Постанова № 2028996, 26.05.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.05.2008
Номер справи
4/104
Номер документу
2028996
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел.278-43-43, e-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26.05.2008 р.                                                                                                     № 4/104

За позовомПовного товариства «Ломбард-Скарбниця»

До Державної податкової інспекції у м. Кіровограді

Провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень № 0000972200/0 від 09.10.2007, № 0000972200/1 від 05.11.2007 на суму 379,10 грн. та № 0000982200/0 від 09.10.2007, № 0000982200/1 від 05.11.2007 року, № 0000982200/2 від 28.01.2008 на суму 1700,00 грн.

Суддя Вовк П.В.

Секретар судового засідання Камінська Т.О.

Представники:

Від позивача Бойко І.В.

Від відповідачане прибув

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 26.05.08 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Повне товариство «Ломбард-Скарбниця»(далі Позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень № 0000972200/0 від 09.10.2007, № 0000972200/1 від 05.11.2007 на суму 379,10 грн. та № 0000982200/0 від 09.10.2007, № 0000982200/1 від 05.11.2007 року, № 0000982200/2 від 28.01.2008 на суму 1700,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.03.08 відкрито провадження у адміністративній справі № 4/104.

26.05.2008 у судовому засіданні представник Позивача позов підтримав та просить суд позов задовольнити.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Позивач вважає податкове зобов’язання та штрафні санкції по сплати комунального податку, визначені Відповідачем неправомірними, оскільки всі працівники які працюють за місцем розтушування філії працюють на підставі трудових договорів, укладених саме з ПТ «Ломбард-Скарбниця», а не з філією а тому і комунальний податок сплачується за місцем розташування ПТ «Ломбард- Скарбниця», а саме у Печерському районі м. Києва.

Представник Відповідача, який належним чином повідомлений про дату, місце та час проведення судового засідання до суду не прибув. У попередньому судовому засіданні представник Відповідача заперечував проти позову та просив суд відмовити в його задоволені з підстав викладених у письмових запереченнях № 8640/10/10-0 від 14.04.2008, які залучено до матеріалів справи.

З’ясувавши думку представника Позивача, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами.

Дослідивши матеріали справи, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до довідки Головного управління статистики у м. Києві № 3097 від 11.10.2006 Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією зареєстровано філію Позивача, а саме Відокремлений підрозділ «Перша Кіровоградська філія повного товариства «Ломбард-Скарбниця»(далі Філія), яка знаходиться у м. Кіровоград, з правовим статусом без права юридичної особи, ідентифікаційний код 26448117.

Відповідно до статті 4 Положення про відокремлений підрозділ «Перша Кіровоградська філія повного товариства «Ломбард-Скарбниця»не є юридичною особою, не має відокремленого майна, не може від свого імені набувати майнових та особистих немайнових прав, нести зобов'язання, бути позивачем та відповідачем в суді, господарському суді та у третейському суді. Ломбардне відділення не має самостійного балансу. Ломбардне відділення може від імені та за дорученням ПТ «Ломбард-Скарбниця»відкривати рахунки в банківських установах за своїм місцезнаходженням виключно з метою одержання та переказу безготівкових грошових коштів від ПТ «Ломбард-Скарбниця»та ПТ «Ломбард-Скарбниця», а саме для:одержання грошових коштів, для подальшого їх надання фізичним особам згідно відповідних договорів про надання кредитів/застави;переказ безготівкових грошових коштів, отриманих від фізичних осіб в якості погашення зобов'язань згідно відповідних договорів про надання кредитів/ застави, інш. договорів, зокрема зберігання, комісії, доручення тощо, які будуть укладені ломбардним відділенням від імені Товариства, в рамках предмету діяльності Товариства;продажу не викуплених предметів застави; здійснення касових операцій виключно для розрахунків з фізичними особами згідно укладених договорів, зокрема кредиту/застави, інш. договорів, зокрема зберігання, комісії, доручення тощо, які будуть укладені ломбардним відділенням від імені Товариства, в рамках предмету діяльності Товариства, при продажу майна, у т.ч. не викуплених предметів закладу. Будь-які інші рахунки в установах банків ломбардне відділення може відкривати лише за письмовим дозволом ПТ «Ломбард-Скарбниця».

У період з 17.09.2007 року по 21.09.2007 року Відповідачам проведено планову виїзну перевірку Філії з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2004 року по 30.06.2007 року.

26.09.2007 року за результатами перевірки Відповідачем складено акт № 98/22-0/26448117.

Відповідно до висновків вищезазначеного акту перевіркою встановлено порушення Філією ст.15, 18, 19 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори»№ 56-93 від 20.05.93 року (із змінами та доповненнями), що призвело до несплати комунального податку за перевіряє мий період на загальну суму 209,1 в т.ч. по податкових періодах:

III           квартал 2004 року - 20.4 грн.;          

IV квартал 2004 року - 25,5 грн.;

І квартал 2005 року -25,5 грн.;

II           квартал 2005 року - 25,5 грн.;

III квартал 2005 року - 25,5 грн.;

IV           квартал 2005 року - 25,5 грн.;

І квартал 2006 року - 15,3 грн.;

II квартал 2006 року - 15,3 грн.;

III           квартал 2006 року - 15,3 грн.;

IV          квартал 2006 року - 15,3 грн.

На підставі акту перевірки № 98/22-0/26448117 від 26.09.2007 року Відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення № 0000972200/0 від 09.10.2007 року та № 0000972200/1 від 05.11.2007 року, яким Позивачу визначено податкове зобов’язання у сумі 379,10 грн. у тому числі за основним платежем 209,1 грн. та за штрафними санкціями 170,00 грн.

09.10.2007 року, 05.11.2007 року та 28.01.2008 року на підставі акту перевірки № 98/22-0/26448117 Відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення № 0000982200/0, 0000982200/1, 0000982200/2, яким Позивачу визначено штрафні санкції на суму 1700,00 грн., передбачені п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до частини 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 1 Декрету КМ від 1993.05.20 «Про місцеві податки і збори»(далі Декрет) до місцевих податків і зборів крім іншого належить комунальний податок.

Відповідно до ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до частини 1 ст. 18 Декрету органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідно до ст. 19 Декрету місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.

Відповідно до Положення про розміри, порядок сплати та перерахування місцевих податків і зборів, затвердженого Рішенням Кіровоградської міської ради четвертого скликання № 608 від 23.12.2003 року, комунальний податок справляється з юридичних осіб усіх форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, розташовані на території міста, крім бюджетних установ та організацій, плановодотаційних та сільськогосподарських підприємств. Розмір податку становить 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого, виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Отже, виходячи з аналізу вищезазначених норм комунальний податок є податком, який встановлюються сільськими, селищними, міськими радами, справляється в межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць і зараховуються до їх бюджетів. Таким чином, комунальний за працівників Філії повинен сплачуватися головним підприємством до місцевого бюджету за місцем розташування Філії, а саме до бюджету м. Кіровограда.

Виходячи з вищенаведеного, суд не приймає до уваги доводи Позивача про неправомірність прийнятих Відповідачем податкових повідомлень –рішень з підстав того, що за працівників, які працюють у Філії, Позивач сплачує комунальний податок за місцем його розташування, а саме у Печерському районі м. Києва. Крім того, суд звертає увагу на те, що законодавством не передбачено подвійного оподаткування, але у даному випадку нарахування та сплата Позивачем комунального податку за працівників Філії за місцем розташування головного підприємства є порушенням вимог ч. 3 ст. 15 Закону України «Про систему опадаткування», оскільки відповідно до даної норми місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України. При цьому податки і збори (обов'язкові платежі), зазначені у пункті 2 частини першої і пунктах 2 - 4, 13 та 14 частини другої цієї статті, є обов'язковими для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цих податків і зборів та ст. 15 Декрету. Як вбачається з матеріалів справи Позивач не заперечує проти розміру комунального податку який він повинен сплатити, а заперечує щодо місця справлення такого податку.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що Відповідачем правомірно нараховано та визначено Позивачу податкове зобов’язання по сплаті комунального податку за перевіряємий період, а тому позовні вимоги щодо скасування податкових повідомлень рішень № 0000972200/0 від 09.10.2007, № 0000972200/1 від 05.11.2007 на суму 379,10 грн. є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про скасування податкових повідомлень-рішень № 0000982200/0, 0000982200/1, 0000982200/2 на суму 1700,00 грн., суд вважає їх такими, що підлягають задоволенню частково, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, Відповідачем за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до Позивача застосовано адміністративно –господарську санкцію, передбачену ст. 239 Господарського кодексу України, а саме відповідно до податкових повідомлень-рішень № 0000982200/0, 0000982200/1, 0000982200/2, до Позивача застосовано штрафні санкції на суму 1700,00 грн., передбачені п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Отже виходячи з аналізу вищенаведених норм, встановлені ст. 239 ГК санкції можуть бути застосовані лише з дотриманням строків, установлених статтею 250 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене та те, що порушення Позивачем вчинені у період, починаючи з III кварталу 2004 по IV квартал 2006 року, а застосування до Позивача адміністративно-господарської санкції у вигляді штрафу почалося з 09.10.2007 року, тобто пізніше ніж рік з дня вчинення Позивачем останнього (за ІІ квартал 2006) порушення, суд прийшов до висновку, що Відповідачем пропущено, встановлені ст. 250 ГК України строки для її застосування в частині нарахування штрафних санкцій за III- VI квартали 2004 року, I, II, IIІ, IV квартали 2005 року та I, II квартали 2006, а тому податкові повідомлення- рішення № 0000982200/0 від 09.10.2007, № 0000982200/1 від 05.11.2007 року, № 0000982200/2 від 28.01.2008 на суму 1700,00 грн. є протиправними в частині нарахування штрафних санкцій у сумі 1360,00 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАС України, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Кіровоград № 0000982200/0 від 09.10.2007, № 0000982200/1 від 05.11.2007 року, № 0000982200/2 від 28.01.2008 в частині застосування штрафних санкцій до ПТ «Ломбард- Скарбниця»на суму 1360,00 грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                     П.В. Вовк