Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/18466/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10 год. 25 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Абдукадирової К.Е.
при секретаріОкрибелашвілі О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Горлівської обєднаної державної податкової інспекції
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком», м. Горлівка
про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу в сумі 7495843,60 грн. за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком»
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 за дов. від 15 вересня 2011 року
від відповідача: не зявився
ВСТАНОВИВ:
Горлівською обєднаною державною податковою інспекцією заявлено позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу в сумі 7495843,60 грн. за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком» з направленням на розрахунковий рахунок.
Позивач уточнив позовні вимоги та просив суд надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу в сумі 7495843,60 грн. за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком».
Правовою підставою надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна представник позивача під час розгляду справи вважає норми ст.ст. 14, 16, 20, 95, 178 Податкового кодексу України. Зазначає, що податковий борг в сумі 7495843,60 грн. у відповідача виник на підставі наданих податкових декларацій, податкових повідомлень-рішень та в результаті нарахування пені. Позивачем на виконання рішення суду про стягнення коштів за податковим боргом були спрямовані в банк платіжні доручення, які повернуті без виконання, що унеможливлює стягнути кошти за податковим боргом. Активи податника податків передані у податкову заставу. Тому просить позов задовольнити.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, про місце дату і час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Міком» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області 02.02.1996р., включене до ЄДРПОУ за номером 24070933, перебуває на податковому обліку у Горлівській ОДПІ (Центрально-міському відділенні) з 09.02.1996р. (арк. справи 18 20, 23, 24).
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Підпунктом 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Порядок погашення податкового боргу визначений главою 9 Податкового кодексу України.
Статтею 95 Податкового кодексу України визначений перелік заходів направлених на погашення податкового боргу платника податків, що здійснюються податковим органом.
Пунктом 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно із абз. 2 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби, у свою чергу, звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі прямо передбачено законом.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначені Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі Закон № 2181), який діяв до 01.01.2011р. та главою 9 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011р. Згідно змісту зазначених нормативно-правових актів, стягненню з платника податків підлягає наявна в платника сума податкового боргу.
З огляду на те, що податковий борг відповідача виник частково до набрання чинності Податковим кодексом України, а частково після набрання ним чинності, факт наявності податкового боргу у відповідача суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 наведеного Закону у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п. 58.1. ст. 58 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно із п. 58.3. ст. 58 цього Кодексу, повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Податковим органом (позивачем у справі) прийняті податкові повідомлення-рішення: від 22.09.2010р. № 0001172341/0 (арк. справи 29), яким застосовані штрафні (фінансові) санкції за платежем: податок на додану вартість в сумі 47918,40 грн., від 31.02.2011р. № 0000591542 (арк. справи 30), яким застосовані штрафні (фінансові) санкції за платежем: податок на додану вартість в сумі 1020,00 грн. Податкові повідомлення-рішення в адміністративному або судовому порядку не оскаржені.
Внаслідок несплати суми податкових зобовязань за наведеними податковими повідомленнями-рішеннями у повному обсязі утворилася заборгованість з податку на додану вартість в сумі 47783,00 грн., яка підтверджується зворотнім боком облікової картки (арк. справи 40, 41).
Податковим органом прийняте податкове повідомлення-рішення від 22.09.2010р. № 0001162341/0 (арк. справи 29), яким застосовані штрафні (фінансові) санкції за платежем: податок на прибуток в сумі 161005,80 грн. В адміністративному або судовому порядку не оскаржено.
Внаслідок несплати суми податкових зобовязань за наведеним податковим повідомленням-рішенням у повному обсязі утворилася заборгованість з податку на прибуток в сумі 160584,02 грн., яка підтверджується зворотнім боком облікової картки (арк. справи 49 - 57).
Позивачем прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.09.2010р. № 0002232343 (арк. справи 32), яким застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства про патентування. норм регулювання та обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сумі 17906,86 грн. До вищестоящого податкового органу або судовому порядку не оскаржено.
Внаслідок несплати суми заборгованості за наведеним рішенням у повному обсязі утворилася заборгованість в сумі 17906,86 грн., яка підтверджується зворотнім боком облікової картки (арк. справи 45).
Податковим органом прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: від 22.09.2010р. № 0000112231/0, яким нарахована пеня в сумі 48125,93 грн. за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, від 22.09.2010р. № 0000122231/0, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення валютного законодавства в сумі 1360,00 грн. (арк. справи 33). До вищестоящого податкового органу або судовому порядку не оскаржені.
Внаслідок несплати суми заборгованості за наведеними рішеннями у повному обсязі утворилася заборгованість в сумі 49487,93 грн., яка підтверджується зворотнім боком облікової картки (арк. справи 103).
Позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.05.2009р. № 0000451741/0 (арк. справи 84), яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції за платежем: податок з доходів фізичних осіб в сумі 7216685,19 грн.
Податкове повідомлення-рішення було оскаржене відповідачем у судовому порядку. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 14.12.2009р. по справі 2а-8819/09/0570 позовні вимоги в частині визнання недійсним частково податкового повідомлення-рішення від 16.05.2009р. № 0000451741/0 задоволені, визнано недійсним податкове повідомлення рішення від 19.05.2009р. №0000451741/0 в частині визначення податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 7 215 926,49 грн., у т.ч. за основним платежем 2 405 308,83 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 4 810 617,66 грн. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.06.2010р. (арк. справи 79 83) постанову суду першої інстанції скасовано, у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Згідно із пп. 5.2.4. п. 5.2. ст. 5 Закону № 2181, який був чинним на день прийняття рішення судом апеляційної інстанції, день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 254 КАС України, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.
Отже, вищевказане рішення суду є таким, що набрало законної сили.
За таких обставин, виходячи зі змісту пп. 5.2.4 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181, податкові зобовязання, визначені податковим органом вважаються узгодженим податковим боргом.
Внаслідок несплати узгоджених сум податкових зобовязань за вказаним податковим повідомленням-рішенням утворилася заборгованість з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 7215926,49 грн., яка підтверджується позивачем зворотнім боком облікової картки (арк. справи 42 44).
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, розрахунку (надалі - податкової декларації), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 наведеного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно із статтею 14 Закону України «Про плату за землю» від 03.007.1992р. № 2535-XII, який діяв до 01.01.2011р., платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ст. 17 цього Закону, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідачем до податкового органу була подана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 2152 від 30.01.2010р. на 2010 рік, якою самостійно визначено податкове зобовязання з орендної плати сумі 31418,04 грн. (арк. справи 26, 27).
Внаслідок несплати суми заборгованості за наведеною декларацією у повному обсязі утворилася заборгованість в сумі 3670,78 грн., у т.ч. в сумі 1052,61 грн. по строку сплати до 30.12.2010р. та 2618,17 грн. по строку сплати до 30.01.2011р.
Крім того, податковим органом прийняте податкове повідомлення-рішення від 19.01.2011р. № 0000141540 (арк. справи 31), яким застосовані штрафні (фінансові) санкції за платежем: орендна плата з юридичних осіб в сумі 183,27 грн. В адміністративному або судовому порядку не оскаржено.
Внаслідок несплати суми заборгованості за наведеною декларацією та податковим повідомленням-рішенням у повному обсязі утворилася заборгованість з орендної плати з юридичних осіб в сумі 3854,05 грн.
Відповідачу також нарахована пеня в сумі 47,79 грн. за несвоєчасну сплату податкових зобовязань з орендної плати.
Сума заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в загальному розмірі 3901,84 грн. підтверджується зворотнім боком облікової картки (арк. справи 46, 47).
Згідно із п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1. ст. 57 цього Кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.
Відповідачем до податкового органу був поданий податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 60581 від 23.02.2011р. за 2010 рік, яким самостійно визначено податкове зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 431,21 грн. (арк. справи 28).
Податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 30.03.2011р. № 0001051540 (арк. справи 30), яким застосовані штрафні (фінансові) санкції за платежем: збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 170,00 грн. В адміністративному або судовому порядку не оскаржено.
Податкові повідомлення-рішення та рішення від 22.09.2010р. № 0001172341/0, 22.09.2010р. № 0001162341/0, від 22.09.2010р. № 0002232343, від 22.09.2010р. № 0000112231/0 та від 22.09.2010р. № 0000122231/0, були направлені відповідачу поштою, але повернуті у звязую із неможливістю вручення та розміщені позивачем на дошці податкових оголошень, про що складені відповідні акти від 29.10.2010р. № 215/23 та № 248/23-311 (арк. справи 86 89).
Податкові повідомлення-рішення від 31.02.2011р. № 0000591542, від 30.03.2011р. № 0001051540 та від 19.01.2011р. № 0000141540 були направлені відповідачу рекомендованими листами у відповідності до вимог ст. 58 Податкового кодексу України.
Приписами п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України, встановлена черговість прийняття податковим органом заходів щодо погашення податкового боргу, а саме, першочергово податковим органом приймаються заходи зі стягнення коштів з платника податків, та лише у разі їх недостатності, податковий орган може приймати заходи щодо погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, в якого наявний податковий борг. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010р. № 1244 затверджений Порядок зміни початкової ціни продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення його податкового боргу та оприлюднення інформації про час та умови проведення відповідних торгів, який визначає механізм зміни початкової ціни продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі (далі - майно), в рахунок погашення його податкового боргу та оприлюднення інформації про час та умови проведення відповідних торгів.
Пунктом 2 Порядку встановлено, що погашення усієї суми податкового боргу платника податків за рахунок його майна здійснюється за рішенням органу державної податкової служби, прийнятим з урахуванням вимог пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, яким передбачено право органу державної податкової служби звертатися до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідачу податковим органом були направлені перша від 05.07.2010р. № 1/103 та друга від 06.08.2010р. № 2/122 податкові вимоги, які отримані відповідачем, про що свідчать підписи на їх корінцях (арк. справи 13). Згідно з пп. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-III, який був чинний на момент надіслання вимог, податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Пунктами 8.1., 8.3. ст. 8 Закону № 2181, який був чинним на день виникнення права податкової застави, встановлено, що з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно із законом та не потребує письмового оформлення.
Платник податків має право безоплатно зареєструвати податкову заставу в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, а податковий орган зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі застав за умови строку дії такої податкової застави більш як десять календарних днів.
Податковою інспекцією були описані активи актом опису № 122/24 від 06.07.2010р. на суму 20508681,32 грн. (арк. справи 16, 17) та зареєстровано право податкової застави 08.07.2010р., що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 27734141 (арк. справи 14), що також є передумовою для погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків.
Законодавець чітко визначив, що продаж майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, як захід щодо погашення податкового боргу платника податків є виключною нормою та може застосовуватись податковим органом лише у разі недостатності коштів, які перебувають у власності платника податків.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 27.05.2011р. по справі № 2а/0570/6782/2011 задоволений позов Горлівської ОДПІ до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком» про стягнення коштів з розрахункових рахунків у банківських установах у розмірі 7 494388,00 грн.
На виконання даної постанови позивачем були спрямовані до банківських установ Центрально-міської філії ПАТ «Промінвестбанк», Центральної філії ПАТ «Кредобанк» платіжні вимоги: від 19.08.2011р. на суму 46763,00 грн., від 22.08.2011р. на суму 46763,00 грн., від 20.07.2011р. на суму 160584,02 грн., від 30.08.2011р. на суму 160584,02 грн., які повернуті банком без виконання у звязку із відсутністю коштів на банківському рахунку та накладенням арешту на рахунок (арк. справи 37, 38).
Тобто, у відповідача на момент звернення до суду з даним позовом відсутні кошти на розрахункових рахунках в банках, що унеможливлює здійснити стягнення коштів з рахунків платника податків у банках.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем обґрунтовано заявлено вимогу про надання дозволу на погашення податкового боргу в сумі 7495843,60 грн. за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком».
Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Доказів сплати заборгованості відповідач не надав.
Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог про надання дозволу на погашення всієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу в сумі 7495843,60 грн. за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком» задовольнити.
Надати дозвіл Горлівській обєднаній державній податковій інспекції на погашення усієї суми податкового боргу в сумі 7495843,60 грн. за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Міком».
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 5 грудня 2011 року. Постанова у повному обсязі складена 9 грудня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Абдукадирова К.Е.