Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2011 р. Справа № 2-а-5813/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області (далі - позивач, САТ ДПА) звернулося до суду з позовом, у якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП) фінансові санкції у розмірі 10179,50 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що у ході перевірки магазину, що належить відповідачу та який розташований за адресою: АДРЕСА_1, встановлено факти порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995 р. (далі - Закон 481/95-ВР), а саме: здійснення ФОП ОСОБА_1 роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії; зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка; зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка.
За результатами перевірки складено акт № 118/32/01/НОМЕР_1 від 15.07.2011 р.
Розглянувши матеріали перевірки, начальником САТ ДПА було прийнято рішення № 210787-2108-32 про застосування до відповідача фінансових санкцій на загальну суму 10179,50 грн., яке вручене ФОП ОСОБА_1 під розпис 26.07.2011 р., що підтверджується повідомленням Укрпошти, наявним у матеріалах справи.
Інформація про виконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій у законодавчо встановлені строки до САТ ДПА не надходила.
Зважаючи на вищевикладені обставини, САТ ДПА просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, хоча 29.11.2011 на адресу ФОП ОСОБА_1, зазначену у свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, рекомендованим листом направлялась ухвала про відкриття скороченого провадження від 25.11.2011, в якій відповідачу було запропоновано у десятиденний строк з дня одержання вказаної ухвали подати до суду письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Вказане поштове відправлення повернулось на адресу суду з відміткою про вручення ФОП ОСОБА_1 особисто 02.12.2011. Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи у порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Так, судом встановлено, що 15.07.2011 р. посадовими особами САТ ДПА здійснено перевірку магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить відповідачу.
У ході перевірки було виявлено ряд порушень, передбачених Законом 481/95-ВР, а саме: здійснено розрахункову операцію зі споживачем, якому продано одну пляшку горілки "Істинна" місткістю 0,5 л. за ціною 30,00 грн. та одну пачку сигарет "Kiss" за ціною 8,50 грн.
Крім того, перевіряючими встановлено порушення ст. 11 Закону - зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка: встановлено зберігання пляшки віскі "Red Lable" місткістю 1,0 л. за ціною 220,00 грн. без марки акцизного податку встановленого зразка.
Також, встановлено факт зберігання тютюнових виробів: 18 пачок "Kiss" по ціні 8,50 грн. за одну пачку; 9 пачок "Korelia Slims" по ціні 9,00 грн. за одну пачку; 14 пачок "Наша марка" по ціні 5,00 грн. за одну пачку; 5 пачок "Beverli" по ціні 5,00 грн. за одну пачку; 2 пачки "Marshal" по ціні 6,00 грн. за одну пачку; 12 пачок "Континент" по ціні 8,50 грн. за одну пачку; 27 пачок "Sweet dreams" по ціні 9,00 грн. за одну пачку - без марок акцизного податку встановленого зразка.
Згідно з Додатком до акту перевірки на момент перевірки в магазині знаходились в реалізації алкогольні напої на суму 2437,00 грн. та тютюнові вироби на суму 952,75 грн.
Перевірка здійснювалась в присутності стажера-продавця магазину ОСОБА_2, у якої були відібрані пояснення, в яких продавець зазначила, що видати чек не мала можливості, оскільки касовий апарат знаходиться на ремонті в державній податковій інспекції. Щодо відсутності марок акцизного податку на тютюнові вироби та супровідні документи на алкогольну продукцію пояснити нічого не змогла. За результатами перевірки складено акт № 118/32/01/НОМЕР_1 від 15.07.2011 р.
Згідно ст. 15 Закону, роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідно до ст. 1 Закону 481/95-ВР, ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Статтею 17 вказаного закону, встановлено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Отже, розрахунок фінансових санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії складає: 2473 грн. х 200% = 4874,00 грн. та тютюновими виробами без наявності ліцензії складає: 952,75 грн. х 200% = 1905,50 грн.
Згідно приписів ст. 17 Закону 481/95-ВР, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Частина 3 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі по тексту - Порядок) вказує на те, що до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом 481/95-ВР.
Відповідно до ч. 6 зазначеного порядку, рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.
Частиною 9 Порядку встановлено, що рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках, один з яких залишається в органі, посадова особа якого прийняла це рішення; другий - у 3-денний строк після його прийняття надсилається суб'єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку; третій - надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу.
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Розглянувши матеріали перевірки начальником САТ ДПА прийнято рішення № 210787-2108-32 про застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 10179,50 грн., зокрема:
- за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії - 4874,00 грн.;
- за здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії - 1905,50 грн.;
- за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка - 1700,00 грн.;
- за зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка - 1700,00 грн.
Рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій вручено відповідачу під розпис 26.07.2011 р.
Вказане рішення відповідачем, спростоване чи оскаржене, до моменту прийняття САТ ДПА рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій не було.
Застосовані до ФОП ОСОБА_1 фінансові (штрафні) санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158, 161- 163, 183-2 КАС України, суд, -
постановив:
Позов регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) штраф у розмірі 10179,50 (десять тисяч сто сімдесят дев'ять) грн. 50 коп. до Державного бюджету, код платежу 21081100, код банку 24103733, ГУДКУ у Херсонській області, р/р 31115106700133, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 8.1.4