Постанова № 20573971, 19.08.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2011
Номер справи
2а-2659/10/1470
Номер документу
20573971
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

15:00

19.08.2011 р. Справа № 2а-2659/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мельника О. М.

за участю секретаря судового засідання Миндрул Л.В. розглянувши адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "НІБУЛОН" , (вул. Каботажний спуск, 1, м.Миколаїв, 54002; вул. Фалеївська, 9-б, м.Миколаїв, 54030) доСпеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві , вул. Чкалова, 20, м.Миколаїв,54017 за участю в інтересах державиПрокурора Миколаївської області, вул. Спаська, 28, м.Миколаїв, 54030 провизнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення від 19.04.2010 № 00000440/0, За участю представників: від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 629, від 16.12.10; ОСОБА_2, довіреність № 549, від 20.09.10; від відповідача: ОСОБА_3, довіреність № 6444/9/10-021, від 01.08.11;

прокурор: не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "НІБУЛОН" (далі ТОВ СП "НІБУЛОН", позивач) звернулось до суду із позовом про визнання протиправними і скасування податкового повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0 Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві (далі СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві, відповідач), яким відповідач зменшив позивачу суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 17 753 348,07 грн. за серпень 2008р. грудень 2009р., визначив податкове зобов'язання в сумі 7 890 413,24 грн. та штрафні (фінансові) санкції в розмірі 3 945 206,62 грн.

Податкове повідомлення рішення прийняте на підставі акта СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ під час відображення операцій з ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвест", ТОВ "Агро Фест", ПП ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ТОВ "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд", ПП "Ацарат" по звітним деклараціям з податку на додану вартість за серпень грудень 2008 року, січень - грудень 2009 року.

В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на наступне:

- Закон України “Про податок на додану вартість” визначає звязок права на податковий кредит та отримання відшкодування ПДВ з бюджету з взаємовідносинами між позивачем та його першими контрагентами та не залежить від дій суб'єктів господарської діяльності за другими, третіми та іншими ланцюгами;

- для відшкодування ПДВ з бюджету Закон України „Про податок на додану вартість” не передбачає обовязкової умови фактичного надходження цих сум до бюджету. У разі невиконання контрагентами платника податків зобовязань по сплаті податку до бюджету негативні наслідки (відповідальність) настають лише для них. Зазначена обставина не може бути підставою для позбавлення добросовісного платника податків права на його відшкодування у разі, якщо останній виконав усі передбачені законом умови щодо отримання такого відшкодування та має документальне підтвердження розміру податкового кредиту;

- Законом України “Про податок на додану вартість” не передбачена відповідальність платника податків за дії інших платників, в тому числі підприємств, установ, організацій, СПД фізичних осіб, з якими позивач взагалі не мав господарських відносин;

- у позивача в наявності всі первинні документи бухгалтерського та податкового обліку, які повною мірою підтверджують проведення господарських операцій з першими прямими контрагентами, в тому числі факти сплати ПДВ в ціні придбання товарів (послуг), реальність переміщення сільськогосподарської продукції від постачальників до позивача та подальшу реалізацію сільськогосподарської продукції на експорт, а також надання послуг з перевезення;

- всі вищезазначені документи перевірялись відповідачем при проведенні позапланових виїзних перевірок ТОВ СП „НІБУЛОН” по кожному періоду, в якому у позивача виникало право на податковий кредит та право на бюджетне відшкодування та жодного порушення чинного законодавства податковою інспекцією встановлено не було;

- укладені між ТОВ СП “НІБУЛОН” та його контрагентами договори з додатками є реальними, виконані в повному обсязі, відповідають положенням цивільного, господарського та податкового законодавства;

- Закон України „Про систему оподаткування” для платників податків не передбачає обовязку та не надає права вимагати від інших платників податків будь які відомості щодо здійснення господарської діяльності, зазначене право надано саме контролюючим органам, в т.ч. податковій інспекції;

- Закон України „Про податок на додану вартість” не передбачає обовязку або права одного платника податків контролювати показники податкової звітності по ПДВ іншого платника податків;

- на час укладання та виконання договорів з додатками прямих контрагентів було включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;

- згідно до п.10.2 ст.10 Закону України „Про податок на додану вартість” платники ПДВ відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону;

- будь яких доказів, які б підтверджували факти виключення прямих контрагентів з реєстру платників ПДВ податковою інспекцією наведено та надано не було;

- органами державної податкової служби не прийнято заходів щодо забезпечення стягнення до Державного бюджету України сум бюджетної заборгованості з ПДВ;

- в акті невиїзної документальної перевірки вказується на привласнення окремими СПД, що беруть участь у ланцюгах поставок, бюджетних коштів в розмірі сум сплаченого у складі ціни товару ПДВ, невключення зазначених сум до податкових зобовязань з ПДВ, наявність у них ознак фіктивності або наміру щодо ухилення від сплати податків. При цьому податковою інспекцією не зазначається ані про постанови про порушення кримінальних справ за ознаками ст.ст. 191, 205, 212 Кримінального кодексу України, ані про вироки суду з таких справ, які набрали законної сили; -

- контролюючим органом жодним чином не доведено фактів порушення позивачем норм податкового законодавства, які б могли стати підставою для застосування штрафних (фінансових) санкцій;

- невиїзна документальна перевірка проведена з порушенням порядку, встановленого законом, а саме: перевірка проведена з порушенням 30 ти денного строку для її проведення, визначеного п.п.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” (крім податкової декларації з ПДВ за квітень 2010р.), а при повідомленні позивача про проведення перевірки в листі повідомленні відповідачем не були чітко визначені та сформульовані підстави для запрошення посадових осіб ТОВ СП „НІБУЛОН” до органу державної податкової служби;

- прокуратурою міста Миколаєва згідно подання про усунення порушень податкового законодавства, причин таких порушень і умов, що їм сприяють, встановлено численні порушення чинного законодавства України з боку службових осіб СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві при проведенні невиїзної документальної перевірки, складанні акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 та прийнятті податкового повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0.

Відповідач позовні вимоги не визнав, вважає за необхідне в задоволенні адміністративного позову відмовити з огляду на наступні доводи:

- право на відшкодування ПДВ з бюджету передбачає обовязкову наявність такої підстави, як сплата платником податку у звітному періоді відповідних сум до бюджету. Позиція податкового органу, покладена в основу висновків акта перевірки та прийнятого на його підставі оскаржуваного податкового повідомлення рішення, грунтується на тому, що позивач не має права на зменшення податкових зобов'язань наступних періодів (на відшкодування ПДВ), оскільки перевіркою було встановлено факт відсутності надмірної сплати цього податку;

- право на відшкодування виникає лише при фактичній надмірній сплаті податку на додану вартість до бюджету, а не з факту існування зобовязання по сплаті такого податку в ціні товару;

- сплачений позивачем своїм основним постачальникам у ціні за придбану продукцію ПДВ підлягав внесенню останніми до бюджету. Як було встановлено в ході перевірки позивача, зазначені підприємства не є виробниками товарів (послуг), а придбали продукцію або доручили виконання робіт (послуг) іншим підприємствам. В даному випадку податок на додану вартість до бюджету не надійшов, що свідчить про порушення вимог Закону України "Про податок на додану вартість" в частині порядку відшкодування ПДВ;

- сформований основними постачальниками позивача податковий кредит з ПДВ неправомірно зменшував податкові зобовязання з цього податку, що був отриманий від позивача в складі ціни за продану продукцію, що, в свою чергу, свідчить про неправомірність формування останнім податкового кредиту, від'ємного значення, та, як результат, - неправомірність заявленої вимоги про отримання податкової вигоди (відшкодування ПДВ);

- укладені правочини, в наслідок яких ТОВ СП "НІБУЛОН" неправомірно віднесений ПДВ до складу податкового кредиту та бюджетного відшкодування, по суті спрямовані на незаконне заволодіння майном держави, суперечать інтересам держави і суспільства, вважаються такими, що порушують публічний порядок, а отже, згідно з ч.2 ст.228 Цивільного кодексу України є нікчемними.

В судовому засіданні представники позивача сторін підтримали доводи викладені в позові, представник відповідача навів доводи викладені в письмових запереченнях.

Заслухавши думку представників сторін, дослідивши всебічно повно та обєктивно докази, надавши їм оцінку, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими виходячи з наступного.

19.04.2010р. СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань дотримання вимог податкового законодавства з ПДВ під час відображення операцій з ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвест", ТОВ "Агро Фест", ПП ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ТОВ "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд", ПП "Ацарат" по звітним деклараціям з податку на додану вартість за серпень грудень 2008 року, січень - грудень 2009 року та складено акт від 19.04.2010р. №396/40/14291113.

Відповідач в акті невиїзної документальної перевірки зазначає, що в контексті норм Закону України „Про податок на додану вартість” право на відшкодування податку виникає лише при фактичній надмірній сплаті податку на додану вартість, а не з самого факту існування зобовязання по сплаті ПДВ в ціні товару. Тобто, для визначення права підприємства на включення до розрахунку бюджетного відшкодування сум ПДВ, сплачених на користь ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвест", ТОВ "Агро Фест", ПП ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ТОВ "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд", ПП "Ацарат" необхідно встановити наявність трьох обовязкових підстав у їх сукупності: здійснення операції з придбання товарів; наявність належним чином оформленої податкової накладної, виданої платником податку на додану вартість; фактичне надходження сум податку до Державного бюджету України.

Як вважає відповідач, ненадходження ПДВ до бюджету є наслідком того, що вказаними вище постачальниками ТОВ СП „НІБУЛОН” перераховано відповідні суми ПДВ наведеним вище підприємствам, які і повинні були сплатити відповідну суму податку до Державного бюджету України у відповідному податковому періоді. Але за результатами проведених органами державної податкової служби перевірок постачальників з метою виявлення платника, яким згідно ЗУ „Про податок на додану вартість” понесено фактичні витрати по сплаті податку, встановлено, що зазначені підприємства таку суму в податковій декларації з податку на додану вартість в рядку „податкове зобовязання” не відображали та відповідно, податку до бюджету не сплачували, що свідчить про невідповідність вимогам ЗУ „Про податок на додану вартість” всіх податкових накладних, виданих вище вказаними підприємствами та безпідставність включення продавцями та ТОВ СП „НІБУЛОН” відповідних сум до розрахунку бюджетного відшкодування в розмірі 17753348,07 грн., у т.ч. по періодах:

-за серпень 2008 року у розмірі 339102,22 грн.;

-за вересень 2008 року у розмірі 78619,96 грн.;

-за жовтень 2008 року у розмірі 54043,45 грн.;

-за листопад 2008 року у розмірі 97408,32 грн.;

-за грудень 2008 року у розмірі 621298,05 грн.;

-за січень 2009 року у розмірі 76061,21 грн.;

-за лютий 2009 року у розмірі 84150,37 грн.;

-за березень 2009 року у розмірі 2395988,82 грн.;

-за квітень 2009 року у розмірі 2201488,11 грн.;

-за травень 2009 року у розмірі 1631572,65 грн.;

-за червень 2009 року у розмірі 549901,08 грн.;

-за липень 2009 року у розмірі 1660681,20 грн.;

-за серпень 2009 року у розмірі 3735751,39 грн.;

-за вересень 2009 року у розмірі 204579,67 грн.;

-за жовтень 2009 року у розмірі 3415084,68 грн.;

-за листопад 2009 року у розмірі 315329,33 грн.;

-за грудень 2009 року у розмірі 292287,56 грн.

З огляду на що, СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві зроблено висновок про те, що документальною перевіркою встановлено порушення п.1.8 ст.1, п.п.7.2.1 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4, п.п.7.5.1 п.7.5, п.п.7.7.1, п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість”, в результаті чого завищено суму бюджетного відшкодування в розмірі 17753348,07 грн., у т.ч. по періодах:

-за серпень 2008 року у розмірі 339102,22 грн.;

-за вересень 2008 року у розмірі 78619,96 грн.;

-за жовтень 2008 року у розмірі 54043,45 грн.;

-за листопад 2008 року у розмірі 97408,32 грн.;

-за грудень 2008 року у розмірі 621298,05 грн.;

-за січень 2009 року у розмірі 76061,21 грн.;

-за лютий 2009 року у розмірі 84150,37 грн.;

-за березень 2009 року у розмірі 2395988,82 грн.;

-за квітень 2009 року у розмірі 2201488,11 грн.;

-за травень 2009 року у розмірі 1631572,65 грн.;

-за червень 2009 року у розмірі 549901,08 грн.;

-за липень 2009 року у розмірі 1660681,20 грн.;

-за серпень 2009 року у розмірі 3735751,39 грн.;

-за вересень 2009 року у розмірі 204579,67 грн.;

-за жовтень 2009 року у розмірі 3415084,68 грн.;

-за листопад 2009 року у розмірі 315329,33 грн.;

-за грудень 2009 року у розмірі 292287,56 грн.

Висновки акту невиїзної документальної перевірки від 19.04.2010р. №396/40/14291113 послугували підставою для прийняття СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві податкового повідомлення-рішенням від 19.04.2010р. №00000440/0, яким згідно з підпунктом „б” підпункту 4.2.2 статті 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III зі змінами та доповненнями, підпунктом „б” підпункту 7.7.7 статті 7 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” зі змінами та доповненнями та згідно пункту 1 частини 1 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. №509-XII зі змінами та доповненнями за порушення п.1.8 ст.1, п.п.7.2.1 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п. 7.4.5 п.7.4, п.п.7.5.1 п.7.5, п.п.7.7.1, п.п.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” зі змінами та доповненнями контролюючий орган зменшив ТОВ СП „НІБУЛОН” суму бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 17753348,07 грн. (в т. ч. за серпень 2008 року на 339102,22 грн., за вересень 2008 року на 78619,96 грн., за жовтень 2008 року на 54043,45 грн.,за листопад 2008 року на 97408,32 грн., за грудень 2008 року на 621298,05 грн., за січень 2009 року на 76061,21 грн., за лютий 2009 року на 84150,37 грн., за березень 2009 року на 2395988,82 грн., за квітень 2009 року на 2201488,11 грн., за травень 2009 року на 1631572,65 грн., за червень 2009 року на 549901,08 грн., за липень 2009 року на 1660681,20 грн., за серпень 2009 року на 3735751,39 грн., за вересень 2009 року на 204579,67 грн., за жовтень 2009 року на 3415084,68 грн., за листопад 2009 року на 315329,33 грн., за грудень 2009 року на 292287,56 грн.).

Як вбачається з матеріалів справи, а саме зі змісту податкового повідомлення рішення, у звязку з тим, що заявлені до відшкодування суми ПДВ на момент перевірки підприємству відшкодовано в розмірі 7890413,24 грн. відповідно до п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року №2181-III зі змінами та доповненнями ТОВ СП „НІБУЛОН” визначено податкове зобовязання з ПДВ та зобовязано сплатити суму податку у розмірі 7 890 413,24 грн. та штрафні (фінансові) санкції в розмірі 3 945 206,62 грн.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України. А статтею 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України встановлюється система оподаткування, податки і збори.

З системного аналізу положень Закону України „Про податок на додану вартість”, в тому числі тих, про порушення яких з боку ТОВ СП „НІБУЛОН” зазначає СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві в акті невиїзної документальної перевірки від 19.04.2010р. №396/40/14291113 та податковому повідомленні рішенні від 19.04.2010р. №00000440/0, вбачається наступне.

Пунктом 1.7 ст.1 Закону України „Про податок на додану вартість” визначено податковий кредит як суму, на яку платник податку має право зменшити податкове зобовязання звітного періоду, визначене згідно із цим законом. Пункт 1.8 ст.1 цього закону встановлює, що бюджетним відшкодуванням є сума, яка підлягає поверненню платнику податку з бюджету у звязку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим законом.

В підпункті 7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” наводиться перелік позицій, які повинна містити податкова накладна при її заповненні.

Згідно до п.7.4 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Підпунктом 7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Згідно п.п.7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:

- або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;

- або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Підпунктом 7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” встановлено, що суми податку, які підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобовязань, що виникли у звязку з будь-якою поставкою товарів (робіт , послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

А відповідно до п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

- бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);

- залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

В контексті наведених норм права для відшкодування з бюджету податку на додану вартість Закон України „Про податок на додану вартість” не передбачає обовязкової умови фактичного надходження цих сум до бюджету. У разі невиконання контрагентами платника податків або їх контрагентами за ланцюгом зобовязань по сплаті податку до бюджету негативні наслідки (відповідальність) настають лише для них. Зазначена обставина не може бути підставою для позбавлення добросовісного платника податків права на його відшкодування у разі, якщо останній виконав усі передбачені законом умови щодо отримання такого відшкодування та має документальне підтвердження розміру податкового кредиту.

Закон України „Про податок на додану вартість” та інші положення законодавства України не встановлюють та не передбачають відповідальності платника податків за дії інших платників, в тому числі підприємств, установ, організацій, СПД фізичних осіб, з якими позивач взагалі не мав господарських відносин.

Розрахунки між ТОВ СП „НІБУЛОН” та першими прямими контрагентами здійснювались, а право на податковий кредит та суму бюджетного відшкодування з ПДВ виникало у ТОВ СП „НІБУЛОН” наступним чином:

1. По постачальнику - контрагенту Приватне підприємство „Ацарат”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Ацарат” до податкового кредиту:

- липня місяця 2008р. 339102,22 грн. (стор. 11-13 та додаток №9 (рядок 78) акта від 22.10.2008р. №930/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2008р.; податкові накладні);

- серпня місяця 2008р. 78619,96 грн. (стор. 10-11 та додаток №9 (рядок 239) акта від 20.11.2008р. №1045/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за серпень місяць 2008р.; податкові накладні);

- вересня місяця 2008р. 54043,45 грн. (стор. 11-12 та додаток №9 (рядок 145) акта від 22.12.2008р. №1237/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2008р.; податкові накладні);

- жовтня місяця 2008р. 97408,32 грн. (стор. 10-11 та додаток №9 (рядок 144) акта від 09.02.2009р. №116/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2008р.; податкові накладні);

- листопада місяця 2008р. 10755,44 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 370) акта від 27.02.2009р. №201/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2008р.; податкові накладні);

- грудня місяця 2008р. 76061,21 грн. (стор. 12-13 та додаток №9 (рядок 199) акта від 04.03.2009р. №210/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за грудень місяць 2008р.; податкові накладні);

- січня місяця 2009р. 84150,38 грн. (стор. 8-10 та додаток №9 (рядок 117) акта від 20.03.2009р. №273/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за січень місяць 2009р.; податкові накладні);

- лютого місяця 2009р. 31075,89 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 382) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за лютий місяць 2009р.; податкові накладні);

- березня місяця 2009р. 53686,65 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 176) акта від 01.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2009р.; податкові накладні);

- квітня місяця 2009р. 76119,32 грн. (стор. 8-10, додаток №13 (рядок 166) та додаток №14 (рядок №161) акта від 22.07.2009р. №749/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за квітень місяць 2009р.; податкові накладні);

- травня місяця 2009р. 107615,76 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 123) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за травень місяць 2009р.; податкові накладні);

- червня місяця 2009р. 113157,25 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 118) акта від 22.09.2009р. №961/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за червень місяць 2009р.; податкові накладні);

- липня місяця 2009р. 20442,64 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 486) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні);

- серпня місяця 2009р. 62049,34 грн. (стор. 9-13 та додаток №13 (рядок 362) акта від 30.10.2009р. №1114/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за серпень місяць 2009р.; податкові накладні);

- вересня місяця 2009р. 209427,06 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 107) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні);

- жовтня місяця 2009р. 127134,73 грн. (стор. 20-27 та додаток №13 (рядок 149) акта від 29.12.2009р. №1366/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2009р.; податкові накладні);

- листопада місяця 2009р. 40361,32 грн. (стор. 17-23 та додаток №13 (рядок 396) акта від 29.01.2010р. №88/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 1581210,94 грн.

б) включено до податкового зобовязання ПП „Ацарат” (стор. 12 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП „Ацарат” в звітних періодах:

- липень місяць 2008р. 339102,22 грн. (додаток №9 (рядок 78) акта від 22.10.2008р. №930/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- серпень місяць 2008р. 78619,96 грн. (додаток №9 (рядок 239) акта від 20.11.2008р. №1045/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- вересень місяць 2008р. 54043,45 грн. (додаток №9 (рядок 145) акта від 22.12.2008р. №1237/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- жовтень місяць 2008р. 97408,32 грн. (додаток №9 (рядок 144) акта від 09.02.2009р. №116/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- листопад місяць 2008р. 10755,44 грн. (додаток №9 (рядок 370) акта від 27.02.2009р. №201/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- грудень місяць 2008р. 76061,21 грн. (додаток №9 (рядок 199) акта від 04.03.2009р. №210/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- січень місяць 2009р. 84150,37 грн. (додаток №9 (рядок 117) акта від 20.03.2009р. №273/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- лютий місяць 2009р. 31075,89 грн. (додаток №9 (рядок 382) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- березень місяць 2009р. 53686,65 грн. (додаток №9 (рядок 176) акта від 01.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- квітень місяць 2009р. 76119,32 грн. (додаток №13 (рядок 166) та додаток №14 (рядок 161) акта від 22.07.2009р. №749/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- травень місяць 2009р. 107615,76 грн. (додаток №13 (рядок 123) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- червень місяць 2009р. 113157,25 грн. (додаток №13 (рядок 118) акта від 22.09.2009р. №961/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- липень місяць 2009р. 20442,64 грн. (додаток №13 (рядок 486) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- серпень місяць 2009р. 62049,34 грн. (додаток №13 (рядок 362) акта від 30.10.2009р. №1114/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- вересень місяць 2009р. 209427,06 грн. (додаток №13 (рядок 107) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- жовтень місяць 2009р. 127134,73 грн. (додаток №13 (рядок 149) акта від 29.12.2009р. №1366/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- листопад місяць 2009р. 40361,32 грн. (додаток №13 (рядок 396) акта від 29.01.2010р. №88/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 1581210,93 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП „Ацарат” (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР):

- серпня місяця 2008р. 339102,22 грн.;

- вересня місяця 2008р. 78619,96 грн.;

- жовтня місяця 2008р. - 54043,45 грн.;

- листопада місяця 2008р. 97408,32 грн.;

- грудня місяця 2008р. 10755,44 грн.;

- січня місяця 2009р. 76061,21 грн.;

- лютого місяця 2009р. 84150,37 грн.;

- березня місяця 2009р. 31075,89 грн.;

- квітня місяця 2009р. 53686,65 грн.;

- травня місяця 2009р. 76119,32 грн.;

- червня місяця 2009р. 107615,76 грн.;

- липня місяця 2009р. 113157,25 грн.;

- серпня місяця 2009р. 20442,64 грн.;

- вересня місяця 2009р. 62049,34 грн.;

- жовтня місяця 2009р. 209427,06 грн.;

- листопада місяця 2009р. 127134,73 грн.;

- грудня місяця 2009р. 40361,32 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 1581210,93 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Ацарат” (стор. 11-13, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0):

- серпня місяця 2008р. 339102,22 грн.;

- вересня місяця 2008р. 78619,96 грн.;

- жовтня місяця 2008р. 54043,45 грн.;

- листопада місяця 2008р. 97408,32 грн.;

- грудня місяця 2008р. 10755,44 грн.;

- січня місяця 2009р. 76061,21 грн.;

- лютого місяця 2009р. 84150,37 грн.

- березня місяця 2009р. 31075,89 грн.;

- квітня місяця 2009р 53686,65 грн.;

- травня місяця 2009р. 76119,32 грн.;

- червня місяця 2009р. 107615,76 грн.;

- липня місяця 2009р. 113157,25 грн.;

- серпня місяця 2009р. 20442,64 грн.;

- вересня місяця 2009р. 62049,34 грн.;

- жовтня місяця 2009р. 209427,06 грн.;

- листопада місяця 2009р. 52399,73 грн.;

- грудня місяця 2009р. 40361,32 грн.

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ згідно переліку періодів, зазначених на сторінках 11, 51-55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 та в податковому повідомленні рішенні від 19.04.2010р. №00000440/0 - 1506475,93 грн. При цьому на сторінках 11-13 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 зазначається загальна сума зменшення бюджетного відшкодування по розрахункам ТОВ СП "НІБУЛОН" з ПП "Ацарат" в сумі 1506475,91 грн.

2. По постачальнику - контрагенту Приватне сільськогосподарське підприємство „Владимирское”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПСП „Владимирское” до податкового кредиту:

- лютого місяця 2009р. 179518,34 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 83) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за лютий місяць 2009р.; податкові накладні);

- березня місяця 2009р. 208797,29 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 286) акта від 01.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2009р.; податкові накладні);

- квітня місяця 2009р. 211835,17 грн. (стор. 8-10, додаток №13 (рядок 67) акта від 22.07.2009р. №749/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за квітень місяць 2009р.; податкові накладні);

- травня місяця 2009р. 237476,98 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 56) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за травень місяць 2009р.; податкові накладні);

- червня місяця 2009р. 192731,65 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 72) акта від 22.09.2009р. №961/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за червень місяць 2009р.; податкові накладні);

- липня місяця 2009р. 343559,20 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 49) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні);

- серпня місяця 2009р. 338596,62 грн. (стор. 9-13 та додаток №13 (рядок 79) акта від 30.10.2009р. №1114/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за серпень місяць 2009р.; податкові накладні);

- вересня місяця 2009р. 330490,70 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 65) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні);

- жовтня місяця 2009р. 262929,61 грн. (стор. 20-27 та додаток №13 (рядок 67) акта від 29.12.2009р. №1366/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за жовтень місяць 2009р.; податкові накладні);

- листопада місяця 2009р. 478657,95 грн. (стор. 17-23 та додаток №13 (рядок 35) акта від 29.01.2010р. №88/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 2784593,51 грн.

б) включено до податкового зобовязання ПСП „Владимирское” (стор. 13 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПСП „Владимирское” в звітних періодах:

- лютий місяць 2009р. 179518,34 грн. (додаток №9 (рядок 83) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- березень місяць 2009р. 208797,22 грн. (додаток №9 (рядок 286) акта від 01.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- квітень місяць 2009р. 211835,10 грн. (додаток №14 (рядок 65) акта від 22.07.2009р. №749/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- травень місяць 2009р. 237476,94 грн. (додаток №13 (рядок 56) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- червень місяць 2009р. 159994,09 грн. (додаток №13 (рядок 72) акта від 22.09.2009р. №961/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- липень місяць 2009р. 343559,20 грн. (додаток №13 (рядок 49) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- серпень місяць 2009р. 338596,62 грн. (додаток №13 (рядок 79) акта від 30.10.2009р. №1114/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- вересень місяць 2009р. 330490,70 грн. (додаток №13 (рядок 65) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- жовтень місяць 2009р. 262929,60 грн. (додаток №13 (рядок 67) акта від 29.12.2009р. №1366/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- листопад місяць 2009р. 478657,92 грн. (додаток №13 (рядок 35) акта від 29.01.2010р. №88/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 2751855,73 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПСП „Владимирское” (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР):

- березня місяця 2009р. 179518,34 грн.;

- квітня місяця 2009р. 208797,22 грн.;

- травня місяця 2009р. 211835,10 грн.;

- червня місяця 2009р. 237476,94 грн.;

- липня місяця 2009р. 159994,09 грн.;

- серпня місяця 2009р. 343559,20 грн.;

- вересня місяця 2009р. 338596,62 грн.;

- жовтня місяця 2009р. 330490,70 грн.;

- листопада місяця 2009р. 262929,60 грн.;

- грудня місяця 2009р. 478657,92 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 2751855,73 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПСП „Владимирское” (стор. 13-14, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0):

- березня місяця 2009р. 179518,34 грн.;

- квітня місяця 2009р 208797,22 грн.;

- травня місяця 2009р. 211835,10 грн.;

- червня місяця 2009р. 237476,94 грн.;

- липня місяця 2009р. 159994,09 грн.;

- серпня місяця 2009р. 284454,29 грн.;

- вересня місяця 2009р. 142530,33 грн.;

- жовтня місяця 2009р. 289928,71 грн.;

- листопада місяця 2009р. 262929,60 грн.;

- грудня місяця 2009р. 251926,24 грн.

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 2229390,86 грн.

3. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Бусал”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Бусал” до податкового кредиту:

- листопада місяця 2008р. 611740,66 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 5) акта від 27.02.2009р. №201/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за листопад місяць 2008р.; податкові накладні);

- лютого місяця 2009р. 437568,32 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 44) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за лютий місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 1049308,98 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ „Бусал” (стор. 15, 18 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Бусал” в звітних періодах:

- листопад місяць 2008р. 610542,61 грн. (додаток №9 (рядок 5) акта від 27.02.2009р. №201/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- лютий місяць 2009р. 302843,00 грн. (додаток №9 (рядок 44) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 913385,61 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Бусал” (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР):

- грудня місяця 2008р. 610542,61 грн.;

- березня місяця 2009р. 302843,00 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 913385,61 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Бусал” (стор. 15-16, 18-19, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0):

- грудня місяця 2008р. 610542,61 грн.;

- березня місяця 2009р. 299830,27 грн.

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 910372,88 грн.

4. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Компанія „Агрокомплекс”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Компанія „Агрокомплекс” до податкового кредиту грудня місяця 2008р. 437255,35 грн. (стор. 12-13 та додаток №9 (рядок 175) акта від 04.03.2009р. №210/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за грудень місяць 2008р.; податкові накладні);

Всього податкового кредиту з ПДВ 437255,35 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ „Компанія „Агрокомплекс” (стор. 16 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Компанія „Агрокомплекс” в звітному періоді грудень місяць 2008р. 87 135,91 грн. (додаток №9 (рядок 175) акта від 04.03.2009р. №210/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 87135,91 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Компанія „Агрокомплекс” січня місяця 2009р. 87135,91 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 87135,91 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Компанія „Агрокомплекс” березня місяця 2009р. 18353,37 грн.

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ згідно переліку періодів, зазначених на сторінках 51-55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 та в податковому повідомленні рішенні від 19.04.2010р. №00000440/0 за березень 2009р. 18353,37 грн.

При цьому, на сторінках 16-18 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві правомірно здійснюється посилання на те, що сума 18 353,37 грн. задекларована ТОВ СП "НІБУЛОН" до відшкодування саме за січень 2009р.

Сума ПДВ в розмірі 87135,91 грн. , в т.ч. спірна сума 18 353,37 грн., по сплаченому податковому кредиту грудня 2008р. декларувалась підприємством виключно в звітному періоді січень 2009р.

За таких підстав, зменшення СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві підприємству бюджетного відшкодування в розмірі 18 353,37 грн. за березень 2009р. по сплаченому податковому кредиту грудня 2008р. є безпідставним.

5. По постачальнику контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Агротехкомплекс”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агротехкомплекс” до податкового кредиту:

- лютого місяця 2009р. 632852,19 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 18) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за лютий місяць 2009р.; податкові накладні);

- березня місяця 2009р. 617836,75 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 106) акта від 01.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 1250688,94 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ „Агротехкомплекс” (стор. 19, 23 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Агротехкомплекс” в звітних періодах:

- лютий місяць 2009р. 632837,79 грн. (додаток №9 (рядок 18) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення);

- березень місяць 2009р. 617836,75 грн. (додаток №9 (рядок 106) акта від 01.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки, рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 1250674,54 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Агротехкомплекс” (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР):

- березня місяця 2009р. 632837,79 грн.;

- квітня місяця 2009р. 617836,75 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 1250674,54 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агротехкомплекс” (стор. 19 - 21, 23 24, 51-55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0):

- березня місяця 2009р. 632837,79 грн.;

- квітня місяця 2009р 617836,75 грн.

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 1250674,54 грн.

6. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Холес Трейд”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Холес Трейд” до податкового кредиту:

- лютого місяця 2009р. 1234373,16 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 6) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за лютий місяць 2009р.; податкові накладні);

- березня місяця 2009р. 1321167,48 грн. (стор. 9-11 та додаток №9 (рядок 1053) акта від 01.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за березень місяць 2009р.; податкові накладні);

- квітня місяця 2009р. 1343618,23 грн. (стор. 8-10, додаток №13 (рядок 8) та додаток №14 (рядок №8) акта від 22.07.2009р. №749/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за квітень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 3899158,87 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ „Холес Трейд” (стор. 21, 24, 26 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Холес Трейд” в звітних періодах:

- лютий місяць 2009р. 1234373,16 грн. (додаток №9 (рядок 6) акта від 24.04.2009р. №409/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- березень місяць 2009р. 1321167,48 грн. (додаток №9 (рядок 1053) акта від 01.06.2009р. №561/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- квітень місяць 2009р. 1343618,23 грн. (додаток №13 (рядок 8) та додаток №14 (рядок 8) акта від 22.07.2009р. №749/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 3899158,87 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Холес Трейд” (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР):

- березня місяця 2009р. 1234373,16 грн.;

- квітня місяця 2009р. 1321167,48 грн.;

- травня місяця 2009р. 1343618,23 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 3899158,87 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Холес Трейд” (стор. 11-13, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0):

- березня місяця 2009р. 1234373,16 грн.;

- квітня місяця 2009р 1321167,49 грн.;

- травня місяця 2009р. 1343618,23 грн.

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 3899158,88 грн.

Таким чином, в результаті допущеної помилки СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві безпідставно зменшено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Холес Трейд” суму бюджетного відшкодування в розмірі 0,01 грн. за квітень 2009р.

7. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Інтайм ЛТД ”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Інтайм ЛТД” до податкового кредиту травня місяця 2009р. 184 838,24 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 71) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за травень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 184 838,24 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ „Інтайм ЛТД” (стор. 27 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Інтайм ЛТД” в звітному періоді травень місяць 2009р. 184 838,24 грн. (додаток №13 (рядок 71) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки, рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 184 838,24 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Інтайм ЛТД” червня місяця 2009р. 184 838,24 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 184 838,24 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Інтайм ЛТД” червня місяця 2009р. 177 372,36 грн. (стор. 27-28, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 177 372,36 грн.

8. По постачальнику - контрагенту Приватне підприємство „Скиф - ПА ”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Скиф - ПА” до податкового кредиту травня місяця 2009р. 2 264 621,14 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 5) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за травень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 2 264 621,14 грн.

б) включено до податкового зобовязання ПП „Скиф - ПА” (стор. 28 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП „Скиф - ПА” в звітному періоді травень місяць 2009р. 2 264 621,08 грн. (додаток №13 (рядок 5) акта від 12.08.2009р. №810/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 2 264 621,08 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП „Скиф - ПА” червня місяця 2009р. 2 264 621,08 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 2 264 621,08 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Скиф - ПА” червня місяця 2009р. 27 436,02 грн. (стор. 28-29, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 27 436,02 грн.

9. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Континент - ВЮ”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Континент - ВЮ” до податкового кредиту червня місяця 2009р. 992 422,44 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 15) акта від 22.09.2009р. №961/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за червень місяць 2009р.; податкові накладні);

Всього податкового кредиту з ПДВ 992 422,44 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ „Континент - ВЮ” (стор. 29 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Континент - ВЮ” в звітному періоді червень місяць 2009р. 823 082,75 грн. (додаток №13 (рядок 15) акта від 22.09.2009р. №961/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки, рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 823 082,75 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Континент - ВЮ” липня місяця 2009р. 823 082,75 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 823 082,75 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Континент - ВЮ” липня місяця 2009р. 1 351 694,52 грн. (стор. 29-30, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 1 351 694,52 грн.

Таким чином, в результаті допущеної помилки СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві безпідставно зменшено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Континент - ВЮ” суму бюджетного відшкодування в розмірі 528 611,77 грн. за липень 2009р.

10. По перевізнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Транс Лайн-М”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Транс Лайн-М” до податкового кредиту червня місяця 2009р. 103 062,32 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 133) акта від 22.09.2009р. №961/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за червень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 103 062,32 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ „Транс Лайн - М” (стор. 30 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Транс Лайн-М” в звітному періоді червень місяць 2009р. 57 816,05 грн. (додаток №13 (рядок 133) акта від 22.09.2009р. №961/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 57 816,05 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Транс Лайн - М” липня місяця 2009р. 57 816,05 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 57 816,05 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Транс Лайн - М” липня місяця 2009р. 35 835,34 грн. (стор. 30-31, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 35 835,34 грн.

11. По постачальнику - контрагенту Приватне підприємство „Космополія”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Космополія” до податкового кредиту липня місяця 2009р. 695 213,20 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 23) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 695 213,20 грн.

б) включено до податкового зобовязання ПП „Космополія” (стор. 32 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП „Космополія” в звітному періоді липень місяць 2009р. 695 213,19 грн. (додаток №13 (рядок 23) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки на оплату та рахунки фактури, платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 695 213,19 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП „Космополія” серпня місяця 2009р. 695 213,19 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 695 213,19 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Космополія” серпня місяця 2009р. 695 213,20 грн. (стор. 31-33, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 695 213,20 грн.

Таким чином, в результаті допущеної помилки СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві безпідставно зменшено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Космополія” суму бюджетного відшкодування в розмірі 0,01 грн. за серпень 2009р.

12. По постачальнику - контрагенту Приватне підприємство „Агробудінвестт”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Агробудінвестт” до податкового кредиту:

- липня місяця 2009р. 1 868 899,0 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 8) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні);

- вересня місяця 2009р. 558 291,37 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 37) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 2 427 190,37 грн.

б) включено до податкового зобовязання ПП „Агробудінвестт” (стор. 33, 40 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП „Агробудінвестт” в звітних періодах:

- липень місяць 2009р. 1 868 899,00 грн. (додаток №13 (рядок 8) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення);

- вересень місяць 2009р. 558 291,33 грн. (додаток №13 (рядок 37) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури, рахунки та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 2 427 190,33 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП „Агробудінвестт” (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР):

- серпня місяця 2009р. 1 868 899,00 грн.;

- жовтня місяця 2009р. 558 291,33 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 2 427 190,33 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП „Агробудінвестт” (стор. 33-35, 4042, 51-55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0):

- серпня місяця 2009р. 642 619,40 грн.;

- жовтня місяця 2009р. 212 394,54 грн.

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 855 013,94 грн.

13. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Агро - Фест:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агро - Фест” до податкового кредиту липня місяця 2009р. 1 343 326,56 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 11) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 1 343 326,56 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ „Агро - Фест” (стор. 36 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ „Агро - Фест” в звітному періоді липень місяць 2009р. 1 343 326,56 грн. (додаток №13 (рядок 11) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 1 343 326,56 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ „Агро - Фест” серпня місяця 2009р. 1 343 326,56 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 1 343 326,56 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ „Агро - Фест” серпня місяця 2009р. 1 343 326,56 грн. (стор. 35-36, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 1 343 326,56 грн.

14. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Золотой колос НК”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Золотой колос НК" до податкового кредиту липня місяця 2009р. 266 385,05 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 70) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 266 385,05 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ "Золотой колос НК" (стор. 37 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Золотой колос НК" в звітному періоді липень місяць 2009р. 266 385,05 грн. (додаток №13 (рядок 70) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 266 385,05 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Золотой колос НК" серпня місяця 2009р. 266 385,05 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 266 385,05 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Золотой колос НК" серпня місяця 2009р. 266 385,05 грн. (стор. 37-38, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 266 385,05 грн.

15. По постачальнику - контрагенту Фізична особа підприємець ОСОБА_4:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ФОП ОСОБА_4 до податкового кредиту:

- липня місяця 2009р. 280 918,64 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 67) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні);

- вересня місяця 2009р. 110 499,77 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 212) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 391 418,41 грн.

б) включено до податкового зобовязання ФОП ОСОБА_4 (стор. 38, 50 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ФОП ОСОБА_4 в звітних періодах:

- липень місяць 2009р. 280 918,64 грн. (додаток №13 (рядок 67) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення);

- вересень місяць 2009р. 110 499,76 грн. (додаток №13 (рядок 212) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 391 418,40 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ФОП ОСОБА_4 (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР):

- серпня місяця 2009р. 280 918,64 грн.;

- жовтня місяця 2009р. 110 499,76 грн.

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ 391 418,40 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ФОП ОСОБА_4 (стор. 38-39, 50-55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0):

- серпня місяця 2009р. 259 468,55 грн.;

- жовтня місяця 2009р. 59 138,93 грн.

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 318 607,48 грн.

16. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Торгсервіс”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Торгсервіс" до податкового кредиту липня місяця 2009р. 223 841,70 грн. (стор. 9-11 та додаток №13 (рядок 85) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за липень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 223 841,70 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ "Торгсервіс" (стор. 39 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Торгсервіс" в звітному періоді липень місяць 2009р. 223 841,70 грн. (додаток №13 (рядок 85) акта від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 223 841,70 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Торгсервіс" серпня місяця 2009р. 223 841,70 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 223 841,70 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Торгсервіс" серпня місяця 2009р. 223 841,70 грн. (стор. 39-40, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 223 841,70 грн.

17. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Сузір'я Овна”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Сузір'я Овна" до податкового кредиту вересня місяця 2009р. 448 666,18 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 50) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 448 666,18 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ "Сузір'я Овна" (стор. 42 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Сузір'я Овна" в звітному періоді вересень місяць 2009р. 448 666,16 грн. (додаток №13 (рядок 50) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки, рахунки - фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 448 666,16 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Сузір'я Овна" жовтня місяця 2009р. 448 666,16 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 448 666,16 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Сузір'я Овна" жовтня місяця 2009р. 341 705,74 грн. (стор. 42-43, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 341 705,74 грн.

18. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Кортес-Агро”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Кортес-Агро" до податкового кредиту вересня місяця 2009р. 478 543,90 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 45) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 478 543,90 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ "Кортес-Агро" (стор. 43 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Кортес-Агро" в звітному періоді вересень місяць 2009р. 478 543,90 грн. (додаток №13 (рядок 45) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки - фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 478 543,90 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Кортес-Агро" жовтня місяця 2009р. 478 543,90 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 478 543,90 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Кортес-Агро" жовтня місяця 2009р. 478 543,90 грн. (стор. 43-44, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 478 543,90 грн.

19. По постачальнику - контрагенту Приватне підприємство „Анкор Агро Плюс”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП "Анкор Агро Плюс" до податкового кредиту вересня місяця 2009р. 895 288,47 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 17) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 895 288,47 грн.

б) включено до податкового зобовязання ПП "Анкор Агро Плюс" (стор. 45 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП "Анкор Агро Плюс" в звітному періоді вересень місяць 2009р. 895 288,47 грн. (додаток №13 (рядок 17) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки, рахунки - фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 895 288,47 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП "Анкор Агро Плюс" жовтня місяця 2009р. 895 288,47 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 895 288,47 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП "Анкор Агро Плюс" жовтня місяця 2009р. 895 288,46 грн. (стор. 45-46, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 895 288,46 грн.

20. По постачальнику - контрагенту Приватне підприємство „Адріатика -Н”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП "Адріатика - Н" до податкового кредиту вересня місяця 2009р. 174 640,61 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 130) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 174 640,61 грн.

б) включено до податкового зобовязання ПП "Адріатика - Н" (стор. 47 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ПП "Адріатика -Н" в звітному періоді вересень місяць 2009р. 174 640,59 грн. (додаток №13 (рядок 130) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 174 640,59 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ПП "Адріатика - Н" жовтня місяця 2009р. 174 640,59 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 174 640,59 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ПП "Адріатика - Н" жовтня місяця 2009р. 170 958,85 грн. (стор. 46-47, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 170 958,85 грн.

21. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Мак Стейлс”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Мак Стейлс" до податкового кредиту вересня місяця 2009р. 439 556,26 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 52) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 439 556,26 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ "Мак Стейлс" (стор. 48 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Мак Стейлс" в звітному періоді вересень місяць 2009р. 439 556,26 грн. (додаток №13 (рядок 52) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки - фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 439 556,26 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Мак Стейлс" жовтня місяця 2009р. 439 556,26 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 439 556,26 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Мак Стейлс" жовтня місяця 2009р. 417 989,11 грн. (стор. 47-49, 51 - 55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 417 989,11 грн.

22. По постачальнику - контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю „Агро - Трансфер”:

а) включено ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Агро - Трансфер" до податкового кредиту вересня місяця 2009р. 796 500,35 грн. (стор. 10-13 та додаток №13 (рядок 22) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; витяг з реєстру отриманих та виданих податкових накладних за вересень місяць 2009р.; податкові накладні).

Всього податкового кредиту з ПДВ 796 500,35 грн.

б) включено до податкового зобовязання ТОВ "Агро - Трансфер" (стор. 49 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки).

в) сплачений ТОВ СП „НІБУЛОН” податковий кредит по розрахункам з ТОВ "Агро - Трансфер" в звітному періоді вересень місяць 2009р. 796 500,34 грн. (додаток №13 (рядок 22) акта від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 про результати позапланової виїзної перевірки; рахунки - фактури та платіжні доручення).

Всього сплаченого податкового кредиту з ПДВ 796 500,34 грн.

г) право у ТОВ СП „НІБУЛОН” на бюджетне відшкодування ПДВ по розрахункам з ТОВ "Агро - Трансфер" жовтня місяця 2009р. 796 500,34 грн. (п.п.”а” п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР).

Всього бюджетного відшкодування з ПДВ - 796 500,34 грн.

д) зменшено перевіркою бюджетного відшкодування ТОВ СП „НІБУЛОН” по розрахункам з ТОВ "Агро - Трансфер" жовтня місяця 2009р. 339 709,38 грн. (стор. 49-55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 про результати невиїзної документальної перевірки; податкове повідомлення рішення від 19.04.2010р. №00000440/0).

Всього зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ 339 709,38 грн.

Формування податкового кредиту та права на бюджетне відшкодування з ПДВ здійснювалось ТОВ СП "НІБУЛОН" по розрахункам з:

-ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд", ПП "Ацарат" за поставленими товарно матеріальними цінностями (сільськогосподарською продукцією);

-ТОВ "Транс Лайн М" за наданими послугами з перевезення.

Судом в судовому засіданні досліджено усі первинні документи, які належить складати залежно від певного виду господарської операції, установленим обставинам надано оцінку з урахуванням усіх доказів у справі в їх сукупності, встановлено статус постачальників товарів (послуг), придбання яких є підставою для формування податкового кредиту та сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартості. При цьому порушень податкового законодавства в діях позивача не встановлено.

Статтею 1 Закону України від 16.07.99 р. N 996-XIV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” визначено, що первинний документ це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Отже, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.

Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

З урахуванням викладеного для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Так, фактичне виконання господарських операцій та право позивача на податковий кредит та суму бюджетного відшкодування по розрахункам між ТОВ СП „НІБУЛОН” та його першими прямими контрагентами ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд" та ПП "Ацарат" (поставка товарно матеріальних цінностей, надання послуг з перевезення) підтверджують договори поставки з додатками; договір на надання послуг з перевезення; податкові накладні; накладні та видаткові накладні; акти здачі прийняття робіт (надання послуг); рахунки, рахунки фактури та рахунки на оплату; платіжні доручення.

Реальність зберігання, переміщення сільськогосподарської продукції від постачальників к ТОВ СП „НІБУЛОН” та подальшу її реалізація на експорт підтверджують товарно транспортні накладні; накладні на маршрут або групу вагонів; квитанції про приймання вантажу на маршрут або групу вагонів; договори складського зберігання зерна; договори про надання послуг з приймання, сушіння, очищення, зберігання і відвантаження зернових, зернобобових та олійних культур; договори складського зберігання зерна та надання послуг по роботі з сільгосппродукцією; складські квитанції на зерно; договори на надання послуг з перевалки; доручення на відвантаження експортних вантажів; коносаменти; вантажно митні декларації; зовнішньоекономічні контракти; біржові контракти; посвідчення про реєстрацію біржових контрактів; здавальні акти тощо.

Виникнення права платника податку на податковий кредит та бюджетне відшкодування є наслідком фактичного проведення господарських операцій, які є обєктами оподаткування, за наявності первинних документів бухгалтерського та податкового обліку по розрахункам між ТОВ СП „НІБУЛОН” та його першими прямими контрагентами за поставленими товарно матеріальними цінностями та наданими послугами з перевезення ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд" та ПП "Ацарат".

Згідно зі статтею 1 Закону України від 16.07.99 р. N 996-XIV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобовязань, власному капіталі підприємства.

Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Як вбачається з досліджених в судовому засіданні доказів вбачається наявність як у позивача, так і у зазначених субєктів господарювання, з якими позивач мав господарські відносини, реальної ділової мети, повязаної зі здійсненням зазначених господарських операцій і отриманням прибутку (доходу).

Судом також встановлено, що за результатами проведеної СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві невиїзної документальної перевірки ТОВ СП "НІБУЛОН" при складанні акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 контролюючим органом допущені наступні помилки при розрахунках сум бюджетного відшкодування:

1. По розрахункам з ПП "Ацарат" зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ згідно переліку періодів, зазначених на сторінках 11, 51-55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 та в податковому повідомленні рішенні від 19.04.2010р. №00000440/0 - 1506475,93 грн. В той самий час, на сторінках 11-13 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 зазначається загальна сума зменшення бюджетного відшкодування по розрахункам ТОВ СП "НІБУЛОН" з ПП "Ацарат" в сумі 1506475,91 грн.

2. По розрахункам з ТОВ "Компанія "Агрокомплекс" зменшено перевіркою бюджетного відшкодування з ПДВ згідно переліку періодів, зазначених на сторінках 51-55 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 та в податковому повідомленні рішенні від 19.04.2010р. №00000440/0 за березень 2009р. 18353,37 грн.

При цьому, на сторінках 16-18 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві правомірно здійснюється посилання на те, що сума 18 353,37 грн. задекларована ТОВ СП "НІБУЛОН" до відшкодування саме за січень 2009р.

Сума ПДВ в розмірі 87135,91 грн. , в т.ч. спірна сума 18 353,37 грн., по сплаченому податковому кредиту грудня 2008р. декларувалась підприємством виключно в звітному періоді січень 2009р. У зв'язку з чим, зменшення СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві підприємству бюджетного відшкодування в розмірі 18 353,37 грн. за березень 2009р. по сплаченому податковому кредиту грудня 2008р. є безпідставним.

3. СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві помилково зменшено ТОВ СП "НІБУЛОН" суму бюджетного відшкодування по розрахункам з наступними контрагентами:

-ТОВ "Холес Трейд" за квітень 2009р. на суму 0,01 грн.;

-ТОВ "Континент ВЮ" за липень 2009р. на суму 528 611,77 грн.;

-ПП "Космополія" за серпень 2009р. на суму 0,01 грн.

Всього зменшено бюджетного відшкодування на 528 611,79 грн. В той самий час, зазначені суми ТОВ СП "НІБУЛОН" до відшкодування ніколи не заявлялись.

Будь-яких пояснень з цього приводу з підтвердженням відповідними доказами представником СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві в судовому засіданні надано не було.

По кожному періоду, в якому здійснювались розрахунки між ТОВ СП „НІБУЛОН” та першими прямими контрагентами і у ТОВ СП „НІБУЛОН” виникало право на податковий кредит; по кожному періоду, в якому у ТОВ СП „НІБУЛОН” виникало право на бюджетне відшкодування, СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві були проведені позапланові виїзні перевірка ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок, а саме:

-акт від 10.10.2008р. №880/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за липень 2008 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за червень 2008 року, з додатками;

-акт від 22.10.2008р. №930/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за серпень 2008 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за липень 2008 року, з додатками;

-акт від 20.11.2008р. №1045/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за вересень 2008 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за серпень 2008 року, з додатками;

-акт від 22.12.2008р. №1237/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за жовтень 2008 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за вересень 2008 року, з додатками;

-акт від 09.02.2009р. №116/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за листопад 2008 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за жовтень 2008 року, з додатками;

-акт від 27.02.2009р. №201/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за грудень 2008 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за листопад 2008 року, з додатками;

-акт від 04.03.2009р. №210/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за січень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за грудень 2008 року, з додатками;

-акт від 20.03.2009р. №273/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за лютий 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за січень 2009 року, з додатками;

-акт від 24.04.2009р. №409/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за березень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за лютий 2009 року, з додатками;

-акт від 01.06.2009р. №561/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за квітень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за березень 2009 року, з додатками;

-акт від 22.07.2009р. №749/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за травень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за квітень 2009 року, з додатками;

-акт від 12.08.2009р. №810/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за червень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за травень 2009 року, з додатками;

-акт від 22.09.2009р. №961/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за липень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за червень 2009 року, з додатками;

-акт від 22.10.2009р. №1080/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за серпень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за липень 2009 року, з додатками;

-акт від 30.10.2009р. №1114/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за вересень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за серпень 2009 року, з додатками;

-акт від 30.11.2009р. №1246/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за жовтень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за вересень 2009 року, з додатками;

-акт від 29.12.2009р. №1366/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за листопад 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за жовтень 2009 року, з додатками;

-акт від 29.01.2010р. №88/40/14291113 СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ СП „НІБУЛОН” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за грудень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період за липень 2008 року та листопад 2009 року, з додатками.

При проведенні вищезазначених перевірок повною мірою досліджувались всі вищеперелічені первинні документи по взаєморозрахункам ТОВ СП „НІБУЛОН” з першими контрагентами. Порушень чинного законодавства України з боку позивача відповідачем під час проведення зазначених перевірок встановлено не було.

Згідно пункту 1.3 ст.1 Закону України „Про податок на додану вартість” платника податку визначено як особу, яка згідно із цим законом зобовязана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особою, яка імпортує товари на митну територію України. А відповідно до п.10.2 ст.10 цього закону платники податку, визначені у підпунктах „а”, „в”, „г”, „д” п.10.1 цієї статті, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Із наведеного судом вбачається, що сама по собі несплата податку прямими контрагентами ТОВ СП „НІБУЛОН” або їх контрагентами за ланцюгом (у тому числі внаслідок ухилення від сплати) в разі фактичного здійснення господарських операцій по поставці продукції, наданню послуг, проведенню розрахунків за них не впливає на формування податкового кредиту ТОВ СП "НІБУЛОН" та суму його бюджетного відшкодування.

З урахуванням наведених норм Закону України „Про податок на додану вартість”, досліджених судом первинних документів бухгалтерського та податкового обліку, наявності фактичного проведення господарських операцій з прямими контрагентами, належного їх документального підтвердження, в межах сум фактично сплаченого позивачем ПДВ в складі податкового кредиту ТОВ СП „НІБУЛОН” правомірно було заявлено та підтверджується право підприємства на відшкодування цього податку з Державного бюджету України.

Закон України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. №1251-XII (із змінами і доповненнями) для платників податків статтею 9 не передбачає обовязку, а статтею 10 не надає права вимагати від інших платників податків будь - які відомості щодо здійснення господарської діяльності (в тому числі відносно реєстрації в якості платника податків, ведення регістрів податкового та бухгалтерського обліку, подання звітності, сплати податків до бюджету та інше).

Суд зазначає, що Закон України „Про податок на додану вартість” не передбачає обовязку або права одного платника податків контролювати показники податкової звітності по ПДВ або сплату ПДВ до бюджету іншими платниками податків, тим більше щодо субєктів господарської діяльності, з якими ТОВ СП „НІБУЛОН” взагалі не мало будь-яких господарських правовідносин. Зазначені обовязки згідно Закону України „Про систему оподаткування”, Закону України „Про державну податкову службу в Україні” та Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI покладені саме на органи державної податкової служби.

Порушення прямими контрагентами позивача або субєктами підприємницької діяльності, з якими ТОВ СП "НІБУЛОН" взагалі не мало господарських відносин, порядку здійснення господарської діяльності, не можуть впливати на результати діяльності позивача та не можуть бути підставою для притягнення ТОВ СП „НІБУЛОН” до відповідальності, оскільки будь яка юридична відповідальність особи згідно до ст.61 Конституції України має індивідуальний характер. Тому до відповідальності повинен бути притягнутий саме правопорушник, а не позивач.

В той самий час, як правильно зазначає позивач та з яким погоджується суд, органами державної податкової служби по субєктам підприємницької діяльності, які здійснюють свою господарську діяльність, як вважає відповідач, з порушенням вимог чинного законодавства України, до теперішнього моменту взагалі не були прийняті всі передбачені вимогами чинного законодавства України заходи щодо забезпечення стягнення та надходження до Державного бюджету України сум бюджетної заборгованості з ПДВ, що з вини цих субєктів підприємницької діяльності (як визначає СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві в своєму акті невиїзної документальної перевірки) до теперішнього моменту до бюджету не сплачені.

Пунктом 11 ст.11 ЗУ „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. №509-XII (із змінами і доповненнями) встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законодавством. З цього приводу спеціальним законом з питань оподаткування , який зокрема установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів) є Закон України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III (із змінами і доповненнями). Зазначений нормативно правовий акт передбачає наступні можливості контролюючих органів:

-визначення суми податкового зобовязання, нарахування пені та застосування штрафних (фінансових) санкцій (ст.ст.4, 16, 17 );

-право податкової застави на активи платника податків, що має податковий борг, та продаж активів, які перебувають у податковій заставі (ст.ст. 8, 10);

-звернення стягнення на активи платника податків в рахунок його податкового боргу в судовому порядку (ст.ст.3, 7).

Крім того, після 01.01.2011р. набрали чинності положення Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI, які визначають право органів державної податкової служби щодо:

-визначення сум податкових та грошових зобов'язань (ст.54);

-податкової застави на майно платника податків та продажу майна, що перебуває у податковій заставі (ст.ст. 88, 89, 95);

-застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та нарахування пені (ст.ст. 109 132).

Зазначені можливості стосовно вищезазначених субєктів підприємницької діяльності органами державної податкової служби реалізовані не були, жодного з доказів вчинення зазначених заходів органами державної податкової служби відповідачем надано не було.

З метою погашення податкових зобовязань або податкового боргу контролюючими органами в повній мірі не були застосовані судові процедури, визначені Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Бездіяльність органів державної податкової служби призводить до порушення прав та законних інтересів ТОВ СП „НІБУЛОН”, яке згідно до положень та вимог законодавства України має всі законні права на податковий кредит та своєчасне отримання з Державного бюджету України бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.

Відповідно до ч.1 ст.16 та ч.1 ст.20 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” від 15.05.2003р. №755-IV (із змінами і доповненнями) з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб підприємців створено Єдиний державний реєстр, відомості з якого є відкритими і загальнодоступними.

Статтею 18 цього закону передбачено, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.

Згідно ст. 104 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-IV (із змінами і доповненнями) визначено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього майна, прав та обовязків іншим юридичним особам правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Відповідно до ст.59 Господарського кодексу України від 16.01.2003р. №436-IV (із змінами і доповненнями) припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням вланика (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб засновників субєкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим кодексом, - за рішенням суду. Субєкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.

До матеріалів справи судом долучено витяги та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців по ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд" та ПП "Ацарат", згідно яких на момент укладання договорів з ТОВ СП “НІБУЛОН”, додатків до них та їх виконання контрагенти позивача були зареєстровані, не припинені та не виключені з Єдиного державного реєстру.

А відповідно до ст.18 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” вказані дані є достовірними та такими, що повинні прийматися судом після доказування їх наявності в реєстрі.

Відповідно до пункту 25 „Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість”, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000р. №79 (із змінами і доповненнями) (яке діяло на момент проведення розрахунків з постачальниками (виконавцями)), реєстрація платників податку на додану вартість діє до дати анулювання, яке відбувається у випадках, визначених п.9.8 ст.9 Закону України „Про податок на додану вартість”. Анулювання реєстрації здійснюється шляхом анулювання Свідоцтва та виключення платника податку на додану вартість з Реєстру.

Реєстрація контрагентів ТОВ СП "НІБУЛОН" платниками податку на додану вартість підтверджується залученими до матеріалів справи та дослідженими судом свідоцтвами.

Будь яких посилань та доказів, які б підтверджували факт виключення ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд" та ПП "Ацарат" з реєстру платників ПДВ СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві наведено та надано не було.

Установчі документи ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд" та ПП "Ацарат", свідоцтва про державну реєстрацію та первинні документи визнані недійсними, скасовані або анульовані не були, на момент укладання договорів з додатками та проведення розрахунків прямих контрагентів постачальників ліквідовано не було, свідоцтва платника ПДВ скасовані або анульовані не були та не було прийнято рішень стосовно скасування державної реєстрації або припинення юридичних осіб (фізичної особи підприємця) в судовому порядку.

На момент укладання договорів та додатків до них між ТОВ СП „НІБУЛОН” та ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд", ПП "Ацарат" останні мали господарську правосубєктність, а саме визнану державою за певним субєктом господарювання можливість бути субєктом прав (мати і здійснювати господарські права та обовязки, відповідати за їх належне виконання й мати юридичну можливість захищати свої права та законні інтереси від можливих порушень). Крім того, ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд" та ПП "Ацарат" перебували на податковому обліку як платники ПДВ та, як наслідок, мали право на видачу ТОВ СП „НІБУЛОН” податкових накладних.

Укладені між ТОВ СП „НІБУЛОН” та ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд" та ПП "Ацарат" договори з додатками повною мірою відповідають вимогам, додержання яких згідно ст.203 Цивільного кодексу України є необхідним для чинності укладених правочинів.

Відповідно до постанови пленуму Верховного Суду України від 24.12.1999р. №12 "Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України", під публічним порядком у цьому та інших випадках належить розуміти правопорядок держави, визначальні принципи і засади, які становлять основу існуючого в ній ладу (стосуються її незалежності, цілісності, самостійності й недоторканості, основних конституційних прав, свобод, гарантій тощо).

Суд зазначає, що відповідачем не було доведено, що в результаті укладання між позивачем та його вищезазначеними контрагентами і виконання договорів з додатками було порушено публічний порядок, встановлений в державі. У суду також відсутні підстави вважати, що укладені правочини суперечать інтересам держави та суспільства, вчинені удавано з метою приховання сплати податків третіх осіб, отримання податкової вигоди та в силу ст.ст. 203, 215, 228 Цивільного кодексу України є нікчемними.

Судом встановлено, що зазначені договори з додатками не були ані удаваними, ані фіктивними, мають економічний ефект, що підтверджується первинними документами податкового та бухгалтерського обліку. В матеріалах справи відсутні і відповідачем та прокурором не надані докази та факти, які свідчили б про те, що зміст договорів з додатками не відповідає дійсним намірам сторін, та що ці наміри спрямовані на ухилення від сплати податків за фінансово-господарськими результатами виконання зазначених договорів. Зазначені договори з додатками спрямовані на реальне настання наслідків, обумовлених ними, виконані сторонами в повному обсязі та відповідають положенням цивільного, господарського і податкового законодавства.

Зокрема, суд дійшов висновку про те, що зміст укладених позивачем правочинів не суперечить Цивільному кодексу України, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Особи, які вчинили ці правочини, мають необхідний обсяг цивільної дієздатності та спеціальної податкової правосубєктності. Волевиявлення учасників правочинів було вільним і відповідало їхній внутрішній волі. Правочини вчинені у формі, встановленій законом, і спрямовані на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ними.

Вчинені позивачем господарські операції з ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд" та ПП "Ацарат" спричинили реальні зміни майнового стану позивача як платника податків.

Витрати, які враховані позивачем для визначення об'єкта оподаткування, визначені на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат.

Придбанні у вказаних субєктів господарювання товари та послуги в подальшому використані позивачем в оподатковуваних операціях у межах його господарської діяльності як платника податку.

Отже, позивачем дотримано таку необхідну умову для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість, як факт придбання товарів та послуг із метою їх використання в господарській діяльності.

Таким чином, податковий кредит для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість фактично здійснені позивачем і підтверджені належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків.

СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві в акті невиїзної документальної перевірки від 19.04.2010р. №396/40/14291113 вказує на привласнення окремими субєктами підприємницької діяльності, що беруть участь у ланцюгах, бюджетних коштів в розмірі сум сплаченого у складі ціни товару (послуги) ПДВ шляхом неподання звітності, недекларування податкових зобовязань з ПДВ, завищення сум податкового кредиту, несплати ПДВ до бюджету, наявність у них ознак фіктивності та наміру щодо ухилення від сплати податків.

Відповідно до діючого законодавства України, а саме Конституції України, Кримінального кодексу України, встановлення таких фактів можливе лише у процесуальний спосіб, прямо передбачений законом, зокрема, при розслідуванні злочинів, визначених ст. ст. 191, 205, 212 Кримінального кодексу України. Зазначені обставини мають бути документально підтверджені належними і допустимими доказами.

Але відповідачем не було доведено наявність постанов про порушення кримінальних справ за ознаками ст. ст. 191, 205, 212 Кримінального кодексу України. СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві не надавались до суду вироки судів з кримінальних справ, які набрали законної сили, відносно притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб суб'єктів підприємницької діяльності по господарським операціям між ТОВ СП „НІБУЛОН” та його контрагентами ТОВ "Інтайм ЛТД", ПП "Скиф ПА", ТОВ "Континент ВЮ", ТОВ "Транс Лайн М", ПП "Космополія", ПСП "Владимирское", ПП "Агробудінвестт", ТОВ "Агро Фест", Фізична особа підприємець ОСОБА_4, ТОВ "Торгсервіс", ТОВ "Агро Трансфер", ТОВ "Золотий Колос НК", ПП "Анкор Агро Плюс", ТОВ "Кортес Агро", ТОВ "Сузіря Овна", ТОВ "Агротехкомплекс", ПП "Андріатика Н", ТОВ "Мак Стейлс", ТОВ "Бусал", ТОВ "Компанія "Агрокомплекс", ТОВ "Холес Трейд" та ПП "Ацарат".

Відповідно до ст.62 Конституції України належним доказом наявності умислу та вини особи у вчинені злочину може бути лише обвинувальний вирок суду.

Відповідно до п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III (із змінами і доповненнями) штрафні санкції, встановлені зазначеним пунктом, накладаються на платника податків лише за порушення податкового законодавства. А згідно до п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 цього закону у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Підпунктом "б" підпункту 4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III (із змінами і доповненнями) встановлено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві, у зв'язку з тим, що заявлені до відшкодування суми ПДВ на момент перевірки відшкодовано в розмірі 7 890 413,24 грн., з посиланням в податковому повідомленні рішенні від 19.04.2010р. №00000440/0 на п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III (із змінами і доповненнями) визначено податкове зобов'язання та зобов'язано позивача сплатити суму податку у розмірі 7 890 413,24 грн. та штрафні (фінансові) санкції в розмірі 3 945 206,62 грн.

Суд зазначає, що положення п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-III (із змінами і доповненнями) не надають права контролюючому органу на визначення (донарахування) платнику податків суми податкового зобов'язання . Зазначене право в спірній ситуації, що розглядається судом, відсутнє у СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві і згідно до п.п. "б" п.п.4.2.2 п.4.2 ст.4 цього закону з урахуванням того, що в поданих та перевірених за актом від 19.04.2010р. №396/40/14291113 деклараціях з ПДВ ТОВ СП "НІБУЛОН" ніколи не визначалась сума податкових зобов'язань, яка підлягає сплаті до бюджету. Згідно до поданих декларацій податок на додану вартість навпаки підлягав саме бюджетному відшкодуванню з бюджету.

Суд також зазначає, що застосовані до ТОВ СП „НІБУЛОН” штрафні (фінансові) санкції, передбачені п.п. 17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-III (із змінами і доповненнями), не відповідають вимогам чинного законодавства України, оскільки контролюючим органом жодним чином не доведено фактів порушення ТОВ СП „НІБУЛОН” норм податкового законодавства, які б могли стати підставою для застосування до підприємства зазначених санкцій.

Невиїзна документальна перевірка ТОВ СП „НІБУЛОН”, оформлена актом від 19.04.2010р. №396/40/14291113, проведена СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві з порушенням вимог чинного законодавства.

Так, згідно до ст.6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Підпунктом 7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” встановлено, що протягом 30 календарних днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку заявлених у ній даних.

Позивачем до органу державної податкової служби надані податкові декларації з ПДВ за звітні періоди: липень 2008р. 20.08.2008р., серпень 2008р. 22.09.2008р., вересень 2008р. 20.10.2008р., жовтень 2008р. 20.11.2008р., листопад 2008р. 22.12.2008р., грудень 2008р. 20.01.2009р., січень 2009р. 20.02.2009р., лютий 2009р. 18.03.2009р., березень 2009р. 16.04.2009р., квітень 2009р. 20.05.2009р., травень 2009р. 22.06.2009р., червень 2009р. 20.07.2009р., липень 2009р. 20.08.2009р., серпень 2009р. 21.09.2009р., вересень 2009р. 20.10.2009р., жовтень 2009р. 20.11.2009р., листопад 2009р. 21.12.2009р., грудень 2009р. 20.01.2010р. Разом з деклараціями до податкового органу надано додатки №5 розшифровка податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів. Невиїзна документальна перевірка ТОВ СП „НІБУЛОН” проведена 19.04.2010р. (сторінка 2 акта від 19.04.2010р. №396/40/14291113), тобто з порушенням 30-ти денного строку для її проведення.

Статтею 20 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. №1251-XII (із змінами і доповненнями) встановлено, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Відповідно до ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. №509-XII (із змінами і доповненнями) визначено вичерпний перелік прав та види перевірок, які вправі здійснювати органи державної податкової служби. Пунктом 1 ст.11 цього закону встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати виключно документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства.

А згідно до п.4 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів (обовязкових платежів) такими платниками податків. Письмові повідомлення про такі запрошення направляються не пізніше ніж за десять робочих днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (посадова особа платника податків).

В листі запрошенні посадових осіб ТОВ СП „НІБУЛОН” роботі з ВПП у м.Миколаєві від 09.04.2010р. №9888/10/40-029/20 відповідачем не зазначено, яку саме перевірку, на яких підставах, згідно яких документів (поданих податкових декларацій, звітів або інших документів), та в якому порядку передбачається провести органом державної податкової служби СДПІ по роботі з ВПП у м. Миколаєві; не визначено, стосовно яких саме операцій буде здійснено перевірку по розрахункам ТОВ СП „НІБУЛОН” з першими прямими контрагентами; не зазначено в розрізі кожного контрагента, за яким саме звітним періодом, в якому проводились розрахунки, буде проведено перевірку.

Зазначене позбавило платника податків (його посадових осіб) можливості повного та якісного надання пояснень по суті питань, що виносяться на перевірку з підтвердженням відповідними документами та матеріалами.

Лист запрошення від 09.04.2010р. №9888/10/40-029/20 не відповідає вимогам, встановленим положеннями п.4 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, враховуючи, що в ньому чітко не визначені та не сформульовані підстави для запрошення посадових осіб ТОВ СП „НІБУЛОН” до органу державної податкової служби.

Таким чином, невиїзна документальна перевірка ТОВ СП „НІБУЛОН” (акт від 19.04.2010р. №396/40/14291113) проведена з порушенням порядку, встановленого законом. А частиною 3 ст.70 КАС України встановлено, що докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги.

У відповідності до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до вимог ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідач, який є субєктом владних повноважень, свою позицію суду не доказав та її не обґрунтував.

Судом при розгляді позову також враховано наявність подання Прокуратури міста Миколаєва від 27.09.2010р. №3476вих 10 про усунення порушень податкового законодавства, причин таких порушень і умов, що їм сприяють, направленого на адресу голови Державної податкової адміністрації у Миколаївській області. Згідно зазначеного подання за актом від 19.04.2010р. №396/40/14291113 невиїзної документальної перевірки та податковим повідомленням рішенням від 19.04.2010р. №00000440/0 встановлено порушення чинного законодавства України з боку службових осіб СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві при проведенні зазначеної перевірки, складанні акта та прийнятті податкових повідомлень рішень.

За результатами розгляду подання ДПА у Миколаївській області листом від 22.10.2010р. №4516/9/14-012 повідомила Прокуратуру Миколаївської області про притягнення окремих службових осіб СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві до дисциплінарної відповідальності.

Суд також зазначає, що вищенаведені висновки узгоджуються із правовими позиціями Верховного Суду України при вирішенні спорів цієї категорії. Так, у постановах від 09.09.2008р. у справі №21-500во08, від 01.06.2010р. у справі №21-573во10 та від 31.01.2011р. у справі №21-47а10 Верховний Суд України дійшов висновку, що якщо контрагент не виконав свого зобов'язання щодо сплати податку до бюджету, то це тягне відповідальність та негативні наслідки саме для цієї особи. Зазначені обставини не є підставою для позбавлення платника податку права на відшкодування ПДВ у випадку, коли останній виконав усі передбачені законом умови стосовно отримання такого відшкодування та має необхідні документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту.

Крім того, зазначена позиція узгоджується із практикою Європейського Суду з прав людини. Так, у справі "БУЛВЕС" АД проти Болгарії" (заява №3991/03) Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 22.01.2009р. в пункті 71 зазначив, що платник податку не повинен нести відповідальності за наслідки невиконання постачальником його зобов'язань зі сплати податку і в результаті сплачувати ПДВ другий раз, а також пеню. На думку суду, такі вимоги стали надмірним тягарем для платника податку, що порушило справедливий баланс, який повинен підтримуватися між вимогами суспільного інтересу та вимогами захисту права власності.

Суд також погоджується з висновком Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Верховної Ради України, викладеним в роз'ясненні від 26.05.2011р. №04-39/10-494, відносно того, що для отримання права на декларування бюджетного відшкодування платнику необхідно підтвердити право на податковий кредит та факт оплати постачальнику придбаного товару. А враховуючи те, що Законом України "Про податок на додану вартість" не було встановлено солідарної відповідальності платників при визначенні сум до сплати в бюджет і бюджетному відшкодуванню, не сплата податку на додану вартість до бюджету постачальником товарів не може бути підставою для не підтвердження бюджетного відшкодування для отримувача таких товарів.

За таких підстав суд приходить до висновку про те, що зафіксоване СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві в акті невиїзної документальної перевірки від 19.04.2010р. №396/40/14291113 та податковому повідомленні рішенні від 19.04.2010р. №00000440/0 порушення ТОВ СП "НІБУЛОН" положень п.1.8 ст.1, п.п. 7.2.1 п.7.2, п.п.7.4.1, п.п. 7.4.5 п.7.4, п.п.7.5.1 п.7.5, п.п.7.7.1 п.п.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” не відповідає дійсним обставинам; СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві при проведенні невиїзної документальної перевірки вийшла за межі своєї компетенції, встановленої законом; податкове повідомлення рішення СДПІ по роботі з ВПП у м.Миколаєві від 19.04.2010р. №00000440/0 суперечать вимогам чинного законодавства України та підлягає визнанню протиправним і скасуванню, а позов задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства "НІБУЛОН" задовольнити.

2.Визнати протиправним і скасувати у повному обсязі податкове повідомлення рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Миколаєві від 19.04.2010р. №00000440/0.

3.Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „НІБУЛОН” (вул. Каботажний спуск,1, м. Миколаїв, 54002, код ЄДРПОУ 14291113) судовий збір у сумі 3 (три) грн. 40 (сорок) коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя О.М. Мельник