Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.12.2011року Справа № 2-а-1215/11
Ясинуватський міськрайонний суд донецької області у складі:
головуючого судді – Черноті С.В.,
при секретарі - Зайцевій О.В.,
за участю позивачки – ОСОБА_1,
третьої особи – ОСОБА_1,
представника третьої особи – ОСОБА_2,
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_3 до Спартаківської сільської ради, третя особа – ОСОБА_1 про скасування рішення Спартаківської сільської ради та визнання державного акту недійсним, -
В с т а н о в и в :
07.12.2011 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_3 до Спартаківської сільської ради, третя особа – ОСОБА_1 про скасування рішення Спартаківської сільської ради та визнання державного акту недійсним.
Ухвалою судді від 08.12.2011 р. по справі відкрито провадження у справі та призначений розгляд справи на 29.12.2011 р.
Під час розгляду справи від представника третьої особи ОСОБА_2 надійшло клопотання про закриття провадження у справі, оскільки дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Суд, вислухавши думку позивачки, яка просила розглянути колопотання відповідно до вимог законодавства, третьої особи, яка підтримала клопотання та дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до статті 13 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють від імені Українського народу права власника в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону. Відповідно до статті 14 Конституції України право власності на землю набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону. Виходячи з вказаних положень Конституції України, а також зі статей 177 та 181 Цивільного кодексу України, земля та земельні ділянки є об'єктами цивільних прав.
З положень статей 13, 14, 140, 142, 143 Конституції України, статей 11, 16, 167, 169, 374 ЦК України, статей 80, 84, 123, 124, 127, 128 ЗК України випливає, що органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування у правовідносинах щодо розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності (надання земельних ділянок громадянам та юридичним особам у власність або у користування, в тому числі прийняття державними органами та органами місцевого самоврядування відповідних рішень) діють як органи, через які держава або територіальна громада реалізують повноваження власника земельних ділянок.
Громадяни та юридичні особи у визначеному законом порядку набувають прав власності та користування земельними ділянками відповідно до їх цільового призначення для ведення господарської діяльності або задоволення особистих потреб.
Відносини щодо набуття та реалізації громадянами, юридичними особами прав на земельні ділянки та цивільного обороту земельних ділянок ґрунтуються на засадах рівності сторін і є цивільно-правовими.
Вимоги позивачки обґрунтовані нормами Земельного кодекса України та стосуються права власності ОСОБА_1 на земельну ділянку. Правовідносини, що склалися між позивачкою та Спартаківською сільською радою не стосуються сфери публічно-правових відношень. Спір, що виник внаслідок порушення права позивачки на земельну ділянку є спором про право і підлягає розгляду за правилами Цивільного процесуального кодексу України.
Тому суд вважає, що клопотання представника третьої особи слід задовольнити, оскільки позов ОСОБА_3 не може розглядатися у порядку адміністративного судочинства, тому що стосується цивільних правовідносин щодо права на земельну ділянку.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Також, на підставі п. 5 ч.1 ст.7 ЗУ «Про судовий збір» від 08.07.2011 р., суд вважає за необхідне повернути позивачці сплачену суму судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17, 157 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника третьої особи ОСОБА_2 – задовольнити.
Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Спартаківської сільської ради, третя особа – ОСОБА_1 про скасування рішення Спартаківської сільської ради та визнання державного акту недійсним, – закрити.
Зобов’язати місцевий бюджет м. Ясинувата та Ясинуватського району Донецької області повернути ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, суму судового збору, яка сплачена на розрахунковий рахунок державного бюджету м. Ясинувата та Ясинуватського району Донецької області (р/р 31210206700097 ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686701, код платника НОМЕР_1, призначення платежу 22030001) на підставі квитанції № 050710110 від 07 грудня 2011 року в сумі 28 грн. 23 коп. (двадцять вісім грн. 23 коп.).
Апеляційна скарга на цю ухвалу суду може бути подано до апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом п'яти днів з дня оголошення ухвали.
Суддя: ОСОБА_4