Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 травня 2011 р. справа № 2а/0570/5887/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12-15
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Маслоід О.С.
при секретаріЦарук Я.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально-діагностичний центр»
(м. Маріуполь)
про стягнення заборгованості
за участю сторін
представників сторін: від позивача - Заїка О.С., Капустинська О.А.
від відповідача не з`явився
Державна податкова інспекціа у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя (надалі ДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально-діагностичний центр» (надалі відповідач) про стягнення заборгованості з податку на додану вартість на загальну суму 28441,98 грн.
ДПІ обґрунтовує позовні вимоги наступним. Заборгованість з податку на додану вартість також виникла у звязку із несвоєчасним поданням відповідачем звітності з цього податку за січень - травень 2010 року. Крім цього, 17.05.2010 року було анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість та нараховане податкове зобовязання.
ДПІ були складені відповідні акти, акти камеральних перевірок та прийняті податкові повідомлення рішення. Усі ці документи були надіслані відповідачеві, але вони повертались. ДПІ були складені акти про неможливість вручення зазначених документів, податкові повідомлення рішення були розміщені на дошці податкових оголошень. Податкові повідомлення рішення не були оскаржені відповідачем.
Після чого ДПІ були направлені податкові вимоги, активи відповідача знаходяться у податковій заставі.
Відповідач представника у судове засідання не направив, заперечення на позов не надав.
Згідно ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
У відповідності до витягу Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців станом на 27.04.2011 року місцезнаходження відповідача зазначено наступне: 87505 Донецька область, м. Маріуполь, Орджонікідзевський район, вул.. Коксохімічна, 5. За цією адресою відповідачеві поштою була направлена судова повістка, яка повернулася із відміткою «за зазначеною адресою не проживає».
Відповідно вважається, що відповідач про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представників позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач є юридичною особою, зареєстрований виконавчим комітетом Маріупольської міської ради 01.09.1999 року, номер запису про державну реєстрацію 12741020000004543, перебуває на податковому обліку в ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя з 29.05.1992 р.
Згідно зворотнього боку облікової картки з податку на додану вартість станом на 31.12.2010 року за відповідачем рахується заборгованість з цього податку у сумі 28441,98 грн., яка виникла наступним чином.
12.03.2010 р. ДПІ була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності відповідача, за результатами якої складено акт № 206/15-011/24810815. Перевіркою встановлено порушення: пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»; п.п. 7.8.1. п. 7.8. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», тобто не надана декларація з податку на додану вартість (надалі ПДВ) за січень 2010 року.
На підставі акту перевірки ДПІ прийняте податкове повідомлення рішення від 22.03.2010 року № 0000861500/0, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції з ПДВ в сумі 170 грн.
Зазначене податкове повідомлення рішення та акт 31.03.2010 року були направлені відповідачеві поштою замовленим листом з повідомленням № 300068, яке повернуто до ДПІ.
06.04.2010 р. ДПІ складено акт № 0106/15-013/24810815 про неможливість вручення зазначеного податкового повідомлення рішення, згідно якого це податкове повідомлення рішення 06.04.2010 р. розміщено на дошці податкових оголошень.
23.03.2010 р. ДПІ була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності відповідача, за результатами якої складено акт № 232/15-011/24810815. Перевіркою встановлено порушення: пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»; п.п. 7.8.1. п. 7.8. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», тобто не надана декларація з податку на додану вартість (надалі ПДВ) за лютий 2010 року.
Зазначений акт перевірки направлений відповідачеві 31.03.2010 р. по пошті замовленим листом з повідомленням № 300068, який було повернуто до ДПІ.
На підставі акту перевірки ДПІ прийняте податкове повідомлення рішення від 06.04.2010 року № 0000971500/0, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції з ПДВ в сумі 170 грн.
Зазначене податкове повідомлення рішення 09.04.2010 року направлено відповідачеві поштою замовленим листом з повідомленням № 303547, яке було повернуто до ДПІ.
16.04.2010 р. ДПІ складено акт № 0120/15-013/24810815 про неможливість вручення зазначеного податкового повідомлення рішення, згідно якого це податкове повідомлення рішення 16.04.2010 р. розміщено на дошці податкових оголошень.
21.04.2010 р. ДПІ була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності відповідача, за результатами якої складено акт № 413/15-011/24810815. Перевіркою встановлено порушення: пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»; п.п. 7.8.1. п. 7.8. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», тобто не надана декларація з податку на додану вартість (надалі ПДВ) за березень 2010 року.
На підставі акту перевірки ДПІ прийняте податкове повідомлення рішення від 29.04.2010 року № 0001221500/0, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції з ПДВ в сумі 170 грн.
Зазначене податкове повідомлення рішення та акт 07.05.2010 року були направлені відповідачеві поштою замовленим листом з повідомленням № 304896, яке повернуто до ДПІ.
12.05.2010 р. ДПІ складено акт № 0140/15-013/24810815 про неможливість вручення зазначеного податкового повідомлення рішення, згідно якого це податкове повідомлення рішення 12.05.2010 р. розміщено на дошці податкових оголошень.
21.05.2010 р. ДПІ була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності відповідача, за результатами якої складено акт № 583/15-011/24810815. Перевіркою встановлено порушення: пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»; п.п. 7.8.1. п. 7.8. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», тобто не надана декларація з податку на додану вартість (надалі ПДВ) за квітень 2010 року.
На підставі акту перевірки ДПІ прийняте податкове повідомлення рішення від 23.06.2010 року № 0001871500/0, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції з ПДВ в сумі 170 грн.
Зазначене податкове повідомлення рішення та акт 17.07.2010 року були направлені відповідачеві поштою замовленим листом з повідомленням № 313909, яке повернуто до ДПІ.
22.07.2010 р. ДПІ складено акт № 0185/15-013/24810815 про неможливість вручення зазначеного податкового повідомлення рішення, згідно якого це податкове повідомлення рішення 22.07.2010 р. розміщено на дошці податкових оголошень.
22.06.2010 р. ДПІ була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності відповідача, за результатами якої складено акт № 650/15-011/24810815. Перевіркою встановлено порушення: пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»; п.п. 7.8.1. п. 7.8. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», тобто не надана декларація з податку на додану вартість (надалі ПДВ) за травень 2010 року.
Зазначений акт перевірки направлений відповідачеві 17.07.2010 року по пошті замовленим листом з повідомленням № 313909, який було повернуто до ДПІ.
На підставі акту перевірки ДПІ прийняте податкове повідомлення рішення від 22.07.2010 року № 0002041500/0, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції з ПДВ в сумі 170 грн.
Зазначене податкове повідомлення рішення 29.07.2010 року направлено відповідачеві поштою замовленим листом з повідомленням № 315944, яке було повернуто до ДПІ.
04.08.2010 р. ДПІ складено акт № 0209/15-013/24810815 про неможливість вручення зазначеного податкового повідомлення рішення, згідно якого це податкове повідомлення рішення 04.08.2010 р. розміщено на дошці податкових оголошень.
Остання податкова декларація з ПДВ була надана відповідачем за грудень 2009 року, якою визначено податкове зобовязання з ПДВ у сумі 1950 грн.
За заявою відповідача від 17.05.2010 року анульовано реєстрація платника ПДВ. Відповідачем до складу податкових зобовязань з ПДВ не включено суму умовних продаж, тобто занижено податкове зобовязання з ПДВ на суму 24543 грн.
14.09.2010 року ДПІ була проведена невиїзна документальна (камеральна) перевірка податкової звітності відповідача, за результатами якої складено акт № 952/15-011/24810815. Перевіркою встановлено порушення: абз. 17 п. 9.8. ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме до складу податкових зобовязань з ПДВ не включено суму умовних продаж у розмірі 24543 грн.
На підставі акту перевірки ДПІ прийняте податкове повідомлення рішення від 14.09.2010 року № 0002971500/0, яким відповідачеві визначено податкове зобовязання з ПДВ у сумі 24543 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції з ПДВ в сумі 1227,15 грн.
Зазначений акт перевірки та податкове повідомлення рішення 20.09.2010 року направлені відповідачеві поштою замовленим листом з повідомленням № 326512, який повернуто до ДПІ.
20.09.2010 року ДПІ складено акт № 0265/15-013/24810815 про неможливість вручення зазначеного податкового повідомлення рішення, згідно якого це податкове повідомлення рішення 20.09.2010 р. розміщено на дошці податкових оголошень.
До суду не надано доказів оскарження прийнятих податкових повідомлень рішень.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень Податкового кодексу України (надалі ПК України), цей Кодекс набрав чинності з 1 січня 2011 року.
ПК України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
П. 2 Прикінцевих положень ПК України визначено, що з 1 січня 2011 року втратив чинність, Закон.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, при прийнятті рішення судом застосовуються норми законів, що діяли на момент правопорушення.
Відповідно до ст.. 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.п 17.1.1. п 17.1 ст. 17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
П.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону визначено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2, 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених п.п. 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до вимог пп. 6.2.1., пп. 6.2.3. п. 6.2 ст. 6 Закону 05.02.2010 р. ДПІ винесена перша податкова вимога № 1/13. Цього ж дня ДПІ складено акт про неможливість вручення зазначеної податкової вимоги, яку було розміщено на дошці податкових оголошень, відповідно ця податкова вимога вважається врученою 05.02.2010 року.
12.03.2010 р. ДПІ винесена друга податкова вимога № 2/36. Цього ж дня ДПІ складено акт про неможливість вручення зазначеної податкової вимоги, яку було розміщено на дошці податкових оголошень, відповідно ця податкова вимога вважається врученою 12.03.2010 року.
Згідно витягу № 27115494 про реєстрацію в державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 13.05.2010 року активи відповідача знаходяться у податковій заставі.
Зазначені заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу. На час розгляду справи вказана заборгованість відповідачем не сплачена.
П. 1.3 ст. 1 Закону встановлено, що податковий борг (недоїмка) це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 14.1.175 ПК України, податковий борг-сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 цієї статті передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
На підставі викладено позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись Конституцією України, Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, Податковим кодексом України, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254,257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально-діагностичний центр» (код ЄДРПОУ 24810815) на користь державного бюджету заборгованість з податку на додану вартість на загальну суму 28441,98 грн. на рахунок № 31117029700054, одержувач державний бюджет Орджонікідзевського району м. Маріуполя, код 34686694, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 14010100.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Скарга подається на імя Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Постанову підписано 17 травня 2011 р.
Суддя Маслоід О.С.