Постанова № 20570967, 13.12.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.12.2011
Номер справи
2а-12944/11/1370
Номер документу
20570967
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2011 р.                                                                                 № 2а-12944/11/1370

о 15 год., 38 хв. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.

секретар судового засідання Голуб О.Є.

розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПрокурора Жидачівського району Львівської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Жидачівському районі Львівської області,

прокурор –Турчин І.Я. (посвідчення № 15 від 20.01.2011 року)

представник позивача –ОСОБА_1 (довіреність № 11975/10-012/34 від 12.10.2011 року)

доВідкритого акціонерного товариства «Ходорівполіграфмаш»,

представник –не прибув

простягнення заборгованості в сумі 226794,88 грн.

Прокурор Жидачівського району Львівської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Жидачівському районі Львівської області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Ходорівполіграфмаш»про стягнення заборгованості в сумі 226794,88 грн.

Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що заборгованість перед бюджетом у відповідача виникла внаслідок порушення Закону України «Про плату за землю», п.п. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16, ст. 286 Податкового кодексу України.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив задоволити повністю.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив задоволити повністю.

Відповідач прибуття повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причини неприбуття не повідомив, заперечення на позовну заяву не подав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення за № 00132814.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:

20.09.1995 року Жидачівською районною Радою народних депутатів Львівської області проведено державну реєстрацію господарського формування, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію.

Відповідач –Відкрите акціонерне товариство «Ходорівполіграфмаш»перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується копією витягом з єдиного реєстру від 04.11.2011 року за № 11634247, довідки з єдиного реєстру серії АБ № 095934 від 25.05.2009 року.

11.01.1996 року відповідач узятий на облік ДПІ у Жидачівському районі Львівської області за № 1, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 15.03.2011 року за № 37.

01.02.2010 року відповідач подав до ДПІ у Жидачівському районі Львівської області податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, згідно якої нараховано орендної плати за рік з урахуванням уточнень, усього 122929,63 грн.

26.04.2010 року ДПІ у Жидачівському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0002111501/0 згідно якого загальна сума податкового зобов’язання за платежем –орендна плата за землю з юридичних осіб, в розмірі 10%, узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, складає 22,65 грн. Вказане податкове повідомлення –рішення вручено відповідачу 26.04.2010 року.

26.04.2010 року ДПІ у Жидачівському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0002101501/0 згідно якого загальна сума податкового зобов’язання за платежем –орендна плата за землю з юридичних осіб, в розмірі 20%, узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, складає 4881,63 грн. Вказане податкове повідомлення –рішення вручено відповідачу 26.04.2010 року.

26.04.2010 року ДПІ у Жидачівському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0002091501/0 згідно якого загальна сума податкового зобов’язання за платежем –орендна плата за землю з юридичних осіб, в розмірі 50%, узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, складає 10682,81 грн. Вказане податкове повідомлення –рішення вручено відповідачу 26.04.2010 року.

16.07.2010 року ДПІ у Жидачівському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0001061650/0 згідно якого загальна сума податкового зобов’язання за платежем –орендна плата за землю з юридичних осіб, в розмірі 50%, узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, складає 495,76 грн. Вказане податкове повідомлення –рішення вручено відповідачу 16.07.2010 року.

27.01.2011 року відповідач подав до ДПІ у Жидачівському районі Львівської області податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік, згідно якої нараховано орендної плати за рік з урахуванням уточнень, усього 122929,63 грн.

В справі відсутні докази які б підтверджували, що згадані податкові повідомлення –рішення відповідачем оскаржувалися, відповідно визначені по них зобов’язання є узгодженими.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про плату за землю»№ 2535-XII від 03.07.1992 року із змінами і доповненнями (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), ПК України, КАС України.

Згідно ст. 13 Закону України «Про плату за землю», підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно ст. 14 цього ж Закону, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Згідно ст. 15 цього ж Закону, власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно ст. 15 цього ж Закону, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

Згідно ст.ст. 18, 20 цього ж Закону, платники, яких своєчасно не було залучено до сплати земельного податку, сплачують податок не більш як за два попередні роки.

Платежі за землю зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеномуБюджетним кодексом України для плати за землю.

Згідно ст. 27 цього ж Закону, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим боргом (недоїмкою), вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Згідно п.п. 16.1.3., 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п. 41.5. ст. 41 цього ж Кодексу, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Згідно п. 87.1. ст. 87 цього ж Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Згідно п. 286.2 ст. 286 цього ж Кодексу, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому цим же Кодексом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи становить 226794,88 грн., що підтверджується вищевказаними доказами, а також довідкою ДПІ у Жидачівському районі Львівської області № 128/10-19-0 від 02.11.2011 року про заборгованість по орендній платі станом на 02.11.2011 року, витягом зворотного боку облікової картки платника, відповідно є узгодженою та у встановлені строки не сплачена. Зі слів представника позивача вказана заборгованість станом на час розгляду справи відповідачем не сплачена.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов’язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.

Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Жидачівському районі Львівської області підлягають задоволенню повністю.

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд –

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

          2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Ходорівполіграфмаш»(ЄДРПОУ 00243010, вул. Стрийська, 15, м. Ходорів, Жидачівський район, Львівська область) до бюджету кошти в сумі 226794,88 грн.

          Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

          Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Постанова складена у повному обсязі 19.12.2011 року.

Суддя                                                             Гавдик З.В.

З оригіналом згідно

Суддя                                                             Гавдик З.В.