Постанова № 20265537, 20.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
20.09.2011
Номер справи
2а-2653/11/2770
Номер документу
20265537
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.09.11 о 09 год. 53 хв.Справа №2а-2653/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.; при секретарі - Бартиші В.О.,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1, довіреність № 5080/09 від 29.08.2011 року,

прокурор не зявився;

представник відповідача не зявився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомВиконуючого обовязки прокурора Ленінського району м. Севастополя (вул. Вороніна, буд. 11, м. Севастополь, 99011) в інтересах держави

в особі Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, 16-56, м. Севастополь, 99008);

дотовариства з обмеженою відповідальністю «Максимум» (вул. Н. Музики, буд. 58, кв. 74, м. Севастополь, 99007);про стягнення заборгованості.

Обставини справи:

23.08.2011 виконуючий обовязки прокурору Ленінського району м. Севастополя звернувся в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Максимум» про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 22999,36 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 25.08.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2653/11/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 25.08.2011 року закінчено підготовче провадження в адміністративній справі № 2а-2653/11/2770, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача адміністративний позов підтримала у повному обсязі та просила його задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовані Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі по тексту Закон України № 2464).

Прокурор у судове засідання не зявилась, причину неявки суду не повідомила, хоча про час, даті та місце судового засідання була повідомлена належним чином. У минулому судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, адміністративний позов просила задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, надав пояснення на адміністративний позов, відповідно до якого позовні вимоги визнав у повному у повному обсязі, справу просив розглянути у його відсутності.

Відповідно до ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Розглянувши документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд

ВСТАНОВИВ:

Статтею 121 Конституції України встановлено, що прокуратура України становить єдину систему, на яку, крім іншого, покладаються представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України - у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах; прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 384/2011 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України (далі - Міністр). Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Статтею 12 Закону України № 2464 завданнями Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Таким чином прокурор має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя в інтересах позивача, що є субєктом владних повноважень з позовом про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Максимум» зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя як платник єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України № 2464, платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 1 ст. 8 цього Закону визначено, що розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 5 вказаної статті єдиний внесок для платників, тобто роботодавців, встановлюється у відсотках від 36.76 до 49,7 відсотків від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами відповідно до 67 класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Відповідно до п. 7 ст. 8 Закону України № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 2, 6 - 8 частини першої статті 4 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині дев'ятій цієї статті), встановлюється у розмірі 3,6 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Пунктом 3.1 ч. 3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 року № 22-2, зареєстровано в Міністерстві юстиції України01.11.2010 року за № 1014/18309 встановлено, що страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.3 - 3.4 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць.

Відповідно до п. 2.2 ч. 2 цього Порядку звіт подається одним із способів:

-в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 N 7-7, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2007 за N 436/13703 (звіт на паперових носіях не подається);

-на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

-на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.

Згідно з п. 4.3.6 ч. 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за № 994/18289 нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Відповідно до п. 8 ст. 9 Закону України платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Відповідачем до позивача були подані звіти в електронній формі за квітень-травень 2011 року. Відповідно до яких нарахований єдиний внесок за квітень-травень 2011 року у розмірі 22999,36 грн., з яких за квітень 11818,22 грн., за травень 11181,14 грн.

Відповідач зобовязаний був сплатити вказану суму заявлених зобовязань, передбачених законодавством, але у встановлений законом строк не сплатив.

Пунктом 6.2 ч. 6 Інструкції 21-5 встановлено, що сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 4.3.6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 4.5.2, підпунктом 4.5.3 пункту 4.5 та підпунктом 4.6.2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Таким чином, своєчасно несплачена відповідачем сума єдиного внеску у розмірі 22999,36 грн. визнана недоїмкою та виписана вимога про сплату боргу № Ю-84 від 07.07.2011 року, яка була направлена на адресу боржника поштою з повідомленням про вручення та повернута до позивача з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання.

Проте, до цього часу, вказана сума заборгованості зі сплати єдиного внеску відповідачем не погашена.

Факт наявності заборгованості відповідача єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в 22999,36 грн. документально встановлений, та підтверджений матеріалами справи.

Згідно з ч. 3. ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд дійшов висновку, що прийняття зави про визнання адміністративного позову не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси та не їде всупереч із законом.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1)Адміністративний позов задовольнити повністю.

2)Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Максимум» (вул. Н. Музики, буд. 58, кв. 74, м. Севастополь, 99007, ідентифікаційний код 31005009) на користь Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, 16-56, м. Севастополь, 99008, р/р 37192023002703, р/р 37198083002703, р/р 37197073002703 в УДКУ у м. Севастополі, МФО 384027, код ЄДРПОУ 22274991) заборгованість зі сплати єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у сумі 22999,36 грн. (двадцять дві тисячі девятсот девяносто девять грн. 36 коп.), перерахувавши: - на р/р 37192023002703 заборгованість в сумі 20552,44 грн. (двадцять тисяч пятсот пятдесят дві грн. 44 коп.); - на р/р 37198083002703 заборгованість в сумі 2123,98 грн. (дві тисячі сто двадцять три грн. 98 коп.); - на р/р 37197073002703 заборгованість у сумі 322,94 грн. (триста двадцять дві грн. 94 коп.).

Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова

< З оригіналом згідно >

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова