Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/22939/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11:35
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Чучко В.М.
при секретаріПіскурєвій Ю.А.
за участю представників: позивача ОСОБА_1 (довіреність від 19.12.2011 року № 8279/10/10-013), відповідача не зявився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Першотравневому районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 255,74 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Першотравневому районі Донецької області (далі ДПІ у Першотравневому районі, позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 255,74 грн. з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі ФОП ОСОБА_2).
Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача існує податковий борг з єдиного податку у розмірі 255,74 грн., який виник в результаті не сплати поточного нарахування ставки єдиного податку за вересень-листопад 2011 року. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у порушення вимог Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України, Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва», заявник просить стягнути наведену суму у судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, через канцелярію суду 21.12.2011 року надав заяву щодо визнання позовних вимог у повному обсязі, розгляд справи просив здійснити без його участі.
Відповідно до ст. 128 КАС України, суд визнав можливим розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
ОСОБА_2 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрований Першотравневою районною державною адміністрацією Донецької області 16.06.2005 року за № 2247000 0000 000292, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця сері В00 № НОМЕР_2; ідентифікаційний номер фізичної особи-підприємця НОМЕР_1; місце проживання: 87455, АДРЕСА_1. На податковому обліку ФОП ОСОБА_2 перебуває в ДПІ у Першотравневому районі.
У відповідності до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» ФОП ОСОБА_2 знаходиться на спрощеній системі оподаткування з 01.07.2011 року з правом на здійснення діяльності «52.62.0 Роздрібна торгівля з лотків та ринках», «55.23.0 Надання місць для тимчасового проживання» згідно поданої до податкового органу заяви від 15.06.2011 року, свідоцтво про сплату єдиного податку серії І № НОМЕР_3 видане 17.06.2011 року.
На підставі п. 10.3 ст. 10 Податкового кодексу України місцеві ради обов'язково установлюють податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
Так, Рішенням Урзуфської сільської ради від 04.04.2011 року № 6/8-80 «Про встановлення ставок єдиного податку на 2011» встановлена та затверджена вартість єдиного податку по зазначеним видам діяльності, що становить 200,00 грн. щомісяця.
Згідно статті 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, яка сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до державних цільових фондів зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї.
Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:
- до місцевого бюджету - 43 відсотки;
- до Пенсійного фонду України - 42 відсотки;
- на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.
Отже, з урахуванням наведеного відповідач повинен сплачувати до місцевого бюджету єдиний податок у розмірі 86,00 грн., що становить 43 % від затвердженої ставки єдиного податку 200,00 грн. (200,00 грн. х 43%).
Відповідно до облікової картки облікового рахунку з єдиного податку відповідача та довідки складеної ДПІ у Першотравневому районі, вбачається, що станом на 28.11.2011 року за розрахунком від 20.06.2011 року № НОМЕР_3 ФОП ОСОБА_2 має заборгованість з єдиного податку в загальній сумі 255,74 грн., яка виникла в результаті несплати поточного нарахування ставки єдиного податку за періоди:
- за вересень 2011 року сума заборгованості з єдиного податку становить у розмірі 83,74 грн.;
- за період з жовтня 2011 року по листопад 2011 року сума заборгованості з єдиного податку становить у розмірі 172,00 грн. (86,00 грн. х 2 місяці).
Станом на день розгляду даної адміністративної справи податкова заборгованість з єдиного податку ФОП ОСОБА_2 у розмірі 255,74 грн. не сплачена.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобовязання платників податків, один з яких зобовязує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Правове регулювання спрощеної системи оподаткування субєктів господарської діяльності запроваджене Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» і закріплене в Законі України «Про державну підтримку малого підприємництва», суть якої відповідно до статті 11 цього Закону полягає в заміні сплати, передбачених звичайною системою оподаткування податків, сплатою єдиного податку. Наведеним Указом суб'єктам малого підприємництва надано право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, встановлено ставки єдиного податку, визначено базу та об'єкти оподаткування, строки і порядок сплати єдиного податку та коло осіб, на яких дія Указу не поширюється.
Згідно з пунктом 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації.
У відповідності до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Пунктом 300.1 ст. 300 Податкового кодексу України передбачено, що платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Податковим кодексом України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
З огляду на наведене, оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, при цьому за правилами пункту 4 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обовязок фізичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою.
Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до приписів статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Частиною 3 статті 112 встановлено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Беручи до уваги до уваги те, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу відповідач визнав в повному обсязі, що підтверджується письмовою заявою, підстави для неприйняття якої у суду відсутні, але станом на день розгляду цього спору сума боргу у розмірі 1756 537,65 грн. відповідачем не сплачена, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну державної податкової інспекції у Першотравневому районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 255,74 грн. задовольнити.
Стягнути з фізичної особипідприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; місце проживання: 87455, АДРЕСА_1) на користь місцевого бюджету Урзуфської сільської ради на 31518970700337, код платежу 18050400, одержувач УДК у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686851, податковий борг з єдиного податку у розмірі 255,74 грн. (двісті пятдесят пять грн. 74 коп.), у т.ч.: за вересень 2011 року в сумі 83,74 грн., за жовтень 2011 року в сумі 86,00 грн., за листопад 2011 року в сумі 86,00 грн.
Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено в присутності представника позивача 22 грудня 2011 року. Повний текст постанови виготовлений 26 грудня 2011 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.