ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2011 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1670/8866/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Супруна Є.Б.,
при секретарі Дубовик О.І.,
за участю представника позивача - Василевської Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областідо Відкритого акціонерного товариства "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307"про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
27 жовтня 2011 року Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція в Полтавській області (далі - Кременчуцька ОДПІ, позивач)звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" (далі - ВАТ "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307", відповідач)про стягнення податкового боргу у розмірі 402 256,78 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач зазначає, що за відповідачем числиться податковий борг з орендної плати землекористувача у розмірі 339 334,18 грн. та з податку на доходи найманих працівників у розмірі 62 922,60 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив повторно, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Згідно з частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Враховуючи те, що відповідач повторно не прибув в судове засідання, суд вважає можливим розглянути справу у його відсутність на підставі наявних доказів в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Відповідач - ВАТ "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 №127074 зареєстроване виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області 16.04.1996 р. (ідентифікаційний код 03118156), перебуває на податковому обліку в Кременчуцькій ОДПІ з 21.04.1996 р.
Згідно з податковою декларацією з плати за землю за 2011 рік №900186788 ВАТ "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" самостійно визначено розмір щомісячного платежу з орендної плати за три орендованих земельні ділянки (несільськогосподарські угіддя) у сумі 59 865,60 грн. (2 619,81 + 59 197,81 + 1 047,98).
Позивач самостійно погасив податкове зобов'язання з орендної плати за січень 2011 року у розмірі 59 865,60 грн.
Уточнюючою декларацією №9008338743 від 07.10.2011 р. позивачем зменшено суму, що підлягає сплаті на 125 641,42 грн. та пені 76,34 грн.
За наслідками камеральної перевірки з питань своєчасності подання платіжного доручення на перерахування належної до сплати орендної плати за січень 2011 року ВАТ "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" складено акт №6746/15-223/03118156 від 22.09.2011 р., на підставі якого Кременчуцькою ОДПІ винесено та вручено відповідачу податкове повідомлення-рішення від 23.09.2011 р. №0009841503/0/2986 про нарахування штрафу у розмірі 1997,38 грн. за затримку на 16 календарних днів сплати грошового зобов'язання за платежем плата за землю. Крім цього нараховано пеню в розмірі 6109,89 грн.
З урахуванням переплати у розмірі 2082,65 грн., сплати податкових зобовязань з орендної плати у розмірі 19973,82 грн. борг ВАТ "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" за вказаним платежем за 9 місяців 2011 року становить 339334,18 грн. (59865,60 х 8 міс. - 125641,42 + 1997,38 + 6109,89 2082,65 19973,82).
Податковою декларацією з податку на доходи фізичних осіб за 1 місяць 2011 року №9001391176 ВАТ "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" задекларовано суму заборгованості з податку на доходи фізичних осіб станом на 01.01.2011 р. за даними обліку податкового агента у розмірі 164585,47 грн.
Податковою декларацією з податку на доходи фізичних осіб за 2 місяць 2011 року №9001676014 відповідачем уточнено суму податкових зобовязань за звітний (податковий) період, в якому виявлена помилка у розмірі 11420,65 грн. та суму штрафу, яка нарахована податковим агентом самостійно у звязку з виправленням помилки у розмірі 342,62 грн.
Податковою декларацією з податку на доходи фізичних осіб за 3 місяць 2011 року №9001996904 відповідачем задекларовано суму податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає перерахуванню в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду в розмірі 29721,40 грн.
За наслідками планової виїзної перевірки ВАТ "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 р. Кременчуцькою ОДПІ складено акт №2217/23-209/03118156 від 14.04.2011 р., на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення від 29.04.2011 р. №0032781702/1491 за платежем податок на доходи фізичних осіб, яким ВАТ "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" збільшено грошове зобовязання на 2495,39 грн. (1996,31 грн. за основним платежем, 499,08 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями).
За невчасну сплату податкового зобов'язання відповідачу нараховано пеню в сумі 3905,82 грн.
З урахуванням переплати у розмірі 11420,65 грн. та сплати податкових зобовязань з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 15000,00 + 14721,40 + 7617,00 + 62,41 + 500,27 + 920,00 + 744,49 + 26842,00 + 1781,28 + 15500,00 + 26357,73 + 13620,00 + 14461,52 = 138128,10 грн. борг ВАТ "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" за вказаним платежем становить: 164585,47 + 11420,65 + 342,62 + 29721,40 + 2495,39 + 3905,82 - 11420,65 - 138128,10 = 62 922,60 грн.
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 54.3 статті 54 Податкового кодексу України зазначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:
- платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; - дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; - згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; - рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків; - дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом; - результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях. Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Однак станом на дату розгляду справи визначена сума заборгованості відповідачем до бюджету не сплачена.
Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
З огляду на викладене, та враховуючи непогашену відповідачем податкову заборгованість у розмірі 402256,78 грн., розмір якої підтверджено матеріалами справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областідо Відкритого акціонерного товариства "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307"про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Кременчуцьке автотранспортне підприємство 15307" (ідентифікаційний код 03118156) на користь Державного бюджету України податковий борг, а саме:
- з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 339 334 (триста тридцять дев'ять тисяч триста тридцять чотири) грн. 18 коп. на р/р 33218812700008, одержувач: місцевий бюджет м.Кременчук, код ЄДРПОУ 34698778, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019;
- з податку з доходів найманих працівників у розмірі 62 922 (шістдесят дві тисячі дев'ятсот двадцять дві) грн. 60 коп. на р/р 33219800700008, одержувач: місцевий бюджет м.Кременчук, код 34698778, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 05.12.2011 р.
СуддяЄ.Б. Супрун