Єдиний державний реєстр судових рішень
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"08" листопада 2011 р. м. КиївК-19222/07
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Головуючого - Шипуліної Т.М.,
суддів: Голубєвої Г.К., Маринчак Н.Є., Рибченка А.О., Федорова М.О.
розглянула у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Закритого акціонерного товариства «Руккі Україна» на постанову Господарського суду Запорізької області від 15.03.2006 року та ухвалу Запорізького апеляційного господарського суду від 12.07.2006 року по справі № 13/100/06-АП за позовом Закритого акціонерного товариства «Руккі Україна»до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя про скасування податкового повідомлення рішення
Заслухавши доповідь судді Шипуліної Т.М., перевіривши доводи касаційної скарги щодо дотримання правильності застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія:
В С Т А Н О В И Л А :
На розгляд суду передано вимоги Закритого акціонерного товариства «Руккі Україна»до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя про скасування податкового повідомлення рішення №0009881510/0 від 04.11.2005.
Постановою Господарського суду Запорізької області від 15.03.2006 року, залишеною без змін ухвалою Запорізького апеляційного господарського суду від 12.07.2006 року, в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, позивач 11.08.2006 року звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, який своєю ухвалою від 11.12.2008 року прийняв її до свого провадження.
В касаційній скарзі позивач просив скасувати постанову Господарського суду Запорізької області від 15.03.2006 року та ухвалу Запорізького апеляційного господарського суду від 12.07.2006 року, прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення судами норм матеріального та процесуального права, зокрема, п.1.1 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 18 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», п.п.2.1.3 п.2.1 ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Перевіривши матеріалами справи, наведені у скарзі доводи, колегія суддів, дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій було встановлено, що ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя у м. Алушті Автономної Республіки Крим було проведено перевірку з питань ненадання податкової звітності філією ЗАТ «Руккі Україна»у м.Запоріжжі за період з 10.02.2003 до 03.11.2005, за результатом якої складено акт перевірки №769/15-2/26182564 від 03.11.2005.
Зі змісту акту перевірки вбачається, що за наслідками проведеної перевірки було встановлено порушення з боку філії ЗАТ «Руккі Україна»у м.Запоріжжі ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори»№56-93 від 20.05.1993, п.2.6 ст.2 Положення «про комунальний податок», затверджений рішенням Запорізької ради народних депутатів від 05.06.2002 №126 із змінами та доповненнями від 09.06.2004 згідно рішення Запорізької міської ради народних депутатів №7 «Про внесення змін до положень про місцеві податки та збори», а саме: не подано до податкового органу податкову звітність згідно діючого законодавства.
На підставі зазначеного акту податковим органом прийнято податкове повідомлення рішення №0009881510/0 від 04.11.2005, яким позивачу визначено податкове зобовязання у вигляді штрафної (фінансової) санкції у розмірі 3740,00грн. за неподання 22 розрахунків суми комунального податку.
За змістом п.1.1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі-Закон України №2181) платниками податків є також філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи.
Пунктом 3 ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування»передбачено, що місцеві податки і збори, механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, встановленими Законами України. При цьому, комунальний податок є обовязковим для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності обєктів оподаткування. Звільнення філій від сплати комунального податку чинним законодавством не передбачено.
Згідно ст. 18 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори»від 20.05.1993 №56-93 органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів.
Статтею 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»передбачено, що місцеві податки і збори зараховуються до відповідних місцевих бюджетів.
Статтею 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом приймають рішення, які є обовязковими для виконання на відповідній території.
Згідно п.п. 2.1 п.2 Положення «Про комунальний податок», затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 05.06.2002 №126 (із змінами та доповненнями), затвердженими рішенням Запорізької міської ради від 09.06.2004 №7, платниками комунального податку є також філії (окремі та інші підрозділи) підприємств всіх форм власності.
Відповідно до п.п.2.6 п.2 цього Положення (п.2.5 згідно внесених змін рішення №7 від 09.06.2004) комунальний податок перераховується до бюджету міста за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби). Базовий (податковий) період становить один місяць.
Підпунктом 4.1.4 п.4 1 ст.4 Закону України №2181 встановлено, що у разі, якщо базовий період дорівнює календарному місяцю (у т. ч. щомісячних авансових платежів, внесків) податкова декларація (розрахунок) подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно п.п. 4.1.7 п.4.1 ст. 4 цього Закону платник податків має право не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання декларації, визначеного згідно з підпунктом 4.1.4 цього пункту, надіслати декларацію (розрахунок) на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України №2181 платник податків, що не подає податкову декларацію в строк, визначений законом, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімум доходів з громадянина кожне таке неподання або її затримку.
Таким чином, за встановленого факту реєстрації філії ЗАТ «Руккі Україна»у м.Запоріжжі як платника податку, застосування до останнього штрафних санкцій за неподання 22 розрахунків з комунального податку є правомірним.
Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами першої та апеляційної інстанцій при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права при встановленні фактичних обставин справи.
Відповідно до частини 1 статті 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст. ст. 210, 2201, 223, 224, 230, 231, ч.5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія
У Х В А Л И Л А :
Касаційну скаргу Закритого акціонерного товариства «Руккі Україна» залишити без задоволення, постанову Господарського суду Запорізької області від 15.03.2006 року та ухвалу Запорізького апеляційного господарського суду від 12.07.2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, на підставі та у строки, передбачені статтями 235 238, 240 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: ___ Т.М. Шипуліна
Судді: ____Г.К. Голубєва
____ Н.Є. Маринчак
____ А.О. Рибченко
____ М.О. Федоров
Суддя Т.М. Шипуліна