Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2011 р. № 2а-13849/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої cудді Потабенко В.А.
за участю секретаря Гойни Є.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові подання Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до Державного підприємства торгово-промислове підприємство "Радіотехніка" про стягнення коштів за податковим боргом,-
в с т а н о в и в :
ДПІ в Залізничному районі м. Львова звернулася до суду з поданням до ДП ТПП "Радіотехніка" про стягнення податкового боргу в розмірі 48,77 грн., що складається з податку на прибуток і податку на додану вартість.
Представник позивача в судове засідання не зявився, належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з'явився, не забезпечив явку свого повноважного представника. Суд зазначає, що в матеріалах справи наявний акт обстеження юридичної (фактичної) адреси платника, відповідно до якого, станом на 08.12.2011 року при виході повноважних осіб на місце за адресою, що була вказана відповідачем при реєстрації та при постановці на облік у органах податкової служби, а саме, м. Львів, вул. Сяйво, 16, ДП ТПП "Радіотехніка" не знаходиться, посадові особи відсутні, ознак субєкта господарської діяльності не виявлено.
Відповідно до ч. 7 ст. 183-3 КАС України, неявка в судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Відтак, суд вважає, справу можливо розглядати у відсутності представників сторін на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Оглянувши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно наявної в матеріалах справи копії свідоцтва про державну реєстрацію, ДП ТПП "Радіотехніка", ідентифікаційний код 22422977, зареєстроване 26.05.1997 року за адресою, зазначеною в позові 79000, м. Львів, вул. Сяйво, 16, Департаментом економічної політики та ресурсів виконкому Львівської міської ради.
Довідкою позивача від 01.12.2011 року № 40282/10/29-017 підтверджено факт взяття ДП ТПП "Радіотехніка" на облік платників податків 30.05.1997 року за № 22422977.
Згідно самостійно поданої декларації з податку на прибуток від 09.11.2011 року № 83414 за ІІІ-и квартали 2011 року, відповідачу належало сплатити 88,00 грн. податку на прибуток.
На підставі акту № 3439/15-2/22422977 від 11.11.2011 року "Про результати перевірки дотримання вимог п. 57.1 ст. 57 ПКУ ДП ТПП "Радіотехніка" за період з 30.09.2011 року по 31.10.2011 року", відповідачем 16.11.2011 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0007101502 на суму 55,3 грн. штрафних (фінансових) санкцій за платежем податок на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг). В матеріалах справи наявні докази розміщення вказаного повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень з причини неможливості їх вручення ДП ТПП "Радіотехніка".
ДПІ у Залізничному районі м. Львова направила ДП ТПП "Радіотехніка" податкову вимогу від 07.10.2011 року № 1109 про сплату 448,40 грн. суми податкового боргу. В матеріалах справи наявні докази розміщення вказаної вимоги на дошці податкових оголошень з причини неможливості їх вручення ДП ТПП "Радіотехніка" через відсутність останнього за місцем реєстрації.
Однак, у встановлені строки суми штрафних (фінансових) санкцій по податку на прибуток та по податку на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг) сплачені не були.
Зі слів представника позивача, ні податкове повідомлення-рішення, ні вимога оскаржені не були.
Відповідно до ст. 16 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі ПК України), платник податків зобовязаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Пунктом 1 ст. 36 ПК України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. А також, податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
У відповідності до п. 1 ст. 109 Кодексу, податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Крім того, відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 54.3.1 ст. 54 ПК, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Крім того, згідно п. 54.3.3 ст. 53 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.
.
Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 ПК України, податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з п. 59.1 ст.59 ПК України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 57 Податкового кодексу України.
Згідно довідки ДПІ в Залізничному районі № 40209/9/19-023 від 30.11.2011 року, податковий борг ДП ТПП "Радіотехніка" станом на 30.11.2011 року становить 48,77 грн., з яких 13,40 грн. податок на прибуток, 0,17 грн. - пені, 35,20 грн. податок на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг).
На даний час вказана сума податкового зобов'язання ДП ТПП "Радіотехніка" в розмірі 48,77 грн. з податку на прибуток та податок на додану вартість є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін), а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.
Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України, він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно п. 20.1.28 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Враховуючи все вищенаведене, а також п. 20.1.18 ст. 20 ПК, згідно якого органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, суд вважає вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Згідно ст. 183-3 КАС України податковий орган має право звернутись до суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
З урахуванням того, що платнику податків податкову вимогу № 1109 від 07.10.2011 року, відповідно до вимог ст. 59 ПК України, розміщено на дошці податкових оголошень 07.10.2011 року, 07.10.2011 року виникли обставини, що зумовлюють звернення до суду.
Суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 183-3 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
подання задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства торгово-промислове підприємство "Радіотехніка", ідентифікаційний код 22422977, що зареєстрований за адресою: 79052, м. Львів, вул. Сяйво, 16, до бюджету податковий борг в сумі 48 (сорок вісім) гривень 77 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 14.12.2011 року.
Суддя Потабенко В.А.
З оригіналом згідно
Суддя Потабенко В.А.