Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 грудня 2011 року Справа № 2а-11152/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Свергун І.О.,
за участі секретаря Терегері С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Приватного підприємства «Кристал-1» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 9389,55 грн.,
ВСТАНОВИВ:
30 листопада 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Приватного підприємства «Кристал-1» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 9389,55 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач Приватне підприємство «Кристал-1» зареєстроване Виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської 07.06.2004 за № 13831050002001278.
30.06.2011 Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку, на підставі п.п. 80.2.6 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, наказу на проведення перевірки № 1003-п від 29.06.2011 та направлення від 29.06.2011 №№ 287, 288, було проведено перевірку ПП «Кристал-1», що розташований за адресою: м. Сєвєродонецьк, пр. Хіміків, 27, зі сторони вул. Менделєєва 28-б, в результаті якої було виявлено порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку; не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій; не забезпечено відповідність сум готівкових коштів зазначених у денному звіті.
За результатами перевірки складено акт від 01.07.2011 № 1356/12/14/23/32990479. На підставі акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 13.07.2011 № 0000442304, про застосування до ПП «Кристал-1» штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3947,55 грн.
13.07.2011 Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000432304, про застосування до ПП «Кристал-1» штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3742 грн.
13.07.2011 на підставі абз. 15 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» позивачем було винесено рішення про застосування фінансових санкцій відносно ПП «Кристал-1» № 12140013/23-455 у сумі 1700 грн.
На даний час відповідачем рішення про застосування штрафних санкцій не виконано.
У судове засідання представник позивача не прибув, надав суду заяву, в якій підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неприбуття суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобовязані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. п. 2.6 п. 2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Підприємствам, яким Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Відповідно до п. 1 Указу Президент України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є субєктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:
-за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у пятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Стаття 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначає, що за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:
вчинене вперше - 1 гривня;
вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);
за кожне наступне вчинене порушення - у пятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);
4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання.
Відповідно до частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Судом установлено, що відповідач Приватне підприємство «Кристал-1» зареєстроване Виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області 07.06.2004 за № 13831050002001278 (арк. справи 6), взятий на облік ДПІ в м. Сєвєродонецьку Луганської області як платник податків.
На підставі наказу від 29.06.2011 № 1003-п про проведення фактичної перевірки (арк. справи 15) та направлення від 29.06.2011 № 287 (арк. справи 14) працівниками ДПІ в м. Сєвєродонецьку Луганської області було проведено перевірку відповідача, за результатами якої складено акт.
Згідно акту перевірки від 01.07.2011 № 1356/12/14/23/32990479 було встановлено наступні порушення: не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через зареєстрований, опломбований, переведений у фіскальний режим роботи РРО; невидача розрахункового документу встановленої форми; незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; незабезпечення щоденного друкування на РРО фіскальних звітних чеків; несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів; зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору (арк. справи 7-8).
На підставі акту перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення від 13.07.2011 № 0000432304 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 3742 грн. за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», податкове повідомлення-рішення від 13.07.2011 № 0000442304 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 3947,55 грн. за порушення Положення про ведення касових операцій в національній валюті України та винесено рішення від 13.07.2011 № 12140013/23-455 про застосування фінансових санкцій відносно ПП «Кристал-1» у сумі 1700 грн. на підставі абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами». Зазначені податкові повідомлення-рішення та рішення про застосування фінансових санкцій листом від 13.07.2011 № 12385/7/23-105 були направлені відповідачу.
Відповідач не оскаржив податкові повідомлення-рішення та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, тому вказані рішення є узгодженими. Сума штрафних (фінансових) санкцій математично є правильною. На цей час суму заборгованості в розмірі 9389,55 грн. відповідачем не сплачено.
Тому суд вважає, що позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Приватного підприємства «Кристал-1» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 9389,55 грн. є обґрунтованим та таким, який слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
<Текст >
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Приватного підприємства «Кристал-1» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 9389,55 грн. задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Кристал-1» (юридична адреса: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Танкістів, 20, ід. номер 32990479) на користь Державного бюджету України заборгованість у сумі 9389,55 грн. (девять тисяч триста вісімдесят девять грн. 55 коп.) у тому числі:
-штрафні (фінансові) санкції в розмірі 7689,55 грн. (сім тисяч шістсот вісімдесят девять грн. 55 коп.), яку перерахувати на р/р 31111104700080, код 21080900, отримувач УДК в м. Сєвєродонецьку, код 24046627, МФО 804013.
-фінансова санкція у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.), яку перерахувати на р/р 31119106700080, код 3021081100, отримувач УДК в м. Сєвєродонецьку, код 24046627, МФО 804013.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанову складено в повному обсязі 23 грудня 2011 року.
<Текст >
СуддяІ.О. Свергун