових операцій, а саме продаж передплаченої послуги (мобільних ваучерів) через програмно-технічний комплекс самообслуговування, який не зареєстрований і не переведений у фіскальний режим роботи. Встановлено проведення розрахункової операції із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування без придбання відповідного торгового патенту. В результаті чого податковий орган дійшов висновку про порушення ТОВ «Айбокс»п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №03542308 від 21.04.2011р., яким визначено 2881,00грн. штрафних санкцій та податкове повідомлення-рішення №03532308 від 21.04.2011р., яким визначено 25,00грн. штрафних санкцій.

Державною податковою інспекцією у Комунарському районі проведено перевірку платіжного терміналу ТОВ «Айбокс», що розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Ситова, 4. За результатами проведеної перевірки складено Акт №03062308 від 14.04.2011р. перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки встановлено проведення торгових операцій, а саме продаж передплаченої послуги (мобільних ваучерів) через програмно-технічний комплекс самообслуговування, який не зареєстрований і не переведений у фіскальний режим роботи. Встановлено проведення розрахункової операції із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування без придбання відповідного торгового патенту. В результаті чого податковий орган дійшов висновку про порушення ТОВ «Айбокс»п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №03062308 від 14.04.2011р., яким визначено 1,00грн. штрафних санкцій.

Державною податковою інспекцією у Яворівському районі проведено перевірку платіжного терміналу ТОВ «Айбокс», що розташований за адресою: м. Новояворівськ, вул. С.Стрільців, 20. За результатами проведеної перевірки складено Акт №000525/0717/26/23/34045966 від 20.05.2011р. перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки встановлено проведення торгових операцій, а саме продаж передплаченої послуги (мобільних ваучерів) через програмно-технічний комплекс самообслуговування, який не зареєстрований і не переведений у фіскальний режим роботи. Встановлено проведення розрахункової операції із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування без придбання відповідного торгового патенту. В результаті чого податковий орган дійшов висновку про порушення ТОВ «Айбокс»п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №05332308 від 02.06.2011р., яким визначено 961,00грн. штрафних санкцій та податкове повідомлення-рішення №05322308 від 02.06.2011р., яким визначено 25,00грн. штрафних санкцій.

Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова проведено перевірку платіжного терміналу ТОВ «Айбокс», що розташований за адресою: м. Львів, вул. Коперніка, 9. За результатами проведеної перевірки складено Акт №001095/0807/26/55/23/34046074 від 04.05.2011р. перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки встановлено проведення торгових операцій, а саме продаж передплаченої послуги (мобільних ваучерів) через програмно-технічний комплекс самообслуговування, який не зареєстрований і не переведений у фіскальний режим роботи. Встановлено проведення розрахункової операції із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування без придбання відповідного торгового патенту. В результаті чого податковий орган дійшов висновку про порушення ТОВ «Айбокс»п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №06122308 від 09.06.2011р., яким визначено 125,00грн. штрафних санкцій.

Відповідно до п.1,2,3 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»в редакції на час здійснення вищезазначених перевірок суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування;

Пунктами 1, 2 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;

2) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.

Вказані пункти даної статті Закону визначають розмір санкцій та склад порушення, за яке накладається штраф.

Як вбачається зі змісту п.1 ст.17 Закону санкції накладаються: 1) за наявності факту проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), 2) непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, 3) нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Як вбачається з усіх актів перевірки, перевіряючими інспекторами встановлено факти відсутності РРО у місцях розташування ПКТС та проведення розрахункових операцій без використання реєстратора.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.

Стаття 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»надає визначення термінів, що вживаються у даному Законі Зокрема реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Оцінюючи вказане вище у сукупності, суд прийшов до висновку про те, що встановлені контролюючим органом порушення вимог Закону про РРО в частині п.1 ст.17 (проведення розрахункової операції без використання РРО) не відповідають передбаченим законом складу правопорушення у формі проведення операції без застосування РРО та винесення штрафних санкцій.

Порядок реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), що затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000р. №614 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.02.2001р. за №107/5298 розроблено на виконання Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Даний Порядок не поширюється на реєстратори розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Пунктом 2.1. зазначеного Порядку встановлено, що до реєстрації приймаються РРО, модифікації яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з урахуванням сфер їх застосування та за умови, що термін служби, установлений у технічній документації на РРО, не вичерпався, а також з урахуванням термінів реєстрації, установлених Державним реєстром РРО.

Відповідно до Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.2002р. №1315 державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (надалі по тексту - Державний реєстр) - перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій, їх модифікацій вітчизняного та іноземного виробництва (надалі по тексту - моделі), які відповідають вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів, пройшли державну сертифікацію і дозволені для застосування під час здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Рішення про включення моделей до Державного реєстру приймає Державна податкова адміністрація за наявності позитивного висновку технічної комісії. Копія рішення надсилається уповноваженій організації.

Згідно ст.12 вищезазначеного Закону України на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Суд звертає увагу, що у актах перевірки не встановлено та не зясовано наявність відповідного ПТКС у Державному реєстрі розрахункових операцій, а лише зазначено, що реєстр розрахункових операцій відсутній.

Однак, в силу ч.2 ст.17 зазначеного вище Закону України обовязковою умовою відповідальності субєкта господарювання визначає наявність РРО, яким є реєстратор внесений до відповідного реєстру. При цьому, відповідальність настає при встановленні факту здійснення операцій з використанням РРО, внесеного до Державного реєстру РРО, який, при цьому, не переведений у фіскальний режим роботи, не зареєстрований або не пломбований.

Також податковою службою не встановлено, що ПТКС згідно свого технічного паспорта призначений для реєстрації розрахункових операцій та має ознаки РРО.

ПТКС (платіжні термінали) призначені для здійснення приймання платежів та забезпечення інформаційної та технологічної взаємодії.

З метою впорядкування здійснення банками, платіжними організаціями та/або членами платіжних систем операцій із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування Правлінням Національного банку України була затверджена Постанова «Про врегулювання питань здійснення операцій із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування»від 05.03.2008р. №53, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 31.03.2008р. за №265/14956.

Так, відповідно до п.1 вищезазначеної Постанови, операції (приймання готівки для подальшого переказу, операції за допомогою спеціальних платіжних засобів та інші операції, пов'язані з рухом коштів (далі - операції), а також отримання інформації щодо стану рахунків) із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), до яких згідно з їх функціональними можливостями належать банківські автомати самообслуговування, депозитні банкомати, платіжні термінали, термінали самообслуговування тощо, можуть здійснювати банки і небанківські фінансові установи, які відповідно до законодавства України отримали відповідну ліцензію/дозвіл щодо переказу коштів органів державної влади, що здійснюють державне регулювання відповідних ринків фінансових послуг, і є платіжними організаціями та/або членами платіжної системи (далі - небанківські фінансові установи), а також суб'єкти господарювання, які уклали агентські договори з банками.

В силу положень п.2 вказаної Постанови НБУ передбачено, що банки і небанківські фінансові установи мають забезпечувати видачу первинного розрахункового документа (квитанції ПТКС), роздрукованого на паперовому носії за допомогою засобів ПТКС, який містить обовязкові реквізити документа на переказ готівки і підтверджує внесення/видачу відповідної суми готівки до/з цього ПТКС та здійснення ініціювання операцій з переказу готівки.

Згідно п.3 даної постанови банки здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами господарювання, з якими укладено агентські договори, законодавства України в частині здійснення операцій із застосуванням ПТКС, зазначених у пункті 1 цієї постанови, у межах цих договорів.

У спірному випадку при прийманні платежів від населення із застосуванням терміналів для подальшого переказу оператору, позивач забезпечує видачу розрахункового документа (квитанції)

Розрахунковою операцією в розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»визнається приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця (абзац четвертий ст.2 цього ж Закону).

Розрахункова операція передбачає, зокрема, розрахунок в готівковій формі при продажу товарів (наданні) послуг за місцем їх реалізації.

В той же час, позивачем в своїй діяльності використовується ПТКС (програмно-технічний комплекс самообслуговування, платіжний термінал).

Отже, програмно-технічний комплекс самообслуговування (платіжний термінал) не є реєстратором розрахункових операцій в розумінні Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Розрахунковим документом в розумінні Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визнається документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, повязаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України (ст.8 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч.1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Керуючись статтями 2, 9, 11, 69, 70, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення 14.04.2011р. №03062308, від 21.04.2011р. №03542308, від 21.04.2011р. №03532308, від 21.04.2011р. №03562308, від 21.04.2011р. №0352308, від 21.04.2011р. №03482308, від 21.04.2011р. №03472308, від 21.04.2011р. №03512308, від 21.04.2011р. №03522308, від 02.06.2011р. №05322308, від 02.06.2011р. №05332308, від 09.06.2011р. №06122308 винесені Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Н.М. Клименчук