Постанова № 2029036, 07.08.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.08.2008
Номер справи
4/413
Номер документу
2029036
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

07.08.2008 р.                                                                                                     № 4/413

За позовом           Заступника прокурора Деснянського району міста Києва (надалі –Прокурор) в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України (надалі –Позивач 1) та Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(надалі –Позивач 2) ДоТовариства з обмеженою відповідальністю фірми «ТехНова»(надалі –Відповідач) про          стягнення штрафу в розмірі 5100 грн. Суддя Вовк П.В.,

секретар судового засідання Голод В.С.

Представники:

Прокурор Розум С.М

Позивач 1не з’явився

Позивач 2Гончаренко О.А.

Відповідачне з’явився На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 07.08.08 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено 12.08.08.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора Деснянського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «ТехНова»про стягнення штрафу в розмірі 5100 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Чернігівській області на підставі ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", в ході перевірки енергогосподарства відповідача встановила порушення вимог нормативно-правових актів при експлуатації теплових установок та мереж, що підтверджується актом обстеження № 332 від 25.07.2007 р. Вимоги припису № 190 від 25.07.2007 р. про усунення порушень вимог нормативно-правових актів щодо експлуатації теплових установок та мереж в теплопостачанні Відповідач не виконав, внаслідок чого постановою № 8 від 27.02.2008 р. накладено штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суму штрафних санкцій до Державного бюджету Відповідачем не сплачено, чим порушено вимоги п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.

Прокурор, Позивач 2 у судовому засіданні позовні вимоги підтримали.

Позивач 1 надав суду клопотання про розгляд справу без його участі та про те, що позов підтримує.

Відповідач був належним чином повідомлений про дату і час судового засідання, в судове засідання не з’явився.

Вислухавши пояснення представника позивача 2 та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд –

ВСТАНОВИВ:

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Чернігівській області, яка діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", 25.07.2007 р. було проведено обстеження Комунального енергогенеруючого підрозділу «Чернігівська теплоелектороцентраль»ТОВ фірми «ТехНова»в м. Чернігові, по вул. Ушинського, 23, про що складено Акт обстеження № 332.

У вказаному акті зазначено, що при огляді було встановлено рад порушень нормативних документів, а саме: не теплоізольовані окремі ділянки трубопроводів, не проведений огляд внутрішньої поверхні трубопроводів в ході їх ремонту, не справне автоматичне обладнання, не справні деякі огороджуючи конструкції, не забезпечене штучне освітлення обладнання.

На підставі Акту обстеження від 25.07.2007 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Чернігівській області було винесено припис № 190 від 25.07.2007 р., за яким Генеральному директору ТОВ фірми «ТехНова»Кравченку С.Г. та директору КЕП «ЧнТЕЦ»ТОВ фірма «ТехНова»Білоброву О.М. приписано усунути у визначений строк усі виявлені порушення.

Акт обстеження, припис рекомендованим листом було направлено Відповідачу. Відповідно до копії поштового повідомлення про вручення їх отримано 06.08.07.

27.11.2007 р. Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Чернігівській області була проведена перевірка дотримання Відповідачем законодавства про електроенергетику та установлено невиконання припису № 190 від 25.07.2007 р., про що складено Акт перевірки № 23, який вручено Відповідачу 10.12.07 згідно поштового повідомлення.

На підставі Акту перевірки від 27.11.2007 р. Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Чернігівській області 27.02.2008 р. винесено постанову № 8 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, у відповідності до якої на ТОВ фірму «ТехНова»за невиконання припису про усунення порушень нормативно-правових актів накладено штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 грн. Згідно копії поштового повідомлення Відповідач 29.02.2007 р. отримав Постанову від 27.02.2007 р.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення вимог нормативно-правових актів.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про теплопостачання»державний нагляд у сфері теплопостачання здійснюють державні інспекції та інші органи у порядку, встановленому законом.

Державні інспектори мають право: надсилати приписи керівникам теплогенеруючих або теплопостачальних організацій про приведення засобів та обладнання у відповідність із нормами та стандартами у сфері теплопостачання; застосовувати в установленому законом порядку санкції до суб'єктів відносин у сфері теплопостачання за порушення вимог нормативно-правових.

Відповідно до п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року N 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2006 року N 131), державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії та Положення про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Чернігівській області, затвердженого 30.04.2004 р. Головним державним інспектором України з енергетичного нагляду, Інспекція Держенергонагляду в межах покладених на неї завдань, проводить обстеження суб’єктів електроенергетики з питань дотримання режимів споживання електричної та теплової енергії; контролює усунення виявлених порушень вимог законодавства.

Начальник Інспекції, його заступники та державні інспектори мають право видавати в межах компетенції обов’язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог законодавства про електроенергетику, накладати на суб’єктів електроенергетики штрафи.

Згідно із ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання»містить аналогічні положення про те, що до суб'єктів господарювання - юридичних осіб застосовуються штрафні санкції за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії - у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

У відповідності до п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. N 1312, накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи мають право державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Згідно з пунктами 7 та 8 вказаного Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Пунктом 10 Положення визначено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до пункту 11 Положення рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.

Таким чином, суд приходить до висновку, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Чернігівській області діяла на підставі, у межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, з використанням наданих повноважень, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо та добросовісно.

Крім того, згідно з п. 15 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду є обов'язковими для виконання керівниками та посадовими особами суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності. А п. 14. цього Положення передбачає, що приписи, постанови або подання посадових осіб Держенергонагляду можуть бути оскаржені до Держенергонагляду або в судовому порядку.

Як свідчать матеріали справи, Відповідачем не було оскаржено в установленому порядку припис № 190 від 25.07.2007 р. про усунення виявлених порушень та Постанова Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Чернігівській області про накладення на Відповідача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику № 8 від 27.02.2008 р.

З урахуванням викладеного, Постанова № 8 від 27.02.2008 р. є обов’язковою та підлягає виконанню.

Відповідач не надав суду докази, які свідчили б про відсутність підстав для сплати заборгованості перед Державним бюджетом України по штрафним санкціям за порушення ним законодавства про електроенергетику, або про відсутність такого порушення.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 71, 94, 158-163 КАСУ, суд -

П О С Т А Н О В И В

1.          Адміністративний позов задовольнити.

2.          Стягнути з ТОВ фірма «ТехНова»в дохід Державного бюджету України (на розрахунковий рахунок № 31118106700002, банк ГУ ДКУ в м. Чернігівській області, МФО 853592, ЄДРПОУ 22825965, отримувач –ГУ ДКУ у Чернігівській області, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106) штраф у сумі 5100,00 грн. (п’ять тисяч сто гривень, 00 копійок).

Постанова відповідно до ч.1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                               П.В. Вовк