Постанова № 20566359, 12.12.2011, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.12.2011
Номер справи
1170/2а-4003/11
Номер документу
20566359
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(в порядку письмового провадження)

12 грудня 2011 року Справа № 1170/2а-4003/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд, в складі судді Л.І. Хилько, розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокуратура Маловисківського району Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Кіровоградське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, <Позивач в особі ><3-тя особа позивача >до Відкритого акціонерного товариства "Птахофабрика Маловисківська" <Відповідач в особі ><3-тя особа відповідача >про стягнення штрафних санкцій в сумі 5100,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Маловисківського району Кіровоградської області (надалі по тексту - прокурор) в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Кіровоградське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі по тексту - позивач) звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства «Птахофабрика «Маловисківська»(надалі по тексту - відповідач), в якій просив суд стягнути з відповідача штрафні санкції в загальному розмірі 5100,00 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач-1 зазначив, що відповідно до актів перевірки №110-К від 18.07.2011 р., №111-К від 18.07.2011 р., №112-К від 18.07.2011 р., на підставі яких за порушення вимог ст.ст. 39, 4о Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" до відповідача, на підставі постанов №98-КІ, 99-КІ, 100-КІ від 26.07.2011 р. застосовано штрафні санкції в розмірі 100-та неоподаткованих мінімумів доходів громадян на загальну суму 5100,00 грн..

Представник прокуратури та представник позивача, надали до суду письмові заяви про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги підтримують в повному обсязі (а.с.61-62).

Представник відповідача в судове засідання повторно не зявився. Про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, підтвердженням чому є поштові повідомлення про вручення судових повісток (а.с.41, 56).

Згідно з ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких умов, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України, ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що прокурор забезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках передбачених законом.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Згідно ст.ст.1,5,6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», здійснення комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері покладено на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку та її територіальні органи.

Відповідач 10.09.1996 року зареєстрований Маловисківською районною державною адміністрацією Кіровоградської області (а.с.60), та відповідно до Свідоцтва про реєстрацію випуску акцій №146/11/1/99 від 20.10.1999 р. (а.с.65) відповідач здійснив випуск акцій на загальну суму 1 175 380,00 грн..

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону №3480-IV емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством; будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни ціни на його цінні папери; власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій.

Згідно ч. 1 ст. 40 Закону №3480-IV регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Абзацом 1 пункту 1 глави 7 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Судом встановлено, що 29.06.2011 р. позивачем винесено постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.12, 22, 32). Дані постанови направлені відповідачу супровідним листом № 1041-11 від 29.06.2011 р. (а.с.11, 21, 31).

Актами про правопорушення на ринку цінних паперів №110-КІ (а.с.10), №111-КІ (а.с.20), 112-КІ (а.с.30) від 18.07.2011 р. зафіксовано, що відповідачем не розкрито шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2010 рік, що є порушенням вимог ст. 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1 Глави 7 Розділу V Положення (а.с.10). Дані акти від 18.07.2011 р. №110-КІ, 111-КІ, 112-КІ було направлено відповідачу разом із супровідним листом від 18.07.2011 року вих. №1141/11 (а.с.9).

18.07.2011 р. позивачем винесено постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, який відбудеться 26.07.2011 р. (а.с.8, 18, 28 ).

Згідно з п.1 ч.6 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів на порушника накладається штраф у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

26 липня 2011 р. позивачем було винесено постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №98-КІ (а.с.5), №99-КІ (а.с.15), №100-КІ (а.с.25), у звязку з тим, що відповідачем не розкрито шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2010 рік, застосовано санкції у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700,00 грн., на загальну суму 5100,00 грн.. Вказані постанови були направлені відповідачу, про що свідчать копії супровідного листа від 26.07.2011 р. вих. №1162-11 (а.с.7, 17, 27). Постанови відповідачем не оскаржені.

Таким чином, відповідач був зобов'язаний сплатити штрафні санкції у загальній сумі 5100,00 грн..

Відповідно до частини 1 статті 39 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом:

- розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

- опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ч.1 і 2 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється:

- для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно;

- для емітентів цінних паперів (крім акцій) - з дня реєстрації випуску цінних паперів до 31 грудня звітного року включно.

Згідно до гл.1 роз.5 "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006 р. (із змінами та доповненнями) (надалі - Положення), емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.

Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.

Перший звітний рік новоствореного емітента може бути меншим за 12 місяців, він обчислюється:

- для акціонерних товариств - з дати державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно;

- для емітентів цінних паперів, крім акцій, - з дня реєстрації випуску до 31 грудня звітного року включно.

Відповідно до гл.7 Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Емітент може на власний розсуд додатково оприлюднити інформацію у мережі Інтернет.

Опублікування річної інформації у офіційному друкованому виданні (крім річної інформації емітентів облігацій місцевих позик) здійснюється за формою, наведеною у додатку 43 до цього Положення.

Опублікування річної інформації емітентів облігацій місцевих позик здійснюється за формою, наведеною у пункті 1 та 3 додатка 42 до цього Положення.

Емітенти зобов'язані зберігати примірник офіційного друкованого видання, у якому опубліковано річну інформацію, протягом трьох років.

Згідно пункту 2 розділу XVIII "Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій", затверджених Рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 р. № 2272 (із змінами та доповненнями), штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови.

Відповідно до розділу XXVIІI Правил, відповідачем не перераховано на рахунок Державного бюджету суму штрафу, протягом 15 днів з моменту отримання ним відповідної постанови. Документ, який підтверджує сплату штрафу відповідачем до позивача не надано.

Згідно зі ст.16 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та п.5 розділу XXVIІI Правил, у разі несплати штрафу юридичною особою, штраф стягується в судовому порядку.

Відповідно до зазначених норм та встановлених обставин справи, суд прийшов до висновку, що до відповідача правомірно застосовано штрафні санкції у загальному розмірі 5100,00 грн., сума штрафних санкцій ним не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем є фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 60, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Птахофабрика «Маловисківська»(26200, Кіровоградська область, Маловисківській район, м. Мала Виска, вул. Щорса, буд. 100, код ЄДРПОУ 04350278, МФО 323538, п/р 260031803 в КД «Райффайзен банк «Аваль») на користь держави в особі Кіровоградського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (25006, м. Кіровоград, вул. Леніна, 64/53) штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в загальному розмірі 5100,00 (п'ять тисяч сто) грн..

Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Л.І. Хилько