Постанова № 20266797, 17.10.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
17.10.2011
Номер справи
2а-2427/11/2770
Номер документу
20266797
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.10.11Справа №2а-2427/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

суддя - Водяхіна С.А.;

секретар Авчиян К.Е.,

за участю:

представника позивача Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя ОСОБА_1, довіреність від 12 липня 2011 року № 1533/9/10-0;

відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 в судове засідання не заявився, повідомлявся належним чином, причин неявки або про поважність причин неприбуття суду не повідомив

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Нахімовському районі м. СевастополядоФізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

У серпні 2011 року Державна податкова інспекція у Нахімовському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом зі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5 740 гривень 50 копійок.

Позов обґрунтовано тим, що у добровільному порядку відповідачем не сплачено суму заборгованості перед бюджетом зі штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 5 740 гривень 50 копійок.

Представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.

Заслухавши доводи представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрована Нахімовською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 16 серпня 2001 року та знаходиться на обліку в органах державної податкової служби з 31 серпня 2001 року.

14 грудня 2010 року Державною податковою інспекцією у Нахімовському районі міста Севастополя була проведена перевірка закусочної “ІНФОРМАЦІЯ_1”, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 та належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 щодо контролю за дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності патентів та ліцензій.

Перевіркою встановлено порушення Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 вимог пунктів 1, 6, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Так, при продажу покупцю 200 гр. коньяку за ціною 16 гривень 00 копійок за 100 гр. на загальну суму 32 гривні 00 копійок, розрахунковий документ, що підтверджує виконання розрахункової операції не роздрукований та не виданий, розрахункова операція не проведена через реєстратор розрахункових операцій.

Сума коштів на місці проведення розрахунків склала 167 гривень 60 копійок, а згідно з денним звітом РРО сума склала 163 гривні 50 копійок, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті склала 04 гривні 10 копійок.

Крім того, на торговельному обєкті відсутня книга обліку розрахункових операцій.

За наслідками перевірки складено акт від 14 грудня 2010 року НОМЕР_1, на підставі якого прийнято рішення від 24 грудня 2010 року № 0007582330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 639 гривень 50 копійок.

Вказане рішення було отримано відповідачем 23 грудня 2010 року, у судовому порядку його оскаржено не було.

28 січня 2011 року Державною податковою адміністрацією у місті Севастополі була проведена перевірка закусочної “ІНФОРМАЦІЯ_1”, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 та належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 щодо дотримання субєктом господарювання порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів.

Перевіркою встановлено порушення Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 вимог пунктів 1, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Так, при продажу покупцю 1-ї пляшки пива за ціною 10 гривень 00 копійок, розрахунковий документ, що підтверджує виконання розрахункової операції не роздрукований та не виданий, розрахункова операція не проведена через реєстратор розрахункових операцій.

Сума коштів на місці проведення розрахунків склала 140 гривень 00 копійок, а згідно з денним звітом РРО сума склала 147 гривні 50 копійок, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті склала 07 гривні 50 копійок.

Крім того, у ході перевірки встановлено факт реалізації алкогольних напоїв двох пляшок вина за ціною 45 гривень 00 копійок та 28 гривень 00 копійок без марок акцизного збору.

Також, на торговельному обєкті була відсутня наглядна інформація, яка складається з графічного знаку про заборону куріння та тексту “Куріння заборонено”, “Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоровю!”; не відведена відповідна площа (не менше 50 відсотків площі торгових залів) для обслуговування осіб, які не курять.

За наслідками перевірки складено акт від 28 січня 2011 року НОМЕР_1, на підставі якого Державною податковою інспекцією у Нахімовському районі міста Севастополя прийнято податкове повідомлення-рішення від 22 лютого 2011 року № 0000802330 та рішення від 22 лютого 2011 року № 0000812330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 01 гривні 00 копійок та 5100 гривень 00 копійок відповідно.

Вказані рішення були отримані відповідачем 09 березня 2011 року, у судовому порядку їх оскаржено не було.

У добровільному порядку відповідачем не сплачено суму заборгованості перед бюджетом зі штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до пунктів 1, 6, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (у відповідній редакції) субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

За порушення цих приписів, Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено відповідальність у вигляді фінансової санкції (штрафу) у відповідному розмірі.

Згідно зі статтею 25 цього Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Приписами пункту 4 статті 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” встановлено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до частини третьої статті 152 цього Закону забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у закладах громадського харчування; 2) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 3) у приміщеннях закладів культури; 4) у приміщеннях закритих спортивних споруд; 5) у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

Згідно з частинами четвертою восьмою статті 152 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: “Куріння заборонено!”.

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: “Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоровю!”.

У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.

Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобовязані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоровю людини куріння тютюнових виробів.

У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: “Місце для куріння” та інформація про шкоду, яку завдає здоровю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: “Куріння шкодить Вашому здоровю!”.

Відповідальність за порушення норм цього Закону встановлена статтею 17.

Оскільки відповідач не сплатив у добровільному порядку до Державного бюджету України суму штрафних (фінансових) санкцій, Державна податкова інспекція у Нахімовському районі міста Севастополя, відповідно до повноважень покладених на неї Законом України “Про державну податкову службу в Україні” звернулась до адміністративного суду з позовом про стягнення цієї суми.

Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь державного бюджету України заборгованості зі сплати штрафних санкцій у загальному розмірі 5 740 (пять тисяч сімсот сорок) грн. 50 коп., з яких: заборгованість у розмірі 639 (шістсот тридцять девять) грн. 50 коп. на р/р 31111104700008, МФО 824509, код ОКПО 24035606, код платежу 3021080900, банк одержувача УДК у м. Севастополі, заборгованість у розмірі 1 (одна) грн. 00 коп. на р/р 31111104700008, МФО 824509, код ОКПО 24035606, код платежу 3021080900, банк одержувача УДК у м. Севастополі, заборгованість у розмірі 5100 (пять тисяч сто) грн. 00 коп. на р/р 31119106700008, МФО 824509, КОД ОКПО 24035606, код платежу 3021081100, банк одержувача УДК у м. Севастополі.

Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено 24 жовтня 2011 року.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя (підпис) С.А. Водяхін

З оригіналом згідно

Суддя С.А. Водяхін