ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" серпня 2011 р. Справа № 2а-1478/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Горшков В.М.,
при секретарі: Кальченко М.С., за участю: прокурор - не прибув, представника позивача - Неділько Д.В., відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_2
до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області <3-я особа >
про визнання незаконною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій,
адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
ОСОБА_2 звернувся до суду із адміністративним позовом до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області про визнання незаконною та скасування постанови від 01.03.2011 року №122583 про застосування штрафної санкції на суму 1700,00 грн. Свою позицію обґрунтовує тим, що при складені Акту перевірки від 08.02.2011 року №218125 були допущенні порушення вимог п.20 Постанови КМУ №1567 від 08.11.2006, відповідно до якого йому не було надано другий примірник Акту перевірки. ОСОБА_2 відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію від 07.04.2008 року є приватним підприємцем, та надає послуги з вантажоперевезення. Пасажироперевезенням не займався, оскільки не має на це відповідних документів. 08.02.11 здійснював поїздку на відпочинок у вихідний день зі своєю сім'єю у кількості 11 чоловік. Перевіряючи під час перевірки не з'ясувавши усіх обставин справи, не допитавши та не впевнившись у тому, що іду разом зі своєю сім'єю на відпочинок, застосували до мене штрафну санкцію. Нібито за перевезення пасажирів без відповідних документів. Вважає дії інспекторів інспекції неправомірними та таким, що суперечать закону. Відповідно до чого просить скасувати постанову про застосування штрафної санкції у сумі 1700,00 грн.
Заступник прокурора Комсомольського району м. Херсона звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області із адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. по постанові №122583 від 01.03.2011 року. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 08.02.2011 під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення ст. 39 та Закону України "Про автомобільний транспорт". Було встановлено, перевезення пасажирів на транспортному засобі ГАЗ 330210115 номерний знак НОМЕР_1, без оформлення відповідних документів, а саме без оформлення дорожнього листка, ліцензійної картки та інше. Відповідно начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 01.03.2011 та винесено постанову №122583 про застосування до відповідача фінансові санкції на загальну суму сумі 1700,00 грн. Відповідно до чого просить стягнути штрафну санкцію у сумі 1700,00 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_2 пояснив, що 08.02.2011 року здійснював не комерційне перевезення прихожан на відпочинок з с. Комишани до населеного пункту Бехтери. Прибув до м. Херсона для оформлення відповідних документів, для перевезення. На відрізку між с. Камишани та м. Херсон, здійснював перевезення пасажирів без оформлення дорожнього листа, відсутності печатки про проходження технічного огляду, та медичного обстеження.
Представник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області в судовому засіданні проти позову ОСОБА_2 заперечував. Свої вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
Прокурор до суду не прибув, про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, суд встановив наступне.
Згідно із актами перевірки від 08.02.2011 року № 218125 під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення. У відповідача в транспортному засобі ГАЗ 330210115 номерним знаком НОМЕР_1, були відсутній дорожній лист, відсутні печатка про проходження технічного огляду технічного засобу, та медичного огляду водія, ліцензійна картка, договір із замовниками транспортних послуг та документ, що засвідчує оплату транспортних послуг. Про що, відносно відповідача винесено приписи №122583 від 01.03.2011 про застосування штрафних санкцій в сумі 1700,00 грн.
Копія постанов була направлена на адресу ОСОБА_2 рекомендованою поштовою кореспонденцією для подальшого виконання.
Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.00року N1775-III ст.9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт" підлягає ліцензуванню.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п. 3,4,21,27,28,29,32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.
Рішення про застосування штрафних санкцій одержане відповідачем.
До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не сплачено, доказів сплати до суду не надходило.
Відповідно до ст.71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок доказування щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Однак виходячи зі суми заборгованості у розмірі 1700 грн. суд вважає за можливим розстрочити виконання рішення суду строком на 12 місяці шляхом погашення боргу щомісячно рівними частками.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області визнання незаконною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій в повному обсязі.
Позовні вимоги заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській областідо ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій задовольнити в повному обсязі.
Стягнути фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Державного бюджету України (р/р31116106700002 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Херсон, код доходу 21081100, код ОКПО 24104230) у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.).
Виконання рішення суду у розмірі 1700,00 грн. розстрочити строком на 12 місяців шляхом погашення боргу зі сплатою щомісячно рівними частками.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 16 серпня 2011 р.
Суддя Горшков В.М.
кат. 3.7.2