Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.09.11Справа №2а-2606/11/2770 < Текст >, <Поле для ввода текста >
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Лотова Ю.В., розлянувши в порядку письмового провадження адміністративну справуДержавної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя (вул. Героїв Севастополя, буд. 74, м. Севастополь, 99001);< Список ><Позивач в особі >
доприватного підприємства «Рада Севастополь» (вул. Героїв Севастополя, буд. 56, кв. 27, м. Севастополь, 99001);< Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про стягнення заборгованості,
Обставини справи:
19.08.2011 року Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до приватного підприємства «Рада Севастополь» про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом у вигляді штрафних санкцій у сумі 16940,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.08.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2606/11/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.08.2011 року закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача надала клопотання про розгляд адміністративної справи без участі позивача у порядку письмово провадження, адміністративний позов підтримала у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовані Податковим кодексом України, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі Закон України № 265), Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР (далі Закон України № 481) та Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Представник відповідача у судове засідання не зявився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.08.2011 року не виконала, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причину неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 10 цього Закону одними із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без встановлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право:застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є субєктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, порушення норм державного регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Приватне підприємство «Рада Севастополь» зареєстровано як юридична особа Нахімовською районною державною адміністрацією у місті Севастополі, узято на облік до органів державної податкової служби та є платником податків і зборів (обовязкових платежів).
Співробітниками позивача 25.10.2010 року була проведена перевірка кафе, яке розташовано за адресою м. Севастополь, вул. Леніна, буд. 55, та належить відповідачу щодо дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами цієї перевірки позивачем був складений акт № 8809/27/03/23/37126906 від 25.10.2010 року. Відповідно до якого були зафіксовані порушення норм застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме:
при продажу споживачу товару на загальну суму 144,00 грн. та на суму 1040 грн.(передоплата на повну суму замовлення банкету) розрахункові операції на суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів не проводились, що є порушенням п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України № 265, за відповідні правопорушення п. 1 ст. 17 цього Закону передбачені штрафні санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідальність - у розмірі 5920,00 грн. (1184,0 грн. *5);
сума готівкових коштів на місті проведення розрахунків склала 2800,00 грн., а сума вказана в денному звіті РРО 0,00 грн., що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону України № 265, відповідальність за порушення цієї норми передбачена ст. 22 цього Закону, згідно з якою у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, ця сума складає 1616,00 грн. (з урахуванням покупки у сумі 1184,00 грн), тобто розмір штрафної санкції 8080,00 грн. (1616,00 грн. *5).
За результатами перевірки та на підставі акту № 8809/27/03/23/37126906 від 26.10.2010 року було прийнято рішення № 0007242330 від 17.11.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 14000,00 грн. (арк.с.13).
Статтею 1 Закону України № 265 встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно зі ст. 15 Закону України № 265 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Пунктами 1, 2 та 13 ст. 3 Закону України № 265 визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг крім іншого зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно зі ст. 22 Закону України № 265 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Таким чином, рішення № 0007242330 від 17.11.2010 року, що прийняте позивачем на підставі перевірки, є обґрунтованими та такими, що відповідає діючому законодавству.
Крім того, відповідно до акту перевірки № 8809/27/03/23/37126906 від 25.10.2010 року позивачем були встановлені порушення норм державного регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а саме:
- зафіксовано факт куріння в приміщенні кафе тютюнових виробів, при цьому у вказаному приміщенні окреме спеціальне місце для куріння не відведене, наочна інформація, яка складається із графічного знака «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоровю!» відсутня, що є порушенням ст. 15-2 Закону України № 481, відповідальність за порушення вказаної норми передбачена ч. 2 ст. 17 цього Закону та складає 3400,00 грн.
За результатами перевірки та на підставі акту № 8809/27/03/23/37126906 від 25.10.2010 року було прийнято рішення № 0007252330 від 17.11.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм державного регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у розмірі 3400,00 грн. (арк.с.14)
Відповідно до ст. 15-2, Закону України № 481 забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів, зокрема, у закладах громадського харчування. У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!". У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять. Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
Згідно з ч.2 ст.17 Закону України № 481 до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону, - 3400 гривень.
Таким чином, рішення № 0007252330 від 17.11.2010 року, прийняте позивачем на підставі перевірки, є обґрунтованим та таким, що відповідає діючому законодавству.
Рішення № 0007242330 та № 0007252330 від 17.11.2010 року були направлені на адресу відповідача поштовим повідомленням та отримані відповідачем особисто 14.12.2010 року.
Відповідач, не погодившись з вищевказаними рішеннями, звернувся до Державної податкової адміністрації у м. Севастополі зі скаргою (вх.. № 1/10 від 04.01.2011 року) про їх скасування. Рішенням Державної податкової адміністрації у м. Севастополі від 19.01.2011 року № 212/7/25-060 у задоволенні скарги відповідача відмовлено, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій залишені без змін. Рішення від 19.01.2011 року № 212/7/25-060 19.01.2011 року направлено на адресу підприємства та повернуто 19.02.2011 року до позивача з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Пунктом 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що у разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до облікової картки платника податків відповідачем частково сплачено штрафні (фінансові) санкції по рішенню від 17.11.2010 року № 0007242330 у сумі 460,00 грн.
Таким чином, на час розгляду справи заборгованість відповідача перед бюджетом по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та за порушення норм державного регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів складає 16940,00 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст. 95 цього Кодексу встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.
Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з приватного підприємства «Рада Севастополь» (вул. Героїв Севастополя, буд. 56, кв. 27, м. Севастополь, 99001, ідентифікаційний код 37126906) суму заборгованості перед бюджетом у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 13540,00 грн. (тринадцять тисяч пятсот сорок грн.) на р/р 31111104700008, банк одержувача УДК у м. Севастополі, МФО 824509, код ОКПО 24035606, код платежу 21080900; у сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн.) на р/р 31119106700008, банк одержувача УДК у м. Севастополі, МФО 824509, ОКПО 24035606, код платежу 21081111, шляхом: стягнення коштів, які перебувають у власності платника, у тому числі за рахунок готівки, що належить платнику податків, а також стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих платника; продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі..
Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
< Текст >
Суддя< підпис >Ю.В. Лотова
< З оригіналом згідно >
Суддя< підпис >Ю.В. Лотова