Постанова № 20549278, 08.11.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
08.11.2011
Номер справи
2а-11869/11/0170/25
Номер документу
20549278
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

08 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-11869/11/0170/25 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., при секретарі Зайцевій М.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК <Список ><Позивач в особі >

до Приватного підприємства "Ампір" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про стягнення

<Текст >

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до ПП "Ампір", в якому просить стягнути з відповідача заборгованість зі штрафних санкцій у сумі 170 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ПП "Ампір" являється платником податків та зборів з 06.08.1997 року, зокрема, місцевих податків і зборів, у зв'язку з чим повинно надавати до податкового органу щоквартальний розрахунок комунального податку, який має сплачувати у повному обсязі у встановлений законодавством строк. Так, перевіркою було встановлено, що відповідач не подав декларацію з податку на додану вартість за 4 квартал 2009 року, про що був складений акт, на підставі якого прийнято рішення про застосування до Підприємства штрафної санкції у сумі 170 грн., яка відповідачем добровільно до Державного бюджету до цього часу не перерахована, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Представник відповідача до залу судового засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений, але конверт повернувся до суду з відміткою про невручення.

Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року, головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, діючій на момент спірних правовідносин, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках- коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Судом встановлено, що ПП "Ампір" перебуває на податковому обліку в ДПІ м. Ялта з 06.08.1997 року, та являється платником податків і зборів, що підтверджується відповідною довідкою (а.с. 10).

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України від 25.06.1991 року № 1251-XII "Про систему оподаткування" (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) до місцевих податків належать:

1) податок з реклами;

2) комунальний податок;

3) податок на нерухоме майно (нерухомість), відмінне від земельної ділянки.

Статтею 15 Декрету КМУ від 20.05.1993 року № 56-93 "Про місцеві податки і збори"(в редакції на момент виникнення спірних справовідносин) закріплено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно ст. 18 Декрету органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок. Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю відміняти окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки у сплаті місцевих податків та зборів.

Відповідно до п. 4.1.1. ст. 4 Закону України від 21.12.2000року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який діяв на момент виникнення заборгованості, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім окремих випадків. П. 4.1.4. передбачено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює, згідно пп. б, календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно ст. 11 Закону ВР УРСР від 04.12.1990 року № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) органи державної податкової служби мають право, в тому числі, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

За результатами невиїзної документальної перевірки додержання податкового законодавства, проведеною Державною податковою інспекцією в м. Ялта АР Крим, було складено акт від № 3694/15-3/24873193 від 04.10.2010 року, яким встановлено, що ПП "Ампір" не було подано розрахунку з комунального податку за 4 квартал 2009 року (а.с. 12).

Згідно ст. 17.1.1. Закону України від 21.12.2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в старій редакції платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі вказаного акту позивачем було винесено податкове повідомлення- рішення № 0007911503/0 від 23.11.2010 року про накладення на відповідача штрафної санкції за дане порушення у сумі 170 грн. (а.с. 14). Вказане рішення керівництву відповідача вручено не було з причини його відсутності за юридичною адресою, про що було складено відповідний акт (а.с. 14 оборот). Сума заборгованості Підприємством сплачена не була, що підтверджується розрахунком (а.с. 5).

Рішення про нарахування штрафної санкції також оскаржено не було, отже сума заборгованості вважається узгодженою.

Відповідно до п. 59.1. ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Так, 20.01.2011 року позивачем було винесено податкову вимогу № 26, яка також не була вручена відповідачу з причини його відсутності за місцем реєстрації (а.с. 15).

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, вказана вимога є узгодженою.

Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача по сплаті штрафної санкції становить 170 грн., а отже заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Згідно п.95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Ампір" (98635, АР Крим, м. Ялта, вул. П.Тольятті, буд. 8, кв. 5, код. ЄДРПОУ 24873193) на користь Місцевого бюджету м. Ялта (р/р 33211828700041 в УГК в АРК, код ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026) заборгованість по штрафним санкціям з комунального податку 4 квартал 2009 року у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство "Ампір".

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

<Текст >

Суддя підпис Кононова Ю. С.

<Текст >