Постанова № 20563111, 16.11.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2011
Номер справи
2а-1387/11/1070
Номер документу
20563111
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 листопада 2011 року 2а-1387/11/1070

приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26

час прийняття постанови : 10 год. 43 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Лиска І.Г.

при секретарі -Пономаренко Т.М.

за участю

представника позивача: Воєводіна Р.І.

третьої особи -Брижак Н.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ам-Рест»

3-тя особа: Державний реєстратор Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області

про визнання недійсними з моменту реєстрації: Статуту ТОВ «Ам-Рест» від 04.12.2009 року, Свідоцтва про державну реєстрацію від 08.12.2009 року №1339102 0000 001045, Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100262200 від 31.12.2009 року, визнання недійсним та скасування запису про проведення державної реєстрації від 08.12.2009 року №13391020000006372, припинення юридичної особи

в с т а н о в и в:

Позивач - Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Київської області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ам-Рест» про визнання недійсними з моменту реєстрації: Статуту ТОВ «Ам-Рест» від 04.12.2009 року, Свідоцтва про державну реєстрацію від 08.12.2009 року №1339102 0000 001045, Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100262200 від 31.12.2009 року, визнання недійсним та скасування запису про проведення державної реєстрації від 08.12.2009 року №13391020000006372, припинення юридичної особи

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що ТОВ «Ам-Рест» зареєстровано Києво-Святошинською районною державною адміністрацією Київської області 08 грудня 2009р. про що зроблено відповідний запис за №13391020000006372 та підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи. ДПІ у Києво-Святошинському районі ТОВ «Ам-Рест» взято на облік як платника податків.

Згідно установчих та реєстраційних документів засновником, директором та бухгалтером даного підприємства являється гр. ОСОБА_5, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 паспорт серії НОМЕР_1, виданий Ленінським РВ ГУ МВС України в Запорізькій області 31.07.2008 року.

Основним видом діяльності підприємства є оптова та роздрібна торгівля товарами.

У рапорті о/у в ОВС ГУБОЗ МВС України від 14.04.2010р. зазначено, що в ході відпрацювання гр. ОСОБА_5 встановлено, що ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_1. зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1. за котрою фактично розташовано Запорізький центр обліку громадян без постійного місця проживання. З метою встановлення місцезнаходження останнього, здійснено виїзд за місцем проживання рідного брата ОСОБА_5 громадянина ОСОБА_7. У ході бесіди останній пояснив, що його брат ОСОБА_5 вже багато років вживає наркотичні засоби, більш того він був двічі засуджений за їх зберігання. Місцезнаходження ОСОБА_5 йому не відоме, оскільки спілкування з ним давно припинив та вже більш ніж рік його не бачив. На запитання, чи може ОСОБА_5 являтись засновником та директором юридичної особи, останній повідомив, що це неможливо, оскільки у нього відсутня будь-яка спеціальна освіта.

В ході проведення оперативних заходів отримано лист з УПМ ДПА в Запорізькій області в якому зазначено, що за адресою: АДРЕСА_1 знаходиться Міська організація соціальної допомоги одиноким громадянам, яка між іншим здійснює тимчасову реєстрацію безпритульних громадян. ОСОБА_5 за даною адресою не проживає, його фактичне місцезнаходження невідоме.

До ДПІ у Києво-Святошинському районі надійшов лист ГУБОЗ МВС України від 20.04.10р. в якому повідомлено, що ГУБОЗ здійснюється супроводження кримінальної справи №01-13572 порушеної за матеріалами ГУБОЗ по факту вчинення злочинів передбачених ч.1., ч.3 ст.358 КК України. В ході досудового слідства встановлено, що невстановлені слідством особи, з метою мінімізації податкових зобов'язань суб'єктів підприємницької діяльності та державних підприємств, ухилення від сплати податків, штучного формування податкового кредиту та розкрадання державних коштів у особливо великих розмірах, використовуючи підроблені документи, зареєстрували на підставних осіб TOB «Ам-Рест» код ЄДРПОУ 36712893.

В ході проведених оперативних заходів було проведено почеркознавче дослідження. Згідно висновку спеціаліста науково-дослідного експертно - криміналістичного центру від 08.02.2010р. всі реєстраційні документи, протоколи установчих зборів, податкову звітність ТОВ «Ам-Рест» ЄДРПОУ 36712893 підписано не ОСОБА_5, а іншими невстановленими особами.

В ході проведених оперативних заходів працівниками ВПМ ДПІ у Києво- Святошинському районі встановлено, що підприємство TOB «Ам-Рест» за своїм місцезнаходженням: 08130. Київська область. Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка. вул. Леніна. 1а не знаходиться, про що складено акт перевірки місцезнаходження платника податків.

Згідно інформаційної довідки з Реєстру прав власності на нерухоме майно нежитлова будівля за адресою: 08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна. 1а на праві приватної власності належить TOB «Агропромтехсервіс».

Згідно акту огляду встановлено, що TOB «Ам-Рест» за адресою: Київська область, с.Петропавлівська Борщагівка. вул. Леніна. 1а ніколи фактично не знаходилось, офісного приміщення не винаймало, майно, що вносилось до статутного фонду даного підприємства на території та у приміщеннях за адресою: с. Петропавлівська Борщагівка. вул. Леніна, 1 А ніколи не перебувало. З пояснень головного бухгалтера TOB «Агропромтехсервіс» гр. ОСОБА_8 стало відомо, що за адресою: Київська область, с.Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна. 1а посадові особи TOB «Ам-Рест» не перебували, приміщення для офісу не винаймали, фінансово-господарську діяльність не проводили. Майно, що вносилось до статутного фонду TOB «Ам-Рест» на території приміщення не перебувало, грошові кошти за оренду приміщення посадові особи TOB «Ам-Рест» не сплачували.

В ході проведення оперативних заходів отримано повний витяг з єдиного реєстру довіреностей державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, згідно якого гр. ОСОБА_5 не видавав будь-які довіреності, в тому числі на право держаної реєстрації юридичної особи.

Враховуючи викладене вбачається, що невстановлені особи уклали без відповідного волевиявлення учасника правочину його внутрішній волі та вчинення правочину, без наміру правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином , Статут ТОВ «Ам-Рест».

Згідно висновку спеціаліста науково-дослідного експертно-криміналістичного центру від 08.02.2010 р. протокол №1 установчих зборів засновників TOB «Ам-Рест» від 4 грудня 2009 року та АКТ №1 оцінки та прийому передачі майна, що вносилось до статутного капіталу TOB «Ам-Рест» від 04 грудня 2009 року підписано не ОСОБА_5, а іншими невстановленими особами. Також отримано довідку з центральної бази даних Держаного реєстру фізичних осіб ДПА України про суми виплачених доходів згідно якої гр. ОСОБА_5 з 01.2007 року по теперішній час не отримував дохід, а отже не міг і сформувати статутний фонд TOB «Ам-Рест», який становить сімдесят чотири тисячі чотириста гривень.

Із зазначеного випливає, що діяльність даного підприємства з моменту реєстрації здійснювалася протиправно. Крім того, посадові особи TOB «Ам-Рест» не мали правових підстав на отримання свідоцтва платника ПДВ, а отже взаємовідносини фінансово-господарського характеру з оподаткування податку на додану вартість, які провадило підприємство є нікчемними.

Як вбачається з викладених вище обставин при створенні TOB «Ам-Рест» порушені вимоги чинного законодавства, гр. ОСОБА_5 TOB «Ам-Рест» статутних документів не складав, жодних правових наслідків, що виникають з державної реєстрації товариства не бажав. Зважаючи на вищевикладене, на підставі п.20.1.12 ст.20 Податкового кодексу України, ст. ст.1. 6. 7. 17. 18. 19. 20. 49. 51. 104. 105. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, ДПІ у Києво-Святошинському районі звернулась з даним позовом до суду.

У судовому засіданні представник позивача підтвердив обставини, викладені у позовній заяві, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не зявився, заяву про розгляд справи за його відсутності не подав, причин неявки не повідомив, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлявся неодноразово належним чином, про що мається повідомлення про вручення поштового відправлення, отримане представником відповідача, відзиву на позов відповідач не надав, явку своїх представників у судове засідання не забезпечив.

Третя особа Державний реєстратор Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області Н.Г. Брижак у судовому засіданні надала суду усні та письмові пояснення з приводу державної реєстрації ТОВ «Ам-Рест» та всіх реєстраційних дій, які були проведенні державним реєстратором відносно ТОВ «Ам-Рест», на питання щодо задоволення позову чи відмови у його задоволенні, відповіла, що вирішення даного питання покладає на розсуд суду.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача та третю особу, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини та вважає, що позов не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Положеннями частини 1 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Таким чином, повноваження державного реєстратора полягають у засвідченні певних фактів, передбачених чинним законодавством, при надходженні до нього певного пакету документів (від заявника чи поштою). Усі реєстраційні дії проводяться державним реєстратором на підставі поданого уповноваженою особою пакету документів передбаченого відповідною статтею Закону.

Відповідно до ч.1 ст.87 Цивільного кодексу України, для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Частина 1 статті 143 Цивільного кодексу України встановлює, що установчим документом товариства обмеженою відповідальністю є статут. Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою (ч.2 ст.87 Цивільного кодексу України).

Відповідно ч.1, ч.2, ч.4 , ч.5 ст. 57 ГК України установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.

В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

Статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Статут затверджується власником майна (засновником) суб'єкта господарювання .

Відповідно до ст.4 Закону України "Про господарські товариства", господарське товариство створюється і діє на підставі статуту. Установчий документ повинен містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного (складеного) капіталу, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства. Установчий документ повинен також містити відомості, передбачені статтями 37, 51, 65, 67 і 76 цього Закону. Відсутність зазначених відомостей в установчих документах є підставою для відмови у державній реєстрації товариства.

Установчими зборами засновників ТОВ «Ам-Рест» 4 грудня 2009 року було затверджено Статут Товариства з обмеженою відповідальністю «Ам-Рест» (Протокол №1 Установчих зборів засновників від 04.12.2009 року), 05.12.2009 року приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_9 засвідчила справжність підпису ОСОБА_5 , який підписав Статут ТОВ «Ам-Рест».

Отже, судом встановлено, що Статут ТОВ «Ам-Рест» затверджений засновником підприємства ОСОБА_5, справжність підпису, який зроблений в присутності нотаріуса, засвідчений 05.12.2009 року приватним нотаріусом та зареєстрований за № 4615 .

Частиною 1 статті 58 ГК України визначено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», який згідно Прикінцевих положень набрав чинності з 01 липня 2004 р. регулюються відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та дія якого поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців ( ст.2, ст.3).

Судом встановлено, що Державна реєстрація TOB «Ам-Рест» була проведена Києво - Святошинською районною державною адміністрацією Київської області 08.12.2009р. на підставі статті 24 Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 01.07.2004 №755-15, а саме для державної реєстрації були подані наступні документи: реєстраційна картка встановленого зразка на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи; примірник оригіналу рішення засновника майна або уповноваженого ним (ними органу про створення юридичної особи (протокол №1 Установчих Зборів Засновників TOB «Ам-Рест» від 04.12.2009 р. статут (в 2-х примірниках); документ, що засвідчує внесення плати за державну реєстрацію; документ, що підтверджує внесення засновником вкладу до статутного капіталу (статутного фонду) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом (Акт №1 Оцінки та прийому - передачі майна, що вноситься до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Ам-Рест» від 04.12.2009р).

Номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 1339102 0000 00 6372.

Факт внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію юридичної особи ТОВ «Ам-Рест» було засвідчено видачею Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 №143734.

Місцезнаходження юридичної особи ТОВ «Ам-Рест»: 08130, Київська область, Києво - Святошинський район, село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Леніна, будинок 1 -А.

Єдиним Засновником (Учасником) та керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «Ам Рест» являється гр. України ОСОБА_5, паспорт серії НОМЕР_1, виданий Ленінським РВ УМВС України в Запорізькій області, 31.01.2008 року, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 Основним видом діяльності юридичної особи є оптова та роздрібна торгівля товарами.

Таким чином, Державним реєстратором в межах наданих повноважень були перевірені документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються державному реєстратору, в тому числі статут підприємства, який повинен містити відомості, передбачені законом та за відповідність яких законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи та підстав для залишення їх без розгляду чи відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи відповідно положень ст.ст.24, 25 цього Закону у Державного реєстратора не було.

Державним реєстратором відповідно положень ст.25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців» та за відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи внесено до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей реєстраційної картки та видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи ТОВ «Ам-Рест».

Отже, державну реєстрацію TOB «Ам-Рест» було проведено у відповідності до чинного законодавства.

Відповідно ч.1, ч.2 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців» якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними;

13.05.2010 року державним реєстратором в районній державній адміністрації відносно TOB «Ам-Рест» була проведена реєстраційна дія «Внесення судового рішення про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи» на підставі Ухвали Господарського суду Київської області від 05.05.2010 року у справі № Б18/061-10 (запис в Єдиному державному реєстрі « юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 1 339 115 0001 006372). 10.06.2010 року державним реєстратором в районній державній адміністрації відносно TOB «Ам-Рест» була проведена реєстраційна дія «Внесення судового рішення про визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури» на підставі постанови Господарського суду Київської області 20.05.2010 року у справі № Б18/061-10 (запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та' фізичних осіб - підприємців за № 1 339 141 0002 006372).

09.03.2011 року державним реєстратором в районній державній адміністрації відносно TOB «Ам-Рест» була проведена реєстраційна дія «Внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою» на підставі повідомлення про відсутність платників податків за місцезнаходженням за формою 18-ОПП (запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 1 339 143 0003 006372).

06.04.2011 року державним реєстратором в районній державній адміністрації відносно TOB «Ам-Рест» була проведена реєстраційна дія «Внесення судового рішення про припинення провадження у справі про банкрутство юридичної особи» на підставі постанови Вищого Господарського суду України від 11.08.2010 року у справі №Б18/061-10 (запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 1 339 116 00044 006372).

07.04.2011 року державним реєстратором в районній державній адміністрації відносно TOB «Ам-Рест» була проведена реєстраційна дія «Скасування реєстраційної дії за судовим рішенням» на підставі постанови Вищого Господарського суду України від 11.08.2010 року у справі №Б 18/061-10 про скасування постанови Господарського суду Київської області від 20.05.2010 року у справі № Б18/061-10 та провадження у цій справі припинено (запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 1 339 999 0005 006372).

Згідно п. 20.1.12 Податкового кодексу України ДПІ має право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Виходячи з системного аналізу норм статей 24, 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб підприємців", визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути, можливо лише у випадках наступного зясування обставин, що згідно зі статтями 24 та 27 були підставою для відмови у проведенні державній реєстрації юридичної особи або залишення поданих документів без розгляду.

Згідно статті 110 Цивільного кодексу України, юридична особа ліквідується: 1) за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами; 2) за рішенням суду про визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом.

Положеннями ч.2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено порядок державної реєстрації припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:

- визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом; - провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; - невідповідність мінімального розміру статутного капіталу юридичної особи вимогам закону; - неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; - наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Відповідно до ст.55-1 Господарського Кодексу України визначено ознаки фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою - підприємцем, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними: зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи; не зареєстровано у державних органах, якщо обов'язок реєстрації передбачено законодавством; зареєстровано (перереєстровано) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження; зареєстровано (перереєстровано) та провадження фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників та призначених у законному порядку керівників.

Виходячи з системного аналізу наведених правових норм, суд приходить до висновку, що перелік підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є вичерпним, розширеному тлумаченню не підлягає та будь-якого обов'язку державного реєстратора пересвідчуватися у справжності наміру засновників займатися підприємницькою діяльністю та сплачувати податки не містить.

Запис про проведення державної реєстрації юридичної особи може бути визнаний недійсним у випадках наступного з'ясування обставин, що згідно зі ст.27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" були підставою для відмови у державній реєстрації, тобто підстави, які унеможливлюють засвідчення факту створення юридичної особи.

Посилання позивача на бесіди з братом ОСОБА_5 дані встановлені в ході проведення оперативних заходів, рапорти та листи працівників міліції, отримані в ході оперативного супроводження, в ході розслідування по кримінальній справі №01-13572 порушеної за ознаками складу злочину передбаченого ч.1, ч. 3 ст. 358 КК України, а також висновок спеціаліста, отриманий на підставі направлення В.о начальника ВПМ ДПІ у Києво-Святошинському районі Київської області підполковника міліції Лепського С.І. у невідомій справі та складений 08.02.2010 року, що є значно більш ранішим періодом ніж ті документи та обставини, які в ньому досліджувались, не можуть бути належними та допустимими доказами наявності порушень закону в момент реєстрації юридичної особи та відсутності наміру здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ «Ам-Рест».

Суд зазначає, що згідно ч.1 статті 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до вимог статті 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Суд враховує, що встановлені у ході досудового слідства у кримінальній справі обставини та факти, не є підставою для звільнення від доказування, перелік яких міститься у статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з ч.3 ст.72 цього Кодексу підставою для звільнення від доказування є лише вирок суду у кримінальній справі, який набрав законної сили та який є обовязковим для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалено вирок, в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинено воно цією особою.

У судових засіданнях представнику позивача у підтвердження доводів на які він посилається неодноразово пропонувалось надати суду докази винесення вироку по кримінальній справі №01-13572, порушеній за ознаками складу злочину передбаченого ч.1, ч. 3 ст. 358 КК України про притягнення винних у вчиненні злочину осіб до кримінальної відповідальності, а також за ініціативою суду витребовувалась інформація стосовно стану податкової заборгованості відповідача, на що представник позивача повідомив, що в матеріалах справи містяться всі докази обґрунтованості позовних вимог та інші докази відсутні.

Таким чином, позивачем не надано до суду необхідних доказів того, що при створенні юридичної особи ТОВ "Ам -Рест" допущені порушення закону, які не можуть бути усунені, що в момент реєстрації установчих документів засновник не мав на меті здійснення підприємницької діяльності, чи той факт, що вказана юридична особа створена з метою порушення економічних інтересів держави, а відтак позивачем не доведені обставини, які дають підстави для звернення до суду з позовом про визнання реєстраційних документів недійсними.

Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання недійсними установчих документів та визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації ТОВ «Ам-Рест» є необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Крім того не підлягають задоволенню вимоги про визнання недійсним з моменту реєстрації Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100262200 від 31.12.2009 року, у звязку з наступним.

Так, ДПІ у Києво-Святошинського району Київської області було видано відповідачу Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість НБ №206750 , дата початку дії якого 31.12.2009 року.

Реєстрація осіб як платників податку на додану вартість в 2009 році була передбачена статтею 9 Закону України «Про податок на додану вартість» з 2011 року порядок реєстрації осіб як платників ПДВ та її анулювання передбачено ст. 184 Податкового Кодексу України.

Згідно п.9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість»(чинного до 01.01.2011 року) та п 184 .1 ст. 184 Податкового Кодексу України, реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, визначених вказаними статтями.

Оскільки позивачем не доведено порушень відповідачем вказаної норм Закону України «Про ПДВ» або Податкового Кодексу України та документально не підтверджено, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні позовної вимоги про визнання недійсним з моменту реєстрації Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100262200 від 31.12.2009 року.

Щодо позовних вимог про припинення юридичної особи, суд зазначає, що вказана позовна вимога також не підлягає задоволенню в звязку з наступним.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Вказаний перелік підстав щодо припинення юридичної особи за рішенням суду є вичерпним. Позивачем не надано суду жодного доказу на підтвердження таких підстав .

Частина друга статті 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 КАС України.

Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не ґрунтуються на законі та не знайшли підтвердження під час розгляду даної справи і суд вважає необхідним відмовити у задоволені позовних вимог у звязку з їх необґрунтованістю та безпідставністю.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Відповідач не надав суду доказів понесення ним витрат, повязаних з розглядом справи, тож судові витрати стягненню з позивача не підлягають.

Керуючись ст.ст.9,69-71, 97,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

У задоволенні позову Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ам-Рест", третя особа без самостійних вимог на предмет спору: Державний реєстратор Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання недійсними з моменту реєстрації: Статуту ТОВ "Ам-Рест" від 04.12.2009 року, Свідоцтва про державну реєстрацію від 08.12.2009 року №1 339 102 0000 001045, Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100262200 від 31.12.2009 року, визнання недійсним та скасування запису про проведення державної реєстрації від 08.12.2009 року №13391020000006372, припинення юридичної особи - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністартивного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Лиска І.Г.

Постанова у повному обсязі виготовлена 21 листопада 2011 року.