Постанова № 20562469, 21.09.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2011
Номер справи
2а-3460/11/1070
Номер документу
20562469
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 вересня 2011 року           2а-3460/11/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого –судді Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Святогор»

простягнення 3400 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Святогор», в якому просить стягнути до Державного бюджету України штраф у розмірі 3400 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 25 травня 2011 року посадовими особами позивача була проведена перевірка відповідача з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в Україні.

Перевірка проводилась у магазині, який використовується відповідачем для здійснення господарської діяльності та розташований за адресою: Київська область, м. Фастів, вул. Кірова, 5.

Перевіркою виявлено, що у магазині відсутня наочна інформація про заборону куріння та відсутні спеціальні місця для куріння з наочною інформацією про шкоду куріння.

За результатами перевірки було складено Акт 119/32-3/31538887 від 25.05.2011року, який був підписаний продавцем магазину без зауважень. Керуючись ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки було прийняте рішення від 31.05.2011 року №101597-32-330/0121 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 3400 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу та отримане –10.06.2011 року. Рішення відповідачем не виконано, тому сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 23.08.2011 року на адресу суду надійшло клопотання від Начальника РУ Департаменту САТ ДПА України у Київській області про розгляд справи без участі представника позивача, в якій зазначено, що позивач позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить розглянути справу за відсутності представника позивача.

Відповідач в судове засідання не з’явився , про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзив на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, не зважаючи на те, що судом були дотримані вимоги ст. 35 КАС України, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних у справі доказів .

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

25 травня 2011 р. співробітниками РУ Департаменту САТ ДПА України у Київській області, була проведена перевірка ТОВ «Святогор» з питань дотримання суб’єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. Перевірка проводилась у магазині, який використовується відповідачем для здійснення господарської діяльності та розташований за адресою: м. Фастів, вул. Кірова, 5. За результатами перевірки був складений акт №119/32-3/31538887.

Перевіркою виявлено відсутність наочної інформації, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: „Куріння заборонено!”.

Згідно ст. 152 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.

Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.

У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю.

Абзацом 10 ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб’єктів господарювання у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону, - 3400,00 грн.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування штрафів, передбачених частиною другою ст. 17 цього Закону, приймаються органом , який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим , коньячним і плодовим , алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції , визначеної Законами України .

Керуючись ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки, РУ Департаменту САТ ДПА України у Київській області було прийняте рішення про застосування фінансових санкцій від 31 травня 2011 року № 101597-32-330/0121, яким до відповідача застосовано фінансові санкції в розмірі 3400,00 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій було вручено відповідачу 10.06.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідачем було подано до ДПА України скаргу про скасування рішення ДПА України у Київській області про застосування штрафних санкцій від 31.05.2011 року №101597-32-330/0121 на суму 3400 грн. за вих. №15/4 від 15.06.2011 року. За результатами розгляду вказаної скарги ДПА України було прийнято рішення про результат розгляду скарги №18859/7/32-0415 від 13.07.2011 року, яким скаргу відповідача залишено без задоволення.

Відповідно до вимог п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках , один з яких залишається в органі , посадова особа якого прийняла це рішення; другий –у 3-денний строк після його прийняття надсилається суб’єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку ; третій –надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації суб’єкту підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу.

Частиною 5 та ч. 6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено, що у разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення органів , зазначених у частині 3 цієї статті , сума штрафу стягується на підставі рішення суду; дії органу , які мають право контролю за реалізацією норм цього закону , можуть бути оскарженні в місячний строк у судовому порядку .

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»також передбачено, що у разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.

Доказів, на підтвердження того, що відповідач оскаржив рішення контролюючого органу до суду, або доказів скасування цього рішення, а також інших доказів на спростування доводів позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Святогор» про стягнення 3400 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Святогор» (08500, Київська область, м. Фастів, вул. Кірова, 5, ідентифікаційний номер 31538887) до Державного бюджету України (р\р 31112106700015, УДК у Київській області, МФО 821018, код ЗКПО 235700579, код платежу 21081100) штраф у розмірі –3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                                     Лиска І.Г.