Постанова № 20588469, 19.12.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2011
Номер справи
2а-1670/9484/11
Номер документу
20588469
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2011 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1670/9484/11 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Клочко К.І., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Лубенської об'єднаної державної податкової інспекціїдо Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Зелена Нива"про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

17 листопада 2011 року позивач Лубенська об'єднана державна податкова інспекціязвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Зелена Нива"про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 86 863, 45 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач порушив вимоги пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року № 2181 - III, а саме не сплатив самостійно задекларовану суму податкового зобовязання з податку на додану вартість за період з 30 квітня 2010 року по 30 червня 2011 року в сумі 110430,00 грн.

02 грудня 2011 року до суду повернувся поштовий конверт з відміткою "За зазначеною адресою організація відсутня". Ухвала про відкриття скороченого провадження направлялася на вказану у свідоцтві про державну реєстрацію адресу. В строк, установлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи документи, дійшов наступних висновків.

Сільськогосподарський виробничий кооператив "Зелена Нива" (код ЄДРПОУ 03769631, с. Теплівка, Пирятинський район, Полтавська область, 37045) зареєстрований 22 лютого 2000 року Пирятинською районною державною адміністрацією Полтавської області.

Відповідно до довідки Пирятинського відділення Лубенської ОДПІ від 25 жовтня 2011 року № 370/10/10 - 022 відповідач перебуває на обліку в Пирятинському відділенні Лубенської ОДПІ з 06 березня 2000 року за № 40.

Згідно статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення.

Відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/20 від 04 лютого 2010 року, 08 лютого 2010 року вручено відповідачу, що підтверджується особистим підписом.

05 травня 2010 року відповідачу направлено другу податкову вимогу № 2/64, 11 травня 2010 року вручено відповідачу, що підтверджується особистим підписом.

Відповідачем було частково погашено податковий борг на суму 52 910,00 грн, але враховуючи розмір штрафної санкції 26 455, 0 грн та пені 2 888, 45 грн, сума податкового боргу склала 86 863, 45 грн.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року № 2181 - III у разі самостійного визначення податкового зобовязання платником податків у податковій декларації дане зобовязання вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Дане податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 вказаного Закону пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 вищевказаного Закону пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до підпункту 41.1.1. пункту 41.1. статті 41 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Пунктом 61.1 статті 61 Податкового кодексу України встановлено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України на органи державної податкової служби покладено обовязок здійснення податкового контролю, тобто системи заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу України" головним завданням державних податкових інспекцій є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі), внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства, прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з питань оподаткування, формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб, надання податкових консультацій, запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Відповідно до пункту 11 статті 10 вказаного Закону державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України сума грошового зобовязання, самостійно узгоджена платником податків або узгоджена в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк набуває статусу податкового боргу.

Відповідно до пункту 41.5 статті 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби визначені органами стягнення, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу.

Згідно статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення.

На підставі вищевикладеного та враховуючи те, що відповідач добровільно не сплатив суму податкового боргу у розмірі 86 863, 45 грн, суд вважає вимоги позовної заяви Лубенської ОДПІ обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Лубенської обєднаної державної податкової інспекції до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Зелена Нива" про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Зелена Нива" (код ЄДРПОУ 03769631, с. Теплівка, Пирятинський район, Полтавська область, 37045) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 86 863 (вісімдесят шість тисяч вісімсот шістдесят три) тисячі 45 (сорок пять) копійок на р/р 31118029700379, код платежу 14010100, одержувач платежу - державний бюджет Пирятинського району, код одержувача 34698810, банк одержувача - ГУ ДКУ у Полтавській області, МФО 831019.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

СуддяК.І. Клочко