ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
15 листопада 2011 р.
(17:00) Справа №2а-10773/11/0170/19 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді Кузнякової С.Ю.,
при секретарі Устіновій І.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
< Текст >, <Поле для ввода текста >
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим <Список ><Позивач в особі >
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Продакс" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про стягнення заборгованості,
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Продакс" 702,89 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив клопотання про розгляд справи за його відсутністю, на позовних вимог наполягав.
Представник відповідача до суду не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника позивача відповідно до заявленого ним клопотання та у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначались у Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-IV від 09.07.03р. (далі Закон України №1058-IV від 09.07.03р.).
Згідно ст. 1 Закон України №1058-IV від 09.07.03р. (в редакції, яка діяла на момент виникнення заборгованості зі сплати страхових внесків) страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Ст. 3 Закон України №1058-IV від 09.07.03р. визначала, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до ч.2 ст. 5 Закону України №1058-IV від 09.07.03р. виключно цім Законом визначаються:принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Страхувальники були зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду (ч. 6 ст. 20 Закону України №1058-IV від 09.07.03р. ).
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважались простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. (ч. 2 ст. 106 Закону України №1058-IV від 09.07.03р.).
Згідно з ч. 6 ст. 17 Закону України №1058-IV від 09.07.03р., страхувальник був зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Ч. 9 ст. 106 Закону України №1058-IV від 09.07.03р. (в редакції, яка діяла на момент прийняття позивачем рішення про застосування фінансових санкцій) було передбачено, що виконавчі органи Пенсійного фонду за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, застосовують до страхувальників штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Ч. 13 ст. 106 Закону України №1058-IV від 09.07.03р. було встановлено, що про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідно до ч. 14 ст. 106 Закону України №1058-IV від 09.07.03р. суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків, зокрема шляхом звернення до суду з позовом про стягнення.
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим прийняте рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками чи органом Пенсійного фонду № 2296 від 18.09.2009 року , яким до відповідача застосовано 903,14 грн. фінансових санкцій та 283,96 грн. пені за період з 20.03.2006 р. по 22.02.2008 р.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення позивача у встановленому законом порядку не оскаржене.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування фінансових санкцій прийняті з порушенням діючого законодавства.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача по фінансовим санкціям, нарахованим за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування складає 702,89 грн., з якої 535,22 грн. штрафних санкцій та 167,67 грн. пені, що вбачається з картки особового рахунку страхувальника ( а.с.12-15).
На підставі викладеного суд вважає, що позивач правомірно звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 702,89 грн.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Продакс" (98604, АР Крим, м. Ялта, вул. Блюхера, 22А, ідентифікаційний номер 30863258) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим (98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Садова, 4, п/р 2560670449012 в КРУ ВАТ “Державний ощадний банк України” м. Сімферополь) 702,89 грн. заборгованості, з яких 535,22 грн. фінансових санкцій, 167,67 грн. пеня, на підставі рішення № 2296 від 18.09.2009 року.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя <підпис >Кузнякова С.Ю.
<Текст >