Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
16 грудня 2011 року Справа № 2а-0870/11799/11
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Артоуз О.О., перевіривши матеріали адміністративного позову
ВСТАНОВИВ:
13 грудня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Оріхівського районного прокурора Запорізької області про:
визнання незаконною бездіяльність Оріхівського районного прокурора Запорізької області щодо не складання протесту, подання, припису чи постанови відносно порушення громадянських прав, закладених в п. 3.8 Інструкції з діловодства в органах прокуратури України;
зобовязання Оріхівського районного прокурора Запорізької області скласти та внести протест, подання, припис або постанову відносно посадових осіб, що винні в складанні та затвердженні Інструкції з діловодства в органах прокуратури України, таким чином, що вона спричиняє порушення громадянських прав, гарантованих Конституцією України.
Також, позивач у позові зазначає, що Запорізький окружний адміністративний суд у разі виникнення у нього сумнівів під час розгляду цієї справи щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про судовий збір» та ст. 89, ч. 3 ст. 106 КАС України звернутись до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності Закону України «Про судовий збір» та ст. 89, ч. 3 ст. 106 КАС України.
Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.
Згідно із ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Позивач особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду (ч. 1 ст. 3 КАС України).
Частиною 2 ст. 50 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Проте, позивачем до позовної заяви не додано копії документу, який посвідчує особу.
Нормами ст. 6 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Із матеріалів адміністративного позову вбачається, що позовними вимоги є визнання незаконною бездіяльність відповідача щодо не складання протесту, подання, припису чи постанови відносно порушень громадянських прав, закладених в п. п. 3.8 Інструкції з діловодства в органах прокуратури України.
Однак, із змісту позовної заяви незрозумілим є яким чином вищевказана бездіяльність відповідача порушує права, свободи або інтереси позивача.
Згідно із приписами ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві, зокрема, зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Із змісту позовної заяви вбачається, що відповідачем у справі є Оріхівський районний прокурор, проте у прохальній частині позивачем ставляться вимоги до Запорізького окружного адміністративного суду.
У відповідності до приписів ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач не наводить підстав для його звільнення від сплати судового збору, то ним повинен бути сплачений такий збір у розмірі, визначеному чинним законодавством.
Так, 01 листопада 2011 року набрав чинності Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 зазначеного Закону, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлюються у такому розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно надати документ про сплату судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI.
Також, додатково суд звертає увагу позивача на нові реквізити для сплати судового збору, а саме: Отримувач коштів Державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677103, Банк отримувача ГУДКУ у Запорізькій області, р/р 31211206700006, код бюджетної класифікації 22030001. Призначення платежу: судовий збір, код 35450335, прізвище, ініціали, ідентифікаційний номер.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу суду до встановленої дати, з урахуванням вимог пункту 4 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів (затверджених Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 12 грудня 2007 року № 1149) доказів щодо виправлення зазначених недоліків.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Оріхівського районного прокурора Запорізької області про визнання незаконною бездіяльність та зобовязання вчинити певні дії залишити без руху.
ОСОБА_1, у строк до 13 січня 2012 року, усунути недоліки позовної заяви, шляхом надіслання на адресу суду із супровідним листом з посиланням на номер справи, з урахуванням вимог пункту 4 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів (затверджених Наказом Міністерства транспорту та звязку України від 12 грудня 2007 року № 1149) докази щодо виправлення недоліків.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то пятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя/підпис/О.О. Артоуз
<Текст >13 січня 2012 року <Текст >
<Текст >