Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
28 вересня 2011 року 12:05 № 2а-12475/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Коломацькій О.С., за участю представників сторін:
від позивача: Мамалигі Андрія Володимировича
від відповідача: Гладуна Євгена Валерійовича
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомтовариства з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД»
до спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків
провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.08.2011 №0001034240, На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 28 вересня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України. Під час проголошення вступної та резолютивної частин постанови розяснено зміст судового рішення, порядок і строк його оскарження, а також порядок отримання повного тексту постанови, визначеного статтею 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.08.2011 №0001034240.
Позовні вимоги мотивовано тим, що спеціалізованою державною податковою інспекцією у місті Києві по роботі з великими платниками податків необґрунтовано, за відсутності факту порушення позивачем пункту 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», винесено податкове повідомлення-рішення від 15.08.2011 №0001034240, яким до товариства з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД»за незабезпечення щоденного друку на реєстраторах розрахункових операцій фіскальних звітних чеків та їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій застосовано штрафні санкції у розмірі 6800,00 грн.
Відповідач проти позову заперечив із посиланням на законність та обґрунтованість податкового повідомлення-рішення від 15.08.2011 №0001034240, прийнятого за результатами проведення перевірки за дотриманням позивачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги).
Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Посадовими особами державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва проведено фактичну перевірку структурного підрозділу товариства з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД», розташованого за адресою: місто Київ, вулиця Г.Барського, 17, за результатами якої складено акт перевірки від 02.08.2011 №0448/26/57/23/21591206.
В ході перевірки, серед іншого, встановлено порушення позивачем вимог пункту 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері громадського харчування, торгівлі та послуг», а саме - невиконання щоденного друку 20 фіскальних звітних чеків у період з 22.06.2011 по 28.06.2011 та у період з 01.07.2011 по 13.07.2011 та, відповідно, незабезпечення їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
На підставі акту перевірки від 02.08.2011 №0448/26/57/23/21591206 спеціалізованою державною податковою інспекцією у місті Києві по роботі з великими платниками податків винесено податкове повідомлення-рішення від 15.08.2011 №0001034240, яким до товариства з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД»на підставі пункту 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері громадського харчування, торгівлі та послуг»застосовано штрафні санкції у розмірі 6800,00 грн.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Відповідно до пункту 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Згідно з пунктом 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з актом перевірки від 02.08.2011 №0448/26/57/23/21591206 державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва встановлено незабезпечення щоденного друку 20 фіскальних звітних чеків у періоди: з 22.06.2011 по 28.06.2011, з 01.07.2011 по 13.07.2011, та, відповідно, незабезпечення зберігання фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій.
Так, за результатами перевірки книги обліку розрахункових операцій від 20.04.2911 №2665009421р/1 державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва встановлено відсутність 7 Z-звітів за період з 22.06.2011 по 28.06.2011, а також 13 Z-звітів за період з 01.07.2011 по 13.07.2011.
Аналізуючи доводи товариства з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД»щодо неможливості забезпечення друку та зберігання в книзі обліку розрахункових операцій Z-звітів у періоди: з 22.06.2011 по 28.06.2011, з 01.07.2011 по 13.07.2011, у звязку з відсутністю факту проведення будь-яких розрахункових операцій на реєстраторі розрахункових операцій у вказані періоди та, відповідно, неможливості друку фіскального звітного чека у звязку з відсутністю факту відкриття зміни для реєстратора розрахункових операцій, суд вказує на їх необґрунтованість з огляду на те, що Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не передбачено виключень щодо звільнення субєкта господарювання від обовязку щоденного друку фіскальних чеків навіть у випадках, коли в окремі дні роботи господарської одиниці розрахункові операції на реєстраторі розрахункових операцій не проводились.
Додатково, з урахуванням інформації, наданої приватним акціонерним товариством «Резонанс», що є, за посиланням позивача, виробником реєстратора розрахункових операцій «МАРІЯ»301 МТМ, згідно з якою, якщо після виконання останнього Z-звіту не було проведено жодної розрахункової операції, та, відповідно, робоча зміна в реєстраторі розрахункових операцій «МАРІЯ»301 МТМ не розпочалася, при виконанні Z-звіту друкується копія звіту за останню зміну, суд вказує на недоведеності з боку товариства з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД»технічної неможливості виконувати щоденний Z-звіт навіть у випадку відсутності проведення будь-яких розрахункових операцій.
Будь-яких доказів того, що у періоди з 22.06.2011 по 28.06.2011, з 01.07.2011 по 13.07.2011 для реєстратора розрахункових операцій №2665009421 встановлювався вихідний день, або ж доказів того, що реєстратор розрахункових операцій №2665009421 у вказані дні був зареєстрований як резервний чи перебував на ремонтному обслуговуванні представником позивача суду не надано.
З урахуванням викладеного, а також зважаючи на те, що матеріалами справи підтверджується невиконання товариством з обмеженою відповідальністю «СУМАТРА-ЛТД»щоденного друку фіскальних звітних чеків та зберігання їх в книзі обліку розрахункових операцій у періоди з 22.06.2011 по 28.06.2011, з 01.07.2011 по 13.07.2011, суд дійшов висновку про обґрунтованість застосування до позивача штрафних санкцій, передбачених пунктом 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та, відповідно, правомірність податкового повідомлення-рішення від 15.08.2011 №0001034240.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Статтею 2 зазначеного Кодексу передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.
Повний текст постанови складено 03 жовтня 2011 року