Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21.07.2008 р. № 9/187
13:04
За позовомДержавної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва
ДоТовариства з обмеженою відповідальністю «МЖК-буд»
про стягнення 3373,57 грн. Суддя: Кротюк О.В. Секретар судового засідання: Таран Т.К.
Представники: Від позивача:Федоров С.Ф. (довіреність № 1761/9/10 від 04.03.2008 р.) Від відповідача:не прибув Обставини справи: Державна податкова інспекція у Подільському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «МЖК-буд»заборгованості у розмірі 3373,57 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі перевірки відповідача Державною податковою інспекцією у Подільському районі міста Києва винесено податкове повідомлення-рішення, яким визначено штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку на додану вартість у розмірі 3578,00 грн., які у встановленому порядку Товариством з обмеженою відповідальністю «МЖК-буд»не сплачені.
За таких обставин, позивач просить стягнути з відповідача спірну заборгованість на підставі рішення суду відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
В зв’язку з тим, що відповідачеві неможливо було вручити судову повідку за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, позивачем опубліковано повідомлення про дату, час та місце розгляду справи в газеті «Хрещатик»від 15.07.2008 р.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце його проведення судового засідання був неодноразово повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи без участі його представника не надав, заперечення проти позову не надав.
Справа розглядається за наявними матеріалами.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення його представника, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
встановив:
Товариства з обмеженою відповідальністю «МЖК-буд»зареєстроване Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією 26.04.2004 року за номером 05799.
Матеріалами справи підтверджується, що станом на день розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 3 373,57 грн., яка виникла у зв’язку з наступним.
На підставі п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” ДПІ у Подільському районі міста Києва була проведена невиїзна документальна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «МЖК-буд»з питань дотримання вимог податкового законодавства, за результатами якої складено акт перевірки від 07.12.2006 р. № 1168-15/235, яким встановлено порушення відповідачем пп. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетом та державними цільовими фондами”, а саме: підприємство несвоєчасно розрахувалось з бюджетом по податку на додану вартість в сумі 17890,00 грн. в зв’язку з чим нараховано штрафні санкції.
За результатами перевірки ДПІ у Подільському районі міста Києва винесено податкове повідомлення-рішення № 0020131501/0 від 07.12.2006 р., яким відповідачеві визначено суму штрафу з податку на додану вартість у розмірі 3578,00 грн.
Актом розміщення податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва № 1026-15/233 від 07.12.2006 р. зафіксовано розміщення податкового повідомлення-рішення № 0020131501/0 від 07.12.2006 р. на дошці податкових повідомлень-рішень ДПІ у Подільському районі міста Києва.
Вищевказане рішення ДПІ у Подільському районі міста Києва Товариством з обмеженою відповідальністю “МЖК-буд” в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувались. Доказів зворотнього суду не надано.
Відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” позивачем 09.01.2007 року було надіслано на адресу відповідача першу податкову вимогу за № 1/60, 20.02.2007 року - другу податкову вимогу за № 2/632. Зазначені вимоги адресату не вручені, в зв’язку з чим ДПІ у Подільському районі міста Києва проведена перевірка на предмет місцезнаходження по зареєстрованій юридичній адресі, за результатами якої складено акти № 27 від 19.01.2007 р. та № 123 від 12.03.2007 р., якими встановлено, що при виході на місце по зареєстрованій юридичній адресі підприємство не знайдено.
Доказів оскарження в апеляційному чи судовому порядку зазначених податкових повідомлень-рішень, вимог суду не надано. Отже, сума податкових зобов’язань вважається узгодженою. Протягом встановленого Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” строку сума податкового зобов"язання відповідачем не погашена. Доказів про зворотнє відповідачем не надано. В зв"язку з цим, в силу норм Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” зазначене податкове зобов"язання набуло статусу податкового боргу.
Враховуючи викладені вище обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі на підставі наступного.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків зобов’язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Ненарахування та несплата податків з коштів (доходів), отриманих від здійснення господарської діяльності, є порушенням інтересів держави та суспільства.
Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-IIIє спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетом та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
пп. 5.2.2. Закону України „Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетом та державними цільовими фондами” встановлено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.
Процедура адміністративного оскарження здійснюється тим контролюючим органом, який надіслав платнику податків податкове повідомлення, відповідно до своєї компетенції, визначеної цим Законом.
Абзацом четвертим п.п. 6.2.4. Закону України „Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетом та державними цільовими фондами” встановлено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до підпункту “а” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до підпункту “б” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Як вбачається з матеріалів справи, податкові вимоги направлені відповідачу відповідно до наведених положень законодавства.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та не надав жодних доказів про сплату узгоджених податкових зобов’язань.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В :
Задовольнити адміністративний позов повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МЖК-буд»(м. Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, 39-А, код ЄДРПОУ 32960816) до Державного бюджету України заборгованість у розмірі 3373 (три тисячі триста сімдесят три) грн. 57 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови та подання апеляційної скарги на постанову протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження, або без подання заяви про апеляційне оскарження шляхом подання апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя О.В.Кротюк