Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16. тел. 235-24-26
У Х В А Л А
про порушення провадження у справі
"28" грудня 2011 р. Справа № Б8/196-11 Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф., розглянувши матеріали
за заявою Голови ліквідаційної комісії приватного підприємства «ВІЗІЯ», ідентифікаційний номер: 37074717, місцезнаходження: 08150, Київська обл., Київо-Святошинський районг, м. Боярка, вул. Хрещатик, буд. 43,
про порушення справи про банкрутство приватного підприємства «ВІЗІЯ», ідентифікаційний номер: 37074717, місцезнаходження: 08150, Київська обл., Київо-Святошинський районг, м. Боярка, вул. Хрещатик, буд. 43,
В С Т А Н О В И В:
Голова ліквідаційної комісії приватного підприємства «ВІЗІЯ», ідентифікаційний номер: 37074717, місцезнаходження: 08150, Київська обл., Київо-Святошинський районг, м. Боярка, вул. Хрещатик, буд. 43, звернувся із заявою № 46/12-11 від 22 грудня 2011 року про порушення справи про банкрутство приватного підприємства «ВІЗІЯ», ідентифікаційний номер: 37074717, місцезнаходження: 08150, Київська обл., Київо-Святошинський районг, м. Боярка, вул. Хрещатик, буд. 43 (надалі за текстом «Боржник»), з підстав, передбачених ст. ст. 6, 7, 11, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та ст. ст. 12, 13, 54, 57 Господарського процесуального кодексу України у звязку з недостатністю майна боржника, який ліквідується для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ст. 60 Господарського кодексу України, ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений цим Кодексом. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується. Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію. Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки. Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом державної податкової служби, у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Статтею 105 Цивільного кодексу України встановлено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи. З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи. Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.
Згідно вимог ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, згідно абз. 5 ч. 1 ст. 7 вказаного Закону, заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити: виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання; відповідно до вимог абз. 3, 6 ч. 3 ст. 7 вказаного Закону, до заяви боржника додаються: перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави; інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника. Згідно ч. 4 ст. 7 вказаного Закону, Боржник подає заяву в господарський суд за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом.
Частинами 5 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами, - на такі обставини посилається Боржник.
Відповідно до ч. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, у разі, якщо справа про банкрутство порушується за заявою боржника, боржник зобов'язаний одночасно подати план санації відповідно до вимог цього Закону.
Відповідно до норми ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Частиною 3 ст. 33, ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Суд звертає увагу на те, що згідно абз. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд залишає позов без розгляду, якщо: позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
Представлених матеріалів достатньо для порушення справи про банкротство та призначення розгляду справи. Керуючись ст.ст. 33, 34, 64, 65 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 7, 8, 11, 12, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18 грудня 2009 року, суд,
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство, прийняти заяву до розгляду.
2. Призначити справу до розгляду на 10 січня 2012 року на 12 год. 15 хв. в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, каб. 201).
3. Визнати обовязковою явку в судовому засіданні ОСОБА_1 (паспорт НОМЕР_1, виданий Печерським РУ ГУ МВС України в м. Києві 08 лютого 1996 року);
4. Зобовязати Боржника надати суду для огляду в судовому засіданні оригінали всіх документів долучених до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство;
Зобовязати Боржника надати суду для огляду в судовому засіданні оригінали та для доручення до матеріалів справи копії документів:
-докази розміщення ліквідаційною комісію в друкованих органах повідомлення про ліквідацію Боржника та про порядок і строки заяви кредиторами претензій;
-Докази персонального повідомлення про ліквідацію Боржника у письмовій формі кредиторів Боржника, письмового повідомлення органу податкової служби за місцезнаходженням Боржника, в тому числі про порядок та строки заявлення претензій до Боржника;
-Докази вжиття належних заходів ліквідаційною комісієї по стягненню дебіторської заборгованості Боржника;
-Докази оцінки майна Боржника ліквідаційною комісією Боржника з дотриманням вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»;
-бухгалтерський баланс на останню звітну дату, підписану керівником та бухгалтером Боржника;
-За 2010-2011 роки: баланси Боржника за 2011 рік річний, за 2010 рік - квартальні (форма №1), звітів про фінансові результати (форма № 2 або № 2-м), звіт про рух грошових коштів (2010, 2011 роки), звіти про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість, розшифровку балансу Боржника по дебіторській та кредиторській заборгованості станом на дату подачі заяви про порушення справаджння у справі про банкрутство;
-аудиторський висновок з перевіркою господарсько-фінансової діяльності Боржника за період за 24 останні місяці до дати подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство; аудиторський висновок нарати разом з належним чином засвідченими документами, що підтверджують правомірність аудитора надавати відповідного роду послуги (свідоцтво, тощо).
-належні докази та результати перевірки достовірності та повноти ліквідаційного балансу Боржника органом державної податкової служби, у якому перебуває на обліку Боржник;
- документи, що підтверджують підстави виникнення, розмір кредиторської заборгованості та строки виконання зобовязань;
- на призначене судове засідання надати реквізити розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання; перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави;
- на призначене судове засідання надати станом на дату після отримання цієї ухвали: довідку/витяг Бюро технічної інвентаризації за місцезнаходженням Боржника про наявність чи відсутність зареєстрованого на праві власності нерухомого майна за Боржником; довідку/витяг Управління Держкомзему за місцезнаходженням Боржника про наявність чи відсутність зареєстрованих на праві власності або на праві користування земельних ділянок за Боржником; довідку/витяг Міжрайонного реєстраційно-екзаменаційного відділу міста Києва / іншого уповноваженого органу про наявність чи відсутність зареєстрованих на праві власності транспортних засобів, тракторів, сільськогосподарської техніки, інших самохідних пристроїв за Боржником; довідку/витяг Інспекції держтехнагляду про наявність чи відсутність зареєстрованого на праві власності тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів за Боржником; витяг з державного реєстру правочинів на Боржника.
- план санації відповідно до вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”;
- перелік дебіторів та кредиторів із зазначенням сум заборгованості та строків виконання зобовязань;
- відомості, про місцезнаходження коштів Боржника на рахунках у банках і інших фінансово-кредитних установах;
- список банків, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника, та їх місцезнаходження;
- довідку всіх банків, які здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника, про внесення документу на безспірне стягнення коштів, в тому числі до картотеки на окремий позабалансовий рахунок;
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, відсутня справа між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав або є рішення цих органів з такого предмету;
5. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, у звязку з чим заборонити органам стягнення та органам виконавчої служби стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюються стягнення відповідно до законодавства.
6. Попередити сторони про матеріальну відповідальність за неявку в судове засідання та невиконання вимог суду. Зокрема, попередити учасників провадження про те, що відповідно до п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, приймаючи рішення, має право: стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
7. Ухвалу надіслати: Управлінню з питань банкрутства Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 5/2, каб.2); Відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції (08152, Київська область м. Вишневе, вул. Л.Українки, 86), державному реєстратору Києво-Святошинскої районної державної реєстрації (03115, м. Київ, проспект Перемоги, 126), державному нотаріусу Києво-Святошинської районної державної нотаріальної контори (08150, Київська обл., Києво-Святошинський район, м. Боярка, вул. Б.Хмельницького, 113);
Копію ухвалу надіслати: боржнику (08150, Київська обл., Київо-Святошинський район, м. Боярка, вул. Хрещатик, буд. 43); Лисаку В.В. (м. Київ, вул. Московська, буд. 17/2, кв. 75), арбітражному керуючому Вершину А.О. (АДРЕСА_1; АДРЕСА_2; приватному підприємству «Фірма Регент»(04053, м. Київ, вул. Артема, буд. 21), Державній податковій інспекції у КиєвоСвятошинському районі (08132 м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34), Управлінню Пенсійного фонду України у КиєвоСвятошинському районі Київської області (08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Святошинська, буд. 50), КиєвоСвятошинській виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (08154, м. Боярка, вул. Білогородська, буд. 11а).
Дата набрання чинності ухвалою 28 грудня 2011 року;
Термін предявлення виконавчого документу до виконання до 28 грудня 2012 року.
Дана ухвала виконується в порядку встановленому для виконання судових рішень, та відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про виконавче провадження” є виконавчим документом.
СуддяСкутельник П.Ф.