Постанова № 20551613, 31.08.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.08.2011
Номер справи
2а-21632/10/0570
Номер документу
20551613
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2011 р.                                                             справа № 2а-21632/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11.50

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Наумової К.Г.

при секретарі          Чухляк О.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області (м. Донецьк)

до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» (м. Донецьк)

про стягнення економічних санкцій, -

За участю сторін:                     

від позивача: ОСОБА_1 за дов., ОСОБА_2 за дов.

від відповідача: ОСОБА_3 за дов.

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» про стягнення економічних санкцій у сумі 3813883грн. 80коп., що застосовані до відповідача рішенням № 208 від 07.06.2010 року.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі посилаючись на Ухвалу Вищого адміністративного суду України від 24.05.2011р. по справі № 2а-20857/10/0570, якою визнано частково нечинним рішення Державної інспекції по контролю за цінами в Донецькій області № 208 від 07.06.2010р.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представників сторін, суд –

ВСТАНОВИВ:

Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області проведено планову перевірку Виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з теплопостачання, відповідності зміни їх розмірів, а також рівня відшкодування населенням вартості послуг за підсумками виробничої діяльності суб`єктів господарювання у 2009 році та 1 квартал 2010 року, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 № 955.

За наслідками даної перевірки було складено акт від 31.05.2011р. про результати проведеної перевірки Виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго».

Під час перевірки встановлено порушення вимог п.п. 6 п. 2 ст. 21, п.п. 3 п. 2 ст. 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п. 23, 24, 27 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою КМУ від 03.10.2007р. № 1198; Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630 (додаток 1); п. 2.11 «Положення про впровадження по будинкових та квартирних засобів обліку споживання холодної та гарячої води і теплової енергії, їх технічне обслуговування, ремонт та повірку в наявному житловому фонді», затвердженого розпорядженням голови Донецької обласної адміністрації від 18.02.2003р. № 76 (зареєстровано в Донецькому обласному управлінні юстиції від 24.02.2003р. № 22/1042), що призвело до отримання необґрунтованої суми виручки у розмірі 1271294грн. 60коп.

На підставі даного акту перевірки рішенням про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 07.06.2010 року № 208 Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області, на підставі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», вирішила: вилучити у обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» безпідставно отриману суму виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 1271294грн. 60коп., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 2542589грн. 20коп., загальна сума економічної санкції складає 3813883грн. 80коп.

Також на підставі зазначеного акту перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області до обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» пред`явлена претензія від 07.06.2010р. № 05-04/208-208 про стягнення безпідставно отриманої суму виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 1271294грн. 60коп., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 2542589грн. 20коп., загальна сума економічної санкції складає 3813883грн. 80коп.

Відповідач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом у якому оскаржив зазначене рішення.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 04.10.2010р. по справі № 2а-20857/10/0570 задоволено позов Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в інтересах виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» до Державної інспекції по контролю за цінами в Донецькій області та визнано недійсним рішення №208 від 07.06.2010 року про застосування до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» економічних санкцій за порушення дисципліни цін у вигляді вилучення безпідставно отриманої суми виручки у розмірі 1271294 гривні 60 копійок та штрафу у двократному розмірі необґрунтовано отриманої виручки у розмірі 2542589 гривень 20 копійок, загалом 3813883 гривень 80 копійок.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.11.2010р. по справі № 2а-20857/10/0570 скасовано постанову Донецького окружного адміністративного суду від 04.10.2010р. по справі № 2а-20857/10/0570, відмовлено у задоволенні позовних вимог Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго».

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24.05.2011р. по справі № 2а-20857/10/0570 скасовано постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.11.2010р. в частині відмови в задоволенні позову щодо визнання нечинним рішення Державної інспекції по контролю за цінами в Донецькій області № 208 від 07.06.2010р. щодо стягнення економічних санкцій за порушення дисципліни цін, в цій частині залишено в силі рішення суду першої інстанції.

Вищій адміністративний суд України в ухвалі від 24.05.2011р. по справі № 2а-20857/10/0570 також встановив, що оскаржене рішення інспекції в частині стягнення 298грн. 03коп. необґрунтовано отриманої виручки та 596грн. 06коп. штрафу на загальній суму 894грн. 09коп. є правомірним.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Оскільки постанова Донецького окружного адміністративного суду від 04.10.2010р. по адміністративній справі №2а-20857/10/0570 в частині визнання недійсним рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 07 червня 2010 року № 208 на суму 3812989грн. 71коп. набрала законної сили, тому рішення контролюючого органу в частині вилучення економічних санкцій у розмірі 3812989грн. 71коп. втратило чинність, що обумовлює безпідставність вимог про стягнення зазначеної суми.

Відповідно до ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

За таких підстав, позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» в частині стягнення економічних санкцій у сумі 894грн. 09коп., що застосовані до відповідача рішенням № 208 від 07.06.2010 року. підлягають задоволенню.

В частині стягнення економічних санкцій у сумі 3812989грн. 71коп. позов задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в них позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись Конституцією України, Законом України «Про ціни і ціноутворення»,

ст.ст. 7 -12, 69-72, 94, 112, 122-163, 254, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольни частково.

Стягнути з Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» (ЄДРПОУ 03337119) у доход Державного бюджету України економічні санкцію у сумі 894грн. 09коп., які застосовані рішенням про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 07.06.2010 року № 208.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Скарга подається на ім’я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 05 вересня 2011 року.

Суддя                                                                       Наумова К.Г.