Постанова № 20261305, 28.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.09.2011
Номер справи
2а-16240/09/2670
Номер документу
20261305
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

28 вересня 2011 року 11:21 № 2а-16240/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:

позивача: Чайки М.О.;

відповідача: Пенькової О.С.

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю “ІгроТех-Імпорт”

простягнення заборгованості На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 28 вересня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Голосіївському районі міста Києва (далі по тексту позивач, ДПІ у Голосіївському районі м. Києва) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “ІгроТех-Імпорт” (далі по тексту відповідач, ТОВ “ІгроТех-Імпорт”), в якому просить стягнути суму заборгованості перед бюджетом у розмірі 21420,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 грудня 2009 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 19 січня 2010 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2010 року на підставі пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України зупинено провадження у справі №2а-16240/09/2670 за позовом ДПІ у Голосіївському районі міста Києва до ТОВ “ІгроТех-Імпорт” про стягнення заборгованості до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №2а-13528/09/2670 за позовом ТОВ“ІгроТех-Імпорт” до ДПІ у Голосіївському районі міста Києва про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10 липня 2009 року №0006482304 та №0006612304.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 вересня 2011 року провадження у справі поновлено та призначено справу до судового розгляду на 28 вересня 2011 року.

В судовому засіданні 28 вересня 2011 року представник позивача позовні вимоги підтримав, представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечив.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

ТОВ “ІгроТех-Імпорт” зареєстровано Голосіївською районною у місті Києві державною адміністрацією як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, взято на облік в ДПІ у Голосіївському районі м. Києва в якості платника податків.

Відповідно до даних облікової картки ТОВ “ІгроТех-Імпорт” має заборгованість зі сплати до бюджету штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 21420,00 грн.

Зазначена заборгованість виникла на підставі рішень ДПІ у Голосіївському районі м.Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10 липня 2009 року №0006482304 та №0006612304.

Так, відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10липня 2009 року №0006482304 за порушення пунктів 1, 6 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано до ТОВ “ІгроТех-Імпорт” суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1360,00 грн.; відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10липня 2009 року №0006612304 за порушення пункту 1 статті 3Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано до ТОВ “ІгроТех-Імпорт” суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 20060,00 грн.

За результатами адміністративного оскарження вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій залишені без змін.

Провадження у даній справі зупинялося до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі за позовом ТОВ “ІгроТех-Імпорт” до ДПІ у Голосіївському районі м. Києва про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10 липня 2009 року №0006482304 та №0006612304.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 січня 2010 року у справі №2а-13258/09/2670 за позовом ТОВ “ІгроТех-Імпорт” до ДПІ у Голосіївському районі м. Києва про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10липня 2009 року №0006482304 та №0006612304, яку залишено без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14 жовтня 2010 року, у задоволенні позову ТОВ “ІгроТех-Імпорт” відмовлено.

Враховуючи несплату відповідачем у добровільному порядку суми штрафних (фінансових) санкцій, керуючись пунктом 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” позивач вважає, що сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 21420,00 грн. має бути стягнута у судовому порядку.

Відповідач проти позову заперечує, оскільки вважає, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10 липня 2009 року №0006482304 та №0006612304 є протиправними.

Окружний адміністративний суд міста Києва погоджується з позовними вимогами ДПІ у Голосіївському районі м. Києва та вважає їх обґрунтованими, виходячи з наступних підстав.

За приписами статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили. Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.

Таким чином, судове рішення про відмову ТОВ “ІгроТех-Імпорт” у задоволені позовних вимог до ДПІ у Голосіївському районі м. Києва про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10 липня 2009 року №0006482304 та №0006612304, набрало законної сили від моменту проголошення ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14 жовтня 2010 року, а відтак рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10 липня 2009року №0006482304 та №0006612304, є чинними, а сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 21420,00 грн. підлягає сплаті відповідачем.

Станом на день вирішення спору сума штрафних (фінансових санкцій) у розмірі 21420,00 грн. відповідачем не сплачена.

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються статтею 239 цього Кодексу, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Згідно з частиною першою статті 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до субєктів господарювання таку адміністративно-господарську санкцію як адміністративно-господарський штраф.

Статтею 241 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується субєктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з субєкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення. Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.

З урахування викладеного, штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог пункту 1та 2, пункту 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовані на підставі пункту 2 статті 17 та статті 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні статей 238, 239 та 241 Господарського кодексу України, а отже, повинні застосовуватися у межах строків, визначених статтею 250 цього Кодексу.

Статтею 250 Господарського кодексу України встановлено обмеження строків застосування адміністративно-господарських санкцій: адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Судом встановлено, що штрафні (фінансові) санкції, визначені згідно рішень ДПІ у Голосіївському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10липня 2009року №0006482304 застосовано в межах строків встановлених статтею 250Господарського кодексу України.

Посилання відповідача на процедурні порушення проведення перевірки та протиправність рішень ДПІ у Голосіївському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій не приймаються судом до уваги, оскільки правомірність проведення перевірки та прийняття рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій вже було досліджено в межах судової справи не є предметом спору в даній справі; а зазначене питання вже було досліджено в межах справи №2а-13258/09/2670, про що зазначено вище.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно із частиною першою статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Пункт 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги ДПІ у Голосіївському районі м. Києва про стягнення заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “ІгроТех-Імпорт” (03127, м.Київ, пр.-т. 40-річчя Жовтня, 100/2, ідентифікаційний код 32486877) заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 21420,00 грн. (двадцять одна тисяча чотириста двадцять гривень нуль копійок) (на розрахунковий рахунок №31117104700002, код платежу 21080901, УДК у Голосіївському районі міста Києва, банк одержувач ГУ УДК у місті Києві, МФО 820019).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко