Головуючий у 1 інстанції -
Суддя-доповідач - Дяченко С.П.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2011 року справа №2а-23684/09/1270 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді
суддів , Шишова О.О.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Ганіма» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 28 липня 2009 року у справі № 2а-23684/09/1270 за позовом Державної податкової інспекції у Артемівському районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ганіма» про припинення юридичної особи,
встановила:
18 .06.2009 року Державна податкова інспекція у Артемівському районі м. Луганська звернулась до суду з позивом до ТОВ «Ганіма» про припинення юридичної особи.
В обґрунтування позивних вимог позивач посилався на те , що ТОВ «Ганіма» зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської Ради від 18.02.2004 року та знаходиться на обліку в ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську як платник податків з 27.02.2004 року.
Станом на 18.06.2009 року відповідач не надає податкову звітність до Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганська. У зв»язку з чим , позивач просить припинити юридичну особу відповідача.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 28.07. 2009 року адміністративний позов задоволено. Суд своїм рішенням припинив юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Ганіма», зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради від 18.02.2004 р.
Не погодившись з таким судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права . Просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог , відмовити.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання за викликом не зявились, у звязку з чим суд відповідно до вимог ст. 197 КАС України справу розглянув в порядку письмового провадження на підставі наявних в ній матеріалів.
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне:
Відповідно до ст. 3 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15 травня 2003 року №755-ІУ (далі - Закон №755-ІУ), який набрав чинності з 1 липня 2004 року.
Згідно частини 2 статті 46 Закону № 755-ІУ(далі - Закон №755-ІУ), неподання юридичною особою протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції встановив фактичні обставини справи , правильно застосував норму матеріального та процесуального права , виходячи з наступного.
Відповідач- Товариство з обмеженою відповідальністю «Ганіма» зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської Ради від 18.02.2004 року за №13821200000003142 код ЄДРПОУ: 32864803.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону №755-IV підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є:
-визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути:
- неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року № 1251 -XII, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов»язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-111 від 21 грудня 2000 року визначено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Пунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 наведеного закону податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Пунктом 3 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ передбачено, що державні податкові інспекції в районах у містах контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів.
Колегія суддів також наголошує, що органи державної податкової служби можуть звертатися з вимогами про припинення юридичної особи не в усіх випадках, визначених частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а лише в разі, якщо підставою позову є неподання субєктом підприємницької діяльності протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності.
Це вбачається з наступного:
- згідно пункту 3 частини 1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій органів державної податкової служби належить контроль за своєчасністю подання платниками податків податкових звітів, декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів,
- вказана норма кореспондує з приписами частини 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців ”, якою визначено як підставу для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи - неподання податкової звітності,
- пунктом 17 частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено право податкових органів звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Висновком Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганська від 28.07.2009 р. № 9973/9/10 підтверджується, що відповідач як платник податків не звітує до податкової інспекції, остання декларація була надана 20.03.2008 року. Заборгованості по податках, зборах і обов'язкових платежах не має.
Колегія суддів погоджує позицію суду першої інстанції стосовно того , що оскільки відповідач більше року не подає органам державної податкової інспекції документів фінансової звітності, то це є підставою припинення його підприємницької діяльності.
З огляду на наведене, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду ; підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду - не вбачається.
Керуючись ч. 1-3 ст. 160, ст.ст. 167, 195-196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Ганіма» - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 28 липня 2009 року у справі № 2а-23684/09/1270 за позовом Державної податкової інспекції у Артемівському районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ганіма» про припинення юридичної особи - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий С.П. Дяченко
Судді І.В. Сіваченко
О.О. Шишов