ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" грудня 2011 р. Справа № 2а-1081/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Горшков В.М.,
при секретарі: Кальченко М.С., за участю: представника позивача - Зубрілова І.І., представника відповідача - Желізняк Л.І., Малоян А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів
до Приватного підприємства "Славутич" <3-я особа >про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені,
встановив:
Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів звернулось з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Славутич" про стягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 2455,00 грн. та пені в сумі 228,66 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на норми ст.ст. 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, відповідно до яких підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону. У разі меншої чисельності працевлаштованих інвалідів ніж це необхідно до визначених норм закону, підприємству нараховується адміністративно-господарські санкції, та пеня за несвоєчасну сплату санкцій. Відповідно до чого відповідачу нарахована адміністративно-господарську санкцію в сумі 2455,00 грн. та пеню у сумі 228,66 грн.
Позивач надав до суду заяву про збільшення позовних вимог відповідно до яких просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції в сумі 2455,00 грн. та пеню в сумі 444,00 грн. у зв'язку із донарахуванням сум пені. загальна сума до стягнення становить 2899,00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з урахуванням збільшення підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечували, просили відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Мотивуючи ти, що організація у 2009 році не була зареєстрована у відповідача. Звіт за 2009 рік було подано на усне прохання позивача. У звітному періоді на підприємстві працювала середня кількість працівників 7,7 осіб. Тому вважають, що ними не порушено норми працевлаштування інвалідів.
Суд, заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, встановив наступне.
Згідно Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік на підприємстві відповідача середньооблікова кількість штатних працівників становило 7,7 осіб. Інваліди в даному періоді не обліковувались.
Відповідно до норм середньооблікової кількості штатних працівників у кількості 8 чоловік, на підприємстві повинно було працевлаштовано 1 інвалід. За 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайнятого інвалідом в 2009 р., відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 2455,00 грн.
Згідно до ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно до ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайнятого інвалідом в 2009 році, відповідач до 16.04.2010 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 2455,00 грн. Дана сума заборгованості підтверджується актом перевірки та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Розмір пені в сумі 444,00 грн. підтверджується розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 2899,00 грн.
Таким чином, приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені, відповідачем не сплачено, сума заборгованості складає 2899,00 грн.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства "Славутич" (код ЄДРПОУ 30955322) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів адміністративно-господарські санкції і розмір 2455,00 грн. (дві тисячі чотириста п'ятдесят п'ять грн. 00 коп.) та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 444,00 грн. (чотириста сорок чотири грн. 00 коп.) (реквізити: одержувач УДК у м. Херсоні, код 24104230, банк ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010, р/р 31219230700002, ЕДРПОУ 24104230).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 08 грудня 2011 р.
Суддя Горшков В.М.
кат. 10.3.4