Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2011 р. № 2а-10334/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Лунь З.І.,
за участю
секретаря судового засідання Івашків В.І.,
представників сторін:
від позивача: Холявка І.Я.,
від відповідача: Бочуляк Ю.І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення коштів.
ВСТАНОВИВ:
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася до суду з позовом до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення коштів.
Представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві. Зазначив, що постанову, якою на відповідача накладено штраф, останнім не оскаржувалася. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача просить у задоволенні позову відмовити з тих підстав, що постанова про накладення штрафу на позивача є протиправною, винесена без врахування того, що вказані у приписі недоліки були усунуті. Зазначив, що важливим є не термін усунення недоліків, виявлених за результатами проведення перевірки, а сам факт їх усунення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
13.05.2011р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області проведено перевірку виконання вимог припису від 25.03.2011 року №1з/23-ю, винесеного Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.
За результатами перевірки складено акт проведення перевірки 22/ф-ю від 13.05.2011р. (далі Акт перевірки), яким встановлено, що Генпідрядником МППЇ «МАРС»виконано будівельні роботи з капітального ремонту вулиці Я. Мудрого у м. Львові. Проектною документацією передбачено пониження бордюрів. На організованих пішохідних переходах на вул. Я. Мудрого та в'їзду в військову частину перепад висоти бордюра виконано, а на організованому пішохідному переході на вул. Магазиновій не виконано і, відповідно становить, 8см, чим порушено ДБН В.2.2-17:2006 С.5 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення»п.5.4 «висота. бортового каменю в місцях перетину тротуарів із проїзною частиною, а також перепад висоти бордюрів бортових каменів уздовж експлуатованих газонів і озеленених майданчиків, що прилягають до шляхів пішохідного руху, не повинні перевищувати 0,04м.»
Відповідно до ДСТУ 4100-2002 перед пішохідними переходами встановлюються інформаційно-вказівні знаки. Цей стандарт поширюється на дорожні знаки, призначені для інформування учасників дорожнього руху щодо умов і режимів руху на дорогах і вулицях, а також правила їх застосування на усіх дорогах, що експлуатуються та будуються. Вимоги цього стандарту є обов'язковими, а на пішохідних переходах пл. Кн. Святослава, вул. Магазинова, вул.Гушалевича, - ці знаки не встановлені.
Враховуючи зазначене, відповідач дійшов висновку про невиконання Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради припису від 25.03.2011 року №1з/23-ю, виданого Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради на дотримання норм ДБН при проведені капітального ремонту вулиці Ярослава Мудрого у м. Львові.
На підставі Акта перевірки було складено протокол про правопорушення у сфері містобудування № 7-ф/ю від 13.05.2011р., з яким уповноважений представник ознайомився 08.06.2011 року вдень розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до абз.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до абз.2 п.п.13 п.5 Положення «Про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області»начальник інспекції та його заступники мають право розглядати справи про правопорушення і накладати стягнення від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю.
08.06.2011р. відповідачем винесено постанову № 1ф/61-ю про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування на Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради у розмірі 850 гривень.
Згідно з п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. №244 «Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування»підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення та надіслати копію документу про сплату штрафу інспекції, яка його наклала. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Копію документу про сплату штрафу у розмірі 850 гривень відповідно до постанови №1ф/61-ю від 08.06.11р.,відповідачем не надано.
Судом також встановлено, що постанову № 1ф/61-ю про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 08.06.2011 року, отриману відповідачем 14.06.2011 року поштою у встановлений законом строк не оскаржено.
Водночас суд зазначає, що при розгляді справи про правопорушення був присутній уповноважений представник, який 08.06.2011 року ознайомився з протоколом № 7-ф/ю від 13.05.2011 р.
Щодо правомірності винесення постанови № 1ф/61-ю про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 08.06.2011 року, на що в судовому засіданні вказував представник відповідача, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.138 КАС України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі. З огляду на зміст цієї норми, а також на те, що вимогою заявленого позову є стягнення штрафу, предметом доказування у даній справі є обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон повязує можливість стягнення штрафних санкцій у судовому порядку, обґрунтованість їх розміру, встановлення факту їх сплати в добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України судовий збір з відповідача не присуджується.
Враховуючи зазначене вище, суд дійшов висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог, з огляду на що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Департамента житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради (місцезнаходження: 79008, м. Львів , пл. Ринок, 1, ідентифікаційний код 34814670) до бюджету штраф в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) грн.00 коп.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова в повному обсязі складена 22.12.2011 року.
Суддя Лунь З.І.
З оригіналом згідно
Суддя Лунь З.І.