ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
08 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-11879/11/0170/25 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., при секретарі Зайцевій М.О., за участю прокурора Курдюк М.А., представника позивача ОСОБА_1 довіреність № 40/1-8-556 від 14.06.2011 року, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Кримського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 <Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про стягнення
<Текст >
ВСТАНОВИВ:
Кримський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим звернувся з адміністративним позовом до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим, в якому просить стягнути з відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованість з фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були порушені вимоги ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення дозволу, який дає право на рух автомобільними шляхами України, у зв'язку з чим Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим № 131607 від 23.08.2011 року до відповідача застосовано фінансові санкції на загальну суму 1700 грн. Постанова отримана на руки уповноваженою особою відповідача, однак добровільно сума штрафної санкції сплачена не була, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином (а.с. 24), про причини своєї неявки суд не повідомив.
Суд, вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 04.07.2011 року в м. Сімферополі на вул. Елеваторна, 1 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим проведено перевірку транспортного засобу марки Івеко 440 Е42 реєстраційний номер НОМЕР_1, який згідно акту перевірки, належить ФОП ОСОБА_2 В результаті перевірки встановлено, що відповідачем було допущено порушення вимог абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, а саме дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень. Так, цією перевіркою було встановлено, що маса брутто причепу і вантажу становить 43230 кг.
Відповідно до п. 22.1. Постанови КМ України від 10.10.2001 року № 1306 "Про Правила дорожнього руху" маса вантажу, що перевозиться, і розподіл навантаження на осі не повинні перевищувати величин, визначених технічною характеристикою даного транспортного засобу.
За результатами проведеної перевірки посадовою особою позивача було складено акт від 04.07.2011 року (а.с. 6), копія якого була отримана відповідачем особисто 15.08.2011 року (а.с. 7).
Згідно ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень, які здійснюються на договірних умовах чи для власних потреб, обов'язковим документом є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції в тому числі за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 27 Порядку "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого Постановою КМУ від 08.11.2006 року № 1567, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
Постановою Управління № 131607 від 23.08.2011 року до ФОП ОСОБА_2 було застосовано фінансові санкції у сумі 1700 грн. Копія постанови була направлена відповідачу 25.08.2011 року, що підтверджується супровідним листом (а.с. 9).
Згідно п. 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідачем зі свого боку не надано доказів сплати штрафної санкції або оскарження ним рішення позивача про їх нарахування.
Дослідивши докази у справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вимога позивача ґрунтується на законі, доведена в належним спосіб і тому підлягає задоволенню.
Вказана у постанові сума в добровільному порядку відповідачем до Державного бюджети перерахована не була.
Згідно положень ст. 60 Закону України "Про автомобільні дороги" порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті визначається Кабінетом Міністрів України, однак, до теперішнього часу такий порядок не визначений, у зв'язку з чим несплачена сума штрафних санкцій підлягає стягненню безпосередньо до державного бюджету України.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.
В судовому засіданні були проголошені вступна та резолютивна частини постанови. Постанову у повному обсязі складено 11.11.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. 158-161, ч.1 ст. 162, 163, 183-2 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (96000, АДРЕСА_1; ІПН НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України (р/р 31115106700151 в УДК у м. Красноперекопськ ГУ ДКУ в АР Крим МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи і інші санкції") суму штрафних санкцій у розмірі 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок на підставі постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим № 131607 від 23.08.2011 року.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
<Текст >
Суддя підпис Кононова Ю. С.
<Текст >