Постанова № 20594814, 30.05.2011, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2011
Номер справи
2-а/1970/1303/11
Номер документу
20594814
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/1303/11

"30" травня 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючого судді Мартиць О.І. , судді <заповнити при колегіальному розгляді >

при секретарі судового засідання Митко В.В.

за участю:

представників позивача - Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області ОСОБА_1 довіреність від 10.01.2011 року № 89, ОСОБА_2 довіреність від 24.01.2011 року № 195

розглянувши у відкритому судовому засідані в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області до закритого акціонерного товариства "Електро" про виконання рішення

ВСТАНОВИВ:

Позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Тернопільській області звернулася з адміністративним позовом до закритого акціонерного товариства Електро" в особі Тернопільського управління ЗАТ "Електро" про виконання рішення державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області від 18 березня 2009 року № 30 про застгосування економічних (штрафних) санкцій за порушення державної дисципліни ін на суму 9452,37 грн.

В обгрунтування позовних вимог зазначено, що позивачем проведено планову перевірку додержання державної дисципліни цін на житлово-комунальні послуги в Тернопільському управлінні ЗАТ "Електро" та встановлено, що в результаті застосування тарифів на електроенергію мешканцям гуртожитку необгрунтовано нарахована плата за період з 01.01.2008 року по 01.03.2009 року в розмірі 3364,58 грн. В акті перевірки відмічено, що розрахунки за електроенергію, спожиту населенням з міським РЕМ проводяться в основному за тарифами в розмірі 18,0 коп./кВт.год. з ПДВ (як для населеного пункту з будинками, обладнаними електроплитами) у відповідності до постанови НКРЕ від 10.03.1999 року № 309. Облік спожитої електроенергії ведеться за загальним розрахунковим лічильником. Для розподілу вартості електроенергії між мешканцями дані показників лічильника розподіляються пропорційно кількості кімнат, що обумовлено в наказі підприємства від 30.08.2004 року № 39 Д. Проте, трьом мешканцям в порушення постанови НКРЕ від 10.03.1999 року № 309 "Про тарифи на електроенергію, що відпускається населенню та населеним пунктам" плата за спожиту електроенергію нараховувалась за тарифами як для промисловим споживачів. Тариф для промислових споживачів змінювався щомісяця: в січні 2008 року становив 48,4 коп./кВтгод. з ПДВ, в лютому зріс до 70,152 коп./кВтгод. з ПДВ, в результаті чого вказані мешканці оплачували за тарифами в середньому у три - чотири рази дорожче від тарифів, що застосовуються населенню гуртожитку. Сума необгрунтовано одержаної виручки склала 3150,79 грн. за період з 01.04.2008 року по 01.03.2009 року. Відповідно до ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки за належністю. 18.03.2009 року позивачем винесено рішення № 30 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яке оскаржувалося відповідачем ЗАТ "Електро" в судовому порядку. Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2009 року задоволено позов та вирішено рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 18.03.2009 року № 30 скасувати. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.03.2011 року, вказану постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 26 травня 2009 року у справі № 2-а-1070/09/1970 скасовано та прийнято нову, якою в задоволенні позову закритого акціонерного товариства "Електро" відмовлено. Тому просять прийняти рішення про стягнення з ТУ ЗАТ "Електро" економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін: в дохід державного бюджету код класифікації доходів бюджету 21081100 3150, 79 грн., в дохід державного бюджету код класифікації доходів бюджету 21081100 штраф 6301,58 грн.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали повністю з мотивів, викладених у позовній заяві та просять задовольнити.

Представник відповідача в суд не зявився, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлявся своєчасно і належним чином, шо не перешкоджає розгляду справи по суті у його відсутності за наявності достатніх документів про права і обов'язки сторін відповідно до чинного законодавства України.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області, суд встановив наступні обставини.

Згідно акту від 16 березня 2009 року позивачем Державною інспекцією з контролю за цінами в Тернопільській області проведено планову перевірку додержання державної дисципліни цін на житлово-комунальні послуги в Тернопільському управлінні ЗАТ "Електро" та встановлено, що розрахунки за електроенергію, спожиту населенням з міським РЕМ проводяться в основному за тарифами в розмірі 18,0 коп./кВт.год. з ПДВ (як для населеного пункту з будинками, обладнаними електроплитами) у відповідності до постанови НКРЕ від 10.03.1999 року № 309. Облік спожитої електроенергії ведеться за загальним розрахунковим лічильником. Для розподілу вартості електроенергії між мешканцями дані показників лічильника розподіляються пропорційно кількості кімнат, що обумовлено в наказі підприємства від 30.08.2004 року № 39 Д. Проте, в порушення постанови НКРЕ від 10.03.1999 року № 309 "Про тарифи на електроенергію, що відпускається населенню та населеним пунктам"окремим мешканцям плата за спожиту електроенергію нараховувалась за тарифами як для промисловим споживачів. Тариф для промислових споживачів змінювався щомісяця: в січні 2008 року становив 48,4 коп./кВгод. з ПДВ, в лютому 2009 року зріс до 70,152 коп./кВгод. з ПДВ, в результаті чого вказані мешканці оплачували за тарифами в середньому у три - чотири рази дорожче від тарифів, що застосовуються населенню гуртожитку. В результаті застосування тарифів на електроенергію мешканцям гуртожитку необгрунтовано нарахована плата за період з 01.01.2008 року по 01.03.2009 року в розмірі 3364,58 грн.

Відповідно до норм статті 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

18.03.2009 року за результатами перевірки, а саме неправомірне включення у вартість житлово-комунальних послуг, тарифи на які регулюються, фактично невиконаних або виконаних не в повному обсязі робіт та застосування вільних тарифів на комунальні послуги за умови запровадження для них режиму державного регулювання, за період з 01.04.2008 року по 01.03.2009 року сума необгрунтовано одержаної виручки становить 3150,79 грн. позивачем винесено рішення № 30 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін до ТУ ЗАТ "Електро" у вигляді вилучення в дохід державного бюджету код класифікації доходів бюджету 21081100 3150,79 грн., в дохід державного бюджету код класифікації доходів бюджету 21081100 штраф 6301,58 грн.

Дане рішення оскаржувалося відповідачем ЗАТ "Електро" в судовому порядку.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2009 року задоволено позов та скасовано рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Тернопільській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 18.03.2009 року № 30.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.03.2011 року, вказану постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 26 травня 2009 року у справі № 2-а-1070/09/1970 скасовано і прийнято нову, якою в задоволенні позову закритого акціонерного товариства "Електро" відмовлено.

Згідно ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до вимог статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

За таких встановлених обставин суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення шляхом стягнення з ТУ ЗАТ "Електро" економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін за рішенням від 18 березня 2009 року № 30, а саме в дохід державного бюджету 3150,79 грн. необгрунтовано одержаної виручки та 6301,58 грн. штрафу.

Керуючись ст.ст.2,6,7,72,86,122,160-163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Тернопільського управління закритого акціонерного товариства "Електро" економічні санкції за порушення державної дисципліни цін згідно рішення від 18.03.2009 року № 30:

в дохід державного бюджету код класифікації доходів бюджету 21081100 3150 (три тисячі сто п'ятдесят) грн. 79 коп., р/р 31118106700002 УДК у м. Тернополі, МФО 838012, ід. код 23588119,

в дохід державного бюджету код класифікації доходів бюджету 21081100 штраф 6301 (шість тисяч триста одну) грн. 58 коп., р/р 31112106700116 УДК у м. Тернополі, МФО 838012, ід. код 23588119.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст.ст.185-187 КАС України.

Головуючий суддяМартиць О.І.

копія вірна

СуддяМартиць О.І.