Постанова № 20265509, 20.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
20.09.2011
Номер справи
2а-2651/11/2770
Номер документу
20265509
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.09.11Справа №2а-2651/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

суддя Водяхін С.А.,

секретар Бойко М.С.,

За участю:

представника прокуратури Ленінського району м. Севастополя не зявився, повідомлявся належним чином, причин неявки або про поважність причин неприбуття суду не повідомив;

представника позивача - Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя ОСОБА_1, довіреність №5080/09 від 29 серпня 2011 року;

представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Марр-Інвест 1» в судове засідання не зявився, про час розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки або про поважність причин неприбуття суду не повідомив,

розглянувши у судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Марр-Інвест 1» про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В :

У серпні 2011 року Прокурор Ленінського району м. Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Марр-Інвест 1» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за червень 2011 року у розмірі 4 430 гривень 61 копійка.

Позов обґрунтовано тим, що відповідно до наданих відповідачем звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внесу на загальнообовязкове державне соціальне страхування за червень 2011 року, сума зобовязань відповідача за червень 2011 року складає 4 430 гривень 61 копійка. Коштів на сплату зазначеної суми не надходило.

Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити з підстав, вказаних у позові.

Відповідач явку повноважного представника у судове засідання не забезпечив. Був повідомлений про час розгляду справи згідно з вимогами глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації юридичної особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності. Згідно з вимогами статті 45 Закону України від 15 лютого 2003 року № 7550-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, проведення змін щодо місця реєстрації юридичної особи здійснюються нею, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять. Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб, учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового звязку з позначкою «за зазначеною адресою не значиться», «за закінченням терміну зберігання», можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обовязку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій. Тому суд розглядає справу у відсутності представника відповідача за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши думку представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»(далі Закон). Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", нарахування і сплати фінансових санкцій органами Пенсійного фонду України, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів, встановлені Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 (далі Інструкція).

Відповідно до абзацу 2 пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Платник єдиного внеску, відповідно до пункту 1 частини другої статті 6 Закону платник єдиного внеску зобовязаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 зазначеного Закону єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Частиною першою статті 8 Закону встановлено, що розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Частиною пятою зазначеної статті передбачено, що єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Відповідно до частини восьмої статті 9 Закону та пункту 4.3.1 Інструкції платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом, відповідно до пункту 6 частини першої статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»визнається недоїмкою.

Згідно з частиною 12 статті 9 Закону на пункту 4.2.4 Інструкції єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Марр-Інвест 1»зареєстроване 30 серпня 2002 року Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя як юридична особа (а.с.8), та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя в якості платника єдиного внеску. Відповідач включений до реєстру страхувальників управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя.

13 липня 2011 року відповідачем наданий до управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя звіт про суму нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за червень 2011 року, відповідно до якого сума єдиного внеску склала 4430,61 грн. (а.с.910).

Коштів на відшкодування зазначеної суми не надходило.

Таким чином, відповідач не виконав свій обовязок щодо сплати єдиного внеску у порядку і строки, встановлені відповідними законами.

Відповідно до абзацу 7 частини четвертої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги прокурора Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Марр-Інвест 1»(юридична адреса: 99003, м. Севастополь, вул. Руднева, 1-г, код ЄДРПОУ 32141029) на користь управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, 16 кв. 56-58, р/р 37191002002703, 37198083002703 в УДКУ у м. Севастополі, МФО 384027, код ЄДРПОУ 22274991) заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 4 430 (чотири тисячі чотириста тридцять) гривень 61 копійка (у тому числі: 4035,51 грн. на розрахунковий рахунок 37191002002703; 395,10 грн. на розрахунковий рахунок 37198083002703).

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

Відповідно частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено 26 вересня 2011 року.

СуддяС.А. Водяхін