ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 грудня 2011 р. № 2а-12276/11/1370
року Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої –судді Потабенко В.А.,
за участю секретаря судового засідання –Гойни Є.А.,
за участі представників сторін:
позивача –ОСОБА_1, згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кам’янка-Бузькому районі Львівської області до Кам’янка-Бузького міського комунального підприємства "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка-Бузька" про стягнення податкового боргу, -
встановив:
ДПІ у Кам’янка-Бузькому районі Львівської області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Кам’янка-Бузького МКП "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка-Бузька" про стягнення податкового боргу в сумі 196816,00 грн., що виник з податку на додану вартість, податку на прибуток та земельного податку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила стягнути з відповідача 196816,00 грн. податкового боргу.
Відповідач в судове засідання не з'явився, не забезпечив явку свого повноважного представника, хоча в силу приписів ст.ст. 33-35 КАС України, був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Відтак, справу можливо розглядати у відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Кам’янка-Бузького МКП "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка-Бузька" зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності 24.03.1995 року та перереєстроване 18.08.2008 року Кам’янка-Бузькою районною державною адміністрацією за адресою 80400, Львівська область, м. Кам’янка-Бузька, вул. Шопена, 5, що підтверджено наявною в матеріалах справи копією свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
24.03.1995 року відповідача взято на облік платників податків за № 2552/28-1, що підтверджено наявною в матеріалах справи копією довідки ДПІ в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області від 12.02.2009 року № 11/29-0.
Згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 16.04.2009 року № 4996 за березень 2009 року, відповідачу належало сплатити 5821,00,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 18.05.2009 року № 8328 за квітень 2009 року, відповідачу належало сплатити 9238,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 18.06.2009 року № 9694 за травень 2009 року, відповідачу належало сплатити 7482,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 17.07.2009 року № 12228 за червень 2009 року, відповідачу належало сплатити 7834,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 18.08.2009 року № 14937 за липень 2009 року, відповідачу належало сплатити 6656,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 20.01.2011 року № 24103 за грудень 2010 року, відповідачу належало сплатити 68982,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість року № 21478 за листопад 2010 року, відповідачу належало сплатити 6963,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 18.11.2010 року № 20497 за жовтень 2010 року, відповідачу належало сплатити 4709,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 20.10.2010 року № 18009 за жовтень 2010 року, відповідачу належало сплатити 8457,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 20.09.2010 року № 15567 за серпень 2010 року, відповідачу належало сплатити 9219,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 20.08.2010 року № 14394 за липень 2010 року, відповідачу належало сплатити 8409,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 20.07.2010 року № 11460 за червень 2010 року, відповідачу належало сплатити 7472,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 18.06.2010 року № 8797 за травень 2010 року, відповідачу належало сплатити 5746,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 16.05.2011 року № 11052 за квітень 2010 року, відповідачу належало сплатити 3218,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 20.04.2010 року № 8597 за березень 2010 року, відповідачу належало сплатити 8701,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 18.03.2010 року № 5463 за лютий 2010 року, відповідачу належало сплатити 7029,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 17.02.2010 року № 1737 за січень 2010 року, відповідачу належало сплатити 7097,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 19.09.2011 року № 17996 за серпень 2011 року, відповідачу належало сплатити 5232,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 18.08.2011 року № 17022 за липень 2011 року, відповідачу належало сплатити 8147,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 18.07.2011 року № 14180 за червень 2011 року, відповідачу належало сплатити 3313,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 14.06.2011 року № 12288 за травень 2011 року, відповідачу належало сплатити 9631,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 16.05.2011 року № 11052 за квітень 2011 року, відповідачу належало сплатити 3218,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 20.04.2011 року № 8597 за березень 2011 року, відповідачу належало сплатити 8701,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 18.03.2011 року № 5463 за березень 2011 року, відповідачу належало сплатити 7029,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість від 17.02.2011 року № 1737 за січень 2011 року, відповідачу належало сплатити 7097,00 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з плати за землю (земельний податок та/або плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 31.01.2010 року № 896 за 2010 рік, відповідачу належало сплатити 6687,02 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з плати за землю (земельний податок та/або плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 896 за 2011 рік, відповідачу належало сплатити 6687,02 грн. податку.
Крім того, згідно самостійно поданої декларації з податку на прибуток від 06.05.2010 року № 6962 за І квартал 2010 року, відповідачу належало сплатити 5180,00 грн. податку.
ДПІ в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області направила Кам’янка-Бузького МКП "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка-Бузька" податкову вимогу від 11.10.2001 року № 1/23 та від 15.11.2001 року № 2/136 суми податкового боргу. В матеріалах справи наявні докази отримання вказаних вимог відповідачем.
Однак, у встановлені строки сума заборгованості сплаченою не була. Зі слів представника позивача, податкові повідомлення-рішення та вимога оскаржені не були.
Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ (в редакції, що діяла на момент виникнення податкового зобов’язання), платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідно до п. 1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 20.12.2000 року, в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин (надалі –Закон № 2181-ІІІ), податковий борг –податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Також платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків ТзОВ "Комплекс" не вжив жодних заходів для погашення податкового зобов’язання.
Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобов’язання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.12 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ, контролюючий орган –державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обов’язкових платежів) та погашенням податкових зобов’язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов’язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу.
У будь-яких інших випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов’язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов’язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Згідно довідки ДПІ в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 196816,00 грн.
На даний час вказані сума податкового зобов'язання в розмірі 196816,00 грн. є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у термін), а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.
Враховуючи все вищеперераховане, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Кам’янка-Бузького міського комунального підприємства "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка-Бузька", ідентифікаційний код 22358311, що зареєстроване за адресою: 80400, Львівська обл., м. Кам’янка-Бузька, вул. Шопена, 5, до бюджету податковий борг в сумі 196816 (сто дев'яносто шість тисяч вісімсот шістнадцять) гривень рівно.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 10.12.2011 року.
Суддя Потабенко В.А.
З оригіналом згідно
Суддя Потабенко В.А.