Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2011 р. справа № 2а/0570/16325/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12-10 год.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Чекменьова Г.А.
при секретаріТокмаковій Є.А.
за участю:
представника позивача Калашнікової В.О,
відповідачаОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Донецького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_3 про стягнення коштів виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 1674 грн. 20 коп., -
В С Т А Н О В И В:
Донецький міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення коштів виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 1674 грн. 20 коп.
В обґрунтування позову вказав, що до Донецького міського центру зайнятості 01.06.2010 року звернулася ОСОБА_3 за сприянням у працевлаштуванні. 08.06.2010 року їй наданий статус безробітної та була призначена виплата допомоги по безробіттю відповідно до п. 1,3,4 ст. 22, п. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Згідно з «Порядком обміну інформацією між Державно податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України», затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 12.07.2006 року № 259/207 Донецьким міським центром зайнятості було здійснено обмін інформацією з Державно податковою адміністрацією України. В результаті звірки була одержана інформація щодо отримання ОСОБА_3 доходів у період перебування її на обліку в центрі зайнятості як безробітного від ТОВ «Донбас Арена».
Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та наданих соціальних послуг.
У судовому засіданні встановлено, що Донецьким міським центром зайнятості було предявлено позов до ОСОБА_3, однак у звязку із одруженням останньої відповідачка змінила прізвище після реєстрації шлюбу на ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб та копією паспорта (а.с. 31,33).
На підставі даних про виконанні платежі, незаконно отримана допомога по безробіттю складає 1674 грн. 20 коп. Тому просить стягнути з відповідача на їх користь незаконно отриману ОСОБА_3 допомогу по безробіттю в сумі 1674 грн. 20 коп.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнала, не заперечувала проти задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Донецький міський центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття контролює правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття та проводить розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення.
Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_3 01 червня 2010 року звернулася до Донецького міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та була зареєстрована, як така, що шукає роботу (а.с. 6).
Згідно з ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» зайнятість це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що приносить доход у грошовій або іншій формі.
Згідно ч. 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до вимог статті 2 Закону України «Про зайнятість населення», ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідачу 08.06.2010 року було надано статус безробітної та призначена виплата допомоги по безробіттю.
Згідно ч.2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
При звірянні даних з Державно податковою адміністрацією було встановлено факт працевлаштування ОСОБА_3 в період перебування її на обліку як безробітної у центрі зайнятості про що Донецьким міським центром зайнятості було складено відповідний акт № 425 від 12.05.2011 року. ОСОБА_3 працювала на ТОВ «Донбас Арена» за трудовим договором від 20.03.2010 року, що підтверджується трудовим договором № 000000560 від 20.03.2010 року, актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 12.05.2011 року (а.с. 7-8. 9-11).
Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та наданих соціальних послуг.
Згідно відомостей виплат незаконно отримана допомога по безробіттю за період з 08.06.2010 року по 28.10.2010 року, складає 1674 грн. 20 коп. (а.с. 19). Вказана сума відповідачем ОСОБА_3 сплачена не була.
З метою досудового урегулювання спору Донецьким міським центром зайнятості відповідачу направлено лист № 08-09/1952 від 26.07.2011 року, у якому був встановлений пятнадцятиденний термін для добровільної сплати суми незаконно отриманої допомоги по безробіттю, але до теперішнього часу суму боргу на момент подачі позову не сплачено. (а.с.15-16).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідача на користь позивача необхідно стягнути матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 1674 грн. 20 коп.
Відповідачем у судовому засіданні було надано заяву про відстрочення виконання постанови суду на 2 місяці, мотивуючи відсутністю достатніх коштів для погашення боргу.
Представник позивача у судовому засіданні не заперечує відносно надання відстрочення ОСОБА_3 по сплаті незаконно отриманої допомоги по безробіттю у сумі 1674грн. 20 коп. на 24 місяці.
За приписами ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Також ч.2 ст. 263 КАС України передбачено право суду у виняткових випадках відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Враховуючі викладені обставини, та погодження сторонами спосіб виконання рішення, суд вважає за можливе відстрочити виконання рішення суду на 2 місяці.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача, який не є субєктом владних повноважень не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 94, 121, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Задовольнити позов Донецького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_3 про стягнення коштів виплачених як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 1674 грн. 20 коп.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Донецького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття кошти виплачені як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 1674 (одну тисячу шістсот сімдесят чотири) грн. 20 коп. на розрахунковий рахунок № 37176002002327 в ГУДКУ в Донецькій області, отримувач Донецький міський центр зайнятості, ЄДРПОУ 25671511, МФО 834016.
Відстрочити виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2011 року на 2 (два) місяці з дати набрання постановою суду законної сили
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 19 жовтня 2011 року. Повний текст постанови складений 24 жовтня 2011 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Чекменьов Г.А.