ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2011 р. № 2а-12360/11/1370
о 09 год., 00 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.
секретар судового засідання Голуб О.Є.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у м. Червонограді у Львівської області, представник – не прибув
доВідкритого акціонерного товариства «Укрзахідвуглебуд»в особи відокремленого структурного підрозділу «Шахтобудівне управління № 4»,
представник –не прибув
простягнення податкового боргу в сумі 531060,85 грн.
Державна податкова інспекція у м. Червонограді у Львівської області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Укрзахідвуглебуд» в особи відокремленого структурного підрозділу «Шахтобудівне управління № 4»про стягнення податкового боргу в сумі 531060,85 грн.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що заборгованість перед бюджетом у відповідача виникла внаслідок порушення ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», п.п. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання у якому позовні вимоги підтримав у повному обсязі, оскільки сума заборгованості відповідача не змінилася, просив розглядати справу без його участі.
Відповідач прибуття повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причини неприбуття не повідомив, заперечення на позовну заяву не подав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення за № 00292524.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
02.04.1992 проведено державну реєстрацію Відкритого акціонерного товариства «Укрзахідвуглебуд»в особи відокремленого структурного підрозділу «Шахтобудівне управління № 4», що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 536209.
Відповідач перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується копією довідки з єдиного реєстру № 41 від 07.02.2006 року.
11.04.2006 року позивачем виставлено відповідачу першу податкову вимогу форми «Ю 1»№ 1/124, згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями станом на 11.04.2006 року становить 2004758,17 грн. (у тому числі за основним платежем 1419661,86 грн., за штрафними санкціями 390148,90 грн., за пенею 194947,41 грн.).
16.05.2006 року позивачем виставлено відповідачу другу податкову вимогу форми «Ю 2»№ 2/171, згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями станом на 15.05.2006 року становить 2014382,50 грн. (у тому числі за основним платежем 1429275,02 грн., за штрафними санкціями 390148,90 грн., за пенею 194958,58 грн.).
30.10.2008 року позивачем на підставі акту перевірки № 1513/301/15-016/34028500 від 30.10.2008 року, прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0005161501/0 згідно якого сума штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, за платежем –податок на прибуток, складає 26029,66 грн.
27.01.2009 року позивачем на підставі акту перевірки № 5607/15-016/34028500 від 26.01.2009 року, прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Р»№ 0000111501/0 згідно якого загальна сума податкового зобов’язання за платежем –податок на прибуток, складає 170,00 грн., в тому числі за основним платежем –0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 170,00 грн. Вказане податкове повідомлення –рішення вручено відповідачу 27.01.2009 року.
18.05.2010 року позивачем прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0006871701/0 згідно якого сума штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, за платежем – податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, складає 1729,45 грн. Вказане рішення відповідач отримав 18.05.2010 року.
29.11.2010 року позивачем прийнято податкове повідомлення –рішення форми «Ш»№ 0008071501/0 згідно якого сума штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, за платежем – податок на прибуток, складає 3424,40 грн.
В справі відсутні докази які б підтверджували, що згадані податкові повідомлення –рішення відповідачем оскаржувалися, відповідно визначені по них зобов’язання є узгодженими.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року із змінами і доповненнями, ПК України, КАС України.
Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим боргом (недоїмкою), вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Згідно п.п. 16.1.3., 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим же Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п. 41.5. ст. 41 цього ж Кодексу, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно п. 87.1. ст. 87 цього ж Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Позивачем подано суду копії податкової звітності відповідача з податку на додану вартість з липня по грудень 2008 року, з податку на прибуток з ІІІ квартал 2008 року та 2008 рік, з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2008, 2009, 2010 роки, з екологічного податку за другий квартал 2011 року, зі збору за спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання, та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв за 2010, 2011 роки, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008, 2009, 2010 роки.
Заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи становить 531060,85 грн., що підтверджується вищевказаними доказами, а також довідкою ДПІ у м. Червонограді у Львівської області № 15481/24-012 від 27.10.2011 року про заборгованість з податків і зборів (обов’язкових платежів), що контролюються органами станом на 26.10.2011 року, витягом зворотного боку облікової картки платника станом на 27.10.2011 року, відповідно є узгодженою та у встановлені строки не сплачена. Докази які підтверджують сплату відповідачем вказаної заборгованості станом на час розгляду в матеріалах справи відсутні.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов’язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Червонограді у Львівської області підлягають задоволенню повністю.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд –
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Укрзахідвуглебуд»в особи відокремленого структурного підрозділу «Шахтобудівне управління № 4»(ЄДРПОУ 34028500, вул. Будівельна, 1, м. Червоноград, Львівська область) до бюджету кошти в сумі 531060,85 грн.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 19.12.2011 року.
Суддя Гавдик З.В.
З оригіналом згідно
Суддя Гавдик З.В.